Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » S nimi rodina? Nikdy! - 16. kapitola

S nimi rodina? Nikdy! - 16. kapitolaV této kapitole se konečně dostáváme k jádru povídky. Jak budou reagovat mladí členové rodiny na oznámení jejich rodičů? Jak to nakonec dopadne? Přečtěte si v dalším dílu mojí povídky. Příjemné čtení, AnnieS.

16. kapitola - OznámeníBella

„Lásko, já jsem tak šťastná, musím se s tebou podělit.“ Rychle jsem sundala štít a Jazz zůstal stát jako opařený.„Klid, to jsem jenom sundala štít,“ uklidňovala jsem ho. Jazz se vzpamatoval a začal se usmívat pod návalem emocí.

„A proč vlastně?“ ptal se.

„Ty jseš, nic ti nedochází.“ Zamračila jsem se a nasadila štít. Sedla jsem si na pohovku a Jazz mě napodobil.

„Tak poslouchej, když jsme slyšeli Al, tak s ní byl i Emmett, toho jsme následně i viděli. A já jsem viděla v myšlenkách Al jenom Emma, který se usmíval, takže se nešli porvat nebo tak něco, a odešli spolu do lesa, což znamená, že si už nelezou na nervy, jako předtím!“ vysvětlila jsem, ale všichni v místnosti ztuhli.

„Tak to je skvělé, protože jsme vám chtěli s Carlislem něco říct, pojďte!“ křikla Esmé a se šťastným úsměvem vyběhla ven. Snažila jsem se něco zjistit z myšlenek, ale překládala si cosi do japonštiny. Vyběhla jsem za ní ruku v ruce s Jazzem a za námi běžela i Rose. Po cestě jsme narazili na Al a Emma, kteří se k nám milosrdně přidali. Doběhli jsme k domu Cullenů a už lidským krokem vešli dovnitř. V obýváku stála Esmé a vedle ní Carlisle. Esmé byla v podobě upíra, což už samo o sobě bylo divné.

„Takže, co se děje?“ zeptala jsem se podezíravě. V tu chvíli se přiřítil Ed a postavil se vedle Emma, který stál vedle Jazze. Já byla s Jazzem přesně uprostřed a vedle mě byly Rose a Al.

„Chtěli jsme vám říct, že se za dva týdny budeme brát,“ řekl hrdě Carlisle. Podívala jsem se na mamku, ale ta jen zářila, takže to je pravda. Vrhla jsem se kolem krku Jazzovi a oba jsme se zasmáli. Zatočil se mnou dokola a postavil mě na zem, pak jsem ale uslyšela vrčení. Otočila jsem se za zdrojem a málem mi vypadly oči z důlků. Nezmohla jsem se na slovo.

Rose i Al vrčely a házely znechucené pohledy na Emma a Eda, kteří vrčeli taky. Co to do Al vjelo, vždyť ještě před hodinkou byla s Emmem a byla v pohodě a Emm to samé, to to jenom hráli nebo jsem tady ta blbá já? Poslední dobou nic nechápu.

„S nimi rodina? Nikdy!“ zařvala Rose a vrhla se proti Edovi. Jazz mě na poslední chvíli objal, při přemýšlení nad jejich divným chováním jsem nedávala pozor a zapomněla se přeměnit, a pak už jsem jen slyšela ránu, jak někdo dopadl na zeď.

„Dost!“ křikla Esmé.

„Co vám je?“ hulákala dál. Holky se postavily, opřášily ze sebe omítku, a došly k Esmé.

„S nimi nechci mít nic společného,“ řekla klidným tónem Al a společně s Rose vyběhly ven. Emm zmizel nahoře v pokoji a Ed se s omluvným výrazem, který věnoval skleslému Carlisleovi, odebral do lesa. Zírala jsem před sebe a stále tak nějak nemohla pochopit, co jim vlastně vadí. Probraly mě až tiché vzlyky.

„Mami, je to přejde, oni si zvyknou, věř mi! Slyšíš, věř mi!“ chlácholila jsem ji a hladila po zlatavě hnědých vlasech.

„Myslíš?“ zeptala se mě a otřela si pár neposedných slz.

„Vím!“ usmála jsem se a vyskočila na nohy.

„Takže teď se na ně vykašlem a začneme chystat svatbu. Jazzi, budu potřebovat tvou pomoc, znáš svého otce líp, než já.“ Přiskočila jsem k Jazzovi vtiskla mu pusu na tvář a už ho táhla zpátky k nám domů, protože tady toho asi moc nevymyslíme.

„Budeme u nás, dům nevybuchne, a budete mít zařízené alespoň něco, takže tu můžeš zůstat, mami,“ křikla jsem ode dveří, a pak seběhla do připraveného auta. Dojeli jsme k nám a podle pachu jsem zjistila, že holky už jsou doma. To zas bude.

Otevřela jsem věčně odemknuté dveře a společně s Jazzem vešla do domu. Měli jsme namířeno ke mně do pokoje, kde jsem měla v plánu začít vybírat květiny na svatbu, ale plán selhal docela brzo. Stála jsem na prvním schodu do prvního patra, když se za mnou ozvalo zavrčení. Prudce jsem se otočila a skočila před Jazze. Dopadla jsem přímo před vrčící Rose, už v bojové podobě.

„Co tu dělá?“ procedila skrz zatnuté zuby.

„Je návštěva. Moje návštěva, neublížíš mu!“ odpověděla jsem a zavrčela, aby moje slova brala alespoň trochu vážně.

„To se ještě neví, jediné, co je jisté, je, že vypadne, a ty mi v tom nezabráníš, nejsi schopna ublížit příteli!“ prskala na mě, ale šeredně se pletla. Byla jsem zvyklá ubližovat příteli, když zradil, a ona je přesný příklad. Dřív to byl někdo, kdo nás jako Lamuny připravil o moment překvapení nebo prozradil nepříteli jakékoli tajné informace, ale ona zradila rodinu. Matku, která se o ni starala, která ji celé ty roky chránila, trpěla všechny výmysly a ona se jí odvděčí rozbitím stěny a vrčením na syny jejího snoubence, i když je pravda, že oni se chovali stejně.

„Uhni!“ křikla na mě.

„Nikdy!“ vrátila jsem jí to.

„Jsi nevděčnice, Esmé se o tebe starala několik desítek let, všechno ti trpěla a ty nejsi schopna přetrpět, že budeš bydlet s mužem, který ji udělá šťastnou, a třemi kluky, kteří stejně budou lítat po lese nebo budou zavření v pokoji. Nedopřeješ jí ani trochu štěstí za těch několik let!“ řvala jsem po ní. Byla to sestra, ale tvrdohlavá a střelená sestra. Mohla by se jednou přizpůsobit.

Na chvíli se zamyslela, pak zavrtěla hlavou a vrhla se proti mně. Čekala jsem to, takže jsem její útok odvrátila. Proč já si dneska vzala baleríny, kdybych se oblékala stále stejně, mohla jsem mít kozačky a tedy nůž, takže bych se s ní tady nemusela rvát a stačilo by jedno škrábnutí, takhle něco rozbijeme a bude to na dlouho, Rose se jen tak nevzdá.

„Rose, uklidni se, můžeme to přece probrat v klidu, nechci ti ublížit, ale jsem toho schopna!“ začala jsem svůj monolog.

„Mamka bude šťastná a uvidíš, že si za chvíli zvykneš na čtyři upíry v domě, není to tak hrozné, jsou fajn. Můžeme s nimi podnikat různé akce a bavit se, to ty přeci ráda! A vědělas, že Edward má obrovskou sbírku knih? A hraje na klavír,“ pokračovala jsem, ale Rose stále vrčela a chystala se udělat výpad.

„No tak, Rose, vážně jsou fajn, dej jim šanci. Mysli na mamku. Vzpomeň si, jak se o tebe starala a zkus si představit, jak bude šťastná, když jí popřeješ hodně štěstí do manželství.“ Konec už jsem šeptala a začala se soustředit na budoucnost mamky a Carlislea. Kupodivu jsem opravdu viděla svatbu a šest šťastných dětí. Poslala jsem tuto vizi Rose. Vyvalila oči, pak zavrtěla hlavou, přeměnila se na člověka a odkráčela do obýváku, kde si zapnula televizi.

„Co to bylo?“ zeptal se nechápavě Jazz, který tuto situaci sledoval stále z prvního schodu za mnou.

„Rose není zvyklá dávat najevo city a taky není zvyklá uznávat porážku, takže jdeme!“ popohnala jsem ho a vyběhla schody až do mého pokoje. Jazz byl v mém těsném závěsu, i když stále nechápal, na nic se neptal. Zapnula jsem notebook a našla nějaké obchody v blízkosti našeho bydliště, kam se zajdeme podívat na výzdobu, šaty, obleky a jídlo. Jazz mě celou dobu sledoval. Zaklapla jsem počítač a lísteček s několika adresami schovala do peněženky, kdybych je náhodou zapomněla, což se stejně nestane.

„Počkej tady, hned jsem zpátky!“ křikla jsem na Jazze, který stále seděl v křesle a sledoval mě.

„Jasně,“ odpověděl a já se rozběhla dolů. Sjela jsem po zábradlí, ale co, mamka tu není, tak mě nikdo neseřve. Dole jsem našla oblečenou Rose.

„Někam jdeš?“ zeptala jsem se s úsměvem. Na naši hádku jsem sice nezapomněla, ale Rose si uvědomila, kolik toho Esmé pro ni udělala, tak se rozhodla – podle myšlenek – že ty upíry přetrpí, ale kamarádíčkovat se s nimi nechce, ale aspoň něco.

„Jdeme s Al na lov. Mluvila jsem s mamkou, že mi teda nevadí, že si vezme upíra a ona vzkazuje, že zítra máme přijít k nim na oběd, takže jdeme ještě s Al na lov a už se nevrátíme, jdeme rovnou tam,“ oznámila mi, ale to už dolů přiběhla i Al a obě vyběhly k lesu.

„Tak zítra!“ zavolala jsem za nimi a otočila se, že si půjdu pro večeři, pro kterou jsem měla původně namířeno, ale ledové ruce kolem mého pasu mi to nedovolily.

 


 

Děkuji za všechny komentáře u minulé kapitoly. Doufám, že nějaký zase zanecháte, trvá to jen pár vteřin a já mám pak chuť psát, takže kapitola bude rychleji.

AnnieSSdílet Sdílet

Diskuse pro článek S nimi rodina? Nikdy! - 16. kapitola:

 1 2   Další »
11. Rose
25.02.2013 [15:19]

úžesné!! už se těším na další,tak honem,honem! :D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. Rose
25.02.2013 [15:18]

úžesné!! už se těším na další,tak honem,honem! :D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9. rosaliC
25.07.2012 [14:04]

rychle další já chci další Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. Ceola
18.07.2012 [22:35]

Pěkné! Jsem zvědavá co bude dál! :)) Tak rychle další! :) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

03.06.2012 [20:17]

Metalistka Rychle další.Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. love
09.05.2012 [18:57]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.03.2012 [17:27]

AngieCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. BabčaS.
13.03.2012 [23:38]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13.03.2012 [22:29]

jesikata Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Cam
13.03.2012 [22:13]

Pěkná kapitolka. Je to hodně podobný povídce Znovu nalezená od Kamikadze (druh, legendy...), ale máš to zajímavě napsaný. Chudák Esmé... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!