Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Tajný ctitel - 3. kapitola

Tajný ctitel - 3. kapitolaV minulé kapitole se někdo ozval... V této kapitole Neznámý zase něco napíše... Pěkné počtení přeje zuzinecckaa, Kika57 a eMCullen.

Kika57

3. kapitola


Isabello, tak krásná,

až je to k nesnesení,

nevyrovná se ti žádná,

to je pro mne potěšení.


 

Proč zase otravuji?

Proč znova píši?

Nemohu si odpustit zapomenout na krásu tvoji,

možná doufám v lásku naši...


 

Je to ještě moc brzy něco takového říci,

ale tak jsi mě k sobě připoutala.

V rukou abych obracel minci,

jestli bys mě také chtěla.


 

Pro tento den zase končím,

má milovaná paní.

Snad jen pro dnešek se loučím,

a někdy se ozvu zas. Neznámý.


 

Mé oči hleděly na další nádhernou báseň. A to jsem se  chtěla jenom podívat na tu předchozí! Vůbec jsem nevěděla, jak na to mám reagovat? Básní? Ale já jsem na to naprostý antitalent.

Nakonec jsem zůstala jen u bušícího srdce ze slov Neznámého. Nemohla jsem se vzpamatovat. Nikdy jsem nebyla nijak extra romantický tip, ale… tohle mě naprosto přivádělo do varu.

Asi v tom vězelo to kouzlo nevědomosti nebo ty básně byly tak prodchnuté touhou po mně - nevím, nedokázala jsem to odhadnout. Ale přesto… Má zvědavost tady v tomto případě byla trochu utlumená. I když jsem vždy vše musela vědět jako první, v tomto případě jsem se rozhodla, že o svém Neznámém pomlčím i před Angelou. I přes to, že jsme byly nejlepší kamarádky.

Netušila jsem, jak dlouho jsem byla mimo z dalšího mailu, takže když mé oči padly na hodiny – 22:14 – rychle jsem vypínala počítač a udělala si večerní hygienu.

Usínala jsem s krásným pocitem, že o mě někdo stojí.

*   *   *

„Zlatíčko, vstávej,“ budil mě nějaký ženský hlas. Než jsem si srovnala všechny myšlenky, ten hlas dodal: „Jdeš přeci dnes do školy, ne?“ Tohle mě doopravdy okamžitě vzbudilo. Hodiny hlásaly půl osmé a já z tepla postele vylítla, jakoby mě píchla včela.

„Mami, tos mě nemohla vzbudit dřív? Přijdu pozdě do školy!“ hašteřila jsem, zatímco jsem se oblékala. Mamka na mě jen s tázavě zvednutým obočím pohlédla a už jí nebylo. S naštvaným mumláním jsem zašla do koupelny, kde jsem se v rychlosti zkulturnila a provedla základní hygienu, znova vběhla do pokoje, odkud jsem si vzala tašku do školy a ještě mikinu.

„Bello…“ Něco mi mamka chtěla asi sdělit, ale rázně jsem ji přerušila.

„Nestíhám! Nechci nic, ve škole si něco koupím. Měj se, mami,“ loučila jsem se s ní ve spěchu, vlepila pusu na tvář a už jsem nasedala do auta.

Před školu jsem přijela pět minut po osmé. Výjimečně to bylo celkem brzy na mě, normálně bych tu byla až… o půl deváté? Rozhodně jsem nechtěla přemýšlet nad mým neustálým zpožděním a kráčela k budově, kde jsem měla první hodinu.

„Dobrý den, pane…“

„Swanová. Posaďte se,“ přerušil mé omluvy rázně profesor Mack a dál se věnoval výkladu. Mě si už ani nevšiml, takže jsem zamířila rovnou k lavici Angely, se kterou jsem měla první hodinu.

„Kde jsi zase byla?“ sykla na mě tiše Angela. I když jsem stále chodila pozdě, nemohla si asi na to chudák holka zvyknout.

„Dneska jsem zaspala. Mamka mě vzbudila asi před půl hodinou,“ špitla jsem jí zpět, zatímco jsem si vytahovala věci na angličtinu.

„Jasně. Co to bude zítra?“ povzdechla si až přehnaně zoufale a pak se začala věnovat výkladu. Neřešila jsem její rezignaci. Sama jsem se ponořila do svých myšlenek o Neznámém.

„Bello, konec hodiny!“ zařval mi do ucha Mike, až jsem naskočila.

„Nech si toho,“ utrhla jsem se na něj a zamračila se. Neměla jsem náladu na to se s tím volem handrkovat.

„Tak příště nespi,“ odsekl zpět a pak se za hlasitého smíchu ostatních kluků vydal pryč ze třídy. Já jen naštvaně skřípěla zuby, když jsem konečně vzala učebnice do ruky a šla s Ang ze třídy.

„Neřeš ho, je to vůl,“ povzbuzovala mě a to mi přinášelo jen trochu útěchy. Má mysl se stále jen orientovala na ty dva maily v básních psané… Jej, už sama chytám asi básnického ducha, musím se fakticky probrat a věnovat se škole a kamarádům.

Dopoledne naštěstí bylo o pohodě, takže když jsme se sešly s Angelou u oběda, už jsem byla rozumově v rámci možností při smyslech. Vstoupily jsme společně do jídelny a zařadily se do štrúdlu čekajících studentů, když jsme si obě všimly hloučku kolem celoškolní drbny Jessicy, která něco všem ochotně vyzrazovala.

„Nevíš, o co jde? Já s ní ještě dneska hodinu neměla…“ ptala jsem se tiše Ang, která v odpověď jen zavrtěla hlavou. Mlčky jsme postupovaly frontou. U mě nehorázným způsobem narůstala zvědavost, co asi tak zase může všem vykládat.

Konečně jsme měly i my možnost nabrat si jídlo, za nějž jsme zaplatily, a pak se co nejrychlejší cestou vydaly k našemu stolu, který naštěstí pro tuto chvíli s námi sdílela i ona jmenovaná drbna.

„Ahoj,“ usmála jsem se na všechny a sedla si rovnou ke školnímu rozhlasu.

„Čauky, Bello, už víš o tom, že k nám mají během týdne nastoupit noví studenti?“ vyptávala se mě hned Jessica s plnými ústy. Přišlo mi to trochu nechutné, ale má touha po vědění byla o dost silnější.

„Ne, kdo má přijít? Kdy? Jak?“ vylétlo ze mě skoro automaticky. Jess si dramaticky povzdechla, nabrala si strašlivě pomalu na vidličku další sousto, pomalu jej vložila do úst a přespříliš zdlouhavě jej přežvykovala v ústech.

„No tak už to vyklop nebo se zeptám někoho jiného!“ vyjela jsem na ni trochu afektovaně, což ji celkem probralo z mého provokování. Nejdříve se trochu zamračila, protože si chtěla vychutnat mé čekání a netrpělivost, ale když zahlédla v mé tváři odhodlaný výraz, radši všechno vyklopila.

„Dnes či zítra se sem má přistěhovat rodina doktora Cullena, který tu vzal místo chirurga v naší místní nemocnici. Takže k nám do školy přibudou noví studenti. Je jich pět – tři kluci a dvě holky. Mamka zatím viděla jen toho doktora a jeho ženu, ale prý jsou oba krásní. Už se těším na jejich děti, protože podle toho, jak vypadají jejich rodiče, by sama prý řekla, že děti budou mít také krásné rysy…“ Jess se zasnila. No co, další lovná zvěř do našeho jak dámského, tak i pánského pole se opravdu hodila.

„Díky, Jessico. Uvidíme, jak ti noví budou vypadat,“ odvětila jsem s jemným úsměvem a pak se obrátila na Ang, která z naší mluvy zaslechla jen pár věcí. V rychlosti jsem jí přetlumočila to, co mi prozradila Jess, a pak jen čekala na její reakci.

Ona si zatím v klidu dožvýkala své jídlo a pak na mě pohlédla.

„No… Je sice hezké, že tu budou noví lidé, ale mě rozhodně do varu nepřivedou. Nepotřebuji žádného nového kluka, když tu je…“ Oči jí zalétly k Erikovi, který se právě živě bavil s Mikem.

„No jo, že já jsem málem zapomněla,“ podotkla jsem uštěpačně a dala se konečně do svého vlastního toustu, mého prvního dnešního jídla. S chutí jsem jej celý snědla a mé břicho se konečně po celém dopoledni kručení umoudřilo.

„Já nemůžu za to, že ty jsi stále s někým nespokojená. Nevyhledávám jako ty dokonalost, mně prostě stačí být s někým šťastná,“ pronesla klidně Angela, načež se zvedla a odnesla tác.

Koukala jsem na její mizející záda. Její slova ťala do živého, opravdu jsem hledala někoho, kdo by byl ke mně naprosto dokonalý. Ale není přeci vztah o tom? Aby byl dokonalý? Ale se svými úvahami jsem se musela odebrat do třídy, protože už pomalu začínala další hodina.

 

 


Ahojte, lidičky, přinášíme vám další kapitolu. Děkujeme za komentáře k minulé a děkujeme za ty, co najdeme pod touto. Zuzu, Kikuš a eMí« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Tajný ctitel - 3. kapitola:

 1
01.04.2012 [20:55]

VerCullenDalší úžasná básnička od zajisté aj úžasného pisatele! Emoticon Já chců taky taků! Emoticon Kdo pak je vymýšlí? Teď ji dělala zuz nebo jste se dohodly? Emoticon Ani nevím, proč mě to zajímá, ale ta otázka mě prostě napadla. Emoticon Emoticon
Cullenovci... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Kdy budou? Těším se na ně, hlavně na Edu.
Asi končím, ale předtím se musím zeptat, kdy bude další kapitola... ? Emoticon
Pište, pište, piště a běda, jak ne! Emoticon Emoticon

6. maily1709
28.02.2012 [16:51]

Emoticon Emoticon tie basnicky su uzasne keby som aj ja taku dostala Emoticon Emoticon dufam ze pises pokracovanie

5. Lucie7
19.02.2012 [12:32]

skvělé

18.02.2012 [22:41]

BellaSwanCullen8 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

18.02.2012 [16:50]

AddyCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. lai
17.02.2012 [23:08]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17.02.2012 [22:07]

N1I1K1O1LDalší super dokonalý email. Emoticon Emoticon Emoticon A další kapitola k super povídce. Emoticon Emoticon Holky, napište mi taky takový email.. Prosím. Emoticon Mně chodí jen emaily od O2... Emoticon

Kdy už si přečteme nástup Cullenů na školu? Neuvěřitelně se na to těším. Emoticon
Jak na ně bude Bella reagovat? A jak budou reagovat oni na ni? Emoticon Emoticon

Tohle je dokonalé, vážně... Emoticon Emoticon Emoticon Kdybych měla hlas v Povídce měsíce, hlasovala bych pro tuto povídku. Bohužel jsem hlasovala hned druhý den v měsíci. Emoticon Emoticon Tak snad příště. Emoticon

Moc se těším na další kapitolu. Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!