Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Októbrová súťaž: Díkůvzdání

50/50


Októbrová súťaž: Díkůvzdání1. kategorie - Teplo domova: V rodině Cullenů je všechno možné. I uspořádat oslavu Díkůvzdání. A Renesmé přinese jedno velké překvapení.

„Renesmé!“ zvolala Bella, když se její dcera objevila na příjezdové cestě Cullenovic domu. „Tak jste konečně přijeli,“ zaradovala se a upíří rychlostí seběhla schody dolů, aby následně mohla svojí dceru pevně obejmout. Pak se však rychle odtáhla a zadívala se jí na bříško, které už mělo kulaté tvary. „Ty si…?“ vykulila Bella na dceru oči. Renesmé jen tiše přikývla. „Proč jste nám nic neřekli? Jak už je to dlouho?“ začala se Bella vyptávat a zároveň strachovat.

„Klid, Bello. Nechtěli jsme vás rozrušovat,“ ozval se Jacob, když vylezl z auta a začal vytahovat tašky z kufru. „Věděli jsme, že přesně takhle začnete jančit a museli bychom přijet dřív než na Díkůvzdání,“ zasmál se ještě a za chvíli měl tašky naskládané na zápraží domu.

„Ale je to bezpečné? Co to vlastně bude? Člověk? Upír? Vlkodlak?“ Při posledním slově vykulila Bella oči. Jacob naopak ty svoje protočil.

„Protože, kdyby to byl vlkodlak, tak je to rodinná tragédie? Renesmé už je rok paní Blacková, takže by to aspoň bylo v rodině,“ zakřenil se Jacob.

„Nebo to bude krvežíznivý vlkodlak.“ Edward se objevil ve dveřích s rukama v kapsách. „Mimochodem, ahoj Jacobe. Máš se?“ Edward se ušklíbl a přešel k dceři, kterou pevně objal. Viditelně se ještě stále snažil strávit, že si jeho dcera toho otravnýho vlkodlaka přeci jen vzala. Bral to jako podpásovku. Když nemůžu mít Bellu, tak zbouchnu jeho dceru. A to doslova.

„Carlisle za chvíli přijede z nemocnice, tak se na tebe podívá. Nebo jsi byla na klasickém vyšetření?“ dotazoval se Edward své dcery.

„Nebyla jsem nikde. Bála jsem se, co by mohli vidět,“ zastyděla se Renesmé. Bella jí znovu objala.

„To nic. Podíváme se na to společně,“ dodala a pak se všichni odebrali do domu.

Alice, Rosalie a Esmé stáli v kuchyni a vařily jídlo. Edward se zasmál. Jistěže mu ta scéna okamžitě připomněla první setkání Belly s rodinou. Bella si všimla pohledu Edwarda a zasmála se.

 „Připomeň mi, pro koho to vlastně vaříme?“ Neodpustila si prupovídku Rosalie, když míchala dressing k salátu. Bella jí zpražila pohledem, který jste nechtěli poznat.

„Pro Renesmé, Jacoba, mého otce a Sue, pro moji mamku a Phila,“ začala Bella jmenovat. Rosalie se protočily panenky.

„Jistě. Samej smrad. Ať už dobrej nebo špatnej.“ A hodila bleskový pohled na Jacoba.

„Ale no tak, Rosalie. Myslela jsem, že už ses přes to přenesla,“ řekla Bella.

„Já jo,“ povzdechla si a začala krájet brambory. „Ale Edward asi ne,“ uchechtla se, když viděla, jak Edward pražil Jacoba pohledem. Jacob seděl na sedačce v obývacím pokoji, objímal Renesmé kolem ramen a hladil jí bříško.

To už se ve dveřích objevil Carlisle a v závěsu za ním Emmett s Jasperem, kteří byli ještě na menším lovu.

„Čauuu prtě!“ zvolal Emmett a už se to hrnul k Renesmé, aby jí taky celou umačkal. Renesmé už bylo sice viditelně přes dvacet let, ale pořád to byla jejich malá Nessinka. Jasper si držel odstup. Asi už ze zvyku.

„No, sakra. Ty máš v sobě vetřelce?!“ řekl Emmett hlasitě a odtáhl se od Renesmé.

„Už to tak vypadá,“ zasmála se Renesmé a chytla Jacoba za ruku.

„Ahoj Jacobe. Renesmé, zlatíčko. Tys nám zase vyrostla. A teda koukám, že nejen do výšky.“ A pohlédl na Jacoba. „Víte, co to je?“ otázal se, ale to už mu do toho vstoupila Bella.

„Neví, Carlisle. Nikde nebyla. V kolikátém může být? V pátém, šestém měsíci? Carlisle, co když je to nějakej mutant, co bude pro okolí nebezpečný?“ zhrozila se Bella. Edward si jí přeměřil pohledem.

„Před pár lety jsi chránila Renesmé, ačkoliv jsme všichni kolem tebe říkali, že to bude netvor a teď dalšího netvora nechráníš?“ podivil se Edward. Pak se podíval na Renesmé a omluvně se usmál. „Já to tak nemyslel, zlatíčko.“ Renesmé mu úsměv opětovala. Byla si vědoma toho, že pro ně tenkrát byla něco úplně cizího. A to samé pro ně byla ta věc, co byla uvnitř ní.

„Dobře, uklidníme se,“ řekl Carlisle. „Nejdřív zjistím, co bude v mých silách a pak budeme dělat unáhlené závěry,“ dodal. Jacob držel pevně Renesmé v objetí a na Bellu se mírně mračil.

„My dva…“ začal Carlisle, ale pak si všiml Jacobova pohledu. „…my tři půjdeme nahoru a já se na to podívám.“ Ukázal ke schodišti a nechal jít Renesmé a Jacoba první. Pak se pousmál na Bellu s Edwardem, pohladil Esmé po rameni a zmizel v horním patře.

„Bude v pořádku,“ pohladil Edward Bellu po vlasech.

„Já bych toho Jacoba praštila. Vždyť je ještě malá,“ povzdechla si Bella. Edward zavrtěl hlavou a uchechtl se.

„Ba ne. To už je velká slečna. Vlastně paní,“ opravil se Edward a podíval se do kuchyně. „No nic. Swanovi i Dwyerovi tu budou každou chvíli. Měli bychom si pohnout. Myslím, že už cítím krůtu,“ zavelel a sám přešel do kuchyně, aby pokračoval ve vaření. Esmé k němu ochotně přispěchala a ukazovala mu, co má kde krájet a míchat. Rosalie protočila oči a pokračovala dál v krájení brambor.

*** 

„Tak co vidíš, dědo?“ zeptala se Renesmé, když ležela na posteli a Carlisle jí přejížděl ultrazvukem po bříšku. Výraz na Carlisleho tváři mluvil za vše. Na rtech se mu objevil spokojený úsměv.

„Vypadá to, že to bude člověk, avšak si myslím, že tam něco z toho vlkodlaka mít bude. Dobrá zpráva je, že nemá ani kousek z té upíří části. Nejspíš i tělo moc dobře ví, že kombinovat vlkodlaka s upírem není to pravé ořechové,“ zasmál se a podal Renesmé ubrousek na utření.

„Tak to se mi ulevilo,“ oddechla si Renesmé, když si utírala bříško.

„Takže má klasické lidské těhotenství?“ nechápal Jacob. „Jak je to možné, když je napůl upír?“

„Protože je pořád napůl člověk. Jako byla Bella, když jí zplodila s Edwardem,“ vysvětlil Carlisle, když nechal vytisknout fotku z ultrazvuku. „Na, ať máš památku. A bude to kluk, mimochodem,“ dodal ještě a usmál se.

„No páni,“ usmál se Jacob a podíval se na fotku, kterou mu Carlisle následně předával. „Tak snad bude Bella s Edwardem klidnější,“ usmál se na Renesmé. „Díky, Carlisle,“ řekl Jacob a všichni se pomalu přesunuli zpět do obývacího pokoje.

Tam už mezitím Alice s Bellou prostíraly velice dlouhý stůl. Rosalie s Edwardem a Esmé dodělávali jídlo v kuchyni. Emmett s Jasperem koukali na televizi. Když se ve dveřích objevila Renesmé, všichni přestali dělat svou práci a pohlédli na ní.

„Tak?“ vydechla Bella.

„Bude to kluk a bude to člověk. No a vlkodlak,“ zasmála se Renesmé a bylo vidět, že si celá rodina úlevně vydechla.

„Takže normální těhotenství?“ ujistila se Bella.

„Úplně normální lidské těhotenství,“ uklidnila ji dcerka. Všichni byli viditelně šťastní. Dokonce i Rosalie. Však bude další miminko v rodině. A to miminko bude normálně růst a to si Rosalie rozhodně užije.

U dveří zastavilo auto ihned v závěsu s druhým.

„Jsou tady!“ zatleskala šťastně Renesmé a už běžela dalším prarodičům otevřít.

„Tak vás tu vítáme!“ rozpažil ruce Carlisle, když se ve dveřích objevila Sue s Charliem. Sue polaskal po tváři, Charliemu potřásl rukou.

„Přinesl jsem něco na večer. Snad bude chutnat,“ řekl Charlie a podal Carlislemu láhev výborného vína. „Děkuji, nemusel jste si dělat škodu,“ usmál se Carlisle.

„To je v pořádku,“ mávnul nad tím Charlie rukou a odebral se dál do obývacího pokoje. „Tak kde mám svojí úžasnou vnučku? No sakra, ty jsi zas vyrostla. To není možný,“ zasmál se a objal Renesmé. Pak se rychle odtáhl a podíval se jí na břicho. „Ale né. Ty jsi… no potěš pánbůh,“ zalamentoval, ale pak se zasmál. „Gratuluju.“ A podíval se i na Jacoba, s kterým si potřásl rukou. „Billy by byl pyšný,“ poplácal Jacoba po rameni a pak přešel do kuchyně. „No tady to voní dámy!“

Za Charliem se objevila i Leah se Sethem. Ti neklidně postávali, ale pak se také přesunuli dál do obývacího pokoje společně se Sue.

„Ahoj mami,“ přivítala Bella s otavřenou náručí Reneé.

„Ahoj drahoušku. Tady je to moc hezké.“ Reneé se rozhlížela kolem. „Takové světlé a prostorné,“ obdivovala bydlení Cullenových a už se hrnula dovnitř. Bella kývla na Phila a nechala jej také projít. A už tu byli všichni. Lidi, vlci i upíři.

Byl teplý podzimní večer. Z jedné strany v čele stolu seděl Carlisle Cullen, z druhé strany stolu Charlie Swan. Dva zástupci ze dvou rodin, díky kterým by jinak tahle sešlost nikdy nebyla možná. Ačkoliv tu byla směs tří rodů, které by za normálních okolností nemohli spolu vůbec fungovat, fungovalo to. A perfektně. Sue a Jasper si nechali od Reneé vyprávět příběhy z Bellinina dětství. Carlisle a Esmé si povídali s Philem o jeho sportovní kariéře. Charlie zas rozebíral s Rosalií náročnost starání se o miminko, k čemuž se přidala Renesmé i Bella. Leah si povídala s Alice o svátečních tradicích a Jacob, Seth, Edward a Emmett se předháněli v tom, kdo je silnější.

Všichni byli spokojení. Bylo to teplo domova, co je všechny spojilo.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Októbrová súťaž: Díkůvzdání:

 1
24.10.2021 [11:03]

JessicaTak to se na ten příběh moc těším. Emoticon

3. Lorinne webmaster
24.10.2021 [9:22]

Lorinne Aj by som ti povedala, čo si myslím, ale asi by to bol spoiler k tomu, čo chystám. Emoticon Emoticon

24.10.2021 [9:16]

JessicaLorinne: Akorát mi to opravdu dalo myšlenku, zda by Renesme opravdu mohla otěhotnět, když je napůl upír. Ale zas její tělo se mění, tak by to asi bylo reálné. Pak je ta otázka, co by se jí fakt narodilo za směsici. Emoticon Jsem moc ráda, že se líbí. Emoticon

1. Lorinne webmaster
24.10.2021 [9:10]

LorinneTo je taká krásna poviedka. Emoticon Emoticon Emoticon Tiež mám v pláne niečo s podobnou tématikou, akurát to nebude také pohodové ako tu. Deň vďakyvzdania sa mi veľmi páči. Sviatok ďakovania má v sebe veľké čaro. A v tejto poviedke ešte väčšie.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!