Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » U Osamelého kojota - 3. kapitola (Spojenectvo)

U Osamelého kojota - 3. kapitola (Spojenectvo) Bella s Edwardom uzatvoria tiché spojenectvo.

 

 

„Utekám pred nimi už päťdesiat rokov, nemyslíš, že ak by to bolo také ľahké, tak by som to už dávno urobila?“ opýtala som sa ho a snažila sa striasť jeho zovretie.

„Mám plán.“

 

Nechápavo som Edwarda sledovala. Ešte stále, aj po toľkých rokoch som nedokázala v jeho prítomnosti racionálne uvažovať.

„O čom to hovoríš? Aký plán?“

„O Volturiovcoch, ako ich zabijeme.“ Náhle ma pustil a začal prechádzať po miestnosti ako nervózny lev v klietke.

„Edward, stoj,“ prehovorila som po chvíľke, no on sa nezastavil. „Edward!“ zakričala som a prinútila ho tak zamrznúť uprostred pohybu. „Aj keby sa nám to podarilo, tak potom čo?“ opýtala som sa ho neveriaco. „Nemôžeš zabiť kráľovských bez toho, aby si za nich niekoho nedosadil na trón,“ hovorila som horlivo a vôbec si nevedela predstaviť, žeby už nebol žiaden Aro, Caius či Marcus.

„Našiel som Arovho brata,“ šepol, skoro som ho ani nepočula.

„Aro ale má bratov,“ zamrkala som a dokázala si úplne presne predstaviť tri tróny v hlavnej sieny kráľovského hradu v Taliansku, na ktorých sa pohodlne uvelebil Aro s Caiusom a Marcusom.

„Má ešte jedného, nevlastného.“

„Prečo o ňom nikto doteraz nič nepočul?“ chcela som vedieť a to, čo hovoril, nedávalo žiaden zmysel.

„Aro ho vyhnal z Volterry pred viac ako štyristo rokmi.“ Edward sa znovu zastavil tesne predo mnou a oči mal úplne čierne, ani stopa po krvavej červenej.

„Fajn, tak chceš zabiť kráľovských a dosadiť za nich na trón Arovho nevlastného brata.“ Rozhodila som rukami. „Znie to ako dokonalý plán, Edward, ale kam do toho plánu zapadám ja?“ opýtala som sa podozrievavo.

„Potrebujem Zacharyho presvedčiť, aby prijal trón,“ šepol a skúmavo mi hľadel do očí. Neveriaco som zavrtela hlavou. Edward stál predo mnou nehybne a čakal na moju reakciu.

„Takže ja ti mám poslúžiť ako návnada?“ zasmiala som sa a môj hlas mi znel mierne hystericky. Edward ma len sledoval a pery mal zovreté do úzkej linky. „Nemôžem uveriť vlastným ušiam,“ zašepkala som. „Prečo by som ti mala pomáhať?“ chcela som vedieť a teraz bol rad na mne, aby som začala nervózne pochodovať po miestnosti.

„Zajali Carlisle a ostatných.“

„Čo si to povedal?“ Prudko som sa zastavila.

„Zajali Carlisle s Esmé a...“ Nestihol to dokončiť, pretože som mu priložila prst na pery.

„Prečo? Prečo by niečo také robil?“ šokovane som vrtela hlavou.

„Aby ťa prilákal a zabil.“ Ani nemrkol, keď to hovoril.

„Odkiaľ to všetko, dopekla, vieš?“ zaujímala som sa a oči som prižmúrila.

„Utiekol som,“ odvetil jednoducho.

„Ako to, že na teba neposlal stopárov?“ Ani som nemusela hovoriť kto, obaja sme vedeli, že je reč o Arovi.

„Poslal.“

„Neverím, že sa ti podarilo zabiť Demetriho.“ Demetri bol Arov najlepší stopár, spolu s Felixom zabíjali elegantne na rozkaz ako nerozlučná dvojka. Ak nedostali príkaz zabíjať, tak vás odvliekli do hradu, kde vás čakalo ešte niečo omnoho horšie ako smrť – Alec s Jane. Smrtonosné dvojčatá.

„Poslal Aftona,“ mykol plecom a to jediné gesto mi stačilo, nemusela som sa ďalej pýtať, aby som vedela, že Aftona sa mu podarilo zabiť.

„Je len otázkou času, kedy pošlú Demetriho...“ zamrmlala som.

„A Felixa,“ doplnil ma Edward. Prikývla som a chvíľu sme sa navzájom mlčky pozorovali.

„Prečo spolupracuješ s človekom?“ opýtala som sa náhle.

„Maura nie je človek,“ usmial sa Edward a ja som nechápavo naklonila hlavu na stranu, čakajúc na vysvetlenie. „Je ako Nessie.“ Nasucho som prehltla.

„Odkiaľ...“ chcela som sa opýtať, no v momente mi bola jasná odpoveď. „Sľúbila  mi, že to nikomu nepovie,“ šepla som a odvrátila sa od neho. Alice bola jediná, kto vedel, že som bola tehotná v čase, keď odišli z Forks. Pomohla mi, premenila ma po pôrode, no nemohla tušiť, že sa to dozvie Aro a skončí to tak, ako to skončilo. „Tak to je tá motivácia, o ktorej si hovoril?“ opýtala som sa ho znechutene.

„Bella...“ Edward ma chytil za jednu ruku, no ja som ho striasla. „Mrzí ma to,“ povedal tichým hlasom, plným bolesti. Nemá ani tušenia, čo je to skutočná bolesť.

„Nechaj ma, Edward.“ Pozrela som mu do očí. „Pomôžem ti, ale nič viac. Keď sa to skončí, odídem,“ povedala som.

„Bella,...“ chcel ešte niečo povedať, no môj pohľad ho zastavil a ja som bola za to rada. Chcela som ísť preč.

„Zajtra cez obed tu nikto nebude,“ povedala som a otočila sa na odchod. „Príď a môžeme sa dohodnúť.“ Odišla som a ani sa na Edwarda nepozrela, už som toho mala plné zuby.

Marvin bol stále za barovým pultom, keď som okolo neho prechádzala a zvyšok podniku sa už pomaličky začínal zapĺňať.

„Ako to dopadlo?“ opýtal sa neutrálnym tónom, no ja som na bar hodila len bankovku za svoje pitie a bez slova odkráčala preč.

 


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek U Osamelého kojota - 3. kapitola (Spojenectvo) :

 1
5. Michy
04.02.2017 [1:37]

Super povídka :-) Emoticon Emoticon

4. betuška
31.01.2017 [19:54]

Emoticon teda,čo si to na nás vymyslela Emoticon

3. Dommy1
31.01.2017 [15:50]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. BabčaS.
30.01.2017 [20:19]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. selena 18
30.01.2017 [13:20]

Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!