Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Knihy » Zatmění » Často kladené otázky k Zatmění

honeymoon


Aneb, co čtenáře nejvíce trápí.

Otiskl se Jacob do Belly?

Ne. A tohle je to, proč si můžeš být jistá: v Novém měsíci poprvé poté, co se Jacob stal vlkodlakem, je na Bellu nepříjemný. Neřekl jí, co je špatně. Řekl jí, že ji už nemůže vidět. Kdyby se do Belly otiskl v ten moment (a to se stává poprvé, co vidíte dotyčnou osobu po tom, co projdete všemi fázemi), měl by odpovědět na všechny její otázky. Prakticky by jí měl poskytnout všechno na světě, co by chtěla. (Když na ni hledí okolo 160 stránky v Zatmění, snaží se přinutit se do ní se otisknout. Ale to není něco, k čemu se můžeš nutit.)

 

Kdo byl v Bellině domě - ta vůně, kterou nikdo nepoznal?

Byl to Riely. Není naprosto divokým nově narozeným - on už prožil svých prvních pár let a proto je lépe schopný ovládnout se. Kdyby byl tak silný jako ti mladší, nově narození, na louce, Seth by možná nevyhrál ten souboj. A taky Victoria ho velmi pečlivě připravila na ten „výpad." Byl totiž (abych to delikátně formulovala) docela dobře nakrmený předtím, než se vydal do Forks.

 

Jaký je nejklíčovější vývoj zápletky, který se udál v Zatmění?

Ve Stmívání i Novém měsíci se Bella rozhodla stát se upírkou bez jediného opravdového vyzkoušení si, jakou cenu za to zaplatí. V Zatmění Bella plně pochopila tu cenu. A potom se ji rozhodla zaplatit. Každý aspekt knihy se točí ohledně tohoto bodu, každý příběh v pozadí, každý vztah, každý okamžik akce.

 

Jaké jsou největší chyby postav v Zatmění, jejich tragické nedostatky?

U Belly to je nedostatek sebepoznání; nikdy by nepokračovala v přátelství s Jacobem, kdyby si uvědomila, že jejich vztah je mnohem víc než přátelství. Nezřekneš se svých přátel, když se zamiluješ; ale nicméně se zřekneš dalších romantických objevů. Kdyby Bella lépe sama sobě rozuměla, mohla by každého uchránit od hodně hlubokého žalu. Někdy se to stává, když se snažíš udělat správnou věc.

Edwardovou největší vadou je přehánění. Je to v jeho přirozenosti být příliš extrémní (však víte, jak to bylo v Novém měsíci). Je to typ osoby „všechno nebo nic" a to ho dělá nerozumným. Na začátku Zatmění je příliš ochranitelský. Když si uvědomí chybu ve svém chování, zajde příliš daleko v opačném smyslu. Měl si vybrat zlatou střední cestu, připustit si svou žárlivost a požádat Bellu, aby si vybrala jeho, raději než ji sledovat, jak se čím dál tím víc zamilovává do Jacoba. Samozřejmě má více zásadních problémů, které činí tyhle následky problematické. Co kdyby pro ni byl Jacob lepší? Co kdyby Bella mohla mít mnohem úplnější život s ním? Měl by Edward opravdu trvat na tom, aby se Bella vzdala všeho kvůli životu upíra? Nebo by bylo lepší nechat ji udělat plně poučenou volbu? Vidíte jeho dilema? Část Edwarda chtěla, aby si Bella zvolila Jacoba (a život).

Jacob nemá tragický nedostatek. Má jeden cíl a jednu naději. Jeho cíl je zachránit Bellin život. Jeho naději je, že při tom vyhraje její srdce. Selhal u obou. Ale to neznamená, že lituje zkoušení. Kdyby to mohl udělat znovu, udělá to samé. Jacob by nemohl sám se sebou žít, kdyby se nepokusil zachránit Bellu s tím největším úsilím - ví, že to bude bolet, když prohraje, ale také ví, že by to bolelo víc, kdyby to nevyzkoušel. Udělal všechno správně? K čertu, ne! Ale je mu šestnáct a on se s tím smíří, zatímco se bude vyvíjet. Ti, kteří jsou zneklidněni díky některým jeho taktikám, by měli zvážit jeho mládí a pak nakonec zjistí, že se zachoval správně. Bella ho miluje. (Nakonec je pro ni skutečně prospěšné být si toho všema vědoma, zatímco jde vstříc nezměnitelnému rozhodnutí.)

 

Zdroj: jedná se o Zuzčin překlad ze stránek Stephenie MeyerSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Často kladené otázky k Zatmění:

 1
1. Terka29
19.12.2011 [21:54]

Prosím vás nevíte jestly nekde uz je Rozbřesk česky dabing??? Prosím nutné' :) Piste na e-mail Terzi.29@seznam.cz Prosím a dekuji... =) Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!