Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Pushinka - 2. kapitola

Pushinka - 2. kapitolaPlán byl zahájen. Jak? Proč Ella musela odejít?

Zpívala jsem mé malé berušce ukolébavku a sledovala, jak se jí pomalinku zavírají očka. Byla tak moc krásná, a tak moc se podobala svému otci, až mi to vhánělo slzy do očí. Jenže to nebylo nic oproti tomu, co mi udělali oni. Neodpustím jim, že mi odepřeli zkušenost, na kterou jsem se tak těšila. Zkušenost, při které bych si vytvořila ještě intimnější city k mé malé holčičce – kojení.

Ležela jsem na lůžku a čekala, až mi donesou Kaiu, ale stále se na něco vymlouvali. Jednou spala, podruhé jsem spala já, poté jsem nebyla dost silná… Štvalo mě to, ale ještě stále jsem se nedokázala moc dlouho udržet na nohou, abych se ji vydala hledat.

„Chci ji a je mi jedno, že spí!“ rozkřičela jsem se. Vyděšený pár očí na mě upřel pozornost a srdce se mi roztlouklo neuvěřitelnou rychlostí.

„C-co je s mojí dcerkou?“ vzlykla jsem.

„Uklidněte se, Ello. Kaia je v pořádku,“ snažil se mě uklidnit, ale moc se mu to nepovedlo.

„Už to jsou dva dny! Chci ji vidět!“

Na moje slova reagoval odchodem z místnosti. Vztekle jsem sebou plácla do postele a čekala, až opět někdo vejde do místnosti, a já budu mít další možnost zjistit, co se doopravdy děje.

„Koukej, maličká.“ Mou pozornost upoutal něžný hlas – Ailenova matka.

„Kaio,“ zašeptala jsem dojatě. Byla mnohem krásnější, než jsem si ji pamatovala. Ručičkama mávala sem a tam…

Renesmé ke mně přišla a ukazovala mi Kaiu. Toužebně jsem k ní natahovala ruce, ale ona uhnula.

„Dej mi ji!“ vyštěkla jsem.

„A ještě ji upustíš? Ani nápad!“ Vrátila ji.

„N-neupustím,“ nevěřícně jsem zalapala po dechu. Jak si něco podobného opovažuje říct? Něco tak… odporného!

„A jak to můžeš vědět? Je to tvé první dítě.“ Výsměch byl jasně slyšet z jejího hlasu, stejně jako nadřazenost.

„No a co? To, že ty jsi Ailena odkopla při první příležitosti neznamená, že já budu stejně špatná matka, jako jsi ty!“ okřikla jsem ji, ale bohužel moc nahlas. Kaia začala křičet, jako když ji na nože berou. Rvalo mi to uši i srdce, a přesto mi to přišlo fascinující. Jak takto malinký tvor dokáže ze sebe dostat něco tak hlasitého?

„Podívej, co jsi udělala, huso hloupá!“ začala se rozčilovat a utěšovala mé dítě.

„Já?! Je to moje dítě! Dej mi ji!“ Bylo mi jedno, že Kaia bude brečet mnohem víc, chtěla jsem ji mít vedle sebe. Dotknout se jí, políbit ji, vyprávět jí o jejím otci…

„A to jako proč? To, že jsi její matka, nic neznamená,“ odfrkla. Němě jsem otevírala pusu dokořán a zase zpět. Co tím chtěla naznačit? Ch-chce mi ji snad vzít?

„Potřebuje mě, potřebuje mé mateřské mléko,“ šeptala jsem zlomeně.

„Nepotřebuje. To si opravdu myslíš, že celé dva dny byla bez jídla? Naivko.“ Její slova mě zlomila. Nedokázala jsem udržet slzy na uzdě a opět jsem se rozbrečela.

Kéž bys to viděl, Ailene, a pomohl mi, pomyslela jsem si. Kéž bych na to všechno nebyla sama.

 

„Ahoj, Ello.“ Do místnosti vešla Esmé a usmála se zvláštním, bojácným úsměvem.

„Já ji odnesu do postýlky.“

„Ne, chci ji mít u sebe,“ odmítla jsem.

„Ale… Ale tam to pro ni bude pohodlnější,“ snažila se, ale marně. Už jim neskočím na jejich slova. Už nikomu z nich neuvěřím ani nos mezi očima.

„Pohodlnější než u své matky? Pochybuji, takže – ahoj.“ Dál už jsem jí nevěnovala žádnou pozornost. Přála jsem si, aby už uběhla doba šesti týdnů. Doba, po kterou tu musím zůstat. Ailen se v těchto týdnech poprvé proměnil, takže bylo jisté riziko, že Kaia taky. Nemohla jsem ji vzít k nám a čekat, jestli se stane něco nadpřirozeného nebo ne.

O dva týdny později

Bylo neuvěřitelné, jak rychle rostla. Byly jí tři týdny a vypadala, jako by jí bylo půl roku. Cullenovi tvrdili, že její růst je podobný poloupírovi a že až vyroste, zastaví se. Děsilo mě, že za pár měsíců bude stejně velká jako já. Přijdu o všechny ty radosti a starosti, které děti způsobují. Vždyť si ji skoro vůbec neužiji!

„Ahoj!“ vykřikl Jacob nastejno s Renesmé. Oba dva se vřítili do místnosti a začali na ni mluvit, cpát jí různé hračky… Chovali se, jako kdybych tady nebyla já, její matka. Jako kdyby oni byli její rodiče.

„Na shledanou,“ pokusila jsem se jim naznačit, že mají odejít.

„Ty odcházíš? Ale to nemusíš… Stačí, když se přestěhuješ do kouta, abychom měli víc místa,“ řekl Jacob. Vztek ve mně opět vzrostl, stejně jako poslední týdny. Vůbec je nezajímalo, že jsem nechtěla, aby se k mé dceři přiblížili. Využívali chvilek, kdy jsem potřebovala do koupelny, jíst… Prostě kdy to bylo možné, nebo se do místnosti vřítili a nešli vyhodit. Jako odporné pijavice.

Vy máte odejít,“ odpověděla jsem mu.

„A ty nás nemáš co vyhazovat z naší vily. Jestli se ti tu nelíbí, můžeš jít.“ Renesmé mě bez jediného pohledu vyhodila. Měla jsem sto chutí sbalit mně i malé naše věci a odejít. A proč ne?

„Fajn, tak my tedy půjdeme,“ odfrkla jsem a vstala. Popadla jsem svou, skoro prázdnou, ale přesto nevybalenou cestovní tašku, naházela do ní nějaké dětské oblečení, hračky, které měla ráda, a do ruky popadla teplé oblečení, které jí obléknu, aby nenastydla.

„Co si myslíš, že děláš?!“ vyjekla ta zatracená čarodějnice.

„Právě jsme byly vyhozeny, takže jdeme domů.“ Nevšímala jsem si jejich vyděšených výrazů.

„Ty jsi byla vyhozená!“ rozčilovala se.

„Kaia tu zůstane! Nemůžeš mi ji vzít!“ ječela na mě a tím moje malé zlatíčko rozbrečela.

„Nebuď směšná. Je to moje dítě. Jestli chceš svoje, řekni si tomuhle,“ ukazovala jsem na indiána.

„Vlastně, nedal už ti jedno? No jasně! Ty jsi vlastně dopomohla k jeho smrti… Promiň, nechtěla jsem ti to připomínat,“ zazubila jsem se na ni, popadla Kaiu, cestovní tašku a vydala jsem se pryč.

     

Chlupáček - 1. kapitola 



Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Pushinka - 2. kapitola:

 1 2   Další »
08.04.2012 [9:35]

DarkFirefliesProboha, to jsou takoví idioti! Emoticon
Místo toho, aby se předtím starali o své vlastní dítě, které díky nim nakonec zemřelo, budou si teď nárokovat Kaiu? Proboha...
Každopáděn, Ella se chová skvěle, v roli maminky jí to neskutečně "sluší". Navíc je vidět, že tu malou miluje ještě o to více, že je to to poslední, co jí po Ailenovi bylo. Emoticon Ella se svojí dcery prostě tak lehce nevzdá a tak je to správně.

Jejímu vzteku se nedivím ani v nejmenším, protože i mě to jejich chování neskutečně vytočilo, o to více, že všichni víte, jak se chovali k vlastnímu synovi. Jestli je trápí černé svědomí, na Kaie si odpuštění nevykoupí.
Jsem si jistá, že to Ella nakonec s malou zvládne, to, že odešla, je v téhle situaci jedině správně. Renesmé a ani Jacobovi v téhle povídce už nevěřím ani nos mezi očima.

Kapitolka byla jedním slovem perfektní. Přímo jsem z toho cítila všechny ty srdcervoucí pocity. Emoticon A také se omlouvám za takové zpoždění, ale však ty mě znáš. Emoticon Díky Bohu za ty prázdniny, protože bych se sem jinak dostala ještě mnohem později. Emoticon

08.03.2012 [18:40]

kajka007No sakra, wow! Ta Renesmé je taková... Taková! Vrr, právě zjišťuju, že se asi neumím slušně vyjadřovat. Ale mám taková pocit, že Ella jí to taky dává docela slušně vyžrat. Ale co... Má pravdu, jen se docela divím, že to tak dobře zvládá. Myslím ale, že to bude i tím, že má teď i Kaiu. Cullenovi se můžou třeba postavit na hlavu, ale pouto mezi matkou a dítětem je prostě... Pouto mezi matkou a dítětem. Emoticon Emoticon Je vidět, že je Ella díky Kaie silnější a dokáže té čůze (to asi není slušný, co? Emoticon ) vzdorovat.
Tak hoj hej,
na nic nečekej,
do psaní další kapitoly se okamžitě dej. Emoticon Emoticon

03.03.2012 [19:03]

Soso177Krásna kapitola... bože tá Renesmé je ale odporná! Celkom súhlasím s Bubulienkou, ona mala svoje dieťa a vykašľala sa! A teraz si myslí že dostala druhú šancu v podobe Kaie? A Jacob, aký drzý! Fuj, je mi z nich na vracanie. A chúďa Ella, na všetko zostala sama - na dcérku aj na tú nepodarenú rodinu. To tam nie je nikto normálny - starostlivý, láskavý , - spravodlívý? No, ale naozaj nádhera, už aby tu bola ďalšia kapitola. Stavím sa že Jacob s Ness sa tak ľahko nevzdajú...

13. Kika57
02.03.2012 [17:17]

Kika57Všem vám moc děkuji za nádherné komentáře. Emoticon Jsem ráda, že se někteří rozhodli pokračovat a věnovali mi i komentář. Emoticon Ani nevíte, jak to potěší. Emoticon Emoticon Emoticon

12.
Smazat | Upravit | 02.03.2012 [17:17]

Tak, chtělas potrhlou básničku, tak tu je Emoticon
Ötevřela svoje oči,
ucítila pach moči.
Ucítila na sto metrů, že její malá se počůrala,
a dál o tom nedebatovala.

"Dejte mi moje dítěěěě!" zařvala, div se slinama neudusila.
"Poč bychom ti ju dávali?" stará matka Ness se obhajovala.
"Já jsem její maťulka!"
"Já zas babulka!"

"To dítě ti nedám!
Raděj ji poldům předám!"
"Poč bys moje dítěěěě dávala poldům?"
"Lepší než hovnům!"

A tím byla debata ukončena.
O dva týdny později pokračovala.
...
Malá vypadala na víc,
a já byla jen sníc,
protože miminkovského už nemá skoro nic.
je krásná, opak svého otce,
není to žádný domorodce.
"Mladší Nessie, já jsem tu!" říkala Ness,
div se nezbořil les.
"A malý Jacobe,
v dívčí podobě,
já jsem tady též,
jestli chceš vypadat jako já,
tak si vlasy sčeš."

"Nashle!"
"Ty odcházíš?"
"Chlaste!"
"Nenedávej, jen se ptám, a ty neodpovídaš."
"Vy odcházíte, ne já!"
"Proč? Má snad tvé dítě tvé DNA?"
"Jo, ty logiku,
bývalý fotříku!"
Básnička vtipná není, ale tohle je tak vážné a krásné, že my to nešlo. Moc se mi to líbilo. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
A dáš mi prosím vědět o další kapče? Emoticon

02.03.2012 [0:19]

BubulienkaJežiši? Ako môže byť niekto tak odporný? Som strašne rada, že jej Ella povedala svoje. Najlepšie bolo na konci, ako ukázala na Jacoba nech jej dieťa spraví. Emoticon To je strašné. Zrazu Kaiu strašne zbožňujú, ale vlastného syna... No toto! To je pekelne hnusná situácia. Mala by okamžite odísť. To je prehnané!
Ja som na nich naozaj naštvaná! Emoticon To je hrozné, toto! Dúfam, že sa to vyrieši.
Veľmi pekná kapitola. Takto naštvať ma dokážeš iba ty, Kiki. Emoticon Ale naozaj - perfektné! Úžasný dej. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. THe
01.03.2012 [21:07]

THePANE BOŽE, Renesmé je taková kráva, že to není ani možný!!! Kaia je jenom Elly a to, že oni se o Ailena nestarali neznamená, že si Kaiu budou přivlastňovat! Emoticon Emoticon Emoticon
Strašně doufám, že alespoň tuhle povídku plánuješ se šťastným koncem. Že umřel Ailen bylo už tak dost těžký, ale nechat Cullenovi, aby adoptovali Kaiu, to ne, prosím!
Jinak úžasná kapitola, máš strašně zajímavý styl a moc mě baví číst tvoje povídky. Emoticon Emoticon

01.03.2012 [20:23]

zuzinecckaa Emoticon Emoticon I když nejsem proti některým dvojicím, tady... Co to je za kretény? Ti dva si měli uvědomit, že měli své dítě, ne ho brát jiným. Emoticon Emoticon
Taková nestydatost. Ti dva ať si hezky uvědomí, co si svými činy způsobili. A ať to štěstí neberou jiným, i když, jak se mi tak zdá, chtějí v sobě odčinit tu vinu za Ailena, ale aby takhle brali štěstí jiným? Emoticon Emoticon To se mi jako vůbec nelíbí. Emoticon Emoticon
Ella je šikovná. Kaia je jen JEJÍ, a ať si jdou všichni do háje, protože si měli více všímat Ailena. Ne jeho potomka, ten jim může být už ukradený. Emoticon
Kikuš, ta kapitola byla senzační. Emoticon Emoticon Omlouvám se za své výrazy, ale... Emoticon Emoticon Nechápej mě špatně, jsem rozzuřená, jak se ti nadutí pitomci snaží sebrat někomu něco, co měli sami, ale nevšímali si toho... Emoticon Emoticon Emoticon
Už končím, jen dodám, že už se těším na další kapitolu. A prosím... BEZ TĚCH NADPŘIROZENÝCH ZRŮD! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
P.S.: Ani nevíš, jak miluju tvoje psaní... Prosím tímto o další dávku... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. MM
01.03.2012 [19:35]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. mona
01.03.2012 [19:06]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz



...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!