Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Soutěžní povídky » Konec dobrý, všechno dobré od BellaNess

Konec dobrý, všechno dobré od BellaNessPovídka Nenávist nebo láska od BellaNess se umístila na 15. místě s celkovým počtem bodů 27,5 v první kategorii.
Gratulujeme!

EDIT: Článek ponechán v původní podobě.

 

Zvonek oznámil konec vyučování.

Studenti se vyhrnuli ze třídy a utíkali do šatny.

Hnědovlasá dívka šla pomalu. Když přišla do šatny, nikdo už tam nebyl. Netušila však, že ji sleduje pár nenávistných očí medové barvy. Chtěla co nejdříve domů, těšila se na maminku, která má dnes přijet na návštěvu.

Mladík se mezitím přesunul někam, kde si myslel, že jej dívka nespatří. Opravdu ji nenávidí? Bylo těžké pro něj být v její blízkosti, musel se hodně přemáhat, aby jí neublížil…

Dívka se nervózně ošila a rozhlédla se, jako by tušila nebezpečí, které někde číhá… Byl to snad výplod její fantazie? Skousla si spodní ret a zaostřila někam, kde viděla jakýsi pohyb. Cítila se v ohrožení, jenže nevěděla proč. Přehodila si batoh přes rameno a rychle zamkla skříňku. Otočila se a chtěla vyběhnout ze dveří šaten, když v tom vrazila do zdi, tedy podle jejího mínění.

„Au,“ sykla bolestí, když dopadla na zem. Zvedla hlavu, aby se přesvědčila, že tato překážka by zde být neměla, přesto se tam znenadání objevila.

Zalapala po vzduchu, když uviděla zlatavě medové oči a jeho dokonalý alabastrový obličej. Jejím tělem prostupovala vlna strachu.

„Co po mě chceš?“ zeptala se tvrdě, ale sama ze svého hlasu vycítila, že se jí mírně zachvěl. Bála se snad těch jeho očí? Nebo on sám ji děsil svou přítomností? Trhaně se nadechla a upírala na něj svůj pohled plný strachu.

Mladík se na ni díval nepřístupně, když viděl její vystrašený výraz, ač se to snažila skrýt, musel se usmát.

Natáhl k ní ruku a řekl: „Pomůžu ti.“

Její čokoládové oči ho uváděly do jakési euforie, ze které se nechtěl dostat. Pomalu si začínal uvědomovat, že k ní nemůže cítit nenávist.

„J-Já…,“ vykoktala Bella, vzápětí však na něj jen hleděla s pootevřenou pusou a nevěděla, co má říct.

„No?“ zeptal se jí mladík s bronzovými vlasy, které mu trčely do všech světových stran. Usmál se svým nejznámějším a nejkrásnějším pokřiveným úsměvem, který každá dívka na škole ohromně zbožňovala.

Bella k němu nejistě natáhla ruku, kterou on uchopil do své. Ztuhla, když cítila jeho chladnou dlaň ve své. To je to nebezpečí, na které ji něco upozorňovalo? Jeho se měla bát? Poté mu stisk jeho ruky oplatila a nechala se postavit na nohy.

„D-Děkuju,“ špitla tiše a sklopila svůj zrak k zemi. Znovu si nervózně skousla ret a neodvažovala se pohlédnout do jeho tváře. Cítila tlak pod bradou, nic nenamítala a nechala si ji zvednout.

„Co se mě bojíš? Nechci ti ublížit, blázínku,“ zašeptal do tichých šaten Edward. Nyní věděl, že jí ublížit vůbec nechce, ale naopak jí chce pomoct. Dívka se mu podívala zpříma do medových očí. Viděla v nich pochopení, bolest, ale také něco, co nedokázala popsat.

„Já…,“ začala třesoucím se hlasem. „N-Nebojím se tě.“ Nedokázala se od jeho očí odtrhnout. Fascinovala ji ta zvláštní barva – tak neobvyklá a přitom tak nádherná.

Edward se nemohl odtrhnout od těch jejích čokoládových a hlubokých očí jako studně, které ho každou vteřinou pohlcovaly více a více. Potom svým pohledem sklouznul na její rty. Přál si je líbat. Už věděl, co k ní cítí – cítí k ní lásku, nikoliv nenávist. Ptal se sám sebe – Je to opravdu láska? Hleděl na ni a nebyl schopen jediného slova.

„Edwarde?“ zeptala se dívka ustrašeným a starostlivým hlasem. Čím déle byla v jeho blízkosti, připadala si bezpečněji, pokládala si však otázku, zda si to jen nenamlouvá.

„Ano, Bello?“ zeptal se jí milým hlasem a usmál se na ni. Belle zrůžověly tváře a nesměle se na něj podívala.

„P-Proč…?“ vykoktala. Edward na ni upíral nechápavý pohled. Provedl snad něco?

„Co proč?“ zeptal se hlasem vyvedeným z míry. Bella uhnula pohledem do strany a potom jej zpět vrátila na Edwarda.

„Proč mě nenávidíš?“ špitla Bella tak tichounce, že kdyby byl Edward člověk, neměl by to šanci slyšet. Bella opět sklopila hlavu a provrtávala svým pohledem dlážděnou podlahu školní budovy.

„Já a nenávidět tě?“ zopakoval Edward Bellinu otázku po svém.

„Jak tě to napadlo?“ Polkl vystrašeně. Bojí se mě!, zanaříkal si pro sebe. Přál by si, aby se jí mohl dostat do hlavy svým darem, jenže mu to nebylo přáno, a tak se musel spolehnout na její výraz ve tváři a v očích, které mu toho dost napovídaly.

„Já nevím.“ Zvedla své vystrašené čokoládové oči k těm jeho. Znovu se v nich začala topit. On na tom byl stejně jako ona. Natáhnul ruku k její bledé tváři. Bella však uhnula a zády narazila na zeď.

„Neboj se, prosím,“ zašeptal Edward zničeně a přál si, aby se ho nebála. Znovu k ní natáhnul ruku. Tentokrát neucukla, a tak se mohl dotknout její tváře, která hřála. Zavřela oči pod jeho chladným dotykem.

„Máš tak studenou ruku,“ špitla tiše a chytila ho za ni. Přitiskla si ji více k tváři a zadívala se mu do jeho, teď již černých očí. Trošičku se zalekla, ale nebylo to tak hrozné, jeden pocit přebil druhý – strach ustoupil do pozadí.

Přistoupil blíž a ruku dal vedle její hlavy na zeď.

„Bello,“ šeptl, „proč mi tohle děláš?“ Zavřel oči a nadechl se její vůně. Jeho monstrum se chtělo dostat na povrch, ale zahnal ho do nejtemnějšího kouta své mysli.

„Co dělám, Edwarde?“ zeptala se šeptem. Upírala na něj své velké čokoládové oči. Edward své oči otevřel a upřeně se zadíval do těch jejích.

„Všechno,“ řekl toužebně a sklonil se k jejím rtům. Slyšel její splašený tlukot srdce a nakonec ji políbil.

Bella si uvědomila, že cítí strach, ale proto, že by ho mohla ztratit, a ne proto, že by se ho samotného bála. Uvědomila si, že ten pocit je láska.

„Isabello Swanová,“ začal, když se odtáhl. „Miluji tě.“ Jeho slova jí zahřála u srdce.

„Edwarde Cullene, já tebe taky,“ špitla Bella. Edward znovu přitiskl své rty na její a užíval si pocit štěstí, který prostupoval jeho tělem. Bella mu omotala ruce okolo krku a přitiskla se k němu, snad se bála, že jí uteče a nechá ji samotnou, ale tato obava rychle zmizela.

Edward byl velice šťastný, že po více jak sto letech našel svou lásku.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Konec dobrý, všechno dobré od BellaNess:

 1
14.02.2012 [15:29]

NatyCullenNelíbilo se mi to, bylo to urychlené, nereálné, naprosto jsem nepochopila pointu, bylo to začátečnické psaní, které asi mělo působit velmi romanticky, ale na mě teda mělo opačný vliv. Zkus to příště více rozepsat, víc se vžít do postav. Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!