Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Až tak moc tě nežeru - 11. kapitola

Až tak moc tě nežeru - 11. kapitolaEdwardův pohled na události z chodby aneb co měla ta pusa s Jessicou znamenat?

11. kapitola

Pohled Edwarda

Dvě věci jsem věděl stoprocentně. První věc byla, že jsem to všechno neskutečně posral a druhá věc, že Bellu bláznivě miluju a to navždy. Bohužel jsem na to přišel, až když jsem jí ztratil a to bolelo, jak mě tak ji. Toho červa pochybností ve mě zasadila Alice, která mi vštípila do hlavy, že jsem zamilovaný a já si to nechtěl přiznat. Za prvé jsem nevěděl, jak se láska pozná a za druhé Bella je jen zranitelný člověk, od kterého jsem se měl držet dál.

Celé odpoledne a dnešek jsem přemýšlel, co by bylo pro mě i pro ni nejlepší. Stále jsem nevěděl, jaké city k ní chovám, ale věděl jsem jistě, že mi na ni záleží a to rozhodovalo především. Choval jsem se odtažitěji, ale jen pro její dobro, které bylo pro mě na prvním místě. Uvnitř mě to bolelo, ale já musel vydržet, i když měla na krajíčku.

Všechno to rozsekla až Jessica, která využila situace a přisála se mi na rty. Nejdříve jsem protestoval, ale nakonec jsem to využil ve svůj prospěch, protože jsem se chtěl dozvědět, co opravdu cítím k mojí krásce. Moje tělo nereagovalo nijak na cizí doteky a já přemlouval sám sebe, že měla Alice pravdu. Spolupracoval jsem s Jessicou jen proto, abych se dozvěděl víc, když se mi v hlavě zjevila Bellina zdrcená a uplaká tvář a já zaslechl tichý vzlyk, který mě probral.

Podíval jsem se na svou krásku, která měla v očích neskutečnou bolest a utrpení. Stála na místě a svírala ruce v pěst. V ten moment jsem si uvědomil tu nehoráznou pravdu. Miloval jsem jí od prvního dne a teď jsem jí ublížil nejvíc, jak jsem dokázal. Hlasitě polkla a rozeběhla se pryč. Zkoušel jsem jí zastavit, ale bylo pozdě. Chtěl jsem jí vše vysvětlit a říct ty dvě slůvka, která mě pálila na jazyku, ale byla pryč. Ignorovala i Alici, která se jí pokoušela pomoct a vběhla do lesa.

Pod náporem té bolesti jsem se sesunul k zemi a vložil si hlavu do dlaní. Obviňoval jsem se. Nedokázal jsem pochopit, jak se ze mě mohla stát taková stvůra, která právě ublížila jedinému člověku, které si mé srdce vybralo. Pocítil jsem ruce, které mě zvedly ze země a spatřil Emmetta, který mě podpíral za rameno a vedl k autu. Všichni na mě byli naštvaní a v myšlenkách mi nadávali, jak jsem mohl být tak slepý a nevidět tu lásku, co se mezi námi odehrávala.

Když jsem se konečně vzpamatoval, chtěl jsem se ji omluvit a povědět jí vše, co mě trápilo, ale byla pryč. Její dům byl tichý a prázdný. Najednou mě píchlo u srdce a já věděl, že už to nikdy nebude takové, jako to bývalo.

Cestou domů jsem si odběhl na lov, který mě alespoň částečně uklidnil, ale tu bolest jsem cítil stále. Ignoroval jsem celou domácnost včetně návštěvy, která přijela a utápěl se v žalu a své tuposti. Nevěděl jsem kde je a co dělá. Nevěděl jsem, jak jí je. Nevěděl jsem, co dělat. Oči jsem měl zamlžené, ale slzy se nedostávaly.

Cítil jsem, jak ze mě každou minutou vyprchává život a o několik hodin později jsem přemýšlel nad tím, jestli to nebyl osud. Třeba to byl jediný možný způsob, jak by pokračovala ve svém lidském životě a mohla mít děti, rodinu a zestárnout s vnoučaty na klíně. I když to neskutečně bolelo, tak jsem jí přál a záviděl ten život, který stále měla před sebou, i když beze mě.

Nakonec jsem se obětoval za její dobro a štěstí, které vždy u mě bylo na prvním místě. Z celé duše jsem si přál strávit věčnost vedle ní, ale nikdy bych nedovolil, aby se z ní stalo to, co je ze mě. Stvůra, která byla závislá na krvi. Musela by toho obětovat hodně a to já nechtěl. V životě by nemohla mít děti. Zamrzla by ve věku sedmnácti let.

Zavrtěl jsem hlavou, protože duši bych jí nikdy vzít nemohl. Byla pro mě až moc důležitá na to, abych jí tohle udělal. Nikdy se neměla dozvědět pravdu. Pochyboval jsem i o tom, že by mě stále milovala, kdyby se dozvěděla, že jsem upír. Měla by ze mě strach a to bych taky nesl dost špatně.

Nyní jsem trpěl bolestí, která by se dala přirovnat k mojí třídenní proměně na upíra, kdy jsem prosil, aby mě Carlisle zabil. Ale všechno to bylo pro její dobro. Nevěděl jsem, jestli toho polibku mám litovat. Na jednu stranu bych si nafackoval, protože jsem svojí lásku podvedl tím nejhorším způsobem, ale na druhou jsem ji umožnil život, který si zaslouží. Celé hodiny jsem se zaobíral svými myšlenkami a ignoroval všechny okolo sebe a jejich myšlenky, které mi doslova křičely v hlavě. Seděl jsem na pohovce a prosil boha, aby mi alespoň dal znamení, kde je nebo jestli je v pořádku, protože já ani Alice jsme to nevěděli. Alice jí od začátku nevidí. Nějakým nepochopitelným způsobem je moje kráska odolná vůči našim darům a já litoval, že o ní nemáme žádné zprávy.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Až tak moc tě nežeru - 11. kapitola:

 1
1. BabčaS.
13.05.2018 [13:21]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!