Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Amazonka - prolog

Amazonka - prologPřináším další novou povídku ze své tvorby. Amazonka je příběh mladé dívky Belly, která není jen tak obyčejná. Dalo by se říct, že není člověk. Je to amazonka. Moc krásná pro nebe, moc hříšná pro peklo.

Z prologu se může zdát, že Bella není vůbec taková, jakou jsem ji popisovala v perexu, ale je tomu tak. Prolog možná úplně nesouvisí s dějem celé povídky, ale je opravdu podstatný, doufám, že si ho užijete. DreaCullen

 


 

Před osmnácti lety, Kavkaz, Asie

„Proč jsi tak krásná?“ zeptalo se mě to malé stvořeníčko a mrklo na mě těma svýma zelenými kukadly. I přes všechnu tíhu, kterou jsem v sobě nesla, mě to donutilo se usmát. 
„Proč jsi tak zvědavý?“ odvětila jsem mu. Ublíženě se na mě podíval a zamrkal očima, jako by mu do 
nich něco spadlo. 
„Jak se jmenuješ?“ přešla jsem mou první otázku a ptala se dál. 
„Jimmy a ty?“ zeptal se a stále si mě prohlížel. 
„Já jsem Isabella. A kolik ti je, Jimmy?“ pokračovala jsem ve výslechu. 
„Pět, ještě chodím do školky, ale příští rok už půjdu do první třídy,“ řekl a já se musela opět usmát. 
„A co tady děláš, Jimmy? Proč jsi tady?“ zeptala jsem se asi posté. Hned jak jsem ho objevila v lese, položila jsem mu stejnou otázku, ale když jsem viděla slzy, které se mu leskly v očích, nepokračovala jsem. 

„Moje maminka…“ 
„Co se s ní stalo, Jimmy?“ ptala jsem se opatrně a chytla ho za ručku. Byla tak malinká oproti té mé. 
„Byli jsme na výletě… na dovolené a… a… šli jsme na procházku a… v lese… chtěl jsem si hrát, ale maminka říkala… říkala, že se nesmím nikde ztratit, ale já jsem se hrozně nudil. Utekl jsem… a potom jsem se vrátil a ona byla… byla celá od krve… co se s ní stalo? Já chci maminku.“
Když jsem viděla to malé plakat, měla jsem nutkání odhodit všechny své zábrany stranou, vzít ho do náručí, obejmout ho, schovat si tvář do jeho černých vlásků a říct mu: „Bude to dobrý.“ Ale ve skutečnosti nevím, jaké to bude. V tuhle chvíli jsem někde uvnitř cítila, že tomu chlapci nemůžu lhát. 
„Jimmy? Půjdeš se mnou? Mám tady kousek pár kamarádek. Myslím, že by tě rády viděly. Nemáš hlad?“ zeptala jsem se ho opatrně a čekala na jeho reakci. Chvíli mlčel, ale potom zvedl svou uslzenou tvář k té mé a kývl na souhlas. 
„Dobře, pojď za mnou.“ 

Poslechl, a jakmile jsem se rozešla já, udělal to i on. Chvíli jsme šli mlčky, ale pak ke mně promluvil. Položil mi tu stejnou otázku, co před chvílí. 
„Proč jsi tak krásná?“ Zastavila jsem se a otočila se na něj. 
„Víš… nemáš teď kam jít, nejspíš zůstaneš s námi. Někdy… možná… ti to povím,“ odpověděla jsem mu, otočila se a opět se rozešla. Nejspíš jsem udělala dobře, protože už jsem nechtěla vidět slzy lesknoucí se v těch zelených studánkách. Slyšela jsem ho pofňukávat. 

„Já chci maminku… kde je maminka?“ zeptal se. Jeho hlas byla naléhavý, ale já jsem mu nedokázala odpovědět. Nemohla jsem mu říct, že jeho maminka, člověk, kterého miloval ze všech lidí na světě nejvíc, už se nikdy nevrátí. Byla jsem sama sebou překvapená, ale věděla jsem, že tohoto človíčka nemůžu zranit. Cítila jsem, že ho musím ochraňovat. Hned když jsem se podívala do jeho jasně zelených očí, věděla jsem, že se o něj budu starat, i když se bude dít cokoliv. Otočila jsem se na něj.

„Jimmy, maminka už se pravděpodobně nevrátí. Víš, myslím, že tam, kde je teď, se má opravdu dobře. Ale to neznamená, že tě opustila. Bude s tebou pořád, když v to budeš věřit. Kousek jí zůstal tady,“ řekla jsem a položila ruku na jeho malinkou hruď, na místo, kde mu tlouklo srdíčko. Tlouklo silně, byl vyděšený. 
„Ale proč odešla? Proč tady se mnou nezůstala. Tatínek taky odešel a maminka mi slíbila, že bude vždycky se mnou.“
„Chtěla by být s tebou, ale nemůže. Aspoň ne tak, abys ji viděl. Když budeš věřit, bude vždy někde u tebe. Bude tě chránit, jen musíš věřit!“ přesvědčovala jsem to malé stvořeníčko a i přes mou náturu, i přes mou neoblomnou povahu se mi nahrnuly slzy do očí. 

Nevěděla jsem, jaké je to ztratit jednoho z rodičů, nepamatuju si to. Už jsem na světě tak dlouho, že mi všechny ty roky splývají, některé vzpomínky se vytrácí, aby je mohly nahradit nové. Úplně jistě ale vím, že na tuhle chvíli nezapomenu nikdy. Vždycky se mi bude před očima přehrávat jako film. Tuto chvíli můžu označit jako „Den, kdy jsem ho poprvé potkala“. Den, kdy jsem poprvé potkala chlapce, který mě provázel životem. Chlapce, kterého jsem ochraňovala, o kterého jsem pečovala. Chlapce, který mě kompletně změnil. Možná pravá láska, možná ne.

Co vím jistě, byl to přítel navěky.

 

 

 


 

 

Prolog vám toho nejspíš o celé povídce moc neřekl, a pokud s ním někdo není spokojený, omlouvám se, ale přesně takhle jsem ho plánovala. Je sice kratší, ale myslím, že jsem v něm řekla vše, co jsem chtěla a jsem s ním opravdu spokojená. Jen doufám, že budete vy stejně spokojeni jako já.

PS: Prolog povídky bych chtěla věnovat Twins, která mě nakopla k tomu, abych povídku vůbec začla psát. Byla jsi jedna z mála, kteří se na ni těšili a já doufám, že jsi zatím spokojená.


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Amazonka - prolog:

 1 2   Další »
18. ella
19.02.2012 [13:55]

hezkéééééé Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon honem dalšííííí Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17. Sabienna
19.02.2012 [13:25]

Hmmm, Amazonka, to zní moc dobře! Emoticon Sice mi to připomnělo Xenu, ale na tu jsem se koukala ráda Emoticon Emoticon Emoticon Zatím mi to nic neřeklo, teda nic značného, a proto si přečtu první kapitolku a uvidím, jak co bude, protože mě to vážně zajímá! Emoticon

19.02.2012 [11:24]

NespoutanaZajímá mě, co se tam bude dít... Emoticon

19.02.2012 [10:20]

DreaCullenDěkuji všem, opravdu mě váš zájem potěšil. ;) První kapitolu se budu snažit napsat co nejdřív. Co se týče Belly a matky, nebudu prozrazovat nic...;)

18.02.2012 [23:43]

EmmettkaJsem zvědavá na pokračování!! :) .. Super! :) Emoticon Emoticon

13. Nicole
18.02.2012 [23:06]

Nicole Emoticon Emoticon Emoticon

12. Elis
18.02.2012 [21:58]

dokonalé...jinak to nazvat nejde Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

18.02.2012 [21:56]

LadyLilianne Emoticon Emoticon Emoticon

10. Míša
18.02.2012 [21:48]

Prolog mě zaujal. Moc se mi líbí, jak je to napsaný, i když ještě nevím co si o ději mám myslet. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Těším se na pokračování Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9.
Smazat | Upravit | 18.02.2012 [20:26]

Panečku... Emoticon Já nevím, co napsat.
Já jsem strašně moc ráda, že jsi povídku začala psát, je to úžasné!(Ale s tím jsem počítala téměř okamžitě, když jsem ji viděla ve tvém shrnutí. Emoticon)
Prolog byl sice krátký, ale dokázal ďábelsky navnadit. Emoticon
Jsem zvědavá na toho chlapečka. Chudáček... Emoticon
Píšeš opravdu nádherně. Nemám žádnou výtku. Skutečná dokonalost. Emoticon

A co se týče věnování - mockrát ti děkuji. Vážně jsem ráda, že jsi povídku začala psát. (To už se opakuju, že jo?) Chyba to rozhodně NEBYLA.
To byla hloupá otázka... Samozřejmě že jsem spokojená. Nadmíru! Emoticon
Ještě jednou děkuji, na další kapitoly se budu moc těšit. Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!