Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Herci » Interview s představitelem Sama - II. část

Interview s představitelem Sama - II. částNovel Novice na svých stránkách uveřejnil exkluzivní rozhovor s hercem S. Trimbelem, který v Twilight hraje Sama.

Originál si můžete přečíst zde

První část rozhovoru se nachází tady

Omlouvám se za to, že druhá část interview přidávám až teď, po delší odmlce. Původně jsem měla hotovou ? celého rozhovoru, ale pak jsem se dostala do nějakého hluchého místa a nějak jsem se nemohla posunout dál. Proto omluvte místy prapodivný překlad.

Solomon

Novel Novice je velmi zainteresovaná v v získávání lidí (hlavně těch mladých) pro četbu. Co byste lidem kromě Twilight ságy doporučil?
Můj knižní vkus je dost ?dospělý? a velmi náhodný. Mám rád autory jako Ch.Bukowski a Dr.Seuss (konkrétně Lorax). I když v mládí jsem nikdy nečetl dobře vzhledem k flákání. Co mi nejvíc pomohlo ocenit umění poezie, bylo přečtení celého díla Edgara Alana Poea, Pabla Nerudy a Billyho Shakespeara (William? jsem si jistý, že by mě nechal jej oslovovat Billy). Zbožňuju dva básníky, Travina Bringse Plentyho a drobného básníka jménem Timothy Moss II. (to je druhý, ne Jr.). Kniha, kterou jsem četl nejčastěji, je The Rose That Grew From Concrete od T. Shakura, doporučuju ji každému. Nebuďte zbrklí v posouzení knihy kvůli jeho kariéře, je opravdu hluboká a miloučké. I když se snažím koupit si další kopii této knihy, nemůžu ji sehnat, zjistil jsem totiž, že zrovna tento titul je nejvíce prodávaný, takže vidíte, že je to kniha dobrá.

Víme, že píšete poezii. Oblíbený básník?
Právě teď by to mohl být Mos Def nebo Jack Kerouac. Jak jsem řekl výše, můj vkus je náhodný.

Musíme se zeptat: Team Edward nebo Team Jacob, a proč?
Má odpověď před četbou Breaking Dawn.
Ed. Protože kdyby Bella s Jacobem měli dítě, bylo by to to nejeemociálnější, co by chodilo po Zemi. A pochybuju, že by jej Sam chtěl jako správný strýček hlídat.
Po přečtení BD:
Teď když je to záležitost krve, nemám jinou možnost, než říct, že oba. (Ale teď už samozřejmě neexistuje žádná rivalita ve vztahu k Belle.)

Řekl jste, že Sam je váš oblíbený charakter, a to nejen proto, že jej hrajete. Řekněte nám, co se Vám na něm tak líbí?
Líbí se mi, že je Sam snad ten nejstálejší charakter ze všech 4 knih. Jeho priority jsou jasné - jeho lidé a rodina budou vždycky na prvním místě a nikdy by svou roli ochránce nebral na lehkou váhu. Je ochoten učinit obrovské oběti pro dobro, bez ohledu na následky.

Přenesl jste své zkušenosti do role Sama? Pokud ano, tak jakým způsobem?
Cítím, že se Samem máme hodně společného. Část důvodu, proč jsem chtěl učit matematiku, byla, že bych mohl učit děti a ukázat jim správnou cestu, tak jak to dělá Sam jako Alpha vlk. Beru svou historii a kulturu velmi vážně a rodina je vždy první. Sam je ochránce kmene a je zodpovědný za udržování tradic skrz generace, takže se do něj dokážu vcítit. Co si pamatuju, dlouhou dobu jsem tančil a zpíval tradiční písně a zúčastňoval se obřadů v Portlandu, kdykoliv jsem byl pozván. Cítím se jím být, kdybych žil v rezervaci a byl bych Quileutem, mohl bych se posunout, kdybych se zasekl mezi dvěma ženami a nenáviděl upíry. (LOL, to je mi ale překlad věty)

Část celé vlkodlačí mythologie je zaměření se na zvířecí stránku lidstva, nechat se vést těmito svými instinkty namísto pečlivého promýšlení akce. Jak to na vás působí jako na člověka? Kolik si myslíte, že ve svém každodenním životě hrajeme?
Nevěřím, že vlkodlačí manýry jsou formovány podle nějaké zvířecí stránky člověka. Věřím, že vlkodlačí kluci (XD) mají vrozené vlčí chování díky působení genetiky, a to kvůli originálnímu posunu do vlčí formy. Co se týká pečlivě promyšlených plánů, jsou přecenění. Války jsou pečlivě naplánovány bez ohledu na pravdu. Jako lidské bytosti máme své instinkty a vnitřní pocity jen jako odkazy k nalezení pravdy. Například - když se osoba zdráhá odpovědět na otázku "Miluješ mě?", ty rozpaky jsou odpovědí. "Není to ano." První reakce jsou pouze negativní, když se naštvou, a opět se jedná o dosti lidský znak. Povšimněte si, že většina zvířat má počáteční reakce mimo povinnost ke smečce a rodině bez logiky, že lidé reagují neloajálně pro záchranu sama sebe, způsobem "Boj nebo útěk". Myslím si, že je to právě lidská stránka vlkodlačí smečky, která určuje, co je správné, mnohem víc než naopak. V lidské formě to bolí a zatím není zmínka o tom, že by to opačně bylo pravdivé. Tohle je sporné, ale v Eclipse (Zatmění) bylo naznačeno, že nejen díky hněvu se mohou přeměnit ve vlkodlaky, ale také díky zármutku. Můžu jedině souhlasit s prvním prohlášením, které do jisté míry předcházelo těmto otázkám. V Twilight sérii nejsou členové smečky pravými vlkodlaky. I když jsou vlkodlaci mýtem, ten posun je založen na víře. Vlkodlaci jsou opravu tvorové bez kontroly, otroky Měsíce, ale Quileté se mohou vědomě rozhodnout, jestli se promění nebo nepromění, což o jejich lidskosti hodně vypovídá, protože se sami obětují pro lásku, povinnost a čest. A jak jsem se s tím vypořádal jako herec? No, pochopení všech aspektů a historií, které inspirovaly knihy, pomáhá vytvořit hluboké porozumění a autentičnost. Každý by to měl dělat v každém aspektu svého života. Udržuje ho tak reálným.

Jak se cítíte v souvislosti s pojetím otisknutí? Jakékoliv myšlenky na celé drama Sam/Emily/Leah, které působí v Eclipse?
Mám tak mnoho myšlenek, příliš možná. Pravděpodobně strávím více času přemýšlením nad těmito fiktivními vztahy, než se snažit najít svůj vlastní nesmyšlený vztah? Část mě chce říct, že ten otisk není fér. Vzhledem k tomu, že v této věci neexistuje žádná možnost volby, tak jak je to napsáno v knihách, sotva to vyzní romanticky. Myslím si, že je romantické, když se někdo rozhodne se mnou chodit, než kvůli otisknutí. Přesto si v mnoha směrech myslím, že by bylo hezké vědět, kdo je vaše spřízněná duše na základě prvního pohledu. Seznamování může být politováníhodné, takže vidím to působení nadpřirozené lásky. Nejsem si jistý tím, co Sam cítí, protože je to stále v průběhu (to je ta nadpřirozenost, celá váha té super části).

Co se podle Vás Vaší postavě v Breaking Dawn přihodí? Nebo? pokud nyní čtete BD, co si myslíte o tom, co se Samovi stalo?
Přečetl jsem celé Breaking Dawn a jsem rád, že Sam nikdy ve své roli ochránce neváhal. Musel učinit některá velmi vážná rozhodnutí a vyškrtl hodně lidí, ale důležitou věcí je, že odmítl ustoupit, když se jeho kmen i rodina nacházeli v nebezpečí. Toho si vážím. Většina fanoušků Twilight si myslí, že je podlý. Ale pokud by jeho verze byla pravdivá, je jediným, který přemýšlí láskyplně a logicky. Myslím si, že hodně fanoušků Edwardova týmu Sama nepochopí, protože se umisťují do pozice Belly. Řekl bych, že bychom se měli zamyslet nad možností, kdy by mohl nějaký vzteklý upír zabít všechny, které milujeme, jenom kvůli jedné osobě... (Svatá dobroto! Kvůli tomuhletomu dostanu hodně emailů.) Chcete-li odpověď na vaši otázku, tak abych nic nezničil: Chci, aby Sam zemřel, protože si chci zahrát umírací scénu, pokud natočí více filmů.

Samova role ve Twilight je velmi klíčová, i když malá - ale jeho postava se v pozdějších knihách stává ústřednější. Zda a když se ostatní knihy přemění ve filmy, na kterou ze scén z New Moon a Eclipse se nejvíc těšíte? (A pokud jste četl BD, je tam nějaká scéna, na níž se těšíte?)
Nejvíce se těším na ty skoky z útesu a na všechny bojové scény. Jsem dost zvědavý, jak by se to točilo. A doufejme, že budu smět použít nějaké vlastní nápady pro to, aby vlčí scény Quiletů vypadaly autentičtěji.

Jaký je váš názor na ostatní herce, se kterými jste v Twilight pracoval? S kým jste pracoval nejraději? Vytvořil jste si s někým výraznější pouto?
Můj kamarád Krys Smokey-Desperado! Krys hraje Embryho Calla. Já bych spíš naše pouto popsal víc než jako přátelské, je to víc jak děsivé označení "Bromance" (bratrská láska?). Pracovalo se nám spolu tak dobře, že když jsme byli mimo kamery, neustále nás tišili, protože jsme se smáli. I když jsme ohledně chování podepsali smlouvy, vytýčili jsme si cíl, že se každá žena bude červenat. Řekl jsem toho až příliš, ále co. Mám horečku v důsledku kombinace chladu a mého šatníku, takže jsme s Krysem hledali útočiště v jeho dodávce. Když jsme po několika hodinách ukončovali hru na mé kytaře, jeho babička se zasloužila o to, že jsem vyzdravěl. Později, abychom udrželi teplo, jsme třískali soutěžně hlavou a děsili tak náhodně procházející lidi, kteří byli blízko (upřímně, tuhletu větu jsem vůbec nepochopila). všechny mé věty byly vážné a Krys se snažil chovat jako punker (?), když se mě chytnul za ruku, zatímco běžela kamera! Začali jsme od křiku "Ne! Já jsem Alpha vlk!" po šišlání "Ty jsi jen Beta." zatímco jsme si rukou navzájem pročesávali vlasy. Také jsme se průběžně snažili dotknout Taylorovy paruky se slovy "Ty jsi tak rozkošný!" Oh, a celý den se Krys smál, protože jsem se snažil jej přesvědčit o tom, že je Taylor mistrem světa v bojovém umění. Pokaždé jsem řekl: "Ne kámo, Taylor je vážně ninja!" Krys začal sípat smíchy. Taylor nakonec ukázal jeden výkop přímo před Krysem a Krys se vůbec nedíval! Z nějakého důvodu mi to připadalo vážně zábavné a musel jsem se jít uklidnit do jídelního stanu. Trvalo mi to hodinu, protože mi přišlo legrační i to, že nikdo v jídelní stanu neměl ani ponětí, proč se směju, a pokaždé, když jsem se jim to pokoušel vysvětlit, ze mě jenom vypadlo: "Krys... ha ha... ninja výkop... ha ha... a jeho obličej... ha ha... a co se stalo se závanem arašídového másla... ha ha...!" Museli byste tam být. Směju se i teď, když to píšu? chci to dostat ven z ruky... jak jsme se s Krysem pokoušeli rozptýlit Kristen Stewart, ale ona je profík. Pochybuji, že to vůbec zaznamenala. Vrcholem všeho bylo, když jsem zkoušel přehodit jeden z mých Redvinsových kapucí na její bundu a zmiznout. Všichni z Twilight byli oslněni.

Jaké bylo pracovat s Catherine Hardwicke?
Ona je a vždycky bude tou nejúžasnější duší, jakou jsem kdy v této době potkal. Miloval jsem každou minutu z času, který jsem s ní strávil. Její energie je nakažlivá a její úsměv tak uklidňující? wow? myslím, že jsem se do ní zamiloval? V záležitosti mého šatníku byla velmi otevřená a zcela otevřená k autentizaci scénáře přidáním "Quiletské hantýrky". Doufám, že se další filmy budou točit, že já v nich budu a že ona bude i nadále režisérem, protože upřímně věřím/vím, že ona natočí tu nejlepší filmovou adaptaci knihy a že překoná všechna očekávání.

Vaše role ve filmu Twilight je Vaší první větší filmovou rolí, ale slyšela jsem, že jste byl také navíc ve filmu "Elephant", který byl také filmován v Portlandu. Jaká to byla zkušenost? Měl jste možnost potkat se nebo pracovat s Gusem Van Santem?
Pracoval jsem i na pár dalších věcech, na něž se můžete podívat na IMDB.com a navíc jsem ještě nepřidal pokračující práci vztahující se k Native American umění (původní obyvatelé Ameriky) a výkonům. V Portlandu byli všichni i jejich babičky v "Elephantu". Zmeškal jsem konkurs kvůli zápočtu a stále je to citlivější téma. Dostal jsem roli díky lhaní; řekl jsem, že kouřím. Byl jsem dost extra. Má role byla "punkový bruslař přeskakující třídu kvůli kouření" (?) Přinesl jsem si své non-tabákové cigarety, ale i z těch se mi udělalo zle. Šel jsem jednou mimo kameru zvracet. Věci, jenž jsem udělal pro slávu... Krátce jsem se s Gusem setkal, byl velmi zdvořilý a vlastně si k mému překvapení chtěl popovídat, ale bohužel byl zaneprázdněný.

Co za zkušenosti jste si z natáčení Twilight odnesl?
Je toho hodně. Byla to ta nejlepší zkušenost pro debutujícího herce, o jakou kdy stál.

Cokoliv jiného byste chtěl dodat?
Přečtěte si knihy dřív, než uvidíte film, abyste pochopili, co vynechali a co naopak přidali. I když jsem řekl, že se spíš zaměřuji na literaturu pro dospělé, přistihl jsem se čas od času při smíchu, hlasitém proklínání knih, jejich odhazování a následném zvedání, abych četbu dokončil! Zábavné čtení... lidé by si opravdu tuto sérii měli přečíst, Bellin pohled ukazuje, jak ženy myslí, pomiňte, že jsem to řekl. (A zase! Nevyžádáných emailů přibude.)

Pro fanoušky, kteří mě uvidí, předtím než bude New Moon natočen, vím, že jsem tlustý, jsem momentálně na dietě, abych se dostal do formy, ježiš! Jestli se mi nepodaří zvětšit ramena, všichni v New Moon uvidí, že mám kulatou hlavu, když mě ostříhají. Zastavte ty emaily! A děkuji vám za vaše obavy ohledně Samovy image, souhlasím s vámi.

A nakonec, pokud toto Kirsten čte, nemohl jsem si to nechat ujít, nebyl to můj Redvine (ať už je to cokoliv...) a Krys jej olízl. Nelituju toho. Miluju vás!

Novel Novice Twilight by chtělo poděkovat Solomonovi za strávení času nad tímto rozhovorem a jeho agentovi.
~ Sara ~

Zdroj: Twilight Novel Novice
Photo credit: Amy Howe PhotographySdílet Sdílet

Diskuse pro článek Interview s představitelem Sama - II. část:

 1
1. adve
29.12.2015 [18:01]

Mo dobrej film rad se na něj dívám Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!