Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Paralelní vesmír - 1. časť

poster


Paralelní vesmír - 1. časťBelle začíná nový školní rok. Spousta novinek, nových lidí a nádech zakázané lásky. Jak to asi dopadne? Přeji příjemné počtení. :) P.S.: První povídka po dlouhé době, takže nepohrdnu zanechaným komentářem. Ať už negativním či pozitivním. :)

I. část

Je začátek nového školního roku. Ve vzduchu je hmatatelné napětí a já jdu přes parkoviště do školy. Všude se nacházejí početné skupinky a vášnivě debatují o novinkách z prázdnin. Přešla jsem ke škole a zhluboka jsem se nadechla, než jsem vešla. Vevnitř panoval zmatek, napětí a pořád bylo slyšet nadšené klevetění. Vidím Angelu.
„Angelo? Ahoj, jak se ti vede? Vypadáš úžasně!“ Políbím ji na tvář a s krátkým úsměvem začíná i ona vášnivě debatovat. V okamžiku, kdy mi popisuje svého kolegu z letní brigády, přichází Jessica a s rozzářenýma očima začíná roznášet novinky, které se právě dozvěděla.
„Holky? Už jste to slyšely? Tenhle rok tu budeme mít nový exponát. Dámy, nemusíte se bát. Je to učitel a prý učí angličtinu a hudební výchovu!“ Zasměje se. „Chápete to? V dnešní době ještě někdo učí hudební nauku?“ Nevěřícně zakroutí hlavou. My se snažíme to nějak okomentovat, ale Jessica, která spatří nově příchozí, spěchá dál. Tak takhle se u nás šíří novinky a pomluvy. Jak si všichni povídají jeden přes druhého, tak vznikne nehorázný humbuk. Já už to nemohu dál snést a jdu si pro rozvrh. S potěšením vidím, že máme mého oblíbeného učitele na biologii.

První den utíká rychle. Jediné, co řešíme, je, co budeme potřebovat za sešity, učebnice a plán učiva. Už se těším, až odejdu ze školy a jakmile slyším zazvonění, tak si beru věci a vycházím ze třídy. K mé radosti jsem to stihla mezi prvními. Hned jak jsem jednou na parkovišti, vytahuji si ubalenou cigaretu. Ano, i já podlehla tomu hnusnému zlozvyku. Stačily jedny prázdniny strávené s mým kamarádem. On totiž bydlí v rezervaci a každý pátek se všichni schází a pokuřují dýmky. Prostě jsem to zkusila a nemohu přestat. Urovnávám cigaretu a chci si zapálit, někdo do mě vrazí a všude začnou létat papíry. Snáší se k zemi a já je pobaveně sleduji.
„Slečno, když už jsme se srazili, pomůžete mi alespoň?“ Jeho hlas je velmi přitažlivý. Automaticky se otáčím za zdrojem toho libého hlasu. V tu chvíli se pro mě svět přestane točit.
„Slečno, stalo se vám něco? Uhodil jsem vás snad do hlavy?“ Jeho hlas zní pobaveně. Přistupuje ke mně blíž a já nemám ani ponětí, jak dlouho tu stojím a zírám na něj jako naprostý imbecil. Nějakým mně záhadným způsobem si vzpomenu, jak se mluví.
„Omlouvám se, pomůžu ti to sebrat. Vlastně jsem se nějak zamyslela. Sakra!“ Všimnu si cigarety na zemi. Ta byla poslední, pomyslím si. Co nadělám, budu muset čekat. Ještě hodinu. K čertu, vážně ještě hodinu? Můj vnitřní monolog zřejmě zůstal nepovšimnut a já mu podávám jeho papíry. Když se naše prsty setkají, jako kdybych dostala malý elektrický výboj. Rychle se od něho odtáhnu a ostře se nadechnu. On si toho zřejmě ani nepovšimnul, a tak se snažím zůstat v klidu a dělat, že se nic nestalo.
„Vlastně jsem tě tu ještě neviděla. Ty jsi nový žák? Nebo jsi sem přijel na návštěvu – za někým z rodiny?“ ptám se a zjišťuji, že mě to opravdu zajímá.
„No, víte, já jsem sem přijel na stáž. Jsem učitel a jsem rád, že se vám nic nestalo.“ Usměje se na mě a já zjišťuji, že na jeho úsměv jen tak nezapomenu.
„To by jinak byl opravdu špatný začátek,“ řekne a mrkne na mě. Cítím, jak mi rudnou tváře, když si uvědomím fakt, že se tu rozplývám nad učitelem.
„Tak to jste vy, ten nový učitel? Víte vlastně, že se tu neučí hudební výchova?“ zasměju se a uvědomím si, že jsem mu doteď tykala. Jak nestoudné!
Pomáhám mu sebrat zbylé papíry a jsem přitom duchem nepřítomná. Když se nabídnu, že mu to pomohu odnést, s jasnou úlevou v hlase mi poděkuje. Když se se mnou loučí, vypadá, jako by chtěl ještě něco říct.
„Nemusíte mít strach, povinný předmět to nebude a děkuji za pomoc, slečno…“ Podívá se na mě zamyšleně a já automaticky doplním.
„Swanová, Isabell Swanová.“
„Tak tedy děkuji za pomoc. Budu se na vás těšit, slečno Isabell,“ řekne skoro až svůdně a mě z toho příjemně zamrazí.

Cestou domů jedu mlčky. Duchem jsem naprosto nepřítomná a myslí se mi honí myšlenky na to, jaké by to asi bylo, kdybych ho potkala někde jinde. A vůbec, nezdálo se mi to?

V noci spím neklidně a pořád se mi zdá o hezkém muži, který mě k sobě vábí. Já se snažím, abych se k němu přiblížila, ale on mi pořád uniká. Je to tak frustrující! Konečně se mi podaří ho zastavit. On se na mě otočí s tázavým pohledem a já najednou nevím, proč jsem se za ním tak hnala. Prostě tam stojím a vzácné vteřiny ubíhají, ale jeho rty jsou tak krásné! A já bych je nejraději políbila. Vtom mi to dojde. Už přece vím, proč se za tebou ženu! Nakláním se k němu. Naše rty jsou pouhý centimetr od sebe, ale zdá se mi to vyloženě nekonečné. Vtom mě od sebe jemně odstrčí. Ten fakt je velmi zneklidňující. Něco přece není v pořádku! Mě by nikdo neodmítl! Ale on se tváří smutně a soucitně.
„Sama moc dobře víš, že tohle nejde! Já jsem tvůj učitel a ty moje studentka. Líbíš se mi, to ano. Mám dokonce pocit, že bych s tebou mohl strávit věčnost, ale…“

S trhnutím se probouzím do kalného rána a nemohu popadnout dech. Chce se mi plakat a ani nevím proč. Jediné, co zůstalo, je sžíravý pocit v hrudi. Ani na sen, který se mi zdál, si nemůžu vzpomenout. Jediné, co si vybavuji je to, že jsem se za něčím hnala. Lehám si zpět do postele, a protože je příliš brzy, zírám do okna a sleduji, jak se pomalu začíná vybarvovat nebe. Slunce vychází a já mám ještě čas, než vstanu a půjdu do školy. Když si vzpomenu na školu, nedokážu z hlavy vyhnat myšlenky na něj. Jak se vůbec může stát, že během pěti minut mi někdo změní život? Proč na něj nemohu přestat myslet? Je vůbec možné, aby to mělo šťastný konec? Myslím, že… Během toho přemýšlení upadám do spánku.

Sakra, sakra, sakra! Zaspala jsem! To není možné. Začátek školního roku a já zaspím hned druhý den! To se mi podobá… Rychle se oblékám. Ze snídaně, která leží na stole, nemám ani lžičku. Pospíchám, abych nepřišla úplně pozdě. Obouvám se a zatím to vypadá na dosavadní rekord v rychlém oblékání. Super, možná to ještě stihnu, pomyslím si. Vybíhám z baráku a dávám se do klusu. Jestli tohle přežiju, tak se dám na olympiádu! Ještě dvě ulice, zatáčka a potom rychle přes parkoviště až do školy. To mám ještě šanci stihnout, říkám si. Kontroluju mobil a jak ho vytahuji, zasekne se mi prstýnek o kapsu. Sakra, Bello! Ty si jelito! kárám sama sebe v duchu. Jak se snažím udržet tempo a vytáhnout přitom mobil z kapsy, zabíhám do zatáčky. Slyším skřípění brzd. Hledám zdroj toho zvuku a jak se otáčím, něco do mě narazí.
Poslední, co slyším, je otevírání dveří a dusot bot.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Paralelní vesmír - 1. časť:

 1
1. BellaNess admin
22.05.2015 [22:21]

BellaNessAhoj, článek jsem Ti opravila, ale bohužel Ti ho musím vrátit. Je potřeba uvést i číslo dílu do nadpisu, nestačí ho jen umístit do textu povídky.
Až budeš mít hotovo, znovu zaškrtni "Článek je hotov".
Děkuji, BellaNess Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!