Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Bruslařské sólo 7

Bruslařské sólo 7Romantické chvíle spolu... Příjemné počtení přeje vaše zuzu.

7. kapitola

„Znova!“ zakřičel Emmett na celou halu, i když by ho ti dva slyšeli, kdyby to jen zamumlal. Ale jejich trenér se vyžíval v melodramatičnosti, protože měli soukromé publikum – jeho rodinu.

Alice pohodila svými výjimečně rozpuštěnými vlasy a mrkla na Jaspera, který se na ni mile usmál. Zachytil ji znova do své náruče a na moment si ji k tělu přitiskl, než se postavili do svého základního postoje.

Pak spustila vybraná hudba a jejich těla i duše se odebraly pryč ve víru bruslení.

Každý na nich mohl vidět změnu. Od té doby, co si připustili své city k sobě, co si uvědomili a mezi sebou vyříkali, jen zářili. Štěstí v jejich okolí plamenně zasahovalo všechny, úsměvy roztahovaly tváře všem, kdo je spatřil, a jejich zamilovanost byla všem evidentní.

Asi potřetí ukázali svou krasobruslařskou kreaci pěti divákům sedícím v nejspodnější řadě. Když se zastavili a viděli spokojenost na Emmově tváři, Jasper ji bez rozpaků zachytil do své náruče a přede všemi hluboce políbil, až jí to vehnalo červeň do tváří.

„Klidněte se, vy dva! Jste ještě na place!“ zubil se na ně jejich trenér, ale nijak je od sebe neodtrhoval. Po padesáti letech, co se k jejich rodině přidal, totiž viděl svého nevlastního bratra šťastného. Sám objal štíhlou blondýnku a vtiskl polibek do vlasů.

„Tak, panstvo, myslím, že přehlídka skončila. Já půjdu domů a vám třem budu za těch necelých čtrnáct dní držet palce,“ loučil se Carlisle a pomohl Esmé na nohy. Ta se usmívala od ucha k uchu při pohledu na šťastnou dvojici. Ti dva nakonec odešli sami a Edward s Bellou jim šli poblahopřát na led.

„Byli jste výborní, gratuluji. Obdivuji vás, jak se dokážete tak plynule pohybovat,“ pravila Bella. Přestože byla upír již několik let, její občasná nemotornost vyváděla i ostatní z deprimujících nálad.

„Dík,“ zazubil se na ni Jasper.

„Sluší vám to spolu. A mám nápad… Nechcete dnes nějakou párty?“ zeptal se Edward a Alici zasvítily oči. Rychle se otočila k Jasperovi, kterému úsměv ztuhl na tváři.

„To se mi líbí. Buďte u nás v osm přesně, mezitím vše připravím,“ pozvala je a pak už jela do šaten s myšlenkami, co dnes vše musí ještě zařídit.

***

Po parketách dusalo mnoho nohou, disco koule odrážela slabé světlo po celé místnosti a hlasitou hudbu muselo veškeré obecenstvo přeřvávat, aby se vůbec slyšelo.

To, že Alice Brandonová pořádá večírek, se mezi zdejší smetánkou rozlétlo jako požár, takže se zde našlo několik sportovců, kteří stáli v hloučcích mezi modelkami, novináři ani nestačili zandávat své fotoaparáty, jak naráželi na další a další tváře, které ještě na snímcích neměli. A Alici na tváři hrál potěšený úsměv.

Isabella a Edward vedle ní stáli s maskami přátelství, přestože když nadhodili slovo „párty“, mysleli tím něco v rodinném, soukromém kruhu.

Po šíji jí přejely rty, až ji to zase rozpálilo, a ruce se jí obmotaly kolem pasu, za který si ji přitáhl na své tělo. Chvíli jen tak stáli, nic neříkali, jen se kývali do rytmu.

„Nemůžeme si ukousnout malý kousek soukromí pro sebe?“ zašeptal jí přímo do ucha, které hned nato jemně políbil. Zavrtěla však hlavou – tento večírek byl její, byla u sebe doma. A i přesto, jak si vše představovali její skoro sourozenci, ona měla svou hlavu.

„Nejradši bych si s tebou zatančila,“ pronesla, když se mu v náruči otočila. Věnoval jí rychlý polibek a povzdechl si. S protočením očí ji nakonec chytil za ruku a odváděl na provizorní taneční parket, kde se již mnoho lidí svíjelo v rytmu hudby, někteří už v podnapilém stavu.

Basy duněly, až cítila jejich vibrování ve svém těle, a těsně před tím, než ji mohl znova sevřít ve svých silných pažích, se mu s úsměvem vysmekla a s elegancí pro ni přirozenou se roztančila.

Tak ty takhle, pomyslel si v duchu Jasper a popošel až k ní. Zachytil ji za ruce, když se k němu otočila, přitáhl k sobě, jemně políbil na ústa a pak společně splynuli v hudbě.

Jejich těla se rozpohybovala. Avšak nevypadalo to jako tanec na skladbu. Spolu spíše vytvářeli fyzickou kulisu tónů. Ani jeden z nich nevnímal, jak se ostatní tanečníci s úžasem ve tvářích stahují kolem nich a vytvářejí jim prostor.

Žádný z těch lidí by si netroufl se k nim přidat. Variace, které vytvářeli, totiž v každém zanechávaly zvláštní pocity, že si ani nedovolili tuto krásu narušit svými neobratnými pokusy. Avšak další dva páry vyvolaly ještě větší užaslost. Vypadaly, jako by též tóny jen proplouvaly, jako by z nich byly stvořené.

Píseň, která byla neskutečně dlouhá – nebo jich hrálo více? – skončila a Jasper měl pocit, že se probouzí. Rozhlédl se kolem, držíc Alici v záklonu, po jeho stranách Edward s Isabellou a Emmett s Rosalií v obdobných pozicích.

Nejvíc ho však šokovalo, že veškeří pozvaní stáli kolem nich v nepravidelném kruhu a jeho uši v tu chvíli zaplnil zvuk mnoha tleskajících dlaní. S mírným studem si svou dívku přitáhl do náruče, zatímco potlesk pomalu upadal.

Poslední pár rukou zněl o něco déle a z davu se pomalu vynořil mladý, vysoký, ramenatý muž s opovržením vepsaným ve tváři. Jeho plácání dlaní ledabylými pohyby Jasperovi náhle znělo jako výsměch. Zaťal zuby a více si Alici přitiskl k sobě.

„Gratuluji,“ pronesl ten muž povýšeným tónem hlasu a pohlédl svýma zelenýma očima na ně. „Byli jste opravdu dokonalí. Už teď můžete číst komentáře k článkům na internetu, zítra ale způsobíte totální davový kolaps, až si lidé v ranních výtiscích přečtou o nové naději na medaili v krasobruslení sportovních párů.“

Nastalo ticho. Přestože chtěl něco odseknout, Alice jen neznatelně zavrtěla hlavou. Snažil se aspoň rozeznat jeho náladu, ale rozhodně neočekával tak silnou vlnu emocí, jež ho zaplavila… Strach, nejistota, žárlivost... Ale z těch všech vznikal tak obrovský vztek, který všechny ostatní pocity zaháněly do pozadí, až si Jasper sám říkal, proč ho to neskolilo dříve.

Mladík si rukou odstranil ofinu blonďatých vlasů z očí a znova na ně nenávistně pohlédl. Znova promluvil a rukou k tomu gestikuloval.

„Ale jedno vám povím. Tohle mistrovství je moje. Ušel jsem dlouhou cestu, aby -“

„Tak to by stačilo,“ přerušil ho chladným hlasem Edward, „jdi si trénovat, ať na tu medaili letos vůbec máš. Tady akorát kazíš ostatním večírek.“

Muž sklapnul. Chvíli si celou šestici prohlížel, několikrát otevřel a zavřel ústa, asi chtěl něco říci, ale nakonec jen nasupeně zavrtěl hlavou a ztratil se v davu. Ozvalo se třísknutí vchodových dveří a až tehdy se trochu v místnosti rozhostila úleva.

Chvíli trvalo, než pár prvních odvážlivců započalo rozhovor se svými sousedy, nakonec se místnost rozšuměla několikery hlasy. Alice k tomu pustila hudbu a zdálo se, že vše se vrací do zajetých kolejí super večírku.

Jasperovi nějakou chvíli vrtalo hlavou, proč on sám nemohl promluvit, když toho drzouna nakonec zastavil Edward. Cítil se trochu poníženě, že nemohl bránit svou čest, tak se postavil stranou a hleděl tupě na zeď.

„Děje se něco?“ ptala se ho Alice, když k němu došla. Rozpačitě na ni pohlédl a povzdechl si.

„Proč jsem nemohl…?“

„Protože by se to velmi zvrtlo a… No, v nejlepším případě bys ho zmrzačil,“ přerušila ho rychle tichým hlasem a vklouzla mu do náruče. Položila mu hlavu na hruď a svými pažemi ho chlácholivě hladila po zádech.

„Tak to dík,“ zamručel v odpověď a zabořil nos do jejích vlasů, aby vdechl tu krásnou vůni svého anděla, který ho zřejmě zachránil před prozrazením.


Děkuji vám, lidičky, za komentáře k předešlým kapitolkám a děkuji i za ty, které naleznu pod touto. Chci poděkovat pár lidem, kteří hlasovali / hlasují v Nej povídce pro mou povídku. Sice jsem to nedala předtím najevo, ale hrozně mě to potěšilo. Já vím kdo, vy víte kdo, takže tahle kapča je pro vás, děvčata.

No a ještě jedna věc... Tohle byla poslední kapitola z mých zásob. Pokusím se psát pravidelně, abych nenarušila linii vydávání, ale protože je škola, nevím, jak to budu zvládat. Proto se předem omlouvám, pokud se o několik dní zpozdím. Nápady jsou, ale bohužel času je mnohem méně než dříve. Děkuji za pochopení, vaše zuzu.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bruslařské sólo 7:

 1
9. Jana S
27.12.2014 [20:17]

Super kapitola Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. lala19941
06.12.2012 [13:11]

Super kapitolky Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon ...Náhodou som si ju otvorila a veľmi veľmi sa mi páči tento nápad, tak piš prosííím rýchlo dalšiu kapitolku už se moc teším na pokračko Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. Leník
22.11.2012 [14:37]

moc se mi to líbí, hlavně ta romantika Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.10.2012 [20:54]

ElisnSupeeeeeeeeeeeer Emoticon Prosííííím další Emoticon

5. Niki
13.10.2012 [23:22]

úžasná kapitolka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. terka
13.10.2012 [22:21]

super, už se těším na další kapitolu Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13.10.2012 [21:13]

AliDias Emoticon Emoticon Je to úžasné Emoticon Moc se těším na další díly Emoticon Emoticon Emoticon

2. Jana
13.10.2012 [19:49]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Hejly
13.10.2012 [19:35]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!