Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Recenze » Recenzie - Pravidlá


Recenzie - Pravidlá

Prinášame Vám novú sekciu s novým pravidlom. Odteraz píšete recenzie a k tomu si sami vyberiete knihu/poviedku!

Prečítajte si pravidlá a môžete začať písať. 

Dúfame, že sa zapáči. Tím Stmívání.eu

Pravidlá

Táto sekcia je venovaná len a len autorom a čitateľom našej stránky, je to naša vďaka za vašu vernosť a preto je táto sekcia Twiligh-free – čo znamená, že sem môžete pridať akúkoľvek recenziu. Môžete písať recenzie na fan-fiction z našej stránky, fantasy, sci-fi, historické knihy a mnoho ďalších.

 

Nutné zlo - Pravidlá

1. Kvalita článkov

Zverejňujú sa iba články, ktoré sú kvalitné a v poriadku. Čo znamená, že články vulgárne, chybné a celkovo neprístupné nebudú vydané a po upozornení autora zmazané. Netolerujeme neslušné správanie.

2. Plagiátorstvo

Na stránky nedávajte cudziu tvorbu! Ak sa nájde skopírovaná recenzia, autor bude upozornený a článok nevyhnutne na to zmazaný. Plagiátorstvo platí pre text a taktiež pre obrázky. Uistite sa, že obrázky pridávate s referenciou na zdroj (link obrázku) alebo máte voľne dostupné obrázky. Obrázky, ktoré budú podliehať autorskému právu budú ihneď zmazané.

3. Tematika

Vyššie uvedené hovorí samé za seba. Vaše recenzie môžu byť na akúkoľvek knihu! Máte voľnú ruku pri výbere. Môžete napísať recenziu na poviedky vydané na našej stránke a knihy, ktoré vyšli – slovenské, české, anglické (cudzojazyčné).

Avšak, recenzie zo stmivani.eu môžu byť len na ukončené poviedky – jednorázové a kapitolové. Recenzie na poéziu a drabble nevydávame.

4. Dĺžka recenzie

Samotný text recenzie (bez perexu, obsahu knihy z oficiálnych zdrojov) by mal mať aspoň 300 slov. Do tohto sa ráta váš názor, nejaké citáty z knihy a konečné hodnotenie.

5. Perex obrázok

Perex obrázok musí byť vždy obálka knihy/perex obrázok poviedky, na ktorú robíte recenziu. Žiadne vlastné obrázky, ktoré by zavádzali čitateľa.

6. Odkazy

Odkazy na našu stránku sa vždy otvárajú v tom istom okne. Odkazy na stránky autorov, referencie k obrázkom alebo citátom sa otvárajú vždy v novom okne.

7. Zhrnutie + Sekcia

Zhrnutie na poviedky vám bude slúžiť aj pre recenzie – tu sa nič nemení. Sekcia je nová a to Recenze.

V profile si vždy dokážete nájsť svoje články/recenzie.

8. Zvýraznenie

Tu by sme vám veľmi rady odporučili zvýrazňovať text. Všetky dôležité myšlienky a kľúčové slová by mali byť zvýraznené hrubo alebo kurzívou. Pre čítanie medzi riadkami je to veľká výhoda a vaša recenzia bude vyzerať profesionálnejšie.

9. Citáty

Citáty alebo úryvky z knihy/poviedky musia byť vždy v úvodzovkách („dolné a vrchné“) a ak to situácia vyžaduje, tak použite kurzívu. Vedľa citátu/úryvku napíšete autora, poprípade knihu/poviedku.

Napríklad:

„Books are a uniquely portable magic.“ – Stephen King

„I was destined to love you, and I will belong to you forever.“ – Colleen Houck, Tiger’s Voyage

„Na smrt,“ zamumlala jsem si spíš pro sebe a kopla to do sebe. – Inoma, Kráska a barman

10. Počet rovnakých recenzií

Rovnaké recenzie nie sú vždy na škodu, no určite si premyslite, ak chcete napísať recenziu, ktorá je skoro totožná názorom s inou, ktorá už bola publikovaná. Nebudeme vám brániť v napísaní žiadnej, to je len a len na vašom uvážení.

11. Finálne hodnotenie

Vždy na konci recenzie napíšte vaše finálne hodnotenie. Či už to bude v podobe slovného vyjadrenia alebo obľúbených „hviezdičiek/bodov“. Uistite sa, že ste dali svoj názor jasne najavo. Či už to bola úžasná kniha, hrozná alebo si k nej nedokážete nájsť cestu. Dajte čitateľovi vedieť a nenechajte ho tápať vo vašich úvahách.

12. Spoilery netolerujeme

Vyhýbajte sa akémukoľvek načretiu do hlbšieho deju alebo odhalenia konca knihy/poviedky. Tým čitateľovi nijako nepomôžete a ešte vás za to nebude mať rád. Nikto nemá rád spoilery.

13. Úvod recenzie

Tento začiatok recenzie je pre každého povinný a budeme ho vyžadovať pri recenziách ku knihe!

V úvode článku musíte mať bezpodmienečne napísané:

1)     Názov

2)     Autor

3)     Séria (ak kniha za série pochádza)

4)     Vydané na Slovensku/Česku (ak kniha vyšla iba v origináli, tak vydanie originálu)

5)     Počet strán

6)     Nakladateľstvo

7)     Jazyk

 

Príklad ku knihe Tigrova kliatba (Tiger’s curse)

Názov: Tigrova kliatba

Autor: Colleen Houck

Séria: Tigria sága

Vydané:  2012

Počet strán: 408

Nakladateľstvo: CooBoo

Jazyk: slovenčina

 


 

Veľmi rady by sme túto sekciu posúvali ďalej a ďalej. Pomáhali vám rozvíjať sa v tomto odvetví a tak vás prosím o spätnú väzbu a rady, ktoré by sa hodili ako nám, tak aj vám.

Tu si môžete pozrieť pekné recenzie bez spoilerov. Kath’s world of books

 

Tak hor sa do toho. Očakávame od vás nové prírastky do našej rodiny.

Veľa šťastia. Tím Stmívání.eu

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Recenzie - Pravidlá:

 1
4. BlackStar admin
08.09.2016 [12:11]

BlackStarLea, to je skvelé, gratulujem. Emoticon
Určite by sme mali záujem. Môžeme presunúť konverzáciu na e-mail? Tam sa lepšie dohodneme. Môj mail nájdeš v profile. Emoticon

3. Lea
08.09.2016 [10:52]

To je určitě skvělá zpráva pro ostatní, já již recenzní výtisky dostávám Emoticon Myslela jsem to spíš tak, že mi brzy vyjde kniha, která je žánrově celkem vhodná pro tento web. Proto bych ji ráda nabídla zdarma k recenzi, pokud by měl někdo zájem Emoticon

2. BlackStar admin
07.09.2016 [17:47]

BlackStarLea, určite je tu taká možnosť. No namiesto elektronickej knihy to bude normálna kniha ako reading copy pre knižných bloggerov. Sú to knihy, ktoré recenzent dostane ešte pred vydaním. Emoticon

1. Lea
07.09.2016 [13:48]

Zdravím. Bude prosím možné v rámci tohoto projektu třeba nabídnout zdarma knihu v elektronické podobě na recenzi případnému zájemci? Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!