Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Poznačená nešťastím - 3. kapitola

Poznačená nešťastím - 3. kapitolaBella prežíva ďalší hrozný deň v škole. Edward sa neukázal, Bella sa hnevá na celý svet a stane sa niečo, čo ju donúti urobiť ďalšiu nesprávnu vec. Taktiež z malej časti poodhalíme niečo, čo súvisí s Bellou a jej minulosťou, kvôli ktorej sa uzatvára do seba. Dúfam, že sa vám táto poviedka ešte neobjedla a zanecháte nejaké komentáre. Ďakujem.

3. kapitola – Outsideri

 

Večer som si dala záväzok, že ma už nerozhádže. Samozrejme, myslím Cullena. Keď som ráno prichádzala do školy, oči mi zabehli k striebornému Volvu, ktoré stálo obďaleč. Vystúpili z neho štyria súrodenci Cullenovci a Haleovci. Edward s nimi nebol. Došla na mňa úľava. Keď som prechádzala okolo ich auta čo najďalej ako sa dalo, všetci sa na mňa pozreli. Nemala som odvahu ani na nevrlý pohľad, len som sa snažila splynúť s okolím.

Mala som ešte čas, tak som sa nenápadne prešmykla za vzdialenejšiu budovu, že si zapálim. Potrebovala som sa upokojiť. Spokojne som si poťahovala z cigarety, keď vtom sa spoza rohu zčista-jasna objavili Culllenovci. Všetci štyria. Nestihla som skryť cigaretu, úplne ma vyľakali. Mohol to byť nejaký profesor. Prešli popri mne, pričom mi venovali upreté pohľady. Prišlo mi zle. Ja som tam stála a civela na nich neschopná zatvoriť ústa. No ako prišli, tak aj odišli. Zahodila som na zem nedofajčenú cigaretu a náhlila sa do triedy.

Celý deň som sa obzerala, či niekde neuvidím Edwarda, ale ten sa do konca vyučovania neukázal.

Domov som došla pokojná. Rozhodla som sa, že si nájdem nejaké miestočko, kde ma nikto nebude rušiť, keď chcem byť sama. Ako jediné vhodné miesto mi prišiel les, tak som sa vydala po chodníčku, ktorý viedol za Charlieho domom. Nechcela som riskovať, že sa stratím, tak som nezašla veľmi ďaleko. Rozhliadla som sa okolo a pohľad mi padol na spadnutý strom. Zamierila som k nemu a sadla som si. Z vrecka bundy som vytiahla malú fľašku s alkoholom. Nechcela som sa opiť – to si vyhradím až na víkend. Dala som si iba trošku.

Akonáhle ma to tu prestalo baviť, vybrala som sa naspäť do domu. Chcela som navariť nejakú večeru. Charlie bude hladný, keď sa vráti. No keď som otvorila komoru, zistila som, že nie je bohvieako zásobená. Zajtra pôjdem nakupovať. Snažila som sa niečo vyčarovať z toho mála, čo tu bolo, a celkom sa mi to podarilo.

Keď došiel Charlie, večeru si celkom pochvaľoval.

„No, Bells, ďakujem. Nie som zvyknutý variť,“ spokojne si potľapkával po bruchu.

„Som rada, že ti chutilo,“ pokúsila som sa o úsmev.

„Tak, ako sa ti darí v škole? Našla si si nejakých priateľov?“

„No...,“ nevedela som, čo by som mu mala povedať, „sedávam s jednou partiou pri obede. Sú to fajn decká.“ Netreba dodávať, že sú mi totálne ukradnutí.

„To je dobre. Len si nájdi priateľov,“ usmial sa na mňa.

Skúsila som sa spýtať. „Oci, poznáš Cullenovcov?“ Možno som sa nemala vyzvedať. Čo ma je do nich.

„Rodinu doktora Cullena? Samozrejme. Sú to naozaj milí ľudia.“ To ma zarazilo. „Doktor Cullen je úžasný chirurg. Šťastie, že jeho žena Esme chcela žiť v malom meste.“ No páni. Kto by sa dobrovoľne nechal zaviesť do takejto diery? „Prečo sa pýtaš?“ Blbá otázka.

„No, ja len, že myslím si..., no asi v škole veľmi nezapadli.“ Prečo asi tak?

„Všetky ich deti sú slušne vychované. Nemal som s nimi nikdy žiadny problém.“ Fíha. Stiahla som sa.

„Aha.“ Radšej som to nechala tak. Umyla som riad a vyšla som hore do izby, kde som si zapla počítač.

Tá ozrutná obluda sa prebudila k životu a začala vrčať. Chcela som si prezrieť maily. Bolo ich tam niekoľko. Klikla som na prvý – od Reneé. Rýchlo som jej odpísala e-mail plný falošného nadšenia. Ďalší bol znova od nej. Ignorovala som ho a prešla na posledný. Ten bol od Judith.

 

Čau, Bella,

Písala.

Tak čo? Už ti to tam lezie na nervy? Bez teba je tu nuda.

Premýšľam, že sa vydám na menší výlet naprieč Amerikou. Naši mi pijú krv.

A ty si v poho? Dúfam, že áno. Sú tam nejakí chalani, ktorí stoja za to?

Chýbaš mi. Rýchlo odpíš. Maj sa.

 

Judith.

 

Pousmiala som sa nad tým a odpisovala. K nej som bola úprimnejšia. Nemusela som predstierať, že som nadšená z nových priateľov a predovšetkým z Forksu. Klika som na Odoslať a vypla počítač. Pustila som sa do úloh, no o chvíľu som nemala čo robiť. Osprchovala som sa a zašla do postele.

 

Ráno som do školy prišla neskoro, lebo som zaspala. A to aj napriek tomu, ako skoro som večer zaľahla.

„Ďakujem, že ste sa k nám pripojili, Bella,“ privítal ma pán Mason na angličtine. Bez slova som si sadla.

 

Od rána som sa necítila dobre. Bola som nervózna, búchalo mi srdce a potili sa mi dlane. Na obede som nevedela obsedieť.

„Bella, si v pohode?“ spýtal sa ma Mike.

„Ja... idem na záchod. Je mi nevoľno.“ Cítila som, že som v tvári bledá. Mike sa na mňa ľútostivo pozrel.

 

Bože, to nie. Len to nie. Nie teraz. Cítila som, že to na mňa prišlo. Mala som absťák. Ale moje telo si nevyžadovalo alkohol ani cigarety – chcelo čosi iné. To, čoho som sa desila. Spomenula som si, ako som kedysi videla dokument o narkomanoch. Pri spomienke na ihlu s drogou mi prišlo ešte horšie a zrýchlila som krok. Na toalety som doslova vpálila. Neobzerala som sa okolo a hneď som zamierila k umývadlu a vydala som dávivý zvuk. Avšak nič zo mňa nevyšlo. Pustila som vodu a omyla si tvár, keď vtom som v zrkadle spozorovala dve osoby. Reflexívne som sa otočila a vydesene na ne pozerala. Bola to Alice Cullenová a tá druhá – blondína Rosalie. Asi som ich vyrušila pri rozhovore. Nechápavo na mňa pozerali a tá malá čiernovlasá sa pohla smerom ku mne.

„Si v poriadku?“ Mala jasný, vysoký hlas. Stiahlo mi hrdlo, nevedela som otvoriť ústa, aby som odpovedala. Úplne som sa chvela. Len som tam tak stála a tupo zízala. Alice čakala na odpoveď. Na tú som sa nezmohla a vyletela som z dverí ako raketa. Ani som sa po nich neobzrela.

Nepremýšľala som a čo najrýchlejšie som sa ponáhľala domov. Škola-neškola.

Doma som si otvorila tajnú zásobu chľastu. Pila som tak nenásytne, až mi alkohol stekal po brade. Sedela som v kúte izby a triaška mi neustupovala. A ani moje zásoby neboli večné. Treba ísť na nákup. Ale čo robiť, nie som dosť stará, alkohol mi nepredajú. Takže plán B. Ešteže mám také skúsenosti z Phoenixu. Schmatla som peňaženku, tašku a smer supermarket.

Zaparkovala som na takmer prázdnom parkovisku a vystúpila. Vonku mrholilo a bola slabá hmla. Prešla som cez dvere supermarketu. Nechcela som vyzerať podozrivo, tak som vzala lístok, na ktorom mám napísaný zoznam potravín. Chcela som to vybaviť čo najskôr. Pozorne som sledovala okolie. Vystríhala som chvíľu, keď budem sama.

Prešla som do oddelenia s alkoholom a schmatla jednu fľašu. Ešte raz som sa obzrela a fľašu som skryla v taške. Už dávno som nemala strach, že by ma niekto prichytil. Kradnúť ma naučila Judith. Je to rýchla cesta, ako sa dostať k alkoholu, ako ona hovorí.

Zamierila som ku pokladniam a vykladala nákup. Za pokladňou sedela nevrlo tváriaca sa predavačka. Rýchlo som jej podala bankovku a pratala som sa odtiaľ, spokojná so svojím úlovkom. Vonku sa rozpršalo, takže zostanem doma a opijem sa v izbe.

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poznačená nešťastím - 3. kapitola:

 1
07.05.2012 [11:30]

BarbarelaKrása, jen mě zajíma co se belle stalo Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

25.08.2011 [11:04]

KatarinaCullenPoviedka je úžasná preto ma šokuje tak málo komentárov. Film 96 hodín som videla preto som zvedavá ako to bude pokračovať Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!