Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Temná a tajemná láska - Prolog

The Host


Temná a tajemná láska - PrologAhoj, rozhodla jsem se napsat kapitolovou povídku o Jamesovi a Victorii. Jak se vlastně setkali a jak tenkrát vnímali jeden druhého? Přemýšlela jsem nad tím a vzniklo tohle. Příběh začíná roku 1920, když byla Victoria ještě člověkem.(Cullenovi se zde taky objeví, ale až v dalších kapitolách.) Je to má první povídka, tak na to, prosím berte ohledy. P.s. Když si článek přečtete, prosím, hoďte mi sem komentář. Díky. Příjemné čtení. Victoria1

                                    Prolog

Jmenuji se Victoria Turner. Narodila jsem se 15. května roku 1900 v malé vesničce poblíž města Cardigan v Anglii. Vzhledově jsem byla vždy trochu jiná než ostatní. Moje dlouhé, vlnité vlasy mají barvu ohně a kvůli tomu se na mě lidé dívají s opovržením a nenávistí. Jako bych ani nebyla člověk. Někdy se sama sebe ptám, jestli jsem opravdu tak špatná, jak všichni neustále tvrdí. Přece nemůžu být čarodějnice jen proto, jak vypadám nebo ano? Často přemýšlím, kde se stala chyba. Vždyť moji rodiče jsou úplně normální.

Maminka měří 168 centimetrů stejně jako já. Má taky zrzavé vlasy, ale narozdíl od těch mých nejsou tak šíleně ohnivé. Maminčiny vlasy jsou světlé s bronzovým nádechem, takže je typická rusovláska, nijak nápadná. Má vlasy rovné, dlouhé pod ramena a obvykle si je zaplétá do copu. Oči má zelené jako já. Vlnitost vlasů jsem zdědila po tatínkovi. Nosíval je krátce střižené a měly světle hnědou barvu. Jeho oči byly čokoládově hnědé. Byl velmi uznávaným lékařem a vyléčil spoustu lidí. Dokud žil, nikdo mi neubližoval. Kdo by si troufl na dceru místního lékaře. Sice si mě nevšímali, ale to se dalo přežít rozhodně lépe, než to co mi dělají teď.
Tatínek ale zemřel před šesti lety - to mi bylo třináct let – na otravu krve a pro mě to byla velká rána do srdce. Ani po šesti letech jsem si nezvykla a pomyšlení na otce mě pořád hrozně bolí.

Oba rodiče mi vždycky říkali, že lidé jen nedokáží ocenit mé kladné vlastnosti, a proto jsou tak zlí. Asi mají pravdu. Za celý život jsem měla jen jednu jedinou přítelkyni, ale i o tu jsem v loňském roce přišla.

Po tátově smrti jsme zůstaly s maminkou samotné. Nikdy jsme nebyli boháči, ale když tatínek zemřel, postihla nás velká bída a i všechno ostatní se ohromně zhoršilo. Za otcova života jsem sice byla pořád sama, ale aspoň mi nikdo neubližoval. Když zemřel, začali mě šikanovat, ale dalo se to zvládnout, protože má kamarádka se mě vždycky zastala a pomohla mi. Byla sice prakticky ve stejné situaci jako já, taky ji nikdo nebral jako sobě rovnou, ale protože jsme na to byly dvě, dokázaly jsme si s tím vždycky nějak poradit. Proč si o mé přítelkyni všichni mysleli, že je šílená nebo posedlá ďáblem, se dozvíte později.

A před rokem, několik dní před mými osmnáctými narozeninami ji odvezli do blázince. Slyšela jsem, že až někam do Ameriky, takže s nejvyšší pravděpodobností ji už nikdy v životě neuvidím.

Nutno podotknout, že po jejím “zmizení“ se ke mně mí vrstevníci začali chovat ještě hůř než dřív. Obzvláště David, Chris a jejich parta.

Den co den slýchám jen samé nadávky, které mi nesmírně ubližují:

„Zrůdo! Čarodějnice! Pobudo!“ Pořád a pořád dokola.

Hrozně se mi po mé jediné kamarádce stýská. Teď už nemám žádné přátele, nikdo se mě nezastane, když mi David, Chris a jejich poskoci ubližují. Takový život jako tenhle prostě nestojí za nic. Kdyby nebylo mé maminky, utekla bych někam hodně daleka odtud, ale předpokládám, že by to všude bylo stejné. Ke mně byli lidé vždycky krutí. Ale díky Davidovi a těm ostatním pitomcům se mi nakonec úplně změnil život.

K lepšímu.  

 
Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Temná a tajemná láska - Prolog:

 1
27.02.2012 [18:34]

Victoria1SiSiMora: Mockrát děkuju. Emoticon

5. SiSiMora
25.02.2012 [0:54]

Pekné Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

05.09.2011 [19:15]

Victoria1Soso177: Díky moc za komentář, velmi mě potěšil. Emoticon

05.09.2011 [14:38]

Soso177Je to super nápad. Ja sama som nikdy nevnímala Victoriu nijako inak ako nepriateľku, preto ma taký pohľad na jej minulosť a život prekvapil a ešte viac ohromil. Naozaj podarené! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

20.05.2011 [18:43]

Victoria1ada1987: Mohla by být. Zatím to není důležité, uvidíš v dalších kapitolách. Emoticon

20.05.2011 [17:38]

ada1987zaujímavé! nebola tá jej kamarátka z blázninca náhodou Alice? Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!