Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Recenze » Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala

JKA2


Nejlepší věc, která se mi nikdy nestalaVšichni si pamatují svou první lásku.

Název: Nejlepší věc, která se mi nikdy nestalahhhh

Autor: Jimmy Rice, Laura Tait

Rok vydání: 2015

Rok vydání originálu: 2014

Počet stran: 376

Nakladatelství: Jota

Jazyk: čeština

 

 

 

Oficiální anotace:

A Holly si rozhodně pamatuje Alexe, přestože tehdy na gymplu své skutečné city z nejistoty maskovala přátelstvím. Navíc pak usoudila, že láska není o tom, abyste skočili po prvním hezkém klukovi, který se vám namane, a ani pubertální sny o cestování se nutně nemusí splnit. Pak se odstěhovala do Londýna a začala pracovat jako sekretářka. I když je fakt, že si není až tak jistá, jestli tajné milostné schůzky se šéfem jsou zrovna to pravé.
Ale co když ty středoškolské city úplně nevychladly?

Alex se hodlá naplno věnovat svému vysněnému povolání. Rozhodl se pro nový začátek ve velkoměstě a je si téměř jistý, že přestěhování do Londýna nemá vůbec nic společného s Holly, jeho bývalou tajnou láskou. Téměř.

Jak člověk pozná, že to takhle mělo být…, nebo že tohle se vlastně nikdy nemělo stát? Je možné, aby mezi mužem a ženou existovalo čisté přátelství? Anebo platí, že kamarád taky rád?¹


Knížečku jsem si u nakladatelství Jota vybrala jednak kvůli obálce a jednak kvůli zajímavé anotaci. Jsem milovnice anglického humoru a té úžasné atmosféry, kterou britské knížky mají. Proto jsem byla velice zvědavá, co mi přijde...

Jakmile jsem Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala rozbalila, byla jsem jasná. Ten přebal je zkrátka bomba! Miluju ho! Naprosto perfektně vystihuje anotaci, působí velice pozitivním dojmem a vidět ji na pultech obchodů, určitě po ní šáhnu; dlouho jsem neviděla tak povedenou obálku.

 

Ráda bych zmínila další skvělou věc na tomto románu: Na knížce se podíleli dva autoři - žena a muž.

Přiznejme si, knihy, v kterých se žena snaží postihnout drsnou mužskou mysl, jde spíš o ukázku pestrého slovníku vulgarismů, než aby měly nějakou pointu. Když se naopak snaží muž popsat, vytvoří chudinku, která se při každé příležitosti rozbrečí. To mě dovádí k myšlence, že toto je fakt smutný... Pokud se na sebe - muži a ženy - navzájem koukáme takto, máme se o sobě ještě hodně, co učit...

Tomuto se Nejlepší věc obloukem vyhnula. Knížka je sestavena z dvou druhů kapitol - pohledu Holly a pohledu Alexe. A ty jsou vážně super... Chvilkama se může zdát Alex trochu změkčilý a Holly zase trochu hloupá, ale co naplat, nikdo není dokonalý.

 

Anotace slibovala klasickou britskou oddechovku a to se podle mě splnilo. Inteligentní humor prosakuje celým příběhem a opravdu se jedná o poměrně kvalitní věc, vážně nečekejte "vtipné scény", kterými se pišní Nabíječ. (To byla mimichodem neskutečná hrůza...)

Zmínila bych, že knížka není úplně vhodná pro někoho, kdo hledá originalitu a napětí… Bohužel je pravdou, že v  knížce jedno klišé střídá druhé, jenže... Co v dnešní době není klišé?

Román je v jistém ohledu i možná trochu nebezpečný, já sama jsem si na sebe ušila docela boudu, protože mi mohlo dojít, že číst si o dvou kamarádech, kteří se milují, nebude úplně ono. Život je holt svině, takže pokud jste zažili kombinaci nejlepší kamarád = bývalý přítel, nečtěte.

Styl psaní je... fajn, řekla bych. Chvilkami lezl na nervy, nemám ráda takové ty rozvláčněné popisy, kde všechno trvá dlouho a v závěru zjistíte, že se vlastně nic nestalo. Ale jinak se mu nedá nic vytknout.

Pokud to mám shrnout, super knížka, která by si zasloužila více čtenářů, kteří jí podlehnou...

 

A! Rozhodla jsem se pro úryveček!

 „Nejsrandovnější bylo, když mi odevzdal svůj referát z Hamleta a jediné, co tam napsal, bylo ,PMP´.“

„PMP?“

„Musel jsem si to najít na youthslang.com. Je to zkratka pro ,Polib mi…´“

 

Celkové hodnocení:

****

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Jota.

 hh

Kniha je k zakoupení zde.


¹ Oficiální anotace vydavateleSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala:

 1
3. Liss
20.03.2017 [8:42]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Balu
06.01.2017 [18:08]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Suzi
28.12.2016 [15:11]

Zajimavá Emoticon Emoticon přečtu si Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!