Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Black Sheep - 4. kapitola

Black Sheep - 4. kapitolaNávšteva sa dozvie pravdu o Nessie:) ako budú reagovať? ako sa Ness prekecne? a čo atmosféra? Ďakujem za všetky komentáre, moc ma tešia, ste naozaj skvelý:)

4. Už viem, že nie som sama.

hudba

„Tak, isto si pamätáte, keď som vám hovoril o mojom ďalšom synovi, Edwardovi, tak to je on a to je jeho biologiká dcéra Nessie“

Prehovoril a prítomný len potichu čumeli na nás a my zas na nich. To hlboké ticho podtrhovalo iba bzučanie muchy, ktorá sa nedokázala dostať von z okna. Emm ju chcel zabiť a tak pleskol do okna, ktoré sa rozbilo a tak zobudilo našich hostí.

„Emmet!“

Všetci zborovo skríkli a dívali sa na rozbité okno a Emma, ktorému pravá ruka trčala von z okna.

„No, čo? Vám to neliezlo na nervy?“

Oboril sa na nás a Rose si len povzdychla typom „ prečo, prečo ja?“ Ale nijako to neokomentovala. Emm sa poslušne posadil pri Rose a pokúšal sa ju utešiť, až potom sa zase pozornosť upútala na mňa... V tej chvíli by mi ani nevadilo, keby Emm rozbúra celý dom, len aby všetci tak na mňa nezízali.

„Ja za to nemôžem!“

Oborila som sa na nich. Nastalo zase ticho a zrazu smiechom vybuchol Emm, ku nemu sa pridal Jazz, Jamie, Josh dokonca i Carlisle s Esme a Alice a nakoniec všetci aj so mnou.

„No... povedať vám, ako sa to stalo, by som mal asi ja, moja dcéra naozaj za to nemôže.“

Začal sa smiať aj môj otec.

„Zamiloval som sa do človeka, do Isabelly...“

Bolo mi ľúto, že otec musel o tom hovoriť... bolo vidno, že je to pre neho ťažké. Len som ho poriadne objala okolo pásu a zložila si hlavu na jeho rameno.

„Nikdy som ju nechcel premeniť, nechcel som, aby prišla o dušu, ale potom... no otehotnela, so mnou, prekvapivo.“

Zasmial sa a zachmúrene pokračoval.

„To dieťa ju zabíjalo a keby Belu nepremením, zomrela by, nechcela si dať Nessie vziať, takže iná cesta nebola, a tak vznikla moja malá Nessie, to najkrajšie v mojom živote.“

Po tomto otcovom krátkom príhovore som mala na krajíčku a všetci prítomný taktiež. Ale Scott to posral.

„A kde máš Bellu teraz?“

Cítila som ako sa otec napäl a ja s ním. Otec len potichu zašeptal.

„Odišli sme od nej, už nás nemilovala.“

„Ja... ja.... Odpusť, to som nechcel.“

Koktavo prehovoril Scott. Otec sa len pousmial. Milovala som jeho chovanie v takýchto situáciách, vždy si vedel zachovať chladnú hlavu, i bez toho že ju aj tak má priam ľadovú.

„To je v poriadku. Čo bolo, bolo... Ja neľutujem. Dala mi to najvzácnejšie, moju Nessie.“

Pobozkal ma na čelo a ja som sa žiarivo usmiala.

„Ľudia, nezdá sa vám, že je tu nejaká zima?“

Spýtal sa Emm a my sme vybuchli smiechom. Keď sa Emm na mňa pozrel, len som mu ústami naznačila „ďakujem“, pousmial sa a ďalej to neriešil, to je môj skvelý ujo Emmet.

„Smiem sa spýtať?“

Začal zase Josh a díval sa na mňa, iba som prikývla.

„Čím sa živíš?“

„ No väčšinu času ako človek, ale sem tam, niekedy raz za týždeň, niekedy viackrát sa musím ísť na piť. Vždy mi otec niečo uloví a ja sa napijem. Čím som staršia, tak tým viac potrebujem krv ako ľudské jedlo.“

Odpovedala som celkom vyrovnane.

„To je fascinujúce!“

Vypískol nadšene a ja som sa naozaj musela smiať.

„Ste ako starý otec.“

Smiala som sa ďalej.

„Tykaj mi prosím Nessie, pre teba som Josh.“

Usmial sa a ja som kývla. Potom sa začal všeobecná mrava. Každý sa rozprával s každým. Dokonca aj otec sa rozprával s Joshom a starým otcom. Rose sa s Emmom a Scottom rozprávala o autách a Johny počúval „nadšene“ rozhovor jeho drahej polovičky Janett s Alice a Hayden o nakupovaní. Neskôr sa dokonca začali rozliezať po dome a ja som sa pokúšala zapojiť do ich rozhovoru, no márne.

Tak som prešla až ku Jamiemu, zvalila sa pri neho do pohovky a dívala sa skutočne do blba. Jamie sa pri mne zasmial a ja som sa na neho zvedavo pozrela.

„Prečo sa smeješ?“

Spytovala som sa ho prekvapene.

„Lebo vidím, že si to tu strašne moc užívaš.“

Usmial sa znovu a ja som musela len prikyvovať.

„Poď idem ťa previesť po dome, lebo sa tu asi zbláznim!“

Zúfalo som zaškomrala a Jamie už ihneď stál pri mne a spoločne sme chodili po dome. Ukázala som mu všetky miestnosti, až na moju izbu a potom mi zrazu niečo došlo.

„Jamie?“

„Ehm?“

„Ty tu nie si prvý krát, že nie?“

„Ee.“

„Tak prečo teda predo  mnou predstieraš, že to tu nepoznáš?“

„Lebo ti to robí radosť?“

Priznal sa.

„Aha...“

Nič rozumnejšie ma nenapadlo. Po chvíli Jamie prehovoril.

„Ale tu som ešte nebol“

Poukazoval na dvere mojej izby.

„To je moja izba.“

Priznala som.

„Smiem?“

Len som prikývla a Jamie otvoril dvere a díval sa po celej mojej izbe. Vošiel trochu viac do izby. I ja som vošla dnu a potichu zavrela. Moja izba nebola ničím zaujímavá. Bola ladená do fialova, milujem tú farbu. Uprostred bola veľká manželská posteľ na želanie Alice a taktiež veľká skriňa. Potom už len stôl s notebookom a veľké okno na záhradu. Jamie podišiel ku oknu, práve zapadalo slnko, bol to naozaj krásny pohľad, keď zrazu prehovoril.

„Aká bola?“

Zašeptal do ticha a ja som nechápala.

„Kto?“

„Tvoja matka? Isabella?“

Mojím telom prešla mierna triaška a ja som sa mu to rozhodla ukázať.

„Bola naozaj krásna, dívaj sa.“

Zašeptala som, zatvorila oči a dlane mu položila na spánky. Ukázala som mu mamu, takú akú  som si ju ja pamätala, krásnu, čarovnú, veselú, s krásnym úsmevom a s mojím otcom. No spomienky ma dohonili a jedna mi ušla a Jamie ju istotne videl, lebo sebou trochu mikol. Bol to deň kedy matka na mňa kričala, že ma nenávidí.

Rýchlo som svoje dlane dala preč a pritisla si ich na hruď. Smutne som sa pozrela do žalostnej tváre Jamieho a ticho pípla.

„Prepáč.“

Len ma pohladil po tvári a potom ma objal. Na takéto objatie som nebola zvyknutá, bolo príjemné, úprimné, láskavé. Úplne som sa uvoľnila a nebyť Jamieho, ktorý ma držal v náruči, asi by som sa zrútila na zem. Bolo mi smutno, ale i tak nejako šťastne... V tej chvíli som si uvedomila, že i pre niekoho iného, ako moju rodinu, niečo znamenám...


5. kapitola

shrnutieSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Black Sheep - 4. kapitola:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!