Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Okouzlený pohled I

Esmesprej


Okouzlený pohled ITak, jedná se o soutěžní povídku. Isabella a Edward. Tvořili by krásný pár. Je tady jeden malý háček. On upír a ona člověk. A ona z královského rodu. Snad mě neukamenujete. vecernice

Soutěžní povídka v soutěži Zamilovaný červen.

Ve Forks se šíří novinky velice rychle. Zvláště když se o nich doví Jessica Stanleyová.

„To už je dneska?“ zeptala se překvapená Lauren, hned potom, co k ní přiletěla Jessica. Měla na sobě výstavní oblečení, vhodné spíš pro nějaký banket. A to by musel být vážně ve velkém stylu. Jasně rudé šaty za ní vlály, když pobíhala od jednoho spolužáka k druhému a snažila se v nich probudit stejné nadšení, jaké očividně zažívala ona. K Lauren se přiřítila jako k poslední.

„Jak to myslíš, už dneska? Samozřejmě že je to dnes! Jak jsi na to mohla zapomenout!“

„Tak promiň, že jsem si to nezakroužkovala v kalendáři sotva vteřinu potom, co jsi to hrdě oznámila celé škole.“

„Opravdu nechápu, co je s tebou špatně. Vždyť sem dneska přijde nástupkyně na trůn a její sestra. Tebe opravdu nijak nenadchlo, že se objevíš v přítomnosti někoho z královské rodiny, konkrétně budoucí královny?“

„Jessico, jsi si doopravdy jistá, že si z tebe akorát někdo neudělal legraci? Co by tady dělal někdo z královského rodu?“

V tu chvíli vjely na parkoviště dvě černé limuzíny. Zastavily přesně vedle sebe a z nich vystoupily okouzlující dívky. Ta vyšší, blondýna, se stala ihned středem pozornosti. Ne že by s obdivem nezírali i na tu druhou, hnědovlasou. Obě byly oblečeny, tak jak byste čekali od dívek jejich věku. Prostě jako normální středoškolačky. Žádné náhrdelníky z perel ani zlaté korunky ve vlasech.

Všechny probralo z obdivného transu až uchichtnutí hnědovlásky.

„Já ti říkala, že to tak bude.“

„Ale kuš, víš, že musíme dostudovat, tady to vypadá slibně. Je tady klid.“

Jejich idea klidu skončila v okamžiku, kdy se k nim přiřítila Jessica a udělala pukrle. To už to nevydržela ani blondýnka a zasmály se obě.

„Jsem Jessica, ráda bych vás tady provedla, vaše Výsosti.“

„Prosím, neříkej mi Výsosti, jsem Kristen, ale raději mi říkej Kristy. A za mnou, tohle je moje sestra Isabella.“

„Dobře, děkuji. Asi budete chtít nejprve do kanceláře pro papíry, že? Zavedu vás tam.“

Nadzvedla si sukně společně s krinolínou a pomalým krokem se vydala směrem kancelář. Jak procházely Kristy a Isabella, utvořili stále omámení žáci uličku. Nikdo se jim nechtěl plést pod nohy.

Všechny hlavně udivovalo, s jakou lehkostí mluvily a jak hezky se ke všem chovaly. Proto se všichni trochu uvolnili a našlo se i pár odvážlivců, kteří se s nimi pokoušeli zapříst hovor. Kolem poledne už všichni překonali ostych a zvali je na různé párty a pár kluků se odvážilo požádat i na schůzku. V těchto okamžicích se projevovalo jejich vychování. Všem se věnovaly, odmítnutí zmírňovaly úsměvem. Nezávislý pozorovatel by zvažoval, že jsou to andělé. Ale i anděl může mít své temnější chvilky.

„Odejdi.“

Kristy překvapeně zvedla hlavu, když uslyšela příkrý tón, kterým to Isabella vyslovila. Podívala na nebožáka chudáka, který se v jídelně přiblížil k jejich stolu. Zarazil se.

„Promiň, nechtěla jsem být hrubá, jen už toho mám dneska dost, copak jsi chtěl?“ zeptala se a zvedla hlavu, aby se setkala se zlatým pohledem.

„Na hodině biologie jsi zapomněla tašku, napadlo mě, že bys ji chtěla zpátky.“

Usmála se. Líbil se jí. Medově zbarvené vlasy a zlatá kukadla. Moc k tomu nepasovala přílišná bělost jeho kůže, ale rozhodně to nesnižovalo v jejích očích jeho krásu.

„Ano, děkuji mnohokrát. Nemám tušení, jestli bych tu učebnu zpětně našla. Je to tady hotový labyrint.“

„Nemáš zač. Mimochodem, jsem Edward. Uvidíme se na odpoledních laborkách z biologie. Mějte se.“

Odešel a vyprovázely ho pohledy dvou párů očí.

 

(pohled Isabelly)

 

Byl krásný a asi jako jeden z mála, co byl schopen normální konverzace. Už se nemůžu dočkat toho odpoledního vyučování. Odnesla jsem tác s jídlem a zamířila k učebně 205. Přišla jsem akorát se zvoněním. Za sebou jsem uslyšela hlas profesora:

„Slečno Swanová, prosím, posaďte se vedle pana Cullena. Je to poslední volné místo.“

Rozhlídla jsem po třídě a uviděla to ono jediné místo. Očividně zapracovala náhoda a mé štěstí, byl to Edward. S ulehčením na duši jsem si šla sednout. Alespoň na jednom předmětu budu mít někoho, s kým se dá normálně popovídat.

„Ahoj.“

„Ahoj,“ odpověděl s úsměvem.

„Otevřete si učebnici na straně 33. Na stole máte rajče, udělejte preparát buněčné stěny a vyhotovte protokol. Na konci hodiny to vysbírám. Pusťte se do práce.“

Ozvalo se šustění stránek a tlumený hovor spolužáků.

„Isabello,“ ozvalo se tiše.

„Ano?“

„Umíš preparovat?“

„Hm, no, neumím. Ukážeš mi to?“

„Nevadí, je to jednoduché, tentokrát to udělám já. V budoucnu budeš mít spoustu možností si to vyzkoušet.“

„Ale to není fér. Jako ty bys byl otrok a já jen přihlížela, jestli to děláš dobře.“

„Upřímně, mně to nevadí. Ostatně můžeš vyplnit protokoly za nás oba, pokud se chceš cítit užitečná.“

„Dobře.“

 

Hodina uběhla překvapivě rychle. Nestihla jsem dopsat závěr u Edwardova protokolu, ale nějakým zázrakem, když jsme podávali papíry učiteli, bylo to kompletní. V druhé hodině se profesor rozhodl, že je příliš horko na to, aby se nám pokusil něco dostat do hlavy, tak pustil dokument o plazech. Fuj, nemůžu ty potvory ani cítit.

Pod ruku se mi dostal papírek.

Kde vlastně bydlíte?

Podivila jsem se. K čemu by mu tahle informace byla?

Kousek za městem. Proč?

Hm, jsem zvědavý. Můžu se zeptat na něco osobnějšího?

No, zeptat se můžeš, ale neslibuji ti odpověď.

Která z vás dvou je nástupkyně na trůn? Zajímá to celou školu, ale neboj, nikomu to neřeknu.

Tohle je vlastně tak trochu tajná informace. Ale z nějakého důvodu mu prostě věřím.

Já.

Zazvonilo. Podala jsem mu to nazpět. Vyšla jsem ze třídy a počkala na něj. Úsměvem mi poděkoval a společně jsme šli na parkoviště. Mě už tam čekala limuzína, ale Edward vypadal zmateně.

„Děje se něco?“

„Ne, nic, jen moje sestra tu na mě měla počkat.“

„Svezeme tě.“

„To je v pořádku,  zavolám jí ať pro mě přijede.“

„Ne, musím ti nějak oplatit tu pomoc v laborkách.“

„Ale to přece nejde, abych já...“

„Proč by to nemělo jít? Já chci, abys jel a tak pojedeš. Neboj se, nekoušu. Stačí, když řidiči řekneš, kudy má jet a bude to. Nasedej.“

Tvářil se nejistě, ale nakonec nastoupil.

„Takže, kam to bude, princezno Isabello?“

„Carlosi, dneska máme zastávku ještě někde jinde. Edwarde, kam to bude?“

„Jeďte za město, směrem k Seattlu, pane.“

„Jistě.“

Zatáhl okénko a tak nám poskytl soukromí.

„Tak, princezno Isabello, děkuji že mě odvezete domů.“

Rozesmála se.

„Prosím, tu princeznu vynechej. Jsem ráda, když si mohu odpočinout od těch formalit. A pro přátele jen Bella.“

 

(pohled Edwarda)

Při poslední větě se usmála a celá moje existence se upnula na to, abych ten úsměv na její tváři zachoval.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Okouzlený pohled I:

 1
7. E.C.M.
21.06.2014 [10:02]

Podle mě je to škoda, začala si celkem dobře a mě se to líbí, ale nelituji toho, protože když ten slib, co jsi nám dala dodržíš a budeš v téhle povídce pokračovat, tak mi to nevadí, stejně si myslím, že pouhé tři kapitoly by na tuhle povídku nestačily a stejně je to od adminů blbost, vyhlásit soutěž na měsíc, uzávěrka na jednu kapitolu pouhý týden a to ještě v měsíci, kdy se uzavírají známky, fakt nevím, který blbec to vymyslel, jistě, taková soutěž je pěkná, ale podle mě do toho nejde spoustu lidí už jenom kvůli krátkému času a nevhodné době. Jistě zamilovaný červen, tak to mohli nechat od května do konce června s tím, že by autoři na to měli více času a nebo to protáhnout do konce prázdnin a prodloužit to třeba na 4 nebo pět kapitol a zase by měli respektovat to, že lidé taky jezdí na dovolenou a netvrdnou jenom doma u komplů. Když chtějí pořádat takovéto soutěže, tak by měli dát lidem předem vědět a zeptat a dát návrh na jaký čas a jakou dobu, aby soutěžilo co nejvíce lidí. A ne to takhle osekat. Je sice pěkný, že to někteří lidé stíhají, ale většinou jsou to ty stejné osoby, podle mě, na to někteří lidé potřebují více času, protože nejsou tak zkušení a nebo si to potřebují pořádně promyslet, či nemají tolik času, takže tahle soutěž je podle mě špatně udělaná Emoticon A já se na tebe nezlobím, ba naopak jsem ráda, že tenhle nápad chceš rozvinout a dotáhnout do konce. Emoticon

19.06.2014 [15:53]

vecerniceNo, ve škole se ještě uzavíraly známky a já si o den spletla uzávěrku, takže se všm omlouvám, ikdyž si nemyslím že by vám vadilo, že to nedopíšu. Mám v plánu zpracovat to ještě jednou a dám si an tom víc záležet. ;)

5. E.C.M.
17.06.2014 [20:12]

Pěkné! Emoticon Dvě sestry, jedna blonďatá a druhá hnědovlasá. Kdyby se ta blondýna nejmenovala Kristen, tak bych řekla, že je to Rosalie. Emoticon

4. PCullen
13.06.2014 [14:36]

Originální nápad. :-) Emoticon Těším se na další díl.

3. Dommy1
12.06.2014 [13:08]

Super nápad Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. BabčaS.
11.06.2014 [18:27]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. :D
11.06.2014 [17:37]

Dohazovačka Alice Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!