Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » S láskou, Neznámý - 10. kapitola

S láskou, Neznámý - 10. kapitolaPo dlouhé odmlce je tu další dílek Neznámého.
April a Bella si budou mít co vysvětlovat... Řekne jí April o sobě a o Joshovi? Nebo to nakonec dopadne úplně jinak?
Tak s chutí do toho, doufám, že jste na povídku ještě nezapomněli. Příjemné počtení, Veruuuu a Hanulka.

Díl bych chtěla věnovat především Petronelce a SummerLili, které se netrpělivě vyptávaly na další díl. :) Díky, holky.


 

„Pověz mi, co se stalo. Vidím, že se něco děje.“ Dívala jsem se na ni zkoumavým pohledem. Její obličej se změnil. Usmála se na mě, ale já věděla, že je to jen maska, že uvnitř jí do smíchu rozhodně není. Vyčkávala jsem na odpověď.

„Nic se nestalo, Bells. Ten kluk se jen ztratil, tak klepal na dveře a ptal se, kudy je kantýna,“ odpovídala falešně klidným hlasem.

„April, nelhala bys mi, že ne?“ optala jsem se a očima ji hypnotizovala.

 

10. kapitola

 

„Bells, o čem to mluvíš? Prostě se ztratil. Nedělejme z toho vědu,“ řekla chladným hlasem, který u ní není obvyklý.

„Proč mám pocit, že mi něco tajíš? A co to přede mnou schováváš za zády?“ otázala jsem se a poukázala na její ruce, které měla stále ukryté za sebou od doby, co jsem přišla.

„Nic. A už to, prosím, nerozebírejme. Radši mi pověz, jak bylo s Edwardem,“ vyhrkla najednou vesele s úsměvem na tváři. Já však věděla, že jen mění téma. Nezapomněla jsem na náš rozhovor, ale bylo mi jasné, že teď z ní už nic nedostanu. Když chce, umí být tvrdohlavá jako mezek. Nepřestala jsem ji ostražitě sledovat, chci vědět, co to přede mnou tají. Co má v rukou, když je stále schovává. Ty známé oči, ten pohled na chodbě. Nemohla to být jen náhoda, že zaklepal na mé dveře. Ale kdyby něco April věděla, proč by mi to neřekla?

„Nesni a radši mi vše pověz,“ utahovala si ze mě a její zachmuřená nálada se zdála být tatam. Pousmála jsem se na ni a dala se do vypravování…

„Páni, to zní jako rande snů,“ vydechla nakonec s pusou roztáhlou od ucha k uchu. Viděla jsem na ní, že se společně se mnou zasnila. Tohle byla April, kterou jsem znala a milovala. S dobrou náladou, s jiskrou v očích… „Jsem moc ráda, že to tak dopadlo. Myslím a doufám, že tě udělá šťastnou. Jen se teď vykašli na toho, co ti plete hlavu dopisy.“ Poslední větu pronesla znovu tím chladným tónem, kterým předtím utnula diskuzi.  Opět tak ve mně vyvolala pocit, že něco ví, ale z nějakého záhadného důvodu mi to nechce říct. Štvalo mě to. Pocit, že ví něco o Neznámém a nechce mi to říct, mě užíral. Přece když jsou dva lidé přátelé, říkají si všechno. Nebo se pletu? Jsem tak naivní, že tomu stále věřím? Když mi tají tohle, co dalšího mi může tajit?

„Zdá se mi, že jsi teď k němu celkem ostrá. Proč mi teď říkáš, ať se na to vykašlu? Přece jsi mi říkala, že na to společně přijdeme.“ Znala jsem odpověď, kterou mi zalepí pusu, a také jsem ji dostala.

„Vždyť máš Edwarda! Nemůžeš chtít pořád sedět na dvou židlích, Bello!“ Věděla jsem, že zmíní Edwarda, ale další slova, která vyšla z jejích úst, mě zabolela. Vždyť já nechci sedět na dvou židlích… A to slůvko „pořád“. Kdy se mi něco takového stalo? A přece jsem si vybrala. Udělala jsem kroky k tomu, abych mohla být s Edwardem, se kterým chci být.

„Promiň mi, Bells,“ řekla po chvíli, „nemyslela jsem to tak, jak to znělo.“ Chytla mě za ruku a podívala se mi do očí. Kývla jsem, ještě jsem nebyla připravená promluvit. Hrozilo totiž, že by se mi zlomil hlas. Ublížila mi, ale omluvila se. Vím, že to nemyslela zle, proto jsem raději mlčela. Nechtěla jsem ubližovat jí tím, že by mě viděla zraněnou.

„Zlato, skočím se zatím umýt, ano? A nezlob se, prosím. Ujelo mi to…“ I když jsem mlčela, cítila, že jsem smutná. Znaly jsme se moc dobře.

„V pořádku,“ vydechla jsem, „stává se.“ April mě objala a potom se otočila směrem do koupelny.

Využila jsem šance – teď nebo nikdy. Kam dala to, co přede mnou skrývala? Nejdříve jsem rychle pohledem přejela po zemi, avšak nebylo tam nic, co by upoutalo mou pozornost. Pak už zbývalo jen prohledat postel, kde seděla. Zase nic. Vzala si to sebou snad do koupelny? Věděla jsem, že to, co dělám, není správné, ale touha znát pravdu byla silnější.

Slyšela jsem, jak v koupelně hučí voda, a tak jsem pomalu otevřela dveře. Škvírou jsem si prohlédla místnost. Maličkou místnost pomalu halila pára z horké vody. Nemohla jsem příliš otálet, pootevřela jsem víc, abych nahlédla do koše. Jaké bylo mé zklamání, když jsem v něm nic podezřelého neviděla. Pak jsem se ale otočila a zahlédla to. Bílé papíry trčící z kapsy jejích kalhot, jež byly přehozeny přes držák na ručník. Rychle jsem je vytáhla a zmizela z koupelny dřív, než by si mě April všimla.

V rukou jsem držela dva kusy papírů - obálku a dopis. To nemůže být pravda, nemůže to být to, co si myslím. Chvíli jsem otálela, než jsem se rozhodla podívat na druhou stranu obálky. Na jejím rubu bylo úhledným písmem napsáno Bella. Byl pro mě a to písmo jsem znala moc dobře. Nemusela jsem se ani dívat do dopisu, abych věděla, kdo mi píše. Byl to on, byl to můj Neznámý… Proč mi to neřekla? Proč si obálku schovala pro sebe a nepověděla mi, že jsem ho potkala? Myslela jsem, že jsme přítelkyně.

Než jsem stačila přijít na jediný možný důvod, proč by to dělala, vyrušila mě.

„Bello?“ oslovila mě opatrně. Vzhlédla jsem k ní.

„Jak jsi mi to mohla zatajit? Žila jsem v tom, že máme jiný vztah, že jsme k sobě upřímné,“ řekla jsem smutně s náznakem hořkosti.

„Není vše tak, jak to vypadá,“ odpověděla pomalu.

„Chceš mi říct, že tohle není dopis od Neznámého, o kterém jsi mě nehodlala informovat?“ vyštěkla jsem. Ať už mi okolo pusy neotírá další med, chci, aby se mnou jednala konečně narovinu. „Buď ke mně konečně upřímná, April!“

„Dělám to všechno jen pro tvé dobro, Bello! Myslíš, že nemám své důvody, proč jsem ti o dopise neřekla? Co když vůbec není takový, za jakého ho považuješ... To tě nenapadlo? Snažím se tě ochránit!“ Její tvář byla z části rozzuřená, smutná a taky vyděšená.

„Před čím mě chceš chránit? Čeho se bojíš? Nemluv v hádankách, řekni mi vše, co víš, prosím…“ požádala jsem ji. Smutně se na mě podívala a pak sklopila hlavu.

„Já prostě nemůžu, Bells, jestli jsem pro tebe něco znamenala, necháš ho plavat. Nebudeš ho hledat. Věř mi...“

„April, proč mi tohle děláš? Jak se můžu takto rozhodovat? Nedáváš mi vůbec na výběr! Vždyť víš, že pro mě něco znamenal. Proč po mně chceš, abych vždy zůstala v nevědomosti. Neříkej, že ty bys to nechtěla zjistit, kdybys byla na mém místě,“ vyčetla jsem jí. V jejím obličeji jsem viděla pochopení, ale věděla jsem, že postoj nezmění. Něco ji drželo zpátky, něco, co se asi nikdy nedozvím.

„Bello, to je vše, co k tomu můžu říct. Vyber si. Já nebo on, jiná možnost není,“ řekla chladně a ostře. „Dělám to pro tvoje dobro, na to nezapomeň.“ Je konec…

„Když nemám na výběr, je ti jasné, co si zvolím…,“ řekla jsem tiše. Štvalo mě mé rozhodnutí, ale co jsem mohla dělat? Ztratit nejlepší kamarádku pro odhalení tajemství? Není to jen tajemství, znamenal pro mě víc. Vždyť jsem z něj byla celá pryč. Ale mám Edwarda, musím se na to soustředit. Nebo je i jiná cesta?

„Nedělala bych to, kdyby to šlo jinak, Bells,“ šeptla a objala mě. „Mám tě ráda, neměj mi to za zlé a jednou mi to snad odpustíš.“

„Já tebe taky, A,“ odpověděla jsem smutně a objetí jí vrátila.

***

Dny ubíhaly a já se snažila na Neznámého zapomenout, v přítomnosti Edwarda se mi to úspěšně dařilo. April se u mě nakonec zdržela ještě déle, než bylo v plánu. Přestoupila totiž na mou vysokou, a tak se z nás staly spolubydlící. Asi první, se kterou nebyly potíže. Až jsem jednoho dne narazila na něj. Teda přesněji řečeno se střetly naše pohledy na chodbě. Hned jsem ty oči poznala, jsou tak pronikavé… Než jsem ho pořádně stihla zaregistrovat, zmizel za rohem. A v tom mě to napadlo. April se přece vůbec nemusí dovědět, že ho hledám. Rozběhla jsem se za ním, avšak nikde po něm nebylo ani stopy. Pokud chci opravdu zjistit, co je zač, proč mi psal dopisy a vše kolem něj, musím ho najít, musím si s ním promluvit tváří v tvář. A tak začala má kariéra agentky 007.

Nejdříve jsem chodívala na místa, kde jsem měla dojem, že jsem ho viděla. Knihovna byla mým druhým domovem, o chodbě ani nemluvě. Edward se taky začal vyptávat, prý se mu zdám poslední dobou nějaká neklidná… Přemýšlela jsem, zda ho zapojit do pátrání, ale nevěděla jsem, co bych mu řekla, kdyby se mě zeptal, proč ho hledám… A tak jsem tuto myšlenku rychle zavrhla.

Procházela jsem se zrovna poslední uličkou v knihovně, když mi někdo zaklepal na rameno. V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal, když jsem zaslechla jeho hlas…<< / Hanulka / >>


 

 

Nejdříve bychom se chtěly moc omluvit, že je tu dílek po tak dlouhé době. Maturovala jsem, Hanča končila ročník, zařizovala jsem věci okolo výšky, pak prázdniny, což znamenalo brigády a málo volného času, který jsme mohly obětovat psaní. Snad už to teď bude lepší. Doufáme, že se vám dílek líbil.

Koho bude hlas v knihovně? A co říkáte na Bellino počínání?

A vůbec, dali byste své kamarádce taky takové ulitmátum?

Budeme se těšit na vaše komentáře, Hanulka a Veruuuu.

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek S láskou, Neznámý - 10. kapitola:

 1 2   Další »
17. Petronela webmaster
10.10.2011 [22:06]

PetronelaTak, prvně děkuji za věnovaní a jako druhé v radě přichází moje omluva, že jsem si na tuhle kapitolu neudělala čas mnohem dřív - holt vysoká je vysoká a přestože na nás nekladou tak vysoké nároky jako na střední, tak holt nestíhám Emoticon.
Jinak, co se týče kapitoly, tak musím říct, že byla skutečně perfektní. Moc a moc se mi líbila. Jsem zvědavá, co Bella jako agentka 007 vypátrá Emoticon a hlavně - co má společného náš neznámý s April? Jak to tak vypadá, vůbec to nebude takový svatoušek, jakým se zdál ve chvílích, kdy Bella četla dopisy, ale...
Nevím, co si o tom prostě myslet takže abych si mohla udělat názor, potřebuju, aby se tu co nejdříve objevila další kapitola Emoticon Emoticon, tak o ni moc a moc prosím

16. Eternity
01.10.2011 [22:00]

Emoticon Emoticon Emoticon

15. Faire
19.09.2011 [16:56]

Faire Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. Marvi
17.09.2011 [16:18]

MarviPopravdě jsem si myslela, že žádný další dílek nebude, ale jsem ráda, že pokračujete. April je zvláštní, no jsem zvědavá jak tohleto všechno ještě dopadne... Doufám, že Edward se taky ještě více projeví. Těším se na další kapitolku Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13. maily1709
17.09.2011 [14:00]

krasa Emoticon Emoticon Emoticon

12. lai
17.09.2011 [10:56]

ooohh doufám že si konečně s ní promluví Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16.09.2011 [23:29]

marketasaky Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. lololka
16.09.2011 [21:49]

Moc krásné pokračovaní po takové době Emoticon Emoticon

9. MRL
16.09.2011 [21:35]

Konečně další dílek, snad ted budou přibývat častěji Emoticon

8. Bellica
16.09.2011 [20:41]

Som neskutočne rada, že som si mohla prečítať túto kapitolu! Na tento diel som sa fakt strašne moc tešila! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Ale zase to bolo perfektne napísané... A už sa veľmi, veľmi teším na ďalší dielik!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!