Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Bezdomovkyně - Prolog

Bezdomovkyně - PrologTato povídka je spoluautorská se zuzinecckou. A také je to moje první kapitolovka. Hlavně děkuju spoluautorce za trpělivost a za rady. Jinak povídka je o Belle. Odejde z domu a bude žít na ulici. Později potká i Edwarda. Jak to dopadne? To si budete muset přečíst. Vaše Mňamka a zuzineccka. P.S.: Podíl má hlavně zuzinecckaa. :)

Pohled Belly:

Nikdy jsem neměla lehký život. V poslední době se totiž táta vracel pozdě domů a máma z toho byla tak ve stresu, že začala pít.

Já nevěděla, jaké neshody mezi nimi panují. Stačilo mi jen slyšet jejich hádající se hlasy, které se ozývaly čím dál častěji. Ale ten den… Ten den bych nejradši někam zahodila, zmačkala a nechala shořet…

Seděla jsem v křesle u krbu a učila se. Bylo už skoro deset hodin večer, čas, kdy chodím spát, ale otec se ještě nevracel.

Náhle zachrastily klíče a bouchnutí oznamovalo, že je otec doma. Vůbec to se mnou nehnulo. Podle šustění jsem pochopila, že si svléká jarní bundu, zouvá boty a pak skřípot schodů dal najevo, že vešel za mámou do ložnice.

Kdybych to byla tušila, ani bych ho tam nepouštěla… Máma se dnes tak opila. Nevěděla, co je s tátou… Měla starosti. Ale hlavně už nemohla dál. Já jediná jsem byla prozatím normální. I když jsem žila tam, kde jsem žila, ještě mě to nezasáhlo. Ale ty minuty poté…

Po ukřičené hádce, kterou jsem se snažila nevnímat, sešel táta ke mně do obývacího pokoje. Na stole ležela otevřená obálka, tak přešel k němu a vzal do ruky dopis, který ležel na něm. Začal ho číst, ale tvář se mu s dalšími přečtenými řádky zsinala rozčílením.

Bylo jasné, že to nezvěstí nic dobrého. Najednou papír vyhodil z okna a běžel nahoru. Po chvilce vybuchla další hádka.

Už jsem to nemohla snést, a tak jsem si šla zabalit věci. Chtěla jsem s sebou vzít jen to nejnutnější, takže jsem se moc nezaobírala vším, co jsem měla. Popadla jsem do ruky cestovní taškou a cpala do ní věci hlava nehlava.

Potřebovala jsem se uklidnit. Musela jsem prostě zmizet z tohohle blázince, který na mě rodiče přichystali. Už se to nedalo dál snášet. Sice mi slzy proudily z očí, ale… Musela jsem to udělat. Pro své dobro.

Scházela jsem dolů, ale odchytil si mě táta a zeptal se, kam jdu. Když jsem mu řekla, že odcházím, rozčílil se ještě víc a vrazil mi facku.

Nevěděla jsem, co to do něj vjelo. Bylo to poprvé, co mě uhodil…

S dalším přívalem slz jsem jen popadla svou bundu, nazula nějaké boty a rychle jsem utíkala pryč. Chtěla jsem být co nejdál.

Věděla jsem, co bylo napsáno v tom dopise. Přečetla jsem si ho, i když jsem na to neměla právo. Rodiče dlužili peníze. Za nájem, za elektriku… A tohle byl varovný dopis. Nejhorší bylo, že když to nezaplatí včas, tak nás vyhodí z domu.

Náhle jsem si uvědomila, že nemám kam jít. Potřebovala jsem peníze na jídlo a na nějaké ubytování. Jenže v dnešní době je všechno drahé. A hotely ještě dražší. Co jsem si myslela? To nezvládnu.

Nezbylo mi nic jiného, než se pokusit nějaké ty peníze sebrat. Tento způsob se mi nelíbil, ale musela jsem. Začala jsem se hrabat i v popelnici. A to mi bylo teprve patnáct.

Už byla tma a všichni byli u svých rodin. Už jsem neměla sílu jít dál. A tak jsem si lehla na lavičku v parku a pokoušela se přežít dnešní noc.


Pohled Edwarda:

Prohlížel jsem si procházející lidi a četl v jejich myslích. Sám jsem stál ve stínu, aby mě ve světlech pouličních lamp nikdo nezahlédl.

Ale všichni se zdáli bez viny. Nikdo nic neukradl, nikdo nikoho nezabil. Rozhodl jsem se přemístit do svého dočasného bydliště, jímž bylo rozpadlé skladiště, a čekat na pozdější čas.

Pár hodin na to jsem se znova vydal do ulic. Teď tu bylo jako vymeteno, ale já měl času dost.

Hodiny právě odbily půlnoc a já zaslechl tichý křik. Vydal jsem se tím směrem a během pár vteřin jsem už zachraňoval dívku, která se skoro stala obětí muže, který ji chtěl znásilnit.

Muže jsem od ní odhodil takovou silou, že jsem mu polámal pár žeber. Dívku jsem varoval, ať se okamžitě vzdálí. Když její klapot odezníval, podíval jsem se na tu sténající hrůzu.

„Takto skončí ti, kteří kdy udělali něco špatného,“ zašeptal jsem mu výhružně do ucha a pak se zakousl do té tepající části jeho krku.

Nemohu říci, že krev byla lahodná, ale stačila k tomu, abych mohl pár dní přežívat. Uvidím, kdo bude příště další…Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bezdomovkyně - Prolog:

5.
Smazat | Upravit | 26.12.2011 [21:27]

Tak tady jsem ta, která vás dvě holky tak moc honila, abyste to, co nejdřív napsaly! Emoticon Co mám říci? Já vůbec nevím...
Ale fakt nevím. Chci, aby ten komentář, byl hoooooodně dlouhý, aby vás hoooooodně potěšil, ale mně po přečtení tohoto skvostu normálně došly slova! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Pokusím se to rozdělit do několika bodů, ale nevím, jak mi půjde, protože slovo SUPER má jen dvě slabiky... Emoticon Emoticon Holt nejsem tak dobrý písálek jako ty, mňami... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Tak, začínám.
Bylo to naprosto...
...naprosto originální (!!!!!!!!!!!!!!)
...naprosto výborné (no, newinka Emoticon )
...naprosto promyšlené (nějaká chytrá, ne? Emoticon Emoticon Emoticon )
...naprosto bombové
...naprosto krátké ( Emoticon Emoticon )
Tak, teď jsem zapomněla na to slovo, které dává po těch třech tečkách... Emoticon Emoticon
Jaké to bylo? Jo, už vím! NAPROSTO! Emoticon (Pardon, že plácám nesmysli, ale já už opravdu něvím, co říci/napsat)
Když se vrátím ke slovu naprosto...
...naprosto bezkonkurenční (!!!!!!!!!!!!!!!!!)
A, co se dělá, když je něco bezkonkurenční (nevím, jestli mám to slovo dobře napsané... Emoticon )? Hlasuje se pro něj! Tak já jdu hlasovat! Emoticon
Než tenhle můj komentář (můžu těm kecům takto říkat?) odsoudíš, chci, abys mňamko věděla, že jsem chtěla nejdříve naťukat jen pár smajlů, protože i ty udělají radost, ale to by se asi pisatelce takových kvalit nelíbílo a tak jsem ho (maličko Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon ) roztáhla. Snad ti to mocík nevadí.
Těším se na další sen v podobě další kapitole a jdu hlasovat. tak se měj! Emoticon
A nebo ještě ten komentář trošku roztáhnem, jo? Emoticon Emoticon Dodávám: Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Chtěla jsem přidat ještě jeden, ale to si nezasloužíš... Za tu délku! Emoticon Příští kapitola, ať má slov tak pětkrát tolik, jinak můj koment bude mít slov 50krát tolik.
Tak teď už fakt končím (neuvěřitelné, co? Emoticon )...
A co jsem to chtěla udělat? Jo! Hlasovat... Emoticon Emoticon
P.S.: Do háje! Já chtěla mít 1. koment... Emoticon Emoticon Emoticon

4. LuMo12
26.12.2011 [21:22]

No ty kokos! Tak presne toto som tu už dávno očakávala. Veľmi sa ti to podarilo a podľa toho, ako skončila táto kapitola sa zdá, že sa máme na čo tešiť. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. martty555
26.12.2011 [21:17]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. BellaNess admin
26.12.2011 [18:57]

BellaNess Emoticon tak to je pěkné Emoticon Emoticon Emoticon těším se na pokráčko Emoticon

26.12.2011 [18:45]

SiReeNAhoj, článek jsem ti opravila, příště si však dej větší pozor na:
- Oddělování pomlčky z obou stran,
- Čárky,
- Slovosled,
- Vynechaná slova,
- Překlepy,
- Skloňování,
- Post Scriptum je zkráceně takto: "P.S.:", ne takto: "PS:".
Díky. Emoticon

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!