Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Vysněná - 21. kapitola - Právník

Vysněná - 21. kapitola - PrávníkSlíbila jsem, že co nejdříve vyjde další kapitola, a tady je. Bella sedí u právníka a cloumá s ní hněv. Kdo to má na svědomí? Čtěte dál.

Vysněná

21. kapitola

Pohled Belly

Zbytek dne jsem byla pouze, pouze a ještě jednou pouze s Emmettem. Nenechal mě oddechnout si. Pořád nacházel nové a nové hry, který mi chtěl ukázat. Ale nakonec to byly ty nejkrásnější narozeniny, které jsem prožila. Esme mi uvařila houbové ravioly. Nevím, jak to udělala, ale zrovínka tohle jídlo mám nejraději. Celý den se nesl ve stylu klidu a já si ho užívala. Žádné párty. Žádné přetvařování. Byl to ráj na Zemi. Jen mi bylo líto Edwarda. Už jsem si totiž nenašla ani chvíli klidu, abych s ním alespoň promluvila. Většinu dne proseděl s námi v obýváku a koukal, jak hrajeme s Emmettem videohry.

 

Nyní jsem seděla v kanceláři v jedné z nejlepších právnických firem, které se zabývaly rodinným právem. Byla to velká místnost, kde dominoval starý masivní stůl s dvěma židlemi postavenými naproti sobě. Všude kolem byl rozestavěný starožitný nábytek a na zemi byl perský koberec. Už z prvotního pohledu bylo vidět, že můj právník, pan Scott, pracoval jen pro zámožné klienty.

Jeho sekretářka mě pustila dovnitř, abych tu počkala, než přijde, a nemohla jsem se dočkat, až podepíšu ty papíry o převedení majetku. Byla jsem trochu nervózní, protože jsem nevěděla, co mě čeká. Dveře se otevřely a vyšel starší pán s našedlými vlasy. I když byl, dá se říct, obstarožní, bylo vidět, že o sebe dbal. Měl na sobě dobře padnoucí oblek ušitý na míru. Představili jsme se a podali si ruce. Posadil se za stůl a následně mi pokynul, abych se posadila naproti němu. Rozevřel nějaké papíry, které měl připravené, a na krátkou chvíli se do nich začetl.

„Takže na začátek. Jedná se o dědictví po vaší matce, Renée Swanové. Soud určil jako vaši opatrovatelku Judith Swanovou, která právoplatně disponovala s vaším majetkem. Dnes jsme tu, abychom vás právoplatně zplnoletnili a následně převedli majetek na vaše jméno,” dořekl svou úvodní řeč a já přikyvovala, „Formality máme za sebou a teď s vámi, Bello, budu mluvit jako přítel. Ano?” zeptal se a já cítila, že je něco špatně. Něco se pokazilo.

„Ano. Jistě,” řekla jsem, ale v krku jsem měla obrovský knedlík a ruce se mi začaly chvět.

„Předpokládám, že víte, kolik peněz vám vaše matka odkázala,” řekl a já zavrtěla hlavou. Nikdy jsem se s Judith nebavila o penězích. Vždy řekla, že jich je dostatek, a to byl konec našeho rozhovoru.

„Aha. No, vaše matka vám odkázala dvacet milionů dolarů. Velká částka, že ano,” řekl a já otevřela pusu dokořán.

„Ale je tu takový menší zádrhel,” začal a já naprázdno polkla. „Nyní váš majetek činí jen deset milionů dolarů, a to včetně vily, ve které bydlíte,” řekl a odkašlal si.

„Cože? Chcete říct, že za tu dobu jsme utratily deset milionů dolarů? Jak?” zeptala jsem se a pokoušela se vstát z křesla, ale nešlo to.

„Nechcete vodu?” zeptal se a já přikývla. Tohle bylo na mě moc. Podal mi láhev minerálky a znovu usedl do křesla.

„Bello, vy jste nic neutratila. S penězi disponovala Judith. Té se musíte ptát,” řekl mi pravdivě.

„Takže mi zbyla v podstatě vila,” podotkla jsem a on kývl.

„Dobře. Podepišme ty papíry, ať už můžu jít,” řekla jsem a cítila ten hněv, který se ve mně vařil.Já vím. Krátké.

Omlouvám se, ale takhle to mám napsané.

Jinak, kapitol je třicet jedna a můžu vám slíbit, že mé další povídky budou delší.

A co vás čeká příště?

Bella pěkně zatočí se svou tetou.

Vaše Baroslava.« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Vysněná - 21. kapitola - Právník:

 1
4. monika
21.02.2013 [11:41]

tak honem další kapitolu se těším Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. BabčaS
21.02.2013 [8:44]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Niki
20.02.2013 [20:32]

Boubek !! ://
Judith taka zlodějka :DD

1. Jana
20.02.2013 [20:13]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!