Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Info » Zlatá kniha 2010

Zlatá kniha 2010Když se čtenáře zeptáte co pro něj znamená kniha, literatura nebo spisovatelé, dokáže Vám snadno odpovědět, zvláště, je-li to čtenář náruživý. Pak mu ale položíte otázku, která kniha je jeho nejoblíbenější. A na to už se hledá odpověď velmi špatně. Každý má jiné preference, jiný oblíbený žánr, čte knihy od různých autorů. Proto otázka, která kniha je ta nejlepší, nejoblíbenější, uvede člověka k zamyšlení a nebude schopen objektivně odpovědět. Nejde nám o jeho osobní názor, o knihu kterou má nejraději on, ale chceme se dozvědět, která kniha je nejlepší obecně podle většiny čtenářů.Česká bibliografická databáze vyhlásila anketu Zlatá kniha 2010:

„Jaká je nejoblíbenější kniha Čechů?

                                      Zjistěme to společně!”Díky ohromnému množství soutěží a anket o nejoblíbenější a nejúspěšnější knihy v zahraničí a jejich nedostatek v ČR jsme se rozhodli i my jednu uspořádat – Zlatá kniha 2010. Zajisté také Vás zajímá, jaká kniha je mezi čtenáři nejoblíbenější. V České republice však podobná anketa neexistuje, až na jednu výjimku a to loňskou anketu Kniha mého srdce.
Proto jsme se rozhodli založit tradici volby nejoblíbenější knihy roku. Tu nebude vybírat úzký okruh odborných porotců jak bývá zvykem, protože spíš než jejich názor nás zajímají preference Vás, jednotlivých čtenářů. Každý z Vás se tak bude moci zapojit do volby o nejoblíbenější knihu roku 2010. Společně tak můžeme konečně zjistit, jaký knižní titul máme letos nejvíce rádi.

Jak to probíhá?

Anketa "Zlatá kniha" bude mít dvě kola. V prvním kole může kdokoliv z Vás nominovat libovolnou knihu a jejího autora, nemusí se vůbec jednat o českou knihu nebo knihu, která vyšla v roce 2010. Ve druhém kole pak bude ze všech nominací vybráno 20 nejčastěji se opakujících knih, pro které bude možné dále hlasovat.
Hlasování samotné bude jednoduché, stačí zadat pouze jméno, platný e-mail a zvolit svého favorita. Zadávání těchto údajů je nutné pouze proto, že ze všech hlasujících bude vylosováno 13 výherců, kteří obdrží zajímavé a hodnotné knižní ceny od našich partnerů.
Dobře si tedy promyslete svou nominaci a vyberte si jednu knihu a autora, která u Vás tento rok vítězí v oblíbenosti. Nemusíte se obávat, že byste to nestihli, první kolo bude trvat až do 31. května 2010 a druhé od 1. červnado 15. července, takže času bude dostatek. A i pokud nebudete mezi třemi šťastnými vylosovanými výherci, nezoufejte, možnost zúčastnit se výběru nejlepší knihy roku přece také stojí za to!

 

Co můžu vyhrát?

Vylosovaní výherci obdrží tyto hlavní ceny:

1. místo: Eragon + Eldest + Brisingr + ZEMĚ - 400 jedinečných míst naší planety
2. místo: Povídky (Zděněk Svěrák) + Divoká planeta + Hrady a zámky České republiky
3. místo: Percy Jackson - Zloděj blesku + Percy Jackson - Moře nestvůr + České památky UNESCO

A to není vše, pro dalších 10 vylosovaných hlasujících máme připravenu knihu Stíny popela.

 

 

Odkazy:

Česká bibliografická databáze - Hlasování

 

Nominace nejsou žádné, takže záleží jenom a jenom na Vás co je pro Vás stěžejní kniha, a které dáte svůj hlas. Já popravdě mám dilema a uvidíme k čemu se přikloním...

 

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zlatá kniha 2010:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!