Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Info » Nedělník - 5. číslo

Já jako Daenerys... RLC.


Nedělník - 5. čísloV dnešním čísle jsme se podívaly na naše oblíbené herce ze Ságy.
Přejeme příjemné čtení.

 

Vítejte!

Je tu páté číslo Nedělníku! Máme poslední adventní neděli a s ní další téma – Oblíbený herec/herečka.

Oblíbenost herců záleží na tom, jak nám jsou sympatičtí, jakou mají roli a v neposlední řadě i na tom, jak se chovají mimo filmová plátna. Takže i přes oblíbenost na plátně nemusíme toho herce mít rádi mimo filmy. A na druhou stranu jste si už určitě sami někdy řekli, že jako člověk vám připadá super, ale role, které dostává (bere), mu tak úplně nesedí či nejdou. Prostě to není ono.

Rolí, ať už seriálových, divadelních či filmových, je v dnešní době nepočítaně a je na každém herci a herečce, co si vybere. Jestli budou experimentovat nebo jestli se podrží toho, co jim jde. V neposlední řadě záleží také na žánru.

Ale abychom nepsaly jenom obecně, zaměřme se na herce ze Ságy. V hlavním rolích můžete samozřejmě vidět Kristen Stewart, Roberta Pattinsona a Taylora Lautnera, v dalších potom třeba Nikki Reed, Kellana Lutze, Jacksona Rathbonea, Petera Facinelliho, Elizabeth Reaser, Billyho Burkea a mnoho dalších. Sami si určitě vzpomenete na mnoho dalších, které jste viděli.

Vše výše uvedené není žádná novinka, a tak bychom vám rády přinesly něco nového. Nebylo to možné u všech herců a hereček, ale i tak toho nebude málo. Rozhodly jsme se pro vás dát dohromady pár zajímavostí o některých z nich.

Tak třeba Robert. To, že vypadá skvěle na každé fotce při jakékoli příležitosti, všechny víme, ale věděli jste, že se také angažuje v dobročinných společnostech? Mohli jste ho vidět ve filmech Miláček, Harry Potter a Ohnivý pohár, Nezapomeň na mě či Voda pro slony. A také zkoušel modeling.

Kristen si také střihla dost zajímavých rolí v hororu, životopisném dramatu, romantické komedii... Kromě toho také hraje na akustickou a elektrickou kytaru a trubku. Také byla jednou z možností obsazení hlavní ženské role v Amazing Spider-Man 2.

Taylora jsme mohli vidět v romantickém filmu Na svatého Valentýna nebo akčním thrilleru Abduction. Byl zvažován do filmu Postradatelní 2, v Červené karkulce (v níž hraje také Billy Burke a režírovala ji Catherine Hardwicke) měl mít roli Petera. Kvůli nabitému programu odřekl roli v X-Men: První třída. Má maltézského pejska jménem Roxy.

Robert Pattinson, Taylor Lautner a Kellan Lutz byli zvažováni do role Jacka v muzikálu Burlesque (česky Varieté), kterou nakonec získal Cam Gigandet.

Nikki se potkala s Catherine Hardwicke na natáčení filmu Třináctka. Pro roli Rosalie se musela naučit hrát baseball levou rukou a na rozdíl od Cama, Kristen, Taylora, Ashley Green a Elizabeth Reaser nenosila paruku. Stejně jako Peter Facinelli a Jackson Rathbone si své vlasy nechávala odbarvovat. Ve scéně, kdy Edward představuje Bellu rodině má na rukou rukavice, protože se při natáčení scény s rozbitou mísou pořezala.

Jackson byl jedním z kandidátů na roli Edwarda. Myslím, že je dobře, že se ujal role Jaspera. Jeho nejbližšími přáteli jsou Ashley Green a Kellan Lutz. Věnuje se také zpěvu a má kapelu, která se jmenuje 100 Monkeys. Za svůj herecký vzor považuje Johnnyho Deppa. Je barvoslepý.

Michael Sheen se zhostil mnoha rolí a z té v seriálu Masters of Sex mu vzešla jeho nynější partnerka Sarah Silverman, s níž je od února 2014. Byl zvažovaný do jedné z rolí v seriálu Star Trek: Hluboký vesmír devět. V sérii Underworld hraje vůdce lykanů (vlkodlaků). Má dceru Lily Mo Sheen s Kate Beckinsale. Ta jako malá holčička ztvárnila malou Selenu (jejíž dospělou verzi hrála právě Kate).

Jistě toho bude mnohem více. Pokud by vás ještě něco zajímavého napadlo, můžete se o to s námi podělit.

 

Oblíbení herci od BellaNess:

Mými oblíbenými herci z Twilight ságy jsou Robert Pattinson, Peter Facinelli, Kristen Stewart, Dakota Fanning a Mackenzie Foy.

Tito herci mě uchvátili tím, jak dokázali sehrát svou roli v naší sáze. Na Robertovi se mi líbí jeho pěkná tvář a prostě je celkově takový fajn.

Na Kristen mi sedí ty role třeba z naší ságy, z Runaways a z filmu Sněhurka a lovec. Zahrála je úplně skvěle, každá ta role je jiná a už jen se mi na tom líbí to, že se do toho dokáže vžít.

Na Peterovi se mi v naší sáze líbí ty blond vlasy. Ty mu fakt moc sluší.

K Dakotě můžu říct jedno – své role také zvládá perfektně. Zahrála si stejně jako Kristen ve filmu Runaways a její filmová kariéra je bohatá.

Mackenzie Foy má také krásný výběr filmů, kde účinkovala ve skvělých rolích.

No, blíže se ale o žádného herce nebo herečku nezajímám, takže takové to šílení z nich mi nehrozí.

 

Oblíbení herci Myfate:

Ze Ságy je mi nejsympatičtější asi Jackson. Kromě Stmívání jsem ho viděla také v S.Darko a Poslední vládce větru. Působí na mě hodně umírněně, poklidně, ačkoli musím přiznat, že nejsem zastáncem bulváru a informace ze soukromí herců nevyhledávám. Být barvoslepý není zrovna jednoduché (především proto, že kvůli tomu nedostanete ani řidičský průkaz, alespoň u nás), na druhou stranu ho to činí bližším obyčejným lidem. Aspoň na mě po tom zjištění působí o něco normálněji.

Ráda se podívám na Roberta i v jiných filmech, svým způsobem mě fascinoval také Peter Fascinelli a Kellan Lutz. Na další filmy Petera jsem se rozhodla nedívat, protože jsem si ho chtěla udržet v mysli jako zástupce těch zlatookých vegetariánů.

Na druhou stranu filmů, v nichž hrál Michael Sheen, jsem viděla vícero a s každým dalším se přesvědčuji o jeho hereckém umění, ať už se jedná o Underworld nebo Královnu.

Samostatnou kapitolou je pro mě David Tennant, jenž ztvárnil Bártyho Skrka juniora. Mimo jiné totiž dal tvář desátému Doktorovi v Pánovi času, což je pro mě další srdeční záležitostí.

Seznam by nebyl kompletní bez jednoho dalšího jména – Jamie Campbell Bower. Moc se mi líbil v Mortal Instruments a jeho role Caia byla velmi dobře ztvárněná.

Co se žen v Sáze týká, mezi mé nejoblíbenější patří Elizabeth Reaser a Ashley Green. Ale ani taková Dakota Fanning nebo Jodelle Ferland by neměly chybět v mém výčtu.

 

Příspěvek od MyHeartBeatsForDorne:

Jen tak, z toho co mě napadá k tématu herců, Nikki Reedová si letos v létě vzala herce Iana Somerhaldera, který ztvárnil Damona Salvatora v seriálu americké televizní stanice CW, The Vampire Diaries (= Upíří Deníky). Robert Pattinson zase, na druhou stranu, vyměnil nevěrnou Kristen Stewartovou za britskou zpěvačku Tahliah Debrett Barnettovou, kterou mohou fanoušci znát pod pseudonymem FKA twigs.

Dále by za zmínku stála kanadská herečka Rachelle Lefevre. Ta získala roli Victorie v prvních filmech ságy Stmívání, než byla nahrazena Bryce Dallas Howardovou kvůli problémům s rozvrhem. Lefevrovou ovšem televizní diváci mohou znát kupříkladu také ze seriálu Muž s posláním, v němž si zahrála doktorku Kate Sykora, jednu z hlavních postav.

 

Příštím tématem, kterým se budeme zabývat, budou Quileutské legendy a vyjde 3. 1. 2016. Přispět můžete i vy, budeme moc rády. Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Nedělník - 5. číslo:

 1
3. betuška
25.12.2015 [20:59]

Mne sa Rachelle Lefevre veľmi páčila a bola som sklamaná, že bola vymenená, než už bol dôvod akýkoľvek. Videla som ju v dvoch krimi filmoch a bola tam skvelá.
Zo ságy samozrejme vedú Robert a Kristen, Robert ma chytil civilným prejavom v Vzpomínej na mne a ohúril v Cosmopolise, je fakt že som film videla až po prečítaní knižky a to zjavne pomohlo. Veľmi sa mi páčil v Bel Ami, kde ho síce zkritizovali, mne prišlo, že výborne vystihol charakter postavy knižnej predlohy.V Roverovi bol boží a zdá sa, že tadiaľ vedie cesta.Takže sa teším na dalšie jeho nezávislé filmy...ak sa k nim vobec dostanem.
Z dievčat vedie Dakota a Kristen, obe sú velmi talentované a navzájom rozdielne typy,stretli sa v Runaways kde mi z nich padla sánka. No a mohla by som pokračovať...ale to je fakt na dlho Emoticon

2. Lucka
22.12.2015 [19:48]

skvělé Emoticon Emoticon Emoticon

1. caius and athenodora
21.12.2015 [12:52]

quiletske legendy je to zaujimave tak na to sa tešim ,tie legendz nie su ako niečo s timi libishomen či ako sa to vola myslim niečo take otehotnenie tak nechavam to na vas a držim vam palce nech sa vam to podari a prajem vám všetkým veselé vianoce vela darčekov ,super prazdninz a nech mate super napady na poviedky

PS: Bellaness mohla by si sa mi dnes alebo niekedy ozvať vieš ta athenodora ako buddme pokračovať

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!