Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction parodie » The Book of life - 6.kapitola


The Book of life - 6.kapitolaRodinka sa začína normalizovať a aj Steph sa dokáže prerieknuť. Pekné čítanie LuciaCullen2 a Johnna.

EDIT: Článek neprošel korekcí

„Prečo si ju buchol do hlavy?“ spýtal som sa a vrčal som. Vedel som, že Emmett nepremýšľa, ale nie až tak.

„No čo?“ spýtal sa ma. Snažil sa pritom tváriť ako najväčšie neviniatko na svete, ale skôr sa usmieval ako taký mesiačik na hnoji. „Bola unavená? Ty si to necítil? A dole som videl tabletky na spanie. Asi trpela nespavosťou, takže som ju ušetril námahy a zbytočného poškodenia organizmu.“ Odfrkol som si.

„Zbytočného poškodenia!“ vyhŕkol som a mal som chuť mu dať pár cez hubu. Och! Už aj strácam to svoje sebaovládanie, čo sa to tu deje? „Veď si ju trepol po hlave bejzbalovou palicou!“

Zrazu sa Stephanie zatrepotali viečka a dych sa jej skrátil. Srdce začalo rýchlejšie byť, takže bola najskôr už hore.

Emmett sa znova pozrel na ženu, čo ležala vo svojej posteli, kde tu okolo nej boli všade jej fiktívne postavy. Na druhú stranu tými fiktívnymi postavami sme mi, čo nie je o nič lepšie.

„Mayerka si hore?“ spýtal sa neisto Emmett. Stephanie potriasla hlavou a potom si rukami pošúchala oči, či sa jej to nezdá. No to je celkom dobré.

„Vy ste...,“ snažila sa dostať zo seba, no nejako sa jej v hrdle urobil knedlík veľkosti bejzbalovej loptičky. Zasmial som sa. Bol so tu jediný kto vnímal normálne. Dokonca aj ona si myslela, že je blázon. „Emmett a Edward. Ako to...?“

Skôr než som stihol niečo povedať do izby vošiel Carlisle. Nevyzeral práve najlepšie na vážny rozhovor. Myslím, že sa ani nevidel. Svoje vždy dokonale uhladené vlasy teraz mal na všetky strany, skoro ako ja, jeho snehobielu košeľu pokrývali odtlačky rúžové rúžu mojej nevlastnej mamy a k tomu mal nohavice celé podriapané nechtami.

Tento obraz som v živote nechcel vidieť. Keď ho uvidel Emmett začal sa pochechtávať ako malý chlapec. Debil!

„Predstavil by som sa Vám, ale Vy moje meno určite poznáte. Som Carlisle Cullen a toto sú moja rodina, ale to viete. Môžete nám povedať, ako je možné, že jedného dňa zistíme, že sme vlastne ani neexistujúci.“

„Carlisle a kde je ten muž?" spýtal som sa ho. Naozaj mi vŕtalo hlavou, kde sa podel.

Carlisle pokrčil ramenami. Aj jeho myšlienky vraveli, že nevie, kde je.

Až teraz som si všimol, že na poličke má položené viac ako jednu knihu. Nov, Zatmenie, Úsvit. Prešiel som k poličke a chcel vybrať jednu z kníh, keď ma zastavil hlas spisovateľky.

„Edward, nie. Nedotýkaj sa tých kníh. Prosím. Nie je tam nič, z čoho by si bol nadšený,“ povedala. Mala pravdu. Radšej som ani nechcel vedieť, čo si pre nás tá spisovateľka vymyslela.

Steph sa bojovne postavila pred Carlisle. „Čo sa týka toho, čo tu robíte Carlisle nemám ani len najmenšieho tušenia. Proste si sem na kráčate a čakáte, že to budem vedieť ja?“

„To nie, ale...“ snažil sa jej Carlisle odpovedať, no ona ho spražila pohľadom a pokračovala:

„Neviem prečo ste tu. Máte byť len fiktívny.“ Mayerová zúfalo rozhodila rukami. Nebola schopná ničoho a dokonca si začala uvedomovať, že ju príšerne bolí hlava. „Prečo ma tak bolí hlava?“ spýtala sa a pozrela najskôr na Emmetta.

„Ja nič. Neviem, čo sa stalo.“ Naozaj to nevedel. Ani Carlisle nevedel, čo predtým robil a ani Emmett si nepamätal, že ju uhodil do hlavy bejzbalovou palicou.

„Alice, Rosalie!“ zakričal som do vnútra domu. V izbe hneď stála Rosalie. Kde je Alice?

Odpoveďou mi bolo hlasné nadávanie, ktoré sa nieslo od schodov. Videl som v Aliciných myšlienkach ako pre kopu oblečenia nevidí na cestu.

„Koľko vás tu ešte je?“ spýtala sa Steph.

„Všetci,“ odvetila nezaujato a pohŕdavo Rosalie.

„Takže aj Bella, Jacob?" spýtala sa Stephanie.


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek The Book of life - 6.kapitola:

 1
1. Satu
09.03.2014 [22:57]

SatuZdravím,

článok ti vraciam späť s chybami:

*oprav si nadpis (pomlčka je z oboch strán oddelená medzerou, za radovou číslovkou sa píše bodka a následne medzera)
*doplň si spoluautorku
*doplň si odkaz na predchádzajúcu kapitolu
*perex – chýba ti čiarka
*čiarky
*mi/my (povedz mi/mne, ideme my dvaja...)
*Renesmée – Renesmee
*sem-tam ti vypadne dĺžeň/písmenko

Po opravení chýb môžeš opäť zaškrtnúť “Článek je hotov“, skôr nie. Ďakujem, ďakujem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!