Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Len nech ťa nezbadá otec!

Len nech ťa nezbadá otec!Žiadny otec nie je nadšený, keď si jeho malé dievčatko nájde priateľa a je to ešte horšie, keď sa to pred ním snaží zatajiť. Podarí sa to Belle?

Len nech ťa nezbadá otec! 

Ležala som na posteli vo svojej malej izbe a tupo som pozorovala drevený strop. Za oknom husto snežilo a pri pohľade na studený sneh, ktorý sa po vločkách ukladal už do polmetrovej výšky, sa mi na pokožke tvorila husia koža.

„Bella, prišiel ti list!“ skríkol Charlie z dolného poschodia a ja som prekvapene zadržala dych.

Tak sa na mňa predsa len nevykašlal!

Keď som v priebehu pár sekúnd dobehla do kuchyne, všimla som si, ako Charlie nad svetlom žiarovky skúma obsah môjho neotvoreného listu.

„Oci?!“ ozvala som sa a on sa prekvapene vystrel, ako keď vášho psieho miláčika nachytáte pri obhrýzaní vašich najlepších párov topánok. „Čítanie listov, ktoré vám nepatria, je zločin, pán šerif Swan!“ štekla som podráždene a obálku z rúk som mu takmer vytrhla.

„Dnes niekam ideš?!“ spýtal sa ma podozrievavo a prepichol ma prižmúrenými očami. Srdce sa mi rozbúchalo a tvár mi zaliala jemná červeň. V hrdle sa mi vytvorila malá hrča a v dlani som pokrčila obálku.

„A s kým by som šla?“ spýtala som sa ho nevinne. Vrásky okolo očí sa mu vyrovnali, videla som, ako sa spokojne napriamil a usmial.

„Kto ti poslal ten list?“ spýtal sa a ja som sa vzdorovito napla.

„A čo som na výsluchu?“ zahundrala som podráždene. „Som plnoletá a môžem dostávať listy od koho chcem!“ Rezignovane sa usmial, ruky vystrel vo vzdávajúcom sa geste, no všimla som si, ako sa ešte raz podozrievavo pozrel na obálku v mojich rukách.

„Ak už nič nemáš, idem do svojej izby,“ dokončila som nekompromisne. Keď som sa mu otočila chrbtom, nedokázala som zadržať úsmev. Už cestou som nedočkavo trhala bielu obálku a pri dverách do svojej izby som z nej vytiahla malý, biely lístoček. Srdce sa mi rozbúchalo až v ušiach, a keď som za sebou zabuchla dvere, s očakávaním som si prečítala malú kartičku.

 

Dnes večer, keď tvoj otec zaspí.

Otvor okno...

 

Cítila som, ako sa mi pery opäť samovoľne rozširujú do širokého úsmevu a prichytila som sa, ako si papierik pritláčam k hrudi. S prihlúplym úsmevom som obálku aj s kartičkou opatrne uložila do nočného stolíka a opäť som si ľahla na posteľ. No teraz už v úplne inej nálade.

.....

Hodiny nekompromisne tikali, ich zvuk sa ma snažil uspať, no ja som tvrdo bojovala ďalej. Vzrušenie, ktoré ma obklopovalo, mi nedovolilo oči ani prižmúriť. A z obývačky sa neustále ozýval rev futbalového zápasu.

„Nejdeš spať?“ spýtala som sa Charlieho s nádejou a netrpezlivo som sa pozrela na tikajúce hodiny na stene. „Je už pol jedenástej. Zajtra nejdeš do práce?“

„Dnes je predsa finále Superbowlu,“ zašomral hlasom, akoby to bolo nad slnko jasnejšie. Podráždene som si povzdychla a pozrela som sa na ozrutných mužov v televízii. Charlie sa na gauči vystrel, pohľad uprene zabodol do televízie a ďalej si ma už vôbec nevšímal.

Ťarbavo som sa ťahala po schodoch a s hlbokým výdychom som padla opäť do svojej postele.

O pár minút sa ozvalo pukanie schodov pod ťažkými, unavenými krokmi. Okamžite som vykukla z izby, aby som sa uistila, či sa Charlie naozaj uberá späť a stála som na mieste, pokým za sebou nezatvoril dvere. Prebehla som cez chodbu do kúpeľne, aby som si mohla opäť umyť zuby.

 

Vzrušene som začala pobehovať po izbe a nakoniec som zapadla v skrini, odkiaľ som začala vyťahovať to najlepšie, čo som našla. Nakoniec som skončila v úzkych čiernych rifliach a v tričku, ktoré mi kedysi daroval. Ešte teraz som z neho cítila tú sladkú, opojnú vôňu jeho tela.

Netrpezlivo som sa posadila na posteľ a zízala som do čiernej tmy za oknom. Nohami som si nervózne klopkala po zemi a každou jednou minútou som cítila, ako sa mi ruky začínajú triasť.

Snažila som sa upokojiť, ľahla som si pod perinu a opäť som začala zízať do stropu. Dnešný večer som to robila neuveriteľne často.

Odrazu som na okne začula zaklopkanie a ja som od prekvapenia hlasno zhíkla, aj keď som to vlastne mala čakať. V okne sa zjavila Edwardova bledá tvár, ktorá sa jemne trblietala vo svetle mesiaca.

Jeho telo sa v momente stratilo a za oknom opäť panovala iba čierna, nočná tma. Dvere od mojej izby sa otvorili a dnu nakukla Charlieho hlava. Vystrašene som si perinu potiahla až ku brade.

„Bella, si v poriadku?“ spýtal sa ma a pohľadom si ma starostlivo prezrel.

„Len som sa buchla,“ zaklamala som rýchlo a previnilo som sa usmiala.

„Dávaj si viac pozor, Bella. Vieš, že si nemehlo,“ odpovedal Charlie s povzdychom a zatvoril za sebou dvere.

Postavila som sa, aby som sa mohla uistiť, či bol v okne naozaj Edward, keď som za sebou odrazu zacítila studený vánok.

Ľadová dlaň ma chytila za ústa a tvrdé pery ma pobozkali na zátylok. Okamžite mi naskočila husia koža a zároveň s tým sa moje ústa uvoľnili.

„Toto mi už nerob,“ vzdychla som slastne.

„Ako chceš,“ zasmial sa a ustúpil o pár krokov dozadu.

„Nemyslela som to vážne,“ zamračila som sa zahanbene. Šibalsky sa usmial a zo svojej nepremokavej bundy začal čosi vyťahovať.

„Doniesol som ti darček,“ povedal s nežným úsmevom a podal mi úzky obal na CD – čká, s čistým lesklým diskom.

„Čo tam je?“ spýtala som sa zvedavo.

„Uvidíš.“ Zlatistými očami sa mi nežne pozrel do očí a potom sa začal venovať pozorovaniu mojej izby. Darček, ktorý mi doniesol, som položila k rádiu a opäť som sa na neho zaujato pozrela. „Máš tu celkom neporiadok,“ zamrmlal pobavene a bledými prstami prešiel po stole zahádzanom kopou papierov a zošitov. Mlčky som ho pozorovala a spotené dlane som si utierala do mojich najlepších nohavíc. Keď si uvedomil, že mu neodpovedám, zvedavo sa ku mne otočil.

„Si akási nervózna,“ poznamenal. Trhane som sa zachechtala, rozhojdala som sa na pätách a roztrasené ruky som schovala za chrbát.

„V izbe mám chlapa a môj otec spí vedľa. Nie, nemám dôvod byť nervózna,“ odpovedala som s istou dávkou sarkazmu. Kútikmi úst mu trhlo do širokého úsmevu, no ďalej to nekomentoval a venoval sa prezeraniu papierov na mojom stole.

Dúfam, že tam nenájde tie trápne obrázky s našimi menami v srdiečkach... Potichu som ho pozorovala, kým som si neuvedomila, že chrápanie vo vedľajšej izbe stíchlo. O pár sekúnd na to sa na podlahe ozvali ťarbavé kroky. Zalapala som po dychu a vystrašene som sa pozrela do Edwardovej pokojnej tváre.

„Schovaj sa!“ zašepkala som naliehavo. Pobavene sa uškrnul a nepohol sa ani o centimeter. Za tých pár mesiacov, čo ho poznám, som zistila, že akákoľvek moja snaha potiahnuť ho, bude márna. Zúfalo som pobehovala po izbe až kým som si neuvedomila, že dvere sú už dávno otvorené a dnu mi nakúka Charlieho rozospatá tvár. Prudko som sa zastavila a tvár sa mi úplne rozhorela.

Do chrbta sa mi oprel studený vzduch a nechápala som, odkiaľ sa tu mohol nabrať. No snažila som sa nad tým nerozmýšľať, nervózne som pozerala do Charlieho tváre a rozmýšľala som, ako mu vysvetlím, že mám v izbe chlapa.

„Oci, toto je...“ začala som previnilo a otočila som sa na miesto, kde stál Edward. No okrem mňa a Charlieho v izbe nikto nebol. Prekvapene som sa obzerala, až kým sa môj otec neozval.

„Je ti niečo?“ spýtal sa ma zmätene. Neuveriteľne sa mi uľavilo, keď som zistila, že Edwardovu prítomnosť nemusím vysvetľovať. Pocit šťastia ma obklopil tak silno, až som sa musela zasmiať, no úsmev mi zmrzol v momente, keď sa Charlie znova ozval.

„Odchádzaš niekam?“ spýtal sa ma s nadvihnutým obočím.

„Kam by som o polnoci šla?“ zašomrala som vystrašene. Prižmúril oči a poriadne si ma prezrel.

„Ja by som to mal vedieť?“ spýtal sa uštipačne. „Tak prečo si potom oblečená v novom a...“ pohľadom uhol k oknu a späť na mňa, „a máš otvorené okno? Chceš ísť niekam cez okno?“ dokončil nechápavo.

Nervózne som sa zasmiala. „Že odísť cez okno. Veď je to vysoko!“ Opäť som sa nervózne zasmiala a preplietla som si roztrasené prsty. „A vieš, že sa výšok bojím. Ja... ja... bolo mi trocha teplo,“ zakoktala som sa. Vedela som, že klamstvo mi nikdy nešlo, no toto bolo naozaj strašné.

„Tak ak nikam nejdeš, zatvor ho. Von je dosť chladno a tu tiež.“

„Jasné, oci,“ odpovedala som a hlas sa mi nervózne zachvel. Mlčky sme sa na seba dívali, až kým som nepochopila, že čaká. Prudko som sa stočila k oknu a s tichým buchnutím som ho zatvorila a zamkla, aby som ho uistila, že nikam neodídem. Potichučky som si nadávala a otočila sa späť k nemu s nevinným úsmevom.

„Dobrú noc, oci,“ zašepkala som previnilo. Nervózne som prepletala prstami, keď si ma ešte chvíľu prezeral a takmer som nedýchala, až kým s tichým a nedôverčivým ahoj nezatvoril dvere.

Cítila som sa, akoby som vyšplhala na tú najvyššiu horu sveta, vyčerpane som sa oprela o okno a unavene som zatvorila oči. Keď sa odrazu na skle ozvalo klopanie, nahlas som zhíkla a odskočila som.

Z čiernej tmy sa na mňa pobavene pozeral Edward a ukazoval mi, že mám otvoriť.

„Je neslušné vyhadzovať návštevu. A ešte aj cez okno!“ začal dotknuto a ladne sa vhupol do miestnosti. Okamžite som za ním zatvorila, studený vzduch ma ovial a opäť mi naskákala husia koža. Jemne som sa zachvela a rozfúkané vlasy som si odhrnula z tváre.

„Tento večer neprežijem,“ šomrala som podráždene.

„Si hrozná, ale naozaj hrozná, klamárka, vieš o tom?“ smial sa a päsťou v ústach sa snažil stlmiť smiech. Hodila som prvé, čo mi prišlo do ruky – keramickú vázičku s umelým kvetom, ktorý som mala na okne. Pohodovo a s úplnou ľahkosťou ju chytil do rúk a pokojne položil na nočný stolík, stojaci vedľa postele, na ktorú si sadol.

„Charlie už išiel spať?“ spýtala som sa ho potichučky a vystrašene som skenovala dvere. Edward na chvíľu stíchol a poriadne sa započúval do ticha domu.

„Išiel sa napiť, ale už je na ceste do izby,“ povedal po chvíľke a milo sa na mňa usmial. „Bella, nemusíš sa tak báť, že nás zbadá. Videla si, že sa viem celkom šikovne schovať,“ zasmial sa.

„Mohol si za sebou aspoň zatvoriť,“ odpovedala som mu s úsmevom a posadila som sa vedľa neho.

„Prepáč, mal som starosti so skákaním z druhého poschodia.“ Uškrnula som sa a natiahla sa po disku, ktorý mi doniesol.

„Čo povieš, keby sme si to pustili?“ začala som. „Som zvedavá, čo na tom je. Dúfam, že tam je nejaký poriadne tvrdý metal!“ mrmlala som s úsmevom, kým som vkladala CD do prehrávača.

„Myslím, že ťa potom sklamem.“

„Och, škoda. Tak som sa tešila na poriadny krik.“

Odrazu sa po izbe rozniesla jemná, klavírna hudba a všetky ironické poznámky ma okamžite prešli. Keď som začula, ako sa Charlieho chrapot opäť zadrhol, rádio som okamžite stíšila.

„Nie je to metal,“ zašomral Edward a uvoľnene si ľahol na posteľ. „Ale myslel som, že ťa to poteší.“

„Je to... nádherné,“ zašepkala som omámene. „Ďakujem ti.“ Opatrne som si ľahla tesne k nemu, ešte som nebola zvyknutá, že môžem byť pri ňom tak blízko. Všimol si, že som nervózna, jemne vzal moju ruku do dlaní a priložil si ju k perám.

Zatajila som dych a srdce mi podskočilo.

„Páči sa mi, ako na mňa reaguješ,“ zašepkal a ďalej sa venoval jemnému bozkávaniu mojej ruky. A ja som každou sekundou šalela viac a viac, nehovoriac, že som pri jeho poznámke úplne očervenela.

„Ten list bol nepotrebný,“ začala som s úsmevom a ďalej som sa venovala počúvaniu jemnej, klavírnej skladby.

„Alice povedala, že z neho budeš nadšená,“ zamrmlal zmätene.

„Aj som bola,“ pritakala som, teraz už so širokým úsmevom. „Schovala som si ho do stolíka.“

Chvíľu sme ležali mlčky, mala som zatvorené oči a úplne som sa poddával hudbe... Edwardovým dotykom. Nežne ma hladil po bledom krku, po každom kúsku odhalenej kože. Cítila som, ako mi srdce prudko bije a nedokázalo sa upokojiť. Minúty a skladby ubiehali, noc sa skracovala a Edwardove bozky a dotyky silneli. Slastne som zatvárala oči a stískala päste...

„Bella, dúfam, že si ešte tu,“ začal Charlie potichučky a ja som prekvapene vyskočila z postele. Charlie vo dverách úplne skamenel, s pohľadom upretým na Edwarda, ležiaceho v mojej posteli.

Celá som sa roztriasla.

„Oci,“ začala som nesmelo. „Dovoľ, aby som ti predstavila Edwarda...“Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Len nech ťa nezbadá otec!:

 1 2   Další »
16. SiReeN
25.02.2012 [20:05]

SiReeNTato povídka mi byla doporučena a já vůbec nelituji, že jsem se do ní nakonec pustila. Emoticon Dokonalé čtivo na večer. Emoticon
Povídka se mi moc líbila, byla napsaná takovým lehkým a hodně dobře čtivým stylem. Nezdržovala ses podrobnosti a šla hned na věc, ale neuspěchala to, což je moc dobře. Emoticon
Doufám, že do budoucna neztratíš tu svou lehkost, se kterou příběh podáváš, protože to se mi na tobě líbí a ráda bych si od tebe ještě něco přečetla. Opravdu povedené dílko. Emoticon Emoticon

15. Verča
22.02.2012 [20:56]

Skvělé,nemám slov:-)

22.02.2012 [16:37]

bellaswanovacullenova Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21.02.2012 [20:37]

NeyimissVýborná povídka. Emoticon Skvělá oddechovka, člověk se při ní zasměje, je vidět, že je promyšlená a hlavně je skvěle zpracovaná. Emoticon
Jinak... gratuluji ke skvělému úvodu na stránkách, jsem si jistá, že touhle povídkou si získáš pár věrných čtenářů. Emoticon
Přeju mnoho úspěchů v další tvorbě, ať je minimálně stejně dobrá, jako toto dílko. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12. Cullenka
21.02.2012 [16:34]

Emoticon prosiim udelej pokracovani!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21.02.2012 [16:01]

kollartTen konec mě pobavil Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. Kristinka25
21.02.2012 [12:03]

Super , pobavila si ma ;) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21.02.2012 [11:51]

kikuska Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Kde má Ed upírie zmysli, keď ho Charlie nachytal? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. Bani
21.02.2012 [11:38]

Emoticon

7. Bee1
21.02.2012 [8:49]

Bee1 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon To by chcelo pokračovanie!!!!!!!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!