Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » The lost - Prolog

The lost - Prolog

Jacob Black si jednou vyrazil se svou smečkou na moře. Jejich výlet se avšak zvrhl v boj o holý život.

Přežil jen on. Zázrakem se neutopil jako ostatní, ale dostal se na ostrov, který se v prvních chvílích zdá opuštěný, ale první dojem se přeceňuje. Setkává se s Caroline Forbesovou a Stefanem Salvatorem, kteří na ostrově živoří jen pár dní.

Týdny utíkají jako voda a vlkodlak se pomalu zamilovává do upírky. Bude Car opětovat Jakeovy city, nebo dá přednost svému nejlepšímu kamarádovi Stefanovi? Který z nich vyhraje Carolinino srdce?

Pak se na opuštěném ostrově objeví Tyler Lockwood a neznámá dívka, která se představí jako Victorie.

Dostanou se někdy z ostrova, nebo budou přibývat další a další trosečníci?

Prolog

Černovlasý mladý vlkodlak z Forks se rozhodl, že se svou smečkou popluje na moře. Nikdo netušil, že tenhle výlet skončí katastrofou.

Jacob byl zrovna u kormidla, když začal foukat silný vítr. Nic si z toho nedělal. Pak začalo pršet a z lehkého deštíku se stal prudký liják.

Loď na tohle nebyla vybavená, protože se neočekávalo, že bude pršet. V ranních zprávách o počasí neříkali nic o dešti, a tak se vlčata rozhodla vzít jen to nejnutnější. Naložili bednu s pivem, nějaké jídlo a deky na noc.

„Héj, Jacobe! Musíme někde zakotvit!“ křičel na něj přes hromy a blesky Quil. Jackob ho ale stejně neslyšel.

Najednou se loď otřásla. Leah ječela jako na lesy, že do lodi začala téct voda. Na palubě začal zmatek. Nikdo nevěděl, co dělat. Zkoušeli zavolat do rezervace, ale neměli signál.

Jediný Seth, nejmladší vlkodlak, byl zatím v klidu a snažil se nepropadnout panice také. „Ježíši, lidi uklidněte se! Takhle nic nezmůžete!“ Nikdo ho neposlouchal, a tak se rozhodl zachránit si život jako první.

Přelezl zábradlí lodi a chystal se skočit. Bál se, ale snažil se na to nemyslet. Bylo mu jasný, že zemře tak jako tak. Udělal krok do předu a padal volným pádem až pod hladinu oceánu.

Quil ho pozoroval a zdálo se mu, že to byl dobrý nápad, a tak udělal to samé.

Postupně skákali do vody všichni, až na Jacoba a Embryho, který chtěl počkat na svého kamaráda. „Jackobe, už musíme jít, nebo nás ta loď stáhne sebou pod vodu a nikdy se už nedostaneme ven!“

„Já to tady zvládnu sám! Jdi pryč z týhle klece smrti, Embry!“ řekl mu Jacob, který se snažil ze všech sil zůstat klidný.

***

Nakonec se nechal Embry přemluvit a odešel za zbytkem svých kamarádů.

Jacob zůstal sám. Voda mu už sahal po pas. Jeho mysl běžela na plné obrátky. Vzpomínal na Bellu a Edwarda. Byli spolu šťastní. On tohle nikdy nezažije, on tady zemře. Nikdy nepozná svou pravou lásku a nikdy se do nikoho neotiskne. Už nikdy neuvidí svého otce.

Hladina stoupala velmi rychle. Brzy ji měl, až k ramenům. Tehdy se rozhodl riskovat a pomalu se dostával k zábradlí lodi. Vyhoupl se na něj, i když to šlo s mokrým a tudíž těžkým oblečením dost blbě.

Měl z vody strach, ale větší strach měl z vlastní smrti. Rozhlédl se. Nikde neviděl ostatní. Doufal, že někam odplavali, doufal.

Bez rozmýšlení se vrhl do vody.

Padal.

Ucítil naráz těla na mořskou hladinu. 

Byla ledová a přivodila mu menší šok. Snažil se zůstat na hladině, ale ať se snažil, jak se snažil, vůbec mu to nešlo. Pomalu mu odumírávaly dolní končetiny... 

„Jacobe!“ slyšel z dáli své jméno. Kvůli silnému větru a prudkému dešti nemohl poznat ten hlas. Pak ho už vodou nasáklé oblečení táhlo ke dnu.

Poslední okamžik, který si pamatoval, byl, že zahlédl na dně mrtvá lidská těla... Byli to jeho kamarádi, parťáci...

Věděl, že tak skončí také, ale osud mu to nepřál...

Pak už vnímal jen temnotu, která ho pomalu pohlcovala.

***

Prolog je za námi. Další kapitoly už budou v ich formě. Doufám, že se vám povídka zalíbila a přečtete si i další dílek. Komentík potěší, jak kladný, tak i záporný... :)  Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek The lost - Prolog:

 1
29.05.2014 [11:57]

MustangVšem moc děkuju za krásné komentáře! Emoticon Emoticon Jsem moc ráda, že jsem podle vás dobře vystihla Jaceovu povahu! Emoticon Další kapitoly už budou dlouhé, tohle je jen prolog... Emoticon Tak snad vás nezklamu...

7. lou
28.05.2014 [21:47]

Vypadá to zajímavě, takže uvidíme co se z toho vyklube Emoticon Ale určitě pokračuj Emoticon

27.05.2014 [20:31]

akinomkaSuper prológ, len naozaj veľmi krátky. Jacoba si vystihla. Ja ho moc rada nemám, ale možno si ho vďaka tvojej poviedke obľúbim. Páči sa mi tvoj štýl písania a riadne ma zaujíma ako to bude ďalej. Tak čoskoro napíš ďalšie pokračovanie.Držím palce. Už sa teším. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5.
Smazat | Upravit | 27.05.2014 [19:07]

Tak Jacoba moc ráda nemám, ale tvá povídka se mi zamlouvá. Emoticon Promiň za tak krátký komentář. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.05.2014 [17:02]

AliceCullen999Povídka se mi zamlouvá, má zajímavý námět Emoticon Určitě se s tím dá dobře pracovat, myslím, že jsi i dobře vystihla tu Jacobovu povahu, že by udělal cokoli, aby zachránil ostatní, klidně by i umřel... Rozhodně pokračuj, zajímalo by mě, jak to bude dál Emoticon

3. UV
27.05.2014 [16:56]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.05.2014 [15:40]

MustangBlotik- Moc se omlouvám a zároveň děkuju :). Příště budu psát určitě delší kapitoly. Tato je krátká, protože je to jen prolog :).

27.05.2014 [14:21]

BlotikAhoj,
článek jsem ti opravila, ale vyskytly se v něm chyby.
* Čárky.
* Text měl jenom 495 slov, což se ještě s přivřenýma očima dá tolerovat, příště ale prosím o delší kapitoly.

Děkuji. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!