Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Twins - 17. kapitola

Twins - 17. kapitolaV ďalšej kapitole sa presunieme na ďalší "mostík", ako to ja nazývam. Aj keď sa nič nestane, dúfam, že kapča nie je nudná. Veselé čítanie Vám prajem a nechajte mi aj nejaký komentár. Ak by niekoho napadla odvaha kritizovať, prosím, do toho! Veľmi by ma potešila kritika, veď bez nej sa nedá vylepšovať! Ďakujem.

Hneď ako sme sa priblížili k možnosti ísť za Bellou, mama sa urýchlene zvrtla. Oči sa jej rozšírili a svietili ako halogény. Okamžite stála na nohách a mňa automaticky ťahala so sebou do Bellinej izby. Priznám sa, že som akurát premýšľala, že ani nepôjdem dnu a dám prednosť Edwardovi. Určite je Bella zvedavá hlavne na neho. Ale keď už som bola násilne vlečená, postavila som sa na kraj a nechala mamu, nech sa na zúboženú Bellu vešia ako opica. Sedela zľahka na kúsku posteli a ruku mala položenú na Bellinej hrudi, tvár blízko tej jej a žiarila od radosti. Hoci sa práve rozoberala Bellina bolesť v zlomenej nohe, mama svoj úsmev neovládla a na perách jej zostal.

Nedovolila som si pristúpiť bližšie. Bella vyzerala vyčerpane a stačilo, že ju stíska mama, tak som stála opodiaľ a len sme so sestrou vymieňali vážne pohľady. Napriek všetkému ma nervozita neprešla a ja som si lámala hlavu nad tým, ako je možné, že mám Bellu stále rada. Domnievala som sa, že všetko, čo mohlo, už medzi nami vyhaslo. Ale bola som taká hlúpa, ako ľudia, ktorých väčšinou odsudzujem. Takí, ktorí si uvedomia cit k ostatným iba v tom najhoršom. Dokonca som sa hanbila.

„Tam ti pichali inú ihlu, preto ťa to bolí,“ začala mama, „stratila si veľa krvi.“ Bella pomaly otočila hlavu a pozrela na mňa. Okamžite mi docvaklo, prečo stratila veľa krvi. Z tej rany, ktorú si údajne spôsobila prepadnutím cez okno by jej pravdepodobne až tak veľa nestratila. Zamračený pohľad som vrhla na dvere. Edward Cullen, nech jej pomohol akokoľvek, neodbytne za toto mohol. Je mi jedno, že ma počuje, je to tak!

„Môžeš konečne odísť, Bella!“ zopakovala mama, keďže Bella jej na prvý raz nevenovala pozornosť.

„Aha, čože?“ jachtala Bella zmätene.

„Ach zlatko, nepočúvaš? Máme krásny dom! Akurát včera som ti chcela volať, ale nebolo to isté. Dnes mi Phill zavolal, že podpísali zmluvu. Ten dom je prekrásny, má dokonca dve kúpeľne, výhľad na pláž, všetko zalieva slnko skoro neprestajne! Budeš nadšená,“ dušovala sa mama.
Obom nám chvíľu trvalo, kým sme si uvedomili, čo jej vlastne mama povedala a ako to myslela. Bella sa mierne odtiahla.

„Nie, mami,“ povedala potichu, miernym tónom.

„Prosím?“ zažmurkala mama zmätene. Bella sa nadýchla a opatrne, sledujúc maminu tvár, spustila:

„Nechcem odísť z Forks, chcem tam zostať.“ Mama šokovane zažmurkala a úsmev jej povädol, nahradil ho chápavý výraz. Pohladila Bellu po vlasoch.

„Zlatko, neblúzniš náhodou?“ Bella pokrútila hlavou. Ja som z určitosťou vedela, že neblúzni, je si celkom istá. A jej hlavný dôvod vonku prešľapuje priamo za týmito dverami.

„Mami, nevadilo by ti, keby si zavolala ocka? Musím s ním hovoriť,“ prerušila mamine lamenty a nechápavú mimiku. Tá nakoniec privolila a pobrala sa von. Ochotne som prekĺzla za ňou. Nechali sme Charliemu a Belle celú izbu, veď jej hlúpe ospravedlnenie bude dosť trápne aj samo o sebe.

 

Netrvalo dlho a Bella, prepustená z nemocnice, začala pobehovať po dome. Edward, ktorý si ocka znepriatelil, u nás už nebol tak otvorene a beztrestne vítaný ako predtým, čo otvorilo nové možnosti pre mňa a Jacoba. Vlastne za mnou prišiel sám, ako verný pes, čo ma potešilo. Hral formu a zamračene, odmerane si ma premeral, keď som vystúpila z Charlieho auta. Otec vošiel dnu a nechal nás na verande.

„Jake, som rada, že ťa vidím,“ priznala som popravde. Čoskoro po tom tlaku by som si na neho spomenula. Jacob len mrzuto kývol. Napokon to z neho vypadlo.

„Boli sme dohodnutí. Včera, čakal som tu tri hodiny. Bál som sa o teba,“ vysypal.

„Och, prepáč, boli sme vo Phoenixe! Bella je v nemocnici, má zlomenú ruku, je tam s ňou aj Cullen a jeho otec,“ vysvetlila som. Ďalej som ho zavalila množstvom informácií o tom, čo všetko sa stalo, čo som zistila o Cullenovi a podobne. Šokovane na mňa zazeral. Úplne sa zabudol tváriť hnusne a odmietavo. Dokonca ma chytil za ruku, keď som mu priznala, že mi v Arizonskej horúčave bolo zle, a že som spomínala na krásu La Push.

„A to si nevidela všetko,“ nadhodil oduševnene. Usmiala som sa.

„Veru nie, musíš mi to raz poukazovať,“ navrhla som. S radosťou to začal plánovať. Vyzeralo to, akoby čakal na zámienku, prečo so mnou tráviť čas, čo sa ma dotklo. Mne by ako dôvod stačilo, že sme priatelia, jemu vari nie? Ale pre náhradu stresu z posledných dní som sa rozhodla to zatiaľ nechať tak.

Lenže čas nebežal stále rovnakým prúdom. Blížilo sa leto, koniec školského roka. Bolo to dobré v zlom. Musela som si vytrpieť pozvanie od Mike Newtona, ktorý naliehal, že s ním musím ísť na školský ples. Rozhodol sa pre zvláštnu taktiku, pri ktorej ma skoro ani nepustil k slovu. Možno už čakal, že odmietnem.

„Prepáč, ja netancujem. Vôbec - som nemehlo, vieš si predstaviť, aký je tanec nebezpečný v mojom prípade? A okrem toho, nemám šaty, ja na to príliš nie som,“ krútila som hlavou, keď sa mi konečne dostalo príležitosti. Snažila som sa celú situáciu odľahčiť a zvaliť na seba, ale Mike sa ani neusmial, len ma strnulo pozoroval prísnym pohľadom. Napokon sa netajil sklamaním a so zvesenou hlavou odišiel. Mala som toho dosť v škole aj doma.

„Bella pôjde na ples,“ informoval ma otec, keď som chystala večeru. Síce ma táto správa udivila, ale napokon som si uvedomila, že Bella v poslednej dobe urobila kopu hlúpostí. Takže som to vlastne mohla čakať. Len som prikývla a pokračovala si vo svojej práci.

„A ty nepôjdeš?“ nadhodil nevinne oco.

„Čo myslíš?“ žmurkla som na neho.

„Možno by si chcela ísť s Jacobom, ak ťa niekto iný... no, vieš. Nepozval,“ nevzdával sa ocko. Pozrela som na neho so zdvihnutým obočím. Bez odpovede, veď on dobre vie. „Tak šla by si? Bolo by to fajn, mohli by ste tancovať a... piť punč, a tak, čo vy mladí robíte.“

„Ach ocko, ja by som šla na ples, ale iba s jediným mužom,“ usmiala som sa na neho anjelsky. Asi si nevšimol detinskú iróniu v mojom hlase, čo ho natoľko vyplašila otvorenosť mojich slov. Napriamil sa a nepríjemne sa pomrvil. Preglgol. Celkom som sa otočila k nemu a uškŕňala sa nad jeho reakciou.

„Možno by si ho mala pozvať ak on...“

„Ak pôjde so mnou ako doprovod, kúpim si šaty, lodičky a budem celú noc tancovať,“ prikývla som.

„A kto to je?“ spýtal sa automaticky. Podľa jeho výrazu som hádala, že ani nechce poznať odpoveď.

„Len ty, oci! Poď so mnou, prosím!“ zavesila som sa mu na krk. Odľahlo mu a potľapkal ma po chrbte.

„Veľmi vtipné. Pochopil som,“ poznamenal a odšuchtal sa do obývačky. Samozrejme, Charlie by ani za svet nešiel na podobnú akciu. A tak som si konečne zaistila pokoj aj doma.

Ale napriek všetkému nebol koniec. Ozval sa zvonček pri dverách, v deň plesu, čo mi došlo neskôr. Zvedavo som sa vybrala otvoriť dvere. Edward to ešte nemôže byť, na odchod na ples je priskoro a Bella sedí hore v starých teplákoch. Než som bola pri dverách, zvonček sa nedočkavo rozoznel trikrát za sebou.

„Už idem!“ zvolala som nervózne na obrys za dverami. Znovu niekto zazvonil, niekto extrémne nedočkavý.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Twins - 17. kapitola:

 1
6. Zdenuše
29.07.2011 [23:08]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. ema
29.07.2011 [13:26]

skvelé! tiež mám ten istý problém ako ostatné. pridávaj kapitoly rýchlejšie.

4. nikca289
29.07.2011 [12:54]

aj podla mna ti netreba kritizovat povidku lebo je super a mne sa paci tak rychle pis dalsi kapitolu Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

29.07.2011 [10:30]

ada1987chcela si kritiku, tak ju tu máš! pridávaj kapitoly častejšie! aj niekolko krát denne! Emoticon Emoticon

2. lulu
29.07.2011 [10:25]

súhlasím s elizme. poviedka je dokonalá.

1.
Smazat | Upravit | 29.07.2011 [8:52]

Ja by som Ti aj napísala kritiku, ale našťastie nei je čo kritizovať. Píšeš napínavo a mimochodom, táto kapitola je mimoriadne vydarená. Prosím, veľmi prosím, rýchlo pokračovanie Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!