Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Drabble povídky » Posledný list

jkol


Posledný listEsme ochorela a Carlisle jej chcel dať poslednú nádej. Aká malá drobnosť stačí, aby sa vám zmenil celý život?

Presne pred rokom sa Esme dozvedela, že má rakovinu. Prešla zima, jar a leto a ona cítila, že sa ďalšej zimy už nedožije. V nemocničnej izbe ležala na nepohodlnej posteli. Nemala silu ani na prechod do kúpeľne, aby sa sama osprchovala. Vždy jej s tým musel niekto pomáhať. Nechcela im robiť starosti. Čas si krátila čítaním kníh alebo pozeraním sa cez okno na vysoký strom, ktorého konáre dosahovali až na tretie poschodie.  

„Ak spadne posledný list, zomriem,” hovorievala. Starý dub pomaly menil farbu šiat. Keď prišli prvé dažde a vietor, z konárov pomaly opadávali listy. Jeden po druhom leteli na chodník pred nemocnicu.  

Doktorovi Carlisleovi Cullenovi lámalo srdce z osemnásťročného dievčaťa, ktoré chradlo na tele i na duchu. Musel niečo urobiť, aby ju nejakým spôsobom potešil a dal jej nádej, že sa uzdraví. Úpenlivo premýšľal, až kým nenašiel ten správny spôsob.  

Skoro na konci jesene sa strhla obrovská búrka. Konáre búchali do okien a vzduchom lietali listy. Esme vedela, čo to pre ňu znamená. „Žiaden list sa v tomto počasí neudrží na strome. Je koniec.”  

Nasledujúce ráno bolo jedno z tých, na ktoré sa nezabúda. Svietilo slnko a na oblohe nebolo ani mráčika. Keď sa zobudila bola veľmi prekvapená, keď na strome zbadala držať sa na konári maličký lístok. Nemohla tomu uveriť, že napriek všetkej tej víchrici sa najmenší zo všetkých lístkov udržal na strome. Inšpirovalo ju to k tomu, aby zahodila všetky obavy z choroby a postavila sa im čelom. Teraz bol čas, aby začala bojovať. A verila, že vyhrá.  

Samotný ošetrujúci doktor pán Cullen jej pomáhal so všetkým s čím sa dalo. Esme si ho zamilovala a chorobu naozaj porazila. Keď stáli pred oltárom, Carlisle jej musel odhaliť tajomstvo: „Chcel som ti dať nádej. Nemohol som dopustiť, aby si zomrela. V tú noc som nakreslil lístok na okno.”  Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Posledný list:

 1
16.12.2019 [11:04]

EmpressKrásne Emoticon Emoticon

16.12.2019 [10:53]

BreeTannerTo je tak nádherné. Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!