Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Pripútaní - Kapitola 1.

Pripútaní - Kapitola 1.Talii sa darí žiť celkom obyčajný život, aj napriek, pre ňu rozmazanej, smrti rodičov. Má fajn prácu, priateľov a pocit, že možno stretla niekoho, kto by mohol byť ten pravý. Niečo viac ako len pocit.

Talia:

Oslava mojich dvadsiatich prvých narodenín sa začala vymykať kontrole. Jakub bol opitý a pokúšal sa ma presvedčiť, aby sme si zatancovali. To by ešte bolo v poriadku, ale na hlave mal modrú parochňu, ktorú priniesol Adam a sotva stál na nohách.

Aspoň sa ale všetci bavili. Ryana sa túlila k Markovi, ktorý bol ako vždy bledý ako stena, Adam niečo rozoberal s Chrisom, Vladislavom a Tomom. Torta na stole bola už dávno rozobratá a sviečky položené vedľa posledného kúsku. Z myšlienok som bola vyrušená príchodom barmana. Vyrazil mi dych. Zrazu akoby existol iba on. Pomaly som sa spamätala a venovala mu pozornosť.

„Dáte si..?“ nedokončil vetu a len sa na mňa pozeral.

„Ehm... Haló? Si v poriadku?“ Stále nič. Po chvíli však zažmurkal očami nespúšťajúc ich zo mňa.

„Dáš si ešte niečo?“ upravil svoju otázku a stále na mňa hľadel.

„Čo mi odporučíš?“

„Nuž, keďže oslavuješ,“ pohľad mu zablúdil k mojej plastovej korunke kráľovnej, „tak niečo tvrdšie ako pivo?“ usmial sa.

„Nechám sa prekvapiť.“ Otočila som sa späť k stolu so sklonenou hlavou, pretože som mala pocit, že mi zhoria líca. Barman odišiel.

„Ale, Tal, to čo bolo?“ smial sa Jakub. „Nebodaj sa ti páči.“

„Do toho ťa nič nieje,“ zavrčala som podráždenejšie ako som chcela. „Prepáč,“ usmiala som sa.

„Pohodička.“ Pomaly strácal rovnováhu aj na stoličke, tak som ho zachytila.

„Zlatíčko, už si mal dosť,“ pobavene som od neho odsunula pivo, keď sa predomnou objavil pohár so záhadnou tekutinou. Zdvihla som zrak, aby som znovu čelila snedému barmanovi.

„To je to prekvapenie?“

„Áno. Špeciálne pre teba.“ Žmurkol. Naliala som do seba (podľa vône) jägra s redbullom a vypýtala som si ďalší. Kým zbieral prázdne poháre, cítila som, že sa na mňa neustále díva. Lichotilo mi to, a úprimne, naozaj ma priťahoval. Keď už nebol v dosahu, povedala som si, že potrebujem na vzduch. Kývla som na Ryanu. Šla so mnou pred vchod podniku.

Z vrecka bundy vytiahla krabičku cigariet a jednu mi podala. Mykla som plecom, veď to nie je nič hrozné. Potiahla som si a pachuť cigarety sa mi prevaľovala v ústach. Beriem späť, je to humus.

„Praskni si tú mätovú guľôčku, bude to lepšie,“ usmiala sa na mňa. Spravila som čo povedala a bolo to trochu znesiteľnejšie.

„Čo tvoj vzťah s Markom?“

„Už je to viac ako rok a všetko ide skvelo. Na Vianoce mi daroval celú sadu kníh od Ricka Yanceyho.“ Usmiala sa.  „Možno je ten pravý.“ Videla som, ako sa začala hrať so svojim piercingom v pere. Robí to vždy, keď sa cíti zraniteľná a keď má pocit, že je príliš otvorená. Je to moja najlepšia kamarátka, a úprimne, aj jediná. Poznám ju lepšie ako svoje topánky. Po chvíli tichého dumanie sme boli vyrušené otvorením dverí.

Znovu on. Cítila som to, lebo pulz mi vyletel ako šialený.

„Ahoj,“ prehovoril, v ruke pohár s kofolou a mne sa div nepodlomili kolená.

„Ahoj.“ Ticho. Ryana sa vyparila a mňa tam nechala samu s ním a s cigaretou, ktorá mi pomaly dohorela v ruke. Aby som sa dostala ku košu, musela prejsť tesne popri ňom. Jeho vôňa mi vrazila do nosa.

„Prepáč, ako sa voláš?“ opýtal sa a nepretržite sa na mňa díval.

„Talia.“

„Pracujem tu už dva mesiace, akoto, že som ťa tu ešte nevidel?“ Pokrčila som plecami.

„Priatelia pre mňa pripravili oslavu. Doteraz som tento podnik nepoznala. A ty si...?“

„Oh.“ Opäť ten úsmev. „Volám sa Jacob.“


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Pripútaní - Kapitola 1.:

 1
3. MaryNightsong
08.03.2017 [21:36]

Satu: Ďakujem, budem pozornejšia a ešte raz ďakujem Emoticon Emoticon Emoticon
Empress: Ďakujem za komentár, veľmi si to vážim Emoticon Emoticon Emoticon

08.03.2017 [20:42]

Empress Emoticon Emoticon Úžasné!!! Jacob je moja srdcovka, takže sa ozaj teším na pokračovanie Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Satu admin
08.03.2017 [18:15]

SatuAhoja,

blahoželám ti k získaniu postu OP, no daj si, prosím, pozor hlavne na čiarky a sem-tam aj priamu reč, keďže to nie je úplne stopercentné. Avšak, príbeh nás zaujal a píšeš celkom pútavo, neponáhľaš sa, preto ti želáme mnoho úspechov a veľa spokojných čitateľov. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!