Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Zásnuby à la 19. století

Zásnuby à la 19. století Napadlo vás někdy, jak by vypadalo zasnoubení Edwarda a Belly v jiné situaci, za jiných podmínek a hlavně - v jiné době?

Zásnuby à la 19. století

Mladý pár se procházel krásnými zahradami. Okolí se hemžilo lidmi a kolem projíždělo tolik kočárů, že museli každou chvíli nějakému uhnout z cesty. Přesto jim to nevadilo. Byli tak zahleděni sami do sebe, že okolí tak nějak vypouštěli.

Avšak byli si vědomi, že jsou jako pod drobnohledem. Každý, kdo se tu dnes nacházel, čekal, až provedou nějakou nepřístojnost, něco, co je v rozporu s pravidly. A především to byla dívčina přísná teta, která plnila funkci její guvernantky.

„Všichni nás sledují,“ špitla nesmělá dívka a po očku mrkla na svého krásného společníka. Stačila zaregistrovat jeho úsměv, ale pak rychle schovala svou tvář za zelený slunečník, který zvolila jako doplněk ke svým stejně zbarveným šatům.

„Samozřejmě, že nás sledují. Vždyť jste to vy, kdo mi dělá společnost. A kdo by odolal pohledu na vás?“ složil dívce kompliment s tou nedbalou elegancí, která mu byla vlastní.

„Přeháníte…“

„Ale vůbec ne. Krása zahrad v porovnání s tou vaší upadá. Růže samou závistí blednou, však se podívejte…“

„No, jestli to nebude tím, že je to bílá odrůda…“ dovolila si podotknout dívka, samozřejmě šeptem. Její společník se na ni uznale podíval a ona pod jeho pohledem zrudla jako pivoňka.

„Takže nejenom krásná, ale i vtipná. Slečno, neustále mne překvapujete!“

Tentokrát dívka držela jazyk za zuby, až příliš se bála, co by jí dalšího uklouzlo. Svá předešlá slova neměla v úmyslu říci nahlas, ale to jaksi… samo.

Chvíli se procházeli v příjemném tichu. I když to ticho bylo samozřejmě relativní, protože čas od času se okolo nich prohnal kočár anebo štěbetající dav, který si zcela náhodou vybral stejnou trasu jako oni.

„Isabello, už dlouho vám chci něco říct…“ začal mladík, avšak znenadání se zastavil. Něco bylo špatně. A on vzápětí zjistil, co to bylo…

Předtím, než začal mluvit, to okolo nich hučelo jako v úle. Avšak hned jak začal mluvit, vše kolem utichlo a veškerá pozornost se přenesla na něj a na jeho společnici. To zcela narušilo jeho plány… Avšak také mu to vnuklo nové a mnohem, mnohem lepší…

Aniž by přemýšlel, co přesně právě dělá, chytil dívku kolem pasu, přitáhl si ji k sobě a sklonil k ní hlavu. Podíval se jí do očí, ve kterých se zračil údiv smíchaný s překvapením, a následně přitiskl své studené rty na její.

Dívka chvíli stála bez hnutí, ne nepodobna soše. Avšak po chvíli, když si uvědomila, že se právě plní její celoživotní přání, totiž že ji líbá tenhle úžasný muž, snažila se zapojit do polibku. A přestože byl její pokus mírně neohrabaný, nijak si toho nevšímali.

Jejich rty se pohybovaly ve vzájemné souhře a po chvíli otrkávání se i jejich jazyky utkaly v souboji tak starém, jako je lidstvo samo.

Nevnímali své okolí, šokované povzdechy a jeden či dva tlumené údery, jak přítomné dámy padly do mdlob a jejich drahé polovičky je nestihly zachytit. Nevšímali si ničeho a nikoho, kromě sebe samých. A tak jim bylo nejlíp…

Polibek trval několik minut, ani jeden se od toho druhého nemohl odtrhnout. Ale jednou ta chvíle nastat musela…

Pomalu se od sebe odtáhli a v tom samém okamžiku se jejich tváře rozzářily úsměvy tak jasnými, že by mohly, alespoň pro tuto chvíli, zcela nahradit sluneční světlo.

„Pane, vy jste mne zkompromitoval!“ opáčila dívka tiše, jemně se usmívajíc, jiskřičky v očích.

„Tak to mi zbývá už jen jediné…“ Mladý muž se zrzavými vlasy poklekl na jedno koleno a s okouzlujícím úsměvem dodal:

„Slečno Swanová, prokážete mi tu čest a stanete se mojí ženou?“Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zásnuby à la 19. století :

 1
5. magda
31.12.2013 [19:05]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.03.2012 [19:14]

Dreamgirl Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.03.2012 [19:01]

AnnieSKrásné Emoticon Emoticon Emoticon

20.01.2012 [23:32]

AddyCullenTo byla krása...Slint Emoticon Emoticon Emoticon

20.01.2012 [23:06]

teresaterka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!