Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Počkej si, ona přijde! - 13. kapitola

Počkej si, ona přijde! - 13. kapitolaDalší kapitola nám přináší další den v novém domě. Stane se z něho kůlnička na dříví, nebo to nakonec odnese něco jiného? Musím říct, že jsem se docela nasmála při psaní téhle povídky a přesně jsem si to dokázala představit, tak doufám, že se vám to bude taky líbit. AnnieS

13. kapitola

Bella

Šla jsem k Ness do pokoje a už z dálky slyšela její smích. Našla jsem ji na zemi s kostkami, Emmettem a Jasperem. Tak to je asi v pořádku. „Renesmé nemáš hlad?“ zeptala jsem se, protože už bylo něco po poledni.

 

„Ne, mami, já už jedla,“ odpověděla mi Ness a dál se věnovala vysokému komínu, který s Emmettem stavěli, a Jazz se ho snažil udržet. Sedla jsem si k nim a sledovala Jazze, jak se snaží udržet komín stát. Kouknul se na mě výhružným pohledem, ale to neměl dělat. Komín vysoký asi metr a půl se složil na mou hlavu.

„Tati!“ pištěla Renesmé. Já jsem se ale zatvářila ještě hůř, než moje dcera a s tichým zavrčením skočila na Jaspera, takže k tomu Ness přidala ještě: „Mami!“ Do pokoje se přiřítila celá rodina, obrázek to musel být úžasný.

Emmett se válel po zemi a řehtal se na celé kolo, Jasper se spokojeným výrazem, že mu Ness řekla tati a že má přímý výhled do mého výstřihu, ale za to s křečovitým úsměvem, jak se snaží nerozesmát. Já ležící na Jasperovi, ale protože z plánu, uškrtit ho za ten komínek, se stal plán, jak být, co nejrychleji, sami, měla jsem zapletené prsty v jeho vlasech a zamilovaně jsem si ho prohlížela. No a Ness, tu bych raději nekomentovala, stála nad námi, ruce v bok a tvářila se, jako bychom se úplně zbláznili. Nedivím se jí.

„Uklidněte se!“ zařvala Rose, ale neměli jsme to jednoduché, hlavně nám to neulehčila rodina stojící ve dveřích. Esmé přiletěla celá od mouky a s kuchařkou a starostlivým výrazem, Rose s jednou růžovou botou na podpatku a jednou modrou bez podpatku a v nedopnutých šatech a Carlisle?

S povzdechnutím chytl Emmetta a strčil ho Rose se slovy: Odveď si toho šaška!. Pak se otočil na nás, protočil oči a přikázal Esmé postarat se o Ness. Pak odkráčel unuděným pomalým krokem pryč a mumlal si něco ve smyslu: Když už dělají takový randál, mohlo by se alespoň něco dít. Rose kulhala se smějícím se Emmettem přes celý barák do jejich pokoje, Esmé odváděla mou dcerušku do kuchyně, na nás se jen škaredě podívala a zabouchla dveře.

„Co to bylo?“ zeptala jsem se.

„Co?“ Jazz evidentně nechápal.

„Slez ze mě, ono ti to možná dojde.“ Smála jsem se a vyklouzla zpod Jazze. Nesouhlasně zavrčel a hnal se za mnou. Běžela jsem do obýváku, ale tam měl namířeno i Emmett, který, jak je známo, má pokoj v druhém křídle domu a obývák je uprostřed, takže když jsem se ohlédla na Jazze, vrazila jsem do Emmetta.

„Ségra slez ze mě, je zápas!“ křičel po mně Emmett, který teď právě ležel na kousíčcích dřeva z police, a já na něm.

„Snažím se!“ oplatila jsem mu to a pokusila se vstát, aniž bych na něj šlápla.

„Ale trvá ti to!“ Vzal mě za pas a „jemně“ hodil před sebe. To by nebyl Emmett, aby něco nezkazil, takže to přehnal a já jsem cestou převrhla pohovku před televizí.

„Emmette!“ zařvala jsem, když mě Jazz chytil, abych nerozbila drahou vázu, která stála v cestě mému letu.

„Isabello, převrhlas pohovku!“ zařval na mě zpátky.

„Všichni nástup!“ zaječel do toho Carlisle. Zmlkli jsme a poslušně si stoupli vedle sebe. Dorazila i Rose, tentokrát už lepe oblečená, ale zato pěkně naštvaná, že ji nenecháme ani vyzkoušet šatník – to, že je to práce na dva dny, je pro ni nepodstatné. Esmé přišla i s Ness, ale jak viděla tu spoušť, rychle ji odnesla do kuchyně. Vrátila se a začala nadávat nad zničeným obývákem. Jazz mi jen rychle pošeptal, že je částečně ráda, že ho může znovu zařídit, a pak mě objal kolem pasu.

„Takže, rodino, chci vám říct jedno a nebude to zmenšení kapesného, zaplacení z vlastní kapsy – nejsme přeci lidi. Chci vám říct, že už nikdy, opakuji nikdy, neproměním puberťáka! Jste jen banda blbců, co umí akorát tak zničit barák! Jestli ještě něco zničíte, odstěhujete se a nejméně dvacet let vás nechci vidět!“ zařval na nás Carlisle a pak zmizel ve své pracovně, nezapomněl praštit dveřmi.

„Je toho na něj moc,“ povzdychl si Jasper a otočil se na tu spoušť.

„Ukliďte to. Hned!“ přikázala nám Esmé a šla se věnovat Ness. Přetočila jsem pohovku a Rose si na ni sedla.

„Rose, takhle nám nepomůžeš!“ domlouval ji Jazz.

„Ale jo, ta pohovka se nepřevrhne, když na ni budu sedět!“ odpověděla mu Rose a vzala si do ruky nějaký módní časopis.

„Myslíš, kotě?“ Emmett se šibalsky usmál a pak už bylo pozdě. Pohovka letěla i s ječící Rose přes celý pokoj.

„Emmette!“ zařvala jsem dneska už po několikáté.

„Esmé, vezmi Ness někam ven,“ slyšela jsem Jazze z kuchyně, ale teď mi to bylo jedno.

„Akce, Chyť Rose a pohovku, začíná!“ zařvala jsem na Emmetta a kupodivu to zabralo. Vrhnul se na pohovku, která ještě stále měla dost místa, kam ještě letět – výhoda obrovského domu – takže nezbořila žádnou zeď, zatím.

Na poprvé se nám ji chytit nepovedlo, tak jsem pohovku předehnala a skočila na ni vproti směru. Kluci ji chytili ve směru a skáceli jsme se na zem mezi třísky a cáry potahu.

„Vy jste vážně pitomci!“ řvala Rose.

„Emmette, máš zákaz vstupu do ložnice nejméně na rok!“ řekla klidnějším hlasem a ušklíbla se. Pak zmizela do útrob domu. Emmett se zvedl a smutně odkráčel odprosit Rose.

„Tak teď toho mám vážně dost!“ zařval znovu Carlisle.

„Ven!“ křikl znovu. Nechápavě jsme na něho hleděli, ale když si stál za svým, vyběhli jsme ven. Ještě jsem si skočila do pokoje se převléct, musel mě cítit, ale nic nenamítal. Vzala jsem si lehké růžovo fialové šaty, stejno barevné lodičky a náramek. Vlasy jsem si rychle pročísla, dala jemné stíny a vyběhla zpátky za Jazzem. Řekli byste, že to bylo na dlouho, ale byla jsem hotová za dvě minuty – upíří rychlost.

„Kam jdeme?“ zeptala jsem se, když jsem si všimla klíčků od auta, mojí černé bundy a kabelky.

„Do města.“ Jazz mi pomohl obléct si bundu, ale i tak to bude divné. Nasedli jsme do auta a rozjeli se k městu.

„Musíme nakoupit,“ prohlásil po chvíli Jazz.

„Aha, ale po tom zajdeme na lov, ne?“ zeptala jsem se s nadějí v hlase a odpovědí mi bylo slabé kývnutí a úsměv od ucha k uchu. Najednou se mi rozdrnčel mobil, zvedla jsem to.

„Ano?“

„Bello, kde seš? Myslela jsem, že bychom mohly začít s výběrem šatů, protože svatba bude už za týden, farář jindy nemůže.“ Ach ne, už to začíná!

„Rose, já jedu nakoupit, můžeme to udělat, až se vrátím.“ Típla jsem to, než stačila něco namítnout.

„Promiň, ona by mě z toho lesa klidně dovlékla.“ Hladila jsem mračícího se Jazze po ruce.

„Co se dá dělat, alespoň stihneme líbánky, než začne škola. Políbil mě a smykem zaparkoval na volné místo u obchodního domu. Taky jsem vystoupila, přivinula se k Jazzovi a společně jsme vešli do budovy před námi. Prvních pár zastávek bylo v obchodech s oblečením. Moc toho nepotřebuji a do obchodů mě navíc vytáhne Rose, tak co se tím teď zdržovat. Pak ještě nějaké jídlo pro Ness a můžeme domů.

Doma mě čekala Rose a Esmé v perfektní náladě v prázdném obýváku. Zbyl jen stůl a televize.

„Renesmé?“ ptala jsem se a doufala, že není s Emmettem.

„Spí,“ šeptala Esmé.

„Jaspere, vypadni,“ křikla na mou lásku Rose.

„Proč?“ ptal se ublíženě.

„Šaty přece nesmíš vidět, tak padej!“ okřikla ho znovu a on se vydal i s Emmettem, kterému se sice nechtělo, ale musel, na lov.

Seděly jsme na hromadě katalogů asi šest hodin a příjemně se u toho bavily. Nakonec to vyhrály dvoje a půjdu si je pozítří zkusit. Pak jsme začaly vybírat výzdobu. Venku byl sníh a za domem altánek. Takže jsme vymyslely rudé růže kontrastující se sněhem a bílé židle naopak splývající.

A takhle to šlo celý týden.

Chlapi byli venku na lovu, nebo v případě Carlislea v práci a my seděly doma nad katalogy a jezdily do města na nákupy. Samozřejmě je tu ještě Renesmé, ale o tu se naštěstí postaral Jacob, který ji přijel navštívit, a my se mohly věnovat práci.

 

 


<<<--->>>Děkuji za opravu korektorům a hlavně komentáře u minulé kapitoly, doufám, že zase nějaký zanecháte. Brzy bude další kapitola, tak se těště na svatbu!

AnnieSSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Počkej si, ona přijde! - 13. kapitola:

 1
10. Jasmínka
26.06.2012 [22:45]

jůůů...všech třináct kapitol jsem přečetla jdením dechem a moc se těším na dašlí dílek :-)

9. love
09.05.2012 [17:36]

skvělá kapča Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon už se moc moc moc těšim na další

14.03.2012 [21:27]

alicecullen105 Emoticon o jasper je úžasnej

7. Lucka
08.03.2012 [21:55]

skvělá kapitola. Tedy docela mě udivilo, když i Carlisleovi rupli nervy a všechny je tam seřval. Kroutila jsem nad tím hlavou co provedli v tom obýváku, chovají se opravdu jak banda puberťáku, ale překvapuje mě že i Bella. Vždyť má Ness tak by se měla chovat trochu zodpovědně. Moc se těším na další díl Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. Jana
08.03.2012 [8:41]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

08.03.2012 [6:52]

Annie115 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Miyu
07.03.2012 [21:56]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. leluš
07.03.2012 [21:25]

už sa nemôžem dočkať:D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Ceola
07.03.2012 [21:24]

Já se tak těším na další kapitolku...a docela jsem se také nasmála :)) Naprosto skvělá kapča! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

07.03.2012 [19:53]

RoxanaAhoj,
článek jsem Ti opravila, ale dávej si pozor na čárky, překlepy (!) a mně/mě.
Odkazy našich stránek se otevírají ve stejném okně.
Děkuji... Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!