Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Bruslařské sólo 1

Bruslařské sólo 1Přináším vám další kapitolovou povídku. Alice Brandonová je velice známá sólová krasobruslařka. Jasper zase známý není, ale dost toho umí. A jednou jeho otce Carlislea napadne, že by ti dva mohli vytvořit pár... Bude to fungovat? A hlavně... Popadne je láska? Příjemné počtení přeje vaše zuzinecckaa.

1. kapitola

Pravá noha, levá noha… Otočka… Výskok…

Mladá a malá dívenka se právě roztočila, aby zakončila svou kombinaci. Vytáhlý blonďatý mladík ji sledoval z tribuny nedůvěřivým pohledem. Založil si paže na hrudi a naklonil se ke svému otci.

„S touhle že bych měl bruslit?“ zašeptal do ucha blonďatému muži. Dívce mezitím skončila hudba, tak si odjela k mantinelu, kde měla pití. Jak si přiložila hrdlo lahve k puse, její oči bloumaly po prostoru, až na moment spočinuly na dvou osobách. Dělala, že si jich nevšimla, zavřela pití a dojela k přehrávači, který znovu začal hrát jeji skladbu.

„Něco by tě mohla naučit. A hlavně… Je známá. Mohla by tě dostat do světa, kde byste se poprali o přízeň fanoušku,“ zamumlal v odpověď jeho otec, který svého syna pozoroval vědoucným pohledem.

„To je sice možná pravda, ale…“ Jeho oči se podívaly do těch zlatých jeho otce. „Nevím, jestli je to správná volba. Nechci být nějak extra mediálně známý…“

„Baví tě to?“ zeptal se Carlisle Jaspera, který v odpověď jen přikývl.

„Chceš jezdit sám?“ Tentokrát jeho syn jen zavrtěl hlavou.

„Nezapomeň, že jsme tu na doporučení známého. On o ní tvrdí, že sice je dobrá v samostatné jízdě, ale nikdy nikomu partner neuškodil… Naopak to ještě oba nakoplo k lepším výkonům. Tak se rozmysli, protože akorát…“

„Ahoj! Už jsem vás tu očekávala,“ zašvitořil zvonivý hlásek těsně za Jasperem, který skoro úlekem vyskočil. Dívka se opřela o řadu sedaček a lahev se svým pitím si přehodila z jedné ruky do druhé.

„Můj manažer mi říkal, že se v dohledné době staví někdo, kdo by možná měl zájem se mnou bruslit v páru. Je to jeden z vás?“ přešla rovnou k věci a oba podrobila zkoumavému pohledu svých velikých oříškově hnědých očí. Nasadila si znova čelenku, aby jí nepřekážely uvolněné prameny.

„My se přišli podívat na tvou zkoušku na doporučení jednoho z mých přátel,“ pronesl diplomaticky Carlisle. Dívka se zamyslela a pak kývla.

„Fajn… Také jsem zaslechla, že hledáš partnerku,“ odvětila nakonec a zahleděla se do pomněnkových hlubin Jaspera. Vše – domluvu, otázky, dohadování - shrnula do dvou vět.

„No…“ Jeho oči zalétly ke Carlisleovi, který jej kývnutím pobídl. „Hledám partnerku do sportovního páru,“ vyklopil ze sebe nakonec.

„Máš brusle?“

„C… co?“ vykoktal ze sebe překvapeně. Její oči ho propalovaly do hlouby duše.

„Máš tu s sebou brusle?“ zopakovala.

„Jo…“ odpověděl zmateně.

„Fajn, tak si je nazuj a pojď na led. Uvidíme, jak nám to spolu půjde,“ poznamenala pobaveně a odkráčela dolu, kde se také znova přezula.

„Jde to nějak rychle,“ zamumlal nespokojeně Jasper, když scházel s taškou za ní, zatímco ona se smíchem na rtech dojela k přehrávači a pustila muziku.

„Cos čekal? Že se tu budete další půlhodinu dohadovat, co přesně máte dělat?“ poškádlil ho trochu Carlisle s úsměvem.

„Ani neznám její jméno,“ zamručel v odpověď Jasper, ale Carlisle ho zpražil pohledem.

„Alice Brandonová. Copak jsi zapomněl?“ povzdechl si jeho otec. Jasper na něj jen krátce pohlédl, než si sedl na lavičku. Nazul si své brusle a postavil se.

„Vím, jak se jmenuje. Jen mě štve, že se sama nepředstavila.“

„Myslím, že není na vině jen ona. My se taky nepředstavili.“ Jasper se mírně otřásl, pak vyrazil na led za ní.

„Nějak ti to trvalo,“ zatrylkovala pobaveně a dojela k němu.

„Hm…“ To bylo vše, co ze sebe dostal. Zastavili se u sebe.

„Fajn… Tak mě chytni za ruku a jedem. Uvidíme, jak nám to spolu půjde,“ řekla první instrukce. Podle taktu písně se stále točili kolem mantinelů.

„Co to má za smysl?“ zabručel po několika kolečkách, když Alice nevypadala, že by toto nesmyslné točení chtěla ukončit.

„Potřebuji vědět, jestli jsi schopný mě vést. Jestli jsi schopný se mnou držet přesný krok. A vidím, že toho schopný jsi,“ odvětila mu s úsměvem a zastavila je oba.

„Už jsi dělal nějaké zvedačky?“ Nechápavě se na ni podíval. Zavrtěla hlavou a usmála se ještě více.

„Chceš s někým bruslit ve sportovním páru a nevíš, co se u toho dělá?“ Jasperovi náhle došlo, co tím myslela. Chytl ji za ruce, a aniž by ji upozornil, už ji držel nad sebou, až trochu vypískla.

„Myslela jsi tohle?“ optal se pobaveně a zespodu na ni hleděl. Nevypadal, jako by vykládal nějak extra velkou námahu.

„Jo, přesně tohle jsem měla na mysli. A teď mě pusť dolů, prosím.“ Nohama trochu zamáchala ve vzduchu. Jasper se trochu pomstychtivě ušklíbl a svěsil ruce dolu.

„Ne!“ vykřikla těsně před tím, než ji pustil, ale bylo pozdě. Trochu od ní popojel, aby ho náhodou nesrazila na zem. Když se zvedala, velice nerudně se na něj zaškaredila.

„Tohle si ještě odpykáš! A teď zmiz! Tady už nemáš co pohledávat,“ zavrčela naštvaně, poodjela k přehrávači, který rázem ztichl. Vypojila ho a jela směrem šatny, zatímco si třela bolavé místo.

„Tos trochu přehnal, nemyslíš?“ prohodil Carlisle nedbale.

„Zasloužila si to. Nebude mě komandovat takový prcek,“ zaprskal naštvaně a šel se přezout.

***

„Takový magor… A já si myslela, že bude slušný!“ mumlala si naštvaně Alice, zatímco se ve své šatně převlékala. Vize jí napověděla, že přijde, ale netušila, že to bude takový… nezdvořák!

Otlučený bok ji dost nepříjemně pálil. Ještě teď cítila to prázdno pod sebou těsně před tím, než se to stalo doopravdy… Proč ji vize nevarovala dřív? Věděla proč… Protože se rozhodl až v tu chvíli, co to udělal. Svléknuté triko naštvaně hodila do rohu a pak si sedla na lavičku.


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bruslařské sólo 1:

 1 2   Další »
11. Jana S
26.12.2014 [23:39]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. Noelle
25.12.2012 [21:16]

Noelle Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9. Leník
22.11.2012 [13:57]

kráááááása, moc mě to pobavilo. těším se na další Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. Niki
13.09.2012 [21:14]

noo jsem zvědavá na další... že by to bylo něco jako Ledové ostří??? Emoticon Emoticon

7. Ceola
13.09.2012 [5:48]

Zajímavé...Těším se na další :) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. Elis.n
12.09.2012 [22:20]

Alice a Jaspera si vždycky ráda přečtu. A nápad se mi moc líbí. Těšim se na další. Emoticon Emoticon Emoticon

12.09.2012 [18:45]

BubulienkaPáni! Ty si začala písať! Skoro mi vypadli oči z jamôk, keď som uvidela tvoje meno pod touto poviedkou. Zaujal ma názov, potom perex a nakoniec aj tvoje meno. Emoticon
Ale poďme na dej. Panebože, to bol teda fakt perfektný nápad! Alice, Jasper, hneď si sa dostala k jadru veci, žiadne rušivé momenty, úžasný nápad! Emoticon Strašne sa teším, je to zaujímavé a také... oddychové! Len tak ďalej!
P.S.: Už sa teším na ďalšiu. Emoticon Čuně, chro, chro! Emoticon Emoticon

12.09.2012 [17:57]

CatherineCullen Emoticon Emoticon Emoticon

12.09.2012 [17:28]

vilinkaNějak jsem tak narazila na tuto povídku. A řekla jsem si, že nakonec proč si ji nepřečíst... Nechci kritizovat, nebo tak něco, neumím to, ale s kapitolou jsem úplně spokojená nebyla. Tak prvně bych snad zmínila délku. Tím nemyslím, že by kapitola byla uspěchaná, v tomhle případě vůbec, spíš jde o to, že byla krátká. Ono se nikdy nehodí mít krátkou kapitolu a předpokládám, že tahle měla tak kolem osmi set slov, ne - li míň. Tím chci říct, že zvlášť proloy by neměly být tak krátké. Nebo z toho mám alespoň já takový pocit. Když se pustím do čtení povídky, která mě na první pohled do perexu alespoň maličko zaujme, očekávám něco i od počtu slov. Emoticon Dál tam bylo i nějaké opákování lov, nebo vět. Abych vysvětlila, proč mi to vadí, jednoduše jsem na něco takového alergická. Určitě za to může i škola, kde za tohle dostáváme sníženou známku. Jednoduše to narušuje celou, jak bych to řekla dobře, plynulost děje, plynulost celé kapitoly. To bylo tak všechno, co jsem teď považovala za nejnutnější. Nechci působit nějak chytře, protože sama vím, že nejsem dokonalá, ale tak... tohle mi prostě vadilo. Emoticon

12.09.2012 [17:13]

SundanceJé, Zuzí, já nevěděla, že chystáš novou povídku. Emoticon Ale i když mě to překvapilo, nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu. Emoticon Byla to úžasná kapitola, nádherné zpracování a krásný příbéh. Prostě nádhera. Emoticon Těším se na další kapitolu. Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!