Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Pushinka - 3. kapitola

Pushinka - 3. kapitolaVyzrazený plán Jacoba a Nessie. Jak zní? Jak se bude Ella bránit?

Unaveně jsem si sedla na sedačku a položila si hlavu do dlaní. Kaia rostla rychlostí blesku, o to víc jsem se jí musela věnovat. Bála jsem se od ní vzdálit i jen na krok. Strach, že se jí něco stane, byl až moc veliký. Tak moc mě její sledování unavovalo…

Pamatuji na to, když se poprvé proměnila ve vlče. Byla tak… sladká a úchvatná. Sledovala jsem, jak se její úsměv postupně rozšiřoval a poté se před mýma očima začala postupně měnit. Její ruce a nohy se změnily v malinké tlapičky, bříško se zakulatilo a pomalu zarůstalo šedými a černými chloupky. Byla jsem na ni tak hrdá.  

„T-jé?“ vykřikla a ukázala na televizi, kde hrála její oblíbená ovečka Timmy.

„To je televize,“ odpověděla jsem na její otázku a sledovala, jak se rychle přesunula před televizi a uchváceně sledovala jednoduchou pohádku.

Bylo zvláštní být v tomto domě sama. Stýskalo se mi po mamce i po tátovi, jenže tady se jim nedařilo. Pár dní před porodem se odstěhovali do Evropy. Nechali mi dům a sami se přestěhovali do menšího. Bylo mi to líto a i když mi stále opakovali, že to není kvůli mně, nemohla jsem se zbavit špatného pocitu.

 Ze vzpomínání nad našimi společnými chvilkami mě vyrušil zvonek. Neochotně jsem se zvedla a rychle se dobelhala ke dveřím. Nechtěla jsem nechat Kaiu dlouho bez dozoru.

„Co si… No nazdar!“ vyštěkla jsem. Prudce jsem švihla s dveřmi a rozešla se zpět do obýváku. Bohužel, Jacob stihl dát nohu mezi dveře a společně s jeho partnerkou cupitali za mnou.

„Kaio!“ zavolala Renesmé a rozeběhla se k ní. Popadla ji do náruče a přitiskla si ji k sobě a z Kainých úst se ozval řev. Z očí jí pomalu stékaly slzy a její obličej nabral rudou barvu.

„Dej mi ji!“ vyštěkla jsem a musela jsem jí malou vyrvat z ruky.

„Aby ses nezbláznila. Taky jsem měla dítě!“ vyštěkla.

„Měla – to jsi řekla hezky. Toto je moje dítě a jsem její máma.“ Začala jsem s ní lehce pohupovat a pobrukovala jsem jí písničku do ouška. Ručičky mi obmotala kolem krku, pevně se ke mně přitiskla a přestala plakat. Z jejích úst se začaly ozývat skřeky napodobující tóny písničky, kterou jsem pobrukovala. 

„Fajn, už nám ji můžeš dát. Vezmeme ji ven na hřiště a…“ začal Jacob, ale já ho okamžitě zarazila.

„A to víš jak?! Myslím to, že vám ji půjčím. Jasně jsem vám řekla, že nechci, abyste sem chodili, viděli ji.“ Má slova evidentně neměla žádný smysl. Renesmé sáhla po jejím oblečení a začala ji strojit.

„Ale…“ snažila jsem se jí zabránit, ale marně. Kolem zápěstí se mi obmotala horká dlaň jejího partnera, která mě odstrčila stranou.

„Ale my jsme řekli něco jiného a ty to budeš respektovat. Je to dítě našeho syna, tudíž na něj máme taky nějaké právo.“ Blesky z jeho očí přímo šlehaly, ale jakmile se otočil na ty dvě… S láskou k nim přiskočil a obě je políbil na čelo. „Jdeme?“

„Ano,“ zašeptala a popadla Kaiu do ruky.

„Fajn, ale jdu s vámi!“ řekla jsem odhodlaně, popadla bundu a rychle nazula boty. Na to mi nikdo neodpověděl – naštěstí. Mají jediné štěstí, protože nevím, zda bych se udržela.

Šla jsem za nimi jako stín. Jediná má holčička se na mě sem tam otočila, věnovala mi svůj nádherný úsměv a zamávala mi. Jenže ani to netrvalo dlouho. Jakmile tak učinila, jeden z těch dvou jí podal hračku nebo mlsku. Jak já je nenávidím!

„Pojď, zlatíčko, půjdeme si hrát, jo?“ Přeslazený hlas, který vycházel z jejich úst, byl k nevydržení. Samé zlatíčko, miláčku… Proč se takhle nevěnovali Ailenovi? Proč mi berou mou dceru, zatímco on musel trpět? Je to nespravedlivý, ale copak zmůžu proti dvěma bytosem, který nepatří na tento svět? Vím, že nemám právo někoho soudit, ale tihle dva jsou odporné zrůdy bez duše. Jak se říká – vrána k vráně sedá.

Sledovala jsem, jak si špinila ruce v písku a nadšeně ho házela kolem sebe. Bábovičkami hrabala a i přes snahu těch dvou nebyla schopna nahrabat písek do bábovičky a otočit ji. Mohlo by jim dojít, že na toto je ještě moc malá.

„Co tam tak stojíš! To nevidíš, že má Kaia žízeň?!“ vykřikla a tím mi jasně řekla Hýbni kostrou a dones nám pití.

„A od čeho máš nohy?“

„Neříkala jsi, že ty si její máma?“

„A neříkala jsi, že jsi taky měla dítě, tudíž se o Kaiu zvládneš postarat?“ Slovní přestřelky s touhle otravnou čarodějnicí mě nebavily, ale bylo to to jediné, čím jsem se mohla bránit. Oni mi ji nevezmou.

Tobě už dlouho říkat mami nebude,“ zašeptala mi do ucha, popadla pití a vrátila se k těm dvěma. Zaraženě jsem sledovala každý její pohyb a němě jsem otevírala pusu. Slzy se mi nahrnuly do očí a dobelhala jsem se k nejbližší lavičce.

Toto je poprvé, co přiznala, že mi ji chtějí vzít. Ale… Já to nedovolím. Nemůžou! Jenže jak to udělat? Utéct nemůžu. Díky jejich financím by mě velice rychle vypátrali a kdyby nechtěli utrácet, upíři by to také zvládli rychle. Ale přeci musí být i jiná možnost. Vtom jsem si vzpomněla na Ailenova slova…

„Má milá Ello,“ zašeptal, udělal dva dlouhé kroky, kterými překonal hranici mezi námi a pevně mě objal kolem pasu. Rty se otřel o mé ucho a zavrněl jako kočka.

„Dlouho jsi tu nebyl…“ zašeptala jsem zklamaně.

„Ano, nemohl jsem jít pryč. Upíři jsou opravdu silní,“ zasmál se a oba dva přesunul do křesla.

„Ale nějak se bránit musíš!“ ohradila jsem se. Přeci nemůže dovolit, aby se k němu chovali jako k vyvrhelovi společnosti.

„To nejde, lásko…“ utnula jsem jeho slova.

„Tak jim příště řekni, že jestli tě nepustí, prozradím jejich totožnost.“

„Tak toto nikdy, rozumíš? Nikdy neříkej. Kdyby se o tom někdo dozvěděl, znamenalo by to smrt, ale pro tebe. Upíři mají svá pravidla, která musí dodržovat a jedno z hlavních je, že se žádná lidská bytost, jako jsi ty, nesmí dozvědět o našem světě. Jmenují se Volturiovi, podle města, ve kterém sídlí, a jsou velice mocní. Ten, kdo chce žít, se jim vyhýbá na míle daleko,“ vyprávěl mi.

„Ano…“ zašeptala jsem si pro sebe. Možná, že kdybych je poprosila o pomoc, zabránila bych jim, aby mi ji vzali.

    

Chlupáček - 1. kapitola Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Pushinka - 3. kapitola:

 1 2   Další »
11. katka
04.04.2013 [18:53]

dalsiu!!!!!!!!!!

08.04.2012 [9:44]

DarkFirefliesDalší dokonalá kapitolka. Emoticon
Ty dva mě opravdu neskutečně vytáčejí. Nechápu, jak si to vůbec můžou dovolit, vždyť se na svého vlastního syna úplně vykašlali, tak jak si teď můžou nárokovat jeho dítě? Samozřejmě, že na něj mají nějaké teoretické právo, ale myslím si, že tím, co dělali Ailenovi, se jak jeho, tak všeho s ním společeného, dostatečně zřekli.Emoticon

Jsem si jistá tím, že se Ella jen tak nevzdá, ale mám strach z toho, že by to i tak mohlo být málo. Renesmé je poloupír, Jake vlkodlak a Ella... Ta je člověk.

Co se týká malé... Jen podle těch popisů je úplně jasné, že to musí být učiněný andílek. Je neskutečně roztomilá.
Nádhera! Emoticon

19.03.2012 [20:21]

BubulienkaNo toto. Nedokážem pochopiť, prečo sa tak správajú. To je strašné. Je to predsa jej dieťa, je očividné, že oni naň nároky nemajú. Mala by sa brániť. Určite je v najlepšom poriadku, ak premýšľa nad rôznymi variantami. Je predsa normálne, ak chce mama chrániť svoju dcéru (navyše tak maličkú) od takých ľudí ako sú oni. Emoticon Je nepochopiteľné, prečo má Renesmé rada Kaiu, ak tak nenávidela svojho vlastného syna. (Zrejme je to z čírej provokácie, ale aj tak.) Ako môžu mať na toto žalúdok? Obaja? A Cullenovci nič?
No, idem rýchlo na ďalšiu kapitolu, inak sa asi nedočkám. Emoticon Musím ťa pochváliť. Píšeš úžasne, pútavo a dobre sa to číta. Dej je hltavý a pre mňa - to najlepšie čo môže byť. Len tak ďalej. Emoticon Emoticon Emoticon

8. Ciel
11.03.2012 [11:12]

Uf... No, to teda je... Legrační básnička nebude, protože k tomuhle se prostě nehodí. Takhle... Já... Já ze sebe asi nic kloudnýho nevyžvejknu, promiň. Emoticon I když... Ty by ses mi měla omluvit! Já nestíhám sledovat ten levej sloupeček a pak přicházím o tak krásná slova, krásné věty, krásné kapitoly krásných povídek! Emoticon A já za to holt nemůžu - nevšímavá jsem se už narodila. Emoticon Takže mi dej o příští kapče hezky, pěkně vědět do shrnka, jinak si mě, Kikuško, nepřej! Emoticon Emoticon Emoticon
Tak, přejdeme k hodnocení... Emoticon
Jsi moc šikovná pisatelka. ♥ Nevím, co se mi líbilo nejvíc, jestli styl, kterým píšeš, nápad, nebo úžasné chování Elly. Ba naopak, vůbec se mi nelíbila Renesmé a Jacob. Co si o sobě, ksakru, ti dva jako myslí? O vlastní se nepostarali, protože prostě nebylo tak krásný a malou princeznu, na kterou vlastně nemají nárok chtějí mít jen a jen pro sebe? Emoticon To je hnusný.
Ale ona Renesmé není zas tak špatná... Jasně, vlastní dítě "předhodila žralokům", ale to ji nutil Jake. A nějak si vybrat musela... I když si měla vybrat Ailena. Emoticon Ale to bylo...
Jinak se mi moc líbilo popsání přeměny Kaiy. Emoticon Tak já bych to nikdy nenapsala... Živě se mi ta proměna motala před očima. Emoticon
Teď jsem se asi vykecala z toho, co mi tížilo srdce, tak asi nějakou tu básničku (ale ne parozii) sesmolím... Emoticon

Ella prožívá těžké období,
Renesmé a Jacob ho zrovna nevylepšují.
Snad se jim podrídí?
Ne! Její mozkové buňky již plán spřádájí...

Málem jsi mě rozplakala,
když o tom, že Kaia nebude Elle MAMI říkat Ness promluvila.
To mě zabolelo u srdce,
Renesmé se podabá smrtce...

A kde je další snová kapitola?
Už aby tady byla! Emoticon

10.03.2012 [11:38]

Soso177No tak toto! Bože, ako ja Renesmé a Jacoba v tvojej poviedke nenávidím! Ako sa opavažujú...! Chdinka Ella, ako keby to aj bez nich nemala dosť ťažké. Ale čo si tí dvaja do čerta myslia? Nemôže jej predsa len tak zobrať malú, nemajú na to žiadne právo, a a už vôbec nie, keď ich Ella ani nechce vidieť. Takže pôjde za Volturiovcami. Hmm, neviem či jej budú chcieť pomôcť, možno najviac preto, lebo Kaia je taký unikát... Ale boli by tam v bezpečí. No, veď uvidíme ako si to vymyslela. Emoticon Veľmi pekná kapitola, krásne opisaná, ani dlhá ani krátka. Naozaj potešenie čítať. Dúfam že ďalšia kapitolka bude čo najskôr, už sa neviem dočkať! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

09.03.2012 [19:04]

ElenaCullenhonem dalšííííí Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

09.03.2012 [18:58]

eMCullenHehe, Kikoušku, sice jsem nečetla první dvě kapitoly, ale jen tak zběžně vím, o co se jedná, a musím říct, že se mi tahle kapitola moc líbila. Emoticon Dokonce si ji ještě pamatuju, což je po jednom dni u mě vážně zázrak. Emoticon
Jak jsem řekla, do puntíku nevím, o čem se mluví, ale co jsem tak pochytila z poslední kapitoly Chlupáčka a této - které jsem čistě náhodou opravovala - tak... Pořád je mi tak trochu líto Ailena (doufám, že jsem chudákovi nějak nezmotala jméno Emoticon )
Když jsem si tady přečetla, jak jím Jacob s Ness opovrhovali... Grrr, přestala jsem je mít ještě míň ráda, než kdy dřív. Hlavně Ness, ta už je u mě pod bodem mrazu, měla by někde zabrat, jestli si chce zvednout reputaci. Emoticon
Jak jsi popsala Elle, jak se stará o to škvně (promiň, nepamatuju si, jak se jmenuje Emoticon ), tak jsi mi úplně vykouzlila úsměv na tváři. Já ty mrňata prostě miluju, jak šišlají, objevují svět a ovečku Timmy miluju, je to moje favoritka. Emoticon Emoticon
A na závěr... Ta mimina na konci jsou úžasná! Emoticon Emoticon
Takže... Jestli skončíš, tak tě zastřelím, zlato. Emoticon

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. THe
09.03.2012 [16:00]

THeTa přeměna byla tak krásná, tak sladká a úžasná. Emoticon Emoticon Jacob a Renesmé mě opět šíleně naštvali. Neplánuješ dát alespoň kousek kapitoly z pohledu jednoho z nich? Docela ráda bych věděla, co se jim honí v hlavě. Emoticon Emoticon

09.03.2012 [9:20]

kajka007Konečně je tu další kapitolka! Emoticon To to trvalo, co? Emoticon Nicméně byla naprosto dokonalá. Emoticon Už jsem ti říkala, že asi Renesmé začnu díky této povídce taky nenávidět? Emoticon Nu což, to přežiju. Emoticon
JInak ten nápad s Volturiovými je naprosto dokonalý. Áá! Ať jenom furt nekecá sbalí dítě a vyrazí, ne? Tak šup šup šup další kapitolu. Emoticon

09.03.2012 [9:05]

AddyCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon nádhera... at je dalsi kapitolka co nejdriv... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!