Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Herci » Interview s představitelem Sama - I. část

Interview s představitelem Sama - I. částNovel Novice na svých stránkách uveřejnil exkluzivní rozhovor s hercem S. Trimbelem, který v Twilight hraje Sama.

Je to sakramentsky dlouhý článek s velkým množstvím textu. Obsahově se mi zdá velice zajímavý, proto jsem se dala do jeho překládání.

Originál si můžete přečíst zde

Novel Novice je hrdý na to, že vám nyní může představit exkluzivní rozhovor se S. Trimbelem. Znáte jej jako herce Sama Uleye ve filmu Twilight. Nyní ho můžete poznat jako inteligentní, vtipnou a přemýšlivou osobu - se spoustou pohledů na svět a na charaktery Twilightu, stejně jako život obecně.

Solomon Trimble


Máte velice zajímavý příběh o tom, jak jste se dostal do obsazení Twilightu. Pro ty, kteří o něm neví, mohl byste nám o něm říct ve zkratce?

Krátká verze je ta, že jsem dostal e-mail od Lana Veenker Casting na blíže nespecifikovanou roli a nebyl jsem si jistý, jestli bych na to byl připravený. V minulosti jsem Lana Veenker Casting vyzkoušel a dostal roli nebo dvě, ačkoliv velmi malé. V den, kdy jsem se rozhodl na casting nejít a místo toho se učit na zkoušky, můj malý bratr chtěl jít a měl odněkud část skript. Můj bratr byl na návštěvě ve Washingtonu, takže jsem cítil sourozeneckou povinnost (lásku) vzít jej na ten konkurs. Castingová výzva byla pro 15-19 leté a všichni jsme četli ze skript Jacoba. Nečekal jsem, že se jím stanu, jelikož jsem v té době měl 23 let. Můj bratr četl jako první a vše proběhlo "O.K.", jak sám řekl. Slíbil jsem, že to přečtu, pokud sem dorazíme, tak jsem tomu dal šanci. Jen jsem trochu zaimprovizoval s Catherine Hardwicke, jelikož jsem v té době byl přesvědčený o tom, že se jedná pouze o castingového režiséra a ne o samotného režiséra filmu. O několik týdnů později mi byla nabídnuta role Sama Uleye.

Věděl to už váš bratr? A pokud ano, jak to přijal?
Věděl to, vždycky jej naštvu tím, když jej cituji: "Šlo to O.K." Bral to jako mistrovství. Podle mého názoru je velmi talentovaným hercem a má na to si za tím mistrovstvím jít. Opravdu si nemyslím, že se stará o to, jak je na tom má rodina. Jsem si jistý, že jednou bude tak jako tak slavný. Řekl mi, že že plánuje hrát ve filmu, kde budu hrát i já a já mu na to odpovídám: "Mám tě zabít?"

Víme, že jste se setkal se Stephenie Meyerovou, když byla tady v Portlandu při autogramiádě knihy The Host (Hostitel). Řekl jste, že jste se cítil, jako by vás zasáhla hvězda. Pokud budete mít možnost znovu se s ní setkat, na co byste se jí zeptal?
Byla pozoruhodná, pokud to tam mohu říct. Kdybych měl ještě šanci na něco se jí zeptat, chtěl bych vědět, zda Samova "nenávist" k upírům je zapříčiněna tím, že nemohl jít na vysokou školu. Když jsem se vciťoval do myšlenek své postavy, došel jsem k tomu, že Sam obviňuje Cullenovy ze všeho, co se v jeho milostném životě stalo, ale chtěl bych se Stephenie zeptat na to, jestli jsem došel ke správným závěrům. A jak je možné, že Jacob, Seth a Leah jsou silnější v krevní linii vlků než ostatní ze smečky? Nenaznačuju incest, jen bych si to chtěl vyjasnit.

Tady v Novel Novice Twilight se zaměřujeme na důležitost vzdělání a četby. Jaké byly vaše studijní zkušenosti, když jste vyrůstal? Měl jste někdy učitele, který opravdu dělal rozdíly?
V Portlandu jsem chodil do Sittonu, Boise Elliotu a Metro Learning Centra (MLC - výukové centrum); škola, která na mě měla největší dopad, byla MLC. Učitel jménem Larry Preston můj život hluboce ovlivnil a v dnešní době stále chodí na mé rodinné oslavy. Teď vzpomínám, že jsem četla knihy na jeho doporučení, stejně jako jsem dělal práci do školy. Vždycky nás podporoval a udržoval v samo-motivaci. Také v MLC byl jeden učitel matematiky jménem Holt, který zahájil mou vášeň v matematice. Z Portlandu jsem se přestěhoval do Native American Preparatory School - internátní školy v Rowe, v Novém Mexiku; tady byli dva učitelé, paní McCutcheonová a paní B., které mě vychovaly k lásce pro matematiku, ačkoliv jsem nikdy nebyl nejschopnějším studentem. Vzpomínám si, jak jsem vyhrál ocenění ve třídě paní B. díky změně z F na B- (známky)? Také se vzpomínám na pláč nad testem paní McCutchenové - ? Nechala mě jej dělat znovu, ale mě se to pořád nedařilo! Byla to sama paní McCutchenová, která mě inspirovala v pokračování studia matematika na vysoké škole. Kdyby to náhodou četla: "I když se mi v životě staly špatné věci, Vaše slova mi umožnila udržet víru v sám sebe. Děkuji Vám z celého srdce."

V poslední době jste absolvoval na Portland State University. Go Viks! A gratulujeme! Co plánujete do budoucnosti? (Mimochodem? kromě toho koupání se v záři popularity díky Twilight světu/vesmíru)
V současné době mám stáž v Portlandském Emergency Management, je to podobné jako FEMA. Prostřednictvím této stáže doufám, že se stanu kvalifikovaným pro založení Emergency Operations Centers (centra pro naléhavé operace) v Native American reservation (rezervace pro původní Američany). Začínám magisterské studium na Portland State University, konkrétně ke konci září. Také cestuji po rezervacích s workshopy o poezii? Právě teď končím práci na filmu tady v Portlandu s názvem "7 havranů" a začínám se připravovat na budoucí role ve filmu. I nadále budu každý čtvrtek vystupovat v Ohmu v Portlandu. Páni, to vypadá, jako bych toho měl moc, ale takhle se z toho vypsat? to pro mě vypadá, jako bych potřeboval prázdniny. New Moon? (řekla bych, že by práci na filmu New Moon považuje jako prázdniny)

Popularita Twilightu během několika posledních měsíců explodovala, a to zejména s očekáváním Breaking Dawn a natáčení filmu. Jaké to pro vás bylo, sledovat fanoušky přímo na scéně? Jak se s tímhle hvězdným statusem manipuluje?

Byl jsem si vědom obrovského množství Twilight fanoušků ještě předtím, než jsem začal natáčet. Má švagrová a všechny její přítelkyně byly nadšenými fanoušky mnohem dřív, než jsem se dostal do obsazení. Díky ní jsem věděl o knize dřív, než jsem ji začal číst? Bylo neskutečné sledovat rozrůstající se skupinu fanoušků za těch pár měsíců, ale myslím si, že je to úžasné. S velkým základem fanoušků to může být složitější, jelikož právě oni můžou být katalyzátorem pro kariéru hvězdy, ale v oblasti osobního života to může být zlé. Zjistil jsem hned na začátku, že je těžké ignorovat dopisy, které říkají věci jako: "jsi příliš tlustý/vysoký/hubený/nízký na to, abys hrál Sama" Nyní už na to obvykle reaguji tím, že jim pošlu osobní autogram. Znovu, na osobní úrovni by to mohlo být u některých fanoušků hezké, kdyby se soustředili na mou hereckou schopnost. Takže? vím, pod co jsem se podepsal a zbožňuju každou minutu. Jsem ráda, bez ohledu na to jaké publicity se mi dostane.

Už jste měl nějaké podivné/šílené/zábavné fanouškovské setkání?
Celou dobu! Je to fascinující, v dobrém smyslu. Většina fanoušků mě nejdřív nepozná, ale až jim to dojde, hlasitě vyjekne, čímž vyděsí nás oba. Má nejoblíbenější náhoda je, když jsem šel Barnes & Noble pro vydání Breaking Dawn. Byl jsem tam na párty, vyfotografoval se s tunami lidí a ty dívky seděly a trpělivě na mě čekaly, až skončím. Když bylo pobřeží čisté, oslovil jsem je a zeptal se, jestli chtějí fotku (jen jsem se snažil být zdvořilý) a ony se na mě podívaly, jako bych byl blázen. Jedna dívka pošeptala druhé: "Ten chlap je dotěra!" Byl jsem zaražený a pak jsem si uvědomil, že mě nepoznaly. Nejsem ten typ, který by řekl: "Víte, kdo já jsem?" a dostal jsem možnost poznat velmi zajímavou dvojici. Bylo uvolňující být označen za ňoumu uprostřed všeho toho šílenství. Takže jsem si šel po svém a později večer mě dostihly červenající se a se slovy omluvy za to, že mě nepoznaly. Pořídili jsme pár fotek a měli z toho velkou legraci.
~ Sara ~

pokračování příště

Zdroj: Twilight Novel Novice
Photo credit: Amy Howe PhotographySdílet Sdílet

Diskuse pro článek Interview s představitelem Sama - I. část:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!