Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Pushinka - 4. kapitola

Twilight by Jelda


Pushinka - 4. kapitola„Mluv, Aro. Jak moc je situace vážná?“ nevydržel jeden z nich. Jeho téměř stálý výraz se změnil na překvapivý. Nikdy by ho nenapadlo, že by nějaký člen jejich početné rodiny mohl porušit nějaký ze zákonů jejich druhu. Napadla ho různá jména, ale to, které vyšlo z úst černovlasého upíra, by ho ani v tom nejčernějším snu nenapadlo.

Vůbec jsem nevěděla, jak začít. Jak je oslovit? Co vše jim mám napsat? A co když jim dopis vůbec nedojde, nebo ho budou ignorovat? Adresa… To bude taky problém. Jelikož mi Ailen řekl, že bydlí na hradě, vyhledala jsem všechny Volterské hrady – naštěstí je tam jen jeden.

Po dvou hodinách škrtání, klení a zoufalství jsem před sebe dala čistý dopisní papír a začala psát.

Vážení vládci nadpřirozeného světa,

píši vám ze zoufalství a strachu, doufajíc, že mi poskytnete pomoc. Žiji ve městě jménem Forks, poblíž vegetariánské upíří rodiny, kterou dobře znáte. Jmenují se Cullenovi a rozhodli se, že mi udělají ze života peklo, a proto vám píši. Sama proti nim nic nezmůžu…

Jelikož z vyprávění vím, jak velká touha po nových věcech ve vás převládá, svěřím vám své tajemství – mé dítě je napůl člověk a napůl vlk.

Byla bych ráda, kdybych od vás dostala nějakou odpověď a kdyby bylo možno, tak co nejrychleji.

S pozdravem,

Ella Conton

Spokojeně jsem se usmála a doufala, že tyto slova je navnadí a dostanu odpověď velice brzy. Strčila jsem papír do obálky, kterou jsem s nechutí olízla.

„Mamí!“ ozvalo se ode dveří. Rychle jsem schovala obálku, aby na ni ti dva čmuchalové nepřišli. Byla bych v háji, kdyby na to přišli a pokusili by se to zhatit. Jak bych se pak mohla bránit? Leda tak česnekem a stříbrnou kulkou…

Sundala jsem malinký obraz s portrétem rodiny a za něj jsem zastrčila obálku. Portrét jsem vložila na jeho místo a doufala, že si toho nevšimnou, nebo obálka nevypadne.

„Tady!“ zavolala jsem nazpět. Kaia byla úžasná. I když moc nemluvila, rozuměla skoro všemu, co jsem jí řekla. Nechápal to ani Carlisle. Samozřejmě to nebyl můj nápad, ale těch dvou. Prý je to nenormální i na poloupíra.

„Mamí!“ Do místnosti se vřítilo malé tornádo v podobě mé dcerky. Rozeběhla jsem se k ní, popadla ji do náruče a zatočila se s ní kolem dokola. Její ručičky se obmotaly kolem krku a přitiskla se, přímo se přisála tak, že to víc ani nešlo.

„Taky jsi mi chyběla, zlatíčko,“ zašeptala jsem zlomeně. Poslední dobou jsme se vídali míň a míň. Tolik to bolelo…

„Nech si tu srdceryvnou scénu na jindy, ano?“ Do místnosti vešla čarodějnice jménem Renesmé.

„A ty by sis svou návštěvu mohla odpustit,“ zašklebila jsem se a společně s Kaiou se posadila do rohu místnosti, kde měla hračky. Ta okamžitě popadla velkého plyšového medvěda a začala se s ním tulit.

„Papa, Kaio,“ zavolal Jacob a jeho už tak ošklivá tvář se znetvořila. Byl opravdu k smíchu a nebyla jsem jediná, komu to tak připadalo – i Kaia se rozesmála na celé kolo.

„Nech toho, lásko,“ zachichotala se čarodějnice.

„Mmm, já myslel, že se ti to líbí.“ To odporné psisko si ji přitáhlo za pas k sobě a strčil jí jazyk do krku. Bylo mi z nich na zvracení. Raději jsem Kaiu otočila zády a ukázala na nějakou hračku, abych odlákala pozornost – ať je aspoň jí dobře.

„Dost!“ zakřičela jsem na ně a zabralo to. Odtrhli se od sebe rychlostí blesku a překvapeně na mě hleděli. „No co! V mém domě si tohle odpusťte, stejně tu nejste vítaní.“

Jejich brada pomalu klesala dolů, že jsem v pohodě mohla prozkoumat jejich mandle. Měla jsem až moc silné nutkání se zvednout, udělat popcorn a trefovat se dovnitř.

„Blbko,“ odfrkli si oba najednou, otočili se a ruku v ruce odešli. Konečně klid, ticho. Nemusím se koukat na jejich tváře nebo pronikavý a přímo odporný hlas, ze kterého mně pokaždé naskočila husí kůže. Zajímalo by mě, jestli něco podobného zažil Ailen.

Musela jsem zatřepat hlavou sem a tam, abych zahnala myšlenky, které se týkaly jeho. Stále jsem ho milovala, ale ještě nejsem připravená. Doufám, že až Kaia povyroste, budu schopna jí říct, jak bojoval o mou pozornost a nebál se se mnou flirtovat, když jsem patřila jinému. Nebo o tom, jak jsem ho poprvé spatřila jako psa a on mi hned druhý den utekl. Avšak o tom, jak se k němu chovali? Ne, to nesmím říct. Nechci, aby žila ve stejné nenávisti jako my.

***

Cvakot podpatků lidské dívky se ozýval chodbou starého hradu. Netrvalo dlouho a ocitla se před mohutnými dřevěnými dveřmi, na které by sama nestačila. Z tohoto důvodu stály dvě postavy z každé strany dveří. Jako stroje se naráz rozešli, uchopili mohutné kliky. Dveře se doslova rozletěly a dívka mohla v klidu projít.

Místnost, ve které se ocitla, byla neuvěřitelně veliká. Stěny zdobily nápisy latinského původu a kresby bájných stvoření, která si zotročila lid. Na samém konci sálu byly postaveny kamenné trůny, na nichž seděli nehýbající se postavy. Ten, kdo by tento výjev viděl poprvé, myslel by si, že to jsou sochy znázorňující Bohy. Jak šeredně by se pletl…

„Copak nám neseš, má drahá.“ Z prostředního trůnu vstal upír s černými vlasy dlouhými do pasu a s potutelným úsměvem udělal pár kroků k vystrašené lidské dívce.

„Nevím, můj pane. Přišlo to před chvilkou,“ kuňkla a natáhla před něj stříbrný podnos s obálkou.

„No dobrá…“ zamumlal, natáhl paži a svou přirozenou rychlostí otevřel dopis. Zamračeně četl jeho obsah a rukou si mnul bradu.

„Zajímavé… Opravdu zajímavé,“ mumlal a tím upoutal pozornost svých bratrů. „Náš starý a dobrý přítel nám přidělává práci…“

„Mluv, Aro. Jak moc je situace vážná?“ nevydržel jeden z nich. Jeho téměř stálý výraz se změnil na překvapivý. Nikdy by ho nenapadlo, že by nějaký člen jejich početné rodiny mohl porušit nějaký ze zákonů jejich druhu. Napadla ho různá jména, ale to, které vyšlo z úst černovlasého upíra, by ho ani v tom nejčernějším snu nenapadlo.

„Carlisle Cullen a jeho rodina vyzradili lidské dívce naše tajemství, ale její dítě… Její dítě je prý poloviční vlk. To by stálo za návštěvu malého a zatuchlého městečka ve Washingtonu, nemyslíte?“ Škodolibý smích se rozezněl sálem, až z toho mrazilo. Lidská dívka strachem o krok ustoupila.

„Kampak…“ zvážněl a olízl si rty. Silně ji uchopil pod krkem, nadzvedl do výše a spustil na zem. Nohy se mu podlomily, rukou si ji k sobě přitáhl a prokousl tepnu – zdroj té nejlahodnější tekutiny, která kdy byla vytvořena… 


    Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Pushinka - 4. kapitola:

 1
01.08.2012 [10:17]

aliyceKdy bude pokráčko Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

08.04.2012 [10:07]

DarkFirefliesTo jsou takoví... Uf, už se mi z toho dere na jazyk vulgarismus. Emoticon Já to vážně nepochopím - vlastní dítě nechají, aby se prokousávalo životem samo, bez pomoci, kterou by tolik potřebovalo, a pak se rozhodnou, že se budou starat o dítě, které jejich péči nepotřebuje, páč by se o něj Ella dokázala postarat prvotřídně a dát mu to, co oni nikdy nemůžou - lásku. Protože ti dva červi nedokážou mít rádi nikoho, jen sami sebe.

Ani se nedivím, že se Ella z obavy o dceru rozhodla udělat to, co udělala, jen mám obavy, že to možná přece jenom nebylo nejmoudřejší.

Kapitolka byla opět neskutečně úžasná, jak ty to děláš? Těším se na další. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

19.03.2012 [20:36]

BubulienkaTakže ide do tuhého. Myslím, že zápletku máš vymyslenú excelentne. Toto môže napadnúť fakt iba teba. Si proste jednička! Emoticon Príbeh je priamo dokonalý!
Je to priam dokonalé, žiadna chybička. Dej ide pekne sa sebou, číta sa to dobre a je to napísané tvojím štýlom, čiže originalita sama o sebe. Emoticon
Naozaj sa mi páčilo, ako to Volturiovci poňali. Je jasné, že toto by im len tak prejsť nemalo, avšak netuším, ako sa z toho chce Ella vymotať. Je to človek a strašne riskuje. Bolo by hrozné, keby sa jej niečo stalo a Kaia by musela zostať sama. Emoticon Ani si to neviem predstaviť. Veď by ju zničili. Je jasné, že Jacob a Renesmé sú na niečom dohodnutí, možno by bodla kapitola z ich pohľadu... Emoticon Emoticon Musíme predsa vedieť, o čo sa jedná. Len tak to asi nebude, nie? Emoticon
Kapitola bola úžasná. Zhltla som ju rýchlo, dokonalé a vydarené. No, čo iné som mohla očakávať, nie? Veď - práve preto sa na tvoje príbehy vždy tak teším. Dokážeš prekvapiť niečim novým. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. Adél
19.03.2012 [17:28]

Asi bych je asik střelila neumí se starat o svoje tak si musí ještě k tomu přivlastňovat cizí ....a to je dobře že napsala Volturiovím taky bych jim napsala... doufám že přijedou co nejdřív a udělají s tím něco Emoticon Emoticonjinak se už těším na další kapitolku doufám Emoticon Emoticon Emoticon že bude co nejdřív ;) Emoticon Emoticon

17.03.2012 [7:25]

Soso177No, vedela som že s Volturiovcami to bude veľmi zaujímavé. AKo to dokážeš, tak pekne okoreniť ten dej? Je to úžasné. Súhlasím s Kajkou, Jacob a Renesmé sa chovajú ako dva trapný pubertiaci. Ale možno že je to prose vyjadrenie toho, ako veľmi sa samy v sebe ako rodičia sklamali a tak sa pokúšajú o nový začiatok. Samozrejme, nemali do toho pliesť chudinku, už aj tak zdrvenú Ellu a jej dcérenku... Emoticon Emoticon Tá časť ako prišiel Arovi ten list je naozaj dobre napísaná. Až mi po tele naskakovali zimomriavky. Strašne sa teším, ako si to vymyslela v ďalšej kapitole, ako budú Cullenovci reagovať na Volturiovcov a ako bude prebiehať stretnutie a či Elle nakoniec pomôžu... Vidíš ani tu si nič konkrétne neuviedla, a to ten príbeh krásne napialo... No úžas!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. mona
16.03.2012 [20:53]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16.03.2012 [15:04]

kajka007No konečně je tu další kapitola... Emoticon Už jsem myslela, že se nedočkám, i když samozřejmě chápu, že jsi teď toho měla moc. Doufám, že jsi to aspoň zvládla na jedničku. Emoticon
Kapitolka byla samozřejmě skvělá... Jen ten Jacob a Renesmé. Nevím proč, ale zdá se mi, že se chovají, jak nějací trapní puberťáci, co si jen chtějí něco dokázat. No, rozhodně tohle není chování lidí, kteří vychovali jedno dítě a o další se snaží Ellu připravit. Je to prostě divné. Emoticon
Nicméně já se hrozně moc těším na další kapitolku, doufám, že se tady objeví brzičko. Emoticon Emoticon

16.03.2012 [14:26]

AddyCullenNádhera!!! Krása, dokonalost, originálnost, úžasnost!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1.
Smazat | Upravit | 16.03.2012 [13:24]

Jop! Jsem první! Emoticon Tedy, komentář píšu jako první, jsem si jistá, že než se vyjadřím, tak jich tu už pár bude, páč já jsem dočista oněmněla a to jak určitě víš, se moc často nestává... Emoticon Emoticon
Kde začít... Celkové hodnocení je hodně dobrý! Emoticon Moc se mi líbil popis Volterry. A to jak Aro zabil tu služku, či co to bylo... To bylo taky krásný, úplně se mi zatajil dech. Emoticon Ty prostě píšeš skvěle a už se o tom nebudeme bavit! Emoticon
Ten dopis... Přijde mi trošku divné, že Ella napsala "vlk" a ne "vlkodlak". Je sice jasný, oč se jedná, ale já bych uvítala vlkodlaka. Emoticon
Jak se choval Jacob a Nessie... Takhle na veřejnosti,a navíc před malou holčičkou. Emoticon Emoticon
A moc se těším na Volturriovi! Emoticon

Ella moc štěstí nemá,
ale i tak svůj poklad nedá,
vymyslela plán, jak Ness a Jacoba se zbavit,
my se budeme ještě hodně bavit...
A kde je další snová kapitola?!
Už aby tu s námi byla! Emoticon Emoticon
Pamatuješ si na ten gif, co jsem dělala k Pushince? Tak se mi přestal líbit a já sesmolila nový. Emoticon Emoticon Tak jestli o něj máš zájem, stav se na icko. Emoticon
Zatím ahoj, ty jedna výborná pisatelko! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!