Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Soutěžní povídky » Konec dobrý, všechno dobré od rezule

Konec dobrý, všechno dobré od rezulePovídka Vím, že mě budeš milovat od rezule se umístila na 13. místě s celkovým počtem bodů 31 v první kategorii.
Gratulujeme!

EDIT: Článek ponechán v původní podobě.

 

Nějaká nadpřirozená síla jako by ho táhla kamsi jinam, než měl původně namířeno. Nohy ho tam táhly, přestože tohle v plánu neměl. Přece se měl dál držet od lidí, byl tu nebezpečný. Tak proč tu je? Proč ho to táhne dál a dál do města? Rozhodl se tomu instinktu neodporovat, jedině tak snad dostane odpovedi na všechny zmatené otázky.

Krk měl jako ve svěráku. Snažil se uklidnit, že již brzy bude u cíle. Nevěděl, jak to může tušit, jen to něco cítil. Cítil, že se k tomu přibližuje každým svižným krokem. Cítil to někde ve skrytu duše.

A pak... Konečně zabočil a uviděl místo, ze kterého vystřelovala ta podivná síla. Najednou byl nejistý, nervózní a překvapený, že něco takového dělá. Proč vlastně poslouchá ten podezřelý instinkt? Mohl mu věřit? Co když ho dostane do nebezpečí?

Jsi dost silný, ujistil ho sebejistá myšlenka. Jenže... Už týden se nekrmil. Neměl by se předtím, než vstoupí do toho podivuhodného baru, zúčastnit menšího lovu?

Ne, okamžitě to zavrhl. Poslední dobou se mu zprotivil tento způsob života snad ještě víc, než kdy jindy za jeho existence.

Zpomalil a rozvážnými kroky vešel do baru. Nebylo tu moc lidí. Snad jen ti, co se dokázali bavit až do brzkého rána. Pozorně si prohlédl svou novou společnost a pak... Jeho oči zaregistrovali dalšího upíra v místnosti. Byl překvapený – tak malá dívka může být upírem? Vždyť nemohla být vůbec silná. Jak dokáže přežívat?

Ona si ho taky všimla. Usmála se pokývla hlavou na židli vedle ní.

Chvíli jen civěl. Může to udělat a přitom si být jistý, že ho neplánuje zneškodnit?

Nesmysl, namítl mu jízlivý hlas. Od té dívky nemohl nic špatného očekávat. Vždyť působila tolik křehce!

„Zdravím, slečno,“ pozdravil co nejmileji. Ona se jen zasmála a dál vyčkávala, až se posadí. Neustále si ho prohlížela, z čehož byl on nejistý. Líbil se jí. Vypadal přesně tak, jak ho viděla ve svých vízích. On o nich ale ještě neměl ani tušení.

Musíš na to jít pomalu. Chceš na něj přece udělat ten nejlepší první dojem, ne? Nabádala se v myšlenkách, přesto by se mu nejraději vrhla okamžitě okolo krku a prozradila, co všechno viděla o jejich společné budoucnosti. Moc dobře si však uvědomovala, že by od ní jen celý vyděšený vytratil.

Znovu upřela svůj pohled na něj a on se znovu nejistě usmál. Nevěděl, co od ní čekat. Teď už si byl ale stoprocentně jistý, že to něco, co ho táhlo do tohoto baru, byla ona. Stále nevěděl proč, ale očekával, že podrobnosti se dozví přímo z jejích úst.

„Už jsem tě čekala,“ poznamenala s něžným úsměvem.

„Prosím?“ nechtěl věřit svým uším, i když věděl, že by ho nikdy nezklamaly. Ta dívka byla zvláštní.

„Radši nic.“ Pokčila rameny a uskrla si martini, co ještě před chvílí stálo na stolku mezi nimi. Nechápal, jak to může pít. Bylo jasné, že jí to nechutná – jak by mohlo? Snad starý zvyk, který převzala i v tomto silnějším těle? Při slovu silnějším se musel ušklíbnout. To rozhodně nebylo správné zformulování pro její postavu. Ona byla křehká.

„Jmenuji se Alice,“ natáhla k němu ruku a on ji okamžitě políbil.

„Jasper,“ odvětil a musel se usmát. Alice byla překrásná.

„Já vím,“ zašeptala skoro neslyšně, ale jemu to neuniklo. Jakto mohla vědět?

„Jak?“ zeptal se stále ještě překvapený po dvou minutách vzájemného ticha. Jenom znovu pokrčila rameny.

Pak se náhle její fialové zorničky rozšířili a ona začala hledět do neznáma. Jako by viděla něco, co on nedokázal. Znehybněl, rozrušilo ho to.

„Jsi v pořádku? Alice?!“ Uvědomoval si, že mu kdoví proč na ní záleží, i když se znají teprve pár minut.

„Ano,“ vydechla a upřela spokojený pohled zpátky na něj. „Právě jsi se rozhodl, přestože to ještě moc nevíš. Budeš mě milovat,“ usmála se sladce.

Vážně to řekla? Pořádně se zamyslel a pak... Pak mu to došlo. Bylo čtrnáctého února – den svatého Valentýna. Proč by se na něj poprvé za existenci nemohlo usmát štěstí? Tentokrát štěstí v podobě Alice?Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Konec dobrý, všechno dobré od rezule:

 1
15.02.2012 [23:00]

teresaterka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.02.2012 [15:26]

NatyCullenNápad nic moc, zpracování dobré pouze ze začátku, pak to bylo jako na horské dráze. Proč jsi to nemohla prodloužit? Bylo to tak krátké na tak obsáhlé a myšlenkami nabyté setkání. Promiň. Emoticon Emoticon

2. Satu admin
14.02.2012 [13:40]

SatuJúúúj, sestřičko, moje nejmilovanejší, ty si taková potvúrka! Emoticon

Spravila si mi tú najväčšiu radosť na svete! Jasper a Alice... Ach, to sú moji favoriti! Emoticon

Ale späť k tebe, zlato. Emoticon
Nechápem ako sa ti to vždy môže podariť, ale stavím sa, hranica bola minimálne 500 slov, že ty máš iba 501 slov. Ako to robíš, prosím ťa? Vždy to spravíš neuveriteľne krátke a potom je ten koniec taký urýchlený. Emoticon Prečo mi to robíš?
Ach jo, námet, ako už vieš, sa mi neskutočne páči, ale jednorázovku keď raz začneš dobre, pokračuješ lepšie, tak koniec musí byť najlepší! Emoticon
Je to ako čokoláda...
Najskôr ju iba vidíš, takú plochú v obale, s kockovými tabuľkami a v ústach sa ti zbiehajú slinky. Potom ju však otvoríš a do nosa ti udrie tá lahodná vôňa a už zatváraš oči a predstavuješ si aj chuť! Už si to predstavuješ? Emoticon
Otvor oči! Odlom si jednu tú lahodne sladkú tabuľku tej dokonalej, karamelovej/orieškovej, milky, ktorú s nedočkavosťou zvieraš v ruke a veľmi opatrne si ju polož na jazyk. Najskôr nič necítiš, iba sa ti po ústach rozlieva nasladlá chuť, no stačí iba pár sekúnd a ty to cítiš. Mliečna čokoláda s malými orieškami, ktoré sa v dokonalom súlade roztápajú v ústach a za zavretými očami ti vybuchne ohňostroj množstva neskutočných chutí a farieb! Áno, takto chutí čokoláda, pomyslíš si a už nikdy sa jej nebudeš chcieť vzdať! Emoticon Emoticon
Vieš si predstaviť, že by si nejaký krok z tohto postupu vynechala? Emoticon Nie! V žiadnom prípade, keby si vynechala čo i len jeden, jediný krôčik, konečný výsledok bude zlý! Teda, nebude dokonalý.
A presne toto mi robíš pri každej tvojej jednorázovke. Urýchľuješ postup jedenia čokolády, predbiehaš a vynechávaš... Emoticon
rezulátko, ty vieš, ako ťa mám veľmi rada, a tiež vieš, ako veľmi sa mi tvoje tvorby páčia, no musíš tiež vedieť, že som veľmi, ale veľmi veľký kritik a musela som sa vypísať. Emoticon Emoticon
Veľmi sa mi to páčilo, ale koniec si mi urýchlila a stratilo to ten môj očakávajúci dojem z čítania tvojích tvorieb... Emoticon
Prepáč mi to, asi som bola moc zlá... pochopím, ak sa na mňa nahneváš... Emoticon

No, ešte niečo, štýl písania máš neskutočný. Už som to hovorila asi dvom autorkám, a ty si tretia. Iba málo ľudkom sa podarí spôsobiť mi taký neskutočne pútavý dojem, ktorý spôsobuje, že sa ocitám priamo na scéne, spolu s tvojimi hlavnými postavami. Emoticon
Veľmi ťa za to chválim a práve preto si moja jednička! Emoticon
Gratulujem k peknému miestečku! Emoticon Emoticon Emoticon

14.02.2012 [13:15]

DeedeePřekrásné setkání Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!