Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Zázračný svit luny - Třpyt Měsíce 7. kapitola

Zázračný svit luny - Třpyt Měsíce 7. kapitolaV minulé kapitolce se setkali po mnoha letech Jacob, Bella a Edward. Hlavně ti dva chlapi se nesnáší, ale v jisté chvíli je někdo přeruší... V této kapitolce se zase o krůček přiblížíme ke konci, který není už tak daleko. Pohled Jacoba. Komentíčky ode všech očekávám!!! Jinak přeji pěkné čtení. :)

7. kapitola - Třpyt Měsíce

„Tati, Jakeu, vy se znáte?" Při téhle vyřčené větě mě zamrazilo. Zjistila to. Poslouchala nás a ani Edward ji nezaregistroval. V myšlenkách jsem na něj řval, co mám dělat, ale na to mi jen pokrčil rameny.

Renesmé na nás hleděla a slzy jí tekly proudem. Nevěděl jsem, na co myslí, ale Edwardovi se to asi nelíbilo, jak se tvářil. A mně to vše lámalo srdce.

Musíme jí to říct, poslal jsem mu v myšlenkách. Nejdříve se na mě zahleděl jako na blázna, ale pak jen přikývl na souhlas, i když se netvářil moc nadšeně. Mezitím, co jsme všichni na sebe jen takhle koukali a jednostranně hovořili, se setmělo a měsíc v úplňku zářil nad krajinou. A Renesmé se nenápadně schovávala pod stromy.

„Ness, můžu ti všechno vysvětlit?“ optal jsem se jí tiše.

„Fajn, já ti stejně taky něco musím ukázat. Sejdem se asi o deset kilometrů dál přímo na sever, je tam taková malá  louka obrostlá břízami. To najdeš. Asi za hodinu tam budu," odpověděla a šla ještě do toho baráku.

„Co mi chce ukázat? Myslím, že o ní vím všechno?" šeptl jsem Edwardovi tak tiše, aby nás určitě nezaslechla.

„To nechám na ní. Jen ti řeknu, že není jako já či Bella. Je prostě trošku jinačí," vysvětlil taky šeptem. Kývl jsem na souhlas a vyrazil do lesa. Tam jsem si sundal věci a má přeměna proběhla velice hladce.

Vyrazil jsem přímo na sever a ani nevnímal, jak rychle a hlavně jak daleko běžím. Asi po půl hodině jsem si uvědomil, že jsem uběhl asi tak desetkrát více než jen deset kiláků, tak jsem se zase otočil a běžel zpátky.

Najednou jsem konečně ucítil vůni bříz, tak jsem pomalu zamířil k jejich zdroji. Tu rostly jenom břízy a opravdu v jejich středu se skvěla maličká loučka.

Prostředkem tekl malý potůček, jehož vlnky se občas zatřpytily v měsíčním světle, jinak všude rostla tráva a už mě ničím nezaujala. Lehl jsem si tak, abych viděl na loučku, ale aby mě nemohl nikdo hned spatřit.

Náhle na tu loučku vešlo stvoření tak nádherné, že jsem od něj nemohl odrhnout oči. Mělo na sobě dlouhý stříbřitý háv až na zem a hnědé rovné vlasy splývaly až po zadek. Měsíční svit tuto postavu ověnčil svými paprsky a ta postava jako by se s nimi mazlila a koupala se v nich, přičemž vlasy i kůže jemně světélkovaly, jako by byly obsypány stříbrnými flitry. Hýbala se v rytmu, který jsem nemohl zaslechnout. Vypadala, jako by tancovala.

Jak se ladně pohybovala, pomalu se otočila obličejem směrem ke mně a já přišel již podruhé o svůj dech, protože jsem v té nádherné postavě poznal ji, tu jedinou vyvolenou, mou krásnou a sladkou Renesmé. Na čele jí zářila malá hvězdička, ale jak jsem si všiml, nebyla ničím připnuta. Prostě tam byla.

„Jacobe?" zašvitořil její hlásek, změněný v ještě krásnější hudbu, než jsem jej znával. Zmateně se rozhlédla kolem, ale poté pozvedla ruce.

Kolem dokola v její blízkosti se na zemi rozzářila malá světýlka. Když jsem se na ně zahleděl, tak jsem spatřil, jak se rozvíjejí malé květinky, které zářily při měsíci v různých barvách. Okouzleně jsem hleděl na ni, jak je nádherná. Nemohl jsem myslet na nic jiného.

„Tak tohle já dokážu, Jakeu. Jsem jedna z nejmocnějších nesmrtelných," vydechla tiše, ale asi tušila, že ji uslyším. Začala se znepokojeně rozhlížet, asi mě hledala, ale já nebyl schopen slova, natož pohybu.

Vůbec jsem nevěřil, že jsem se otiskl do tohoto stvoření. Teď mi nepřišla jako poloupírka, jak ji znám. V mysli mi běželo jediné slovo, anděl. Edwardovi a Belle se zrodil anděl v těle, které je nesmrtelné. Jak jsem ji tak sledoval v tom úplňku, konečně jsem se začal víc soustředit na to, co jí musím říci já.

Už už jsem se zvedal a šel pomalu k ní, když se ona otočila rychle ode mě a zavětřila. Také jsem to udělal, ale bohužel jsem nic necítil.

Jenže uši mě neklamaly. Slyšel jsem, jak nějaký upír vrčí, ale nechápal jsem proč.

Náhle Nessie ztuhla a promluvila tázavě: „Irino?"

 

6. kapitola <-> 8. kapitola

 


Ahoj, lidičky, tak jste mě zase minule zklamali. Když nepočítám koment od admina, tak jich bylo jen 4, proto tu máte krátkou kapču. Naštěstí s touto povídkou za chvilku budu končit, ale nemusíte se bát, jde jen o Jacoba a Renesmé. Poprosím vás zase, abyste mi napsali více jak 5 komentů, pokud chcete kapitolky aspoň tak 3x delší. Jinak děkuji těm, co komenty píšou, tato kapitolka je hlavně pro vás, protože vás nechci zklamat. Díkes za pochopení, vaše zuzinecckaa.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zázračný svit luny - Třpyt Měsíce 7. kapitola:

 1
8. Jana S
28.12.2014 [15:49]

Skvělá kapitola

7. Satu admin
18.02.2012 [15:52]

SatuTak týmto si ma dostala. Emoticon
Už konečne chápem prečo sa poviedka volá tak ako sa volá. Emoticon
Je to síce na mňa až priveľmi fantastické, Ness mi pripomína Večernicu, ale tak beriem to. Emoticon
S Irinou si to ku koncu dobre vymyslela, to bol zrejme klinec kapitolky. Emoticon

19.12.2011 [20:20]

dcvstwilightNěco jako víla? No teda... Emoticon

5. Bára
23.05.2011 [10:53]

Prostě krása, honem další Emoticon Emoticon Emoticon

4. Lucík
21.05.2011 [23:25]

Dalsi kapcu !!! je to super

21.05.2011 [21:40]

BubulienkaĎakujem, už sa teším!! Emoticon Emoticon Určite to bude zaujímavé, ostatne, ako každá tvoja poviedka.

21.05.2011 [21:38]

zuzinecckaaBubulienka: Tohle bude za chvilku končit.. Ale neboj, chci pokračovat, mám už vymyšleno, jak... :) Ale to mám ve shrnutí. Jinak díky :)

21.05.2011 [21:35]

BubulienkaAhoj,
chcela by som povedať, že poviedka je úžasná a dej je veľmi zaujímavý. Ja osobne túto poviedku milujem a vždy, keď pridáš novú kapitolu, teším sa ako malé dieťa. Emoticon Emoticon
Poviedka je úžasná, zaslúžiš si pochváliť.
Ale ak prestaneš s poviedkou pokračovať!!!!!! Emoticon Emoticon Emoticon Ani to neskúšaj! Emoticon
Ľudia sú proste lenivý komentovať, pozri sa koľko tam máš
pozretí. Kvôli malému počtu komentárov si nič nerob, ja som na tom úplne rovnako. Lepšie je mať pár verných čitateľov, než húf ľudí, ktorí pridávajú iba smajlíkov.
Toto je nádherná poviedka a je veľmi zaujímavá, ako som písala. Neviem, čo mám k tomu dodať.
A neboj, časom sa to určite zlepší, komentáre budú postupne pribúdať. Málo ľudí vie oceniť, čo je dobré. Napríklad tam kde je okolo päťdesiat komentárov, ja také poviedky nečítam. Vieš prečo? Lebo sa mi to zdá, už obnosené a prečítané veľakrát. Dokonca tie poviedky, kde je veľa komentárov ma ani nezaujímajú! Ja viem, som čudná, ale je to tak. Proste ten dej je úplne nudný, ale komentáre tam sú, čomu vôbec nechápem.
Je škoda, že ľudia takúto poviedku neocenia, no ja ju čítam už od prológu. Moja kamarátka a sesternica takisto, ale nekomentujú. Dej je veľmi zaujímavý a píš ďalej.
Dúfam, že si komentár prečítaš, pretože ty iba potrebuješ posunúť napred.
Skús s poviedkou skončiť a budem ti každý deň písať na zhrnutie Emoticon Emoticon
Rychle ďalšiu!

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!