Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Our Academy - 1. kapitola

Our Academy - 1. kapitolaBella se dál seznamuje s novou školou i s novými lidmi. Přijmou Bellu mezi sebe? A jak to na této akademii vůbec chodí? Dočkáme se také pohledu Rachel.

Bella

Bella se vydala se svou spolubydlící Alice po chodbě směrem do jídelny. Celou cestu řešily roztleskávačky, módu a oblíbené seriály. Připadalo jí zvláštní, jak rychle si se svou spolubydlící padla do oka. Přece jenom, byla tady první den a čekala, že bude o něco těžší zapříst rozhovor. Všechno to bylo až moc dobré, za chvíli se ale určitě najde něco, co ji přesvědčí, že tahle škola není tak úžasná, jak se zdá. Hnusné jídlo, nepříjemní profesoři, příliš nafoukaní spolužáci. Vždycky se něco najde.

Pozorovala vše kolem sebe. Chodby byly bohatě vyzdobené různými obrazy a rozhodně originály, žádnými replikami. Napadlo ji, že architekt tak vyřešil nudnost a prázdnotu, kterou chodby většinou oplývaly. Než konečně došly ke dveřím jídelny, prohlédla si Bella nesčetně vzácných kousků od známých malířů.

Jídelna silně připomínala lepší restauraci. Stoly z kvalitního dřeva byly bezchybně prostřeny, na nich stříbrné příbory a skleničky z pravého křišťálu. Bella. Tohle rozhodně nebyl studený a vlhký hrad v Anglii. Ne, že by si stěžovala. Jestli měla vysněnou školu, tak to byla tahle.

Podívala se na svou spolubydlící, která jistě mířila k salátovému baru. Pokrčila rameny a vydala se za ní. Samozřejmě, že kromě salátového baru tam měli i jiná jídla. Ona si ovšem udržovala línii, aby neztloustla ani o půl kila. Když si nabrala svůj salát, posadila se ke stolu, u kterého seděla Alice.

„Tohle je místo, kde obvykle sedávám se svými přáteli. Měli by každou chvíli dorazit,“ řekla Alice.

Přátelé? Jací asi budou. Budou tak milí jako Alice? Co když ji nepřijmou? Jenomže ji přijmou přece všichni, je koneckonců Bella Swan.

My o vlku a vlk … u dveří? Blondýnka zamávala na Alice a šla k salátovému baru, za ní šel černovlasý mohutný chlapec, zřejmě sportovec. Blondýnka byla štíhlá a vysoká jako modelka. Chlapec byl velice svalnatý a vysoký, vypadal jako pravý hráč amerického fotbalu a zřejmě ho i hraje.  Oba dva si nabrali jídlo, poté přišli ke stolu a posadili se.

Bella si všimla, jak si ji Rosalie prohlíží. Zdálo se jí, že analyzuje každou částečku jejího těla. Jako kdyby hledala každou malou chybičku. Nakonec se ale usmála. Analýza dokončena? Zeptala se v duchu Bella.

„Tak tohle je tvá nová spolubydlící,“ řekla blondýnka a usmála se úsměvem, který dělají hollywoodské hvězdy. „Jsem Rosalie Hale,“ řekla a potřásla si s Bellou rukou.

„Bella Swan,“ představila se a usmála.

„Já jsem Emmett McCarty, její přítel a kapitán týmu amerického fotbalu,“ řekl černovlasý kluk a také si s ní potřásl rukou.

Takové klišé, pomyslela si Bella. Kapitán týmu amerického fotbalu a roztleskávačka. Zřejmě kapitánka, podle toho, jakým způsobem Rosalie vystupovala. Jako královna celého světa. No minimálně celé téhle školy. Bella se usmála a podívala se na Emmetta, svalnatého sportovce. Nebyl by k zahození, pokud by teda neměl holku.

„Těší mě,“ řekla.

„Neuhodnete, jak skvěle jsem si vystřelil z našeho ředitele,“ řekl blonďatý kluk, který si k nim zrovna přisedl.

To si vůbec nevšiml, že u stolu sedí nová tvář? Bella čekala, že ho hned upoutá, ale ono nic. To snad není možné. Je ten kluk slepý, nebo co?

„Jaspere, tohle je Bella Swan, Alicina nová spolubydlící,“ řekla Rosalie a s úsměvem zakroutila hlavou nad nevšímavostí blonďáka.

„Aha. No já jsem Jasper Hale. Bratr Rose a místní potížista,“ představil se hrdě a potřásl Belle rukou.

Místní potížista? Vážně? Připadá mu to in? Pak si ale všimla výrazu své spolubydlící. Ten pohled, který Jasperovi věnovala, mluvil za vše. Zamilovaná až po uši. Nemá Alice navíc? Jistě, Jasper byl docela pohledný, ale to bylo asi tak všechno. Nevypadal zrovna moc inteligentně. I když možná se mýlila. Ale hlavně, jak si toho pohledu mohl Jasper nevšimnout? Vždyť byl výraznější, než kdyby si na sebe Alice pověsila neonový nápis.

„Bella Swan, těší mě,“ řekla a usmála se.

„Jdete na tu dnešní velkou párty o které všichni mluví?“ zeptal se Jasper všech.

Párty? Oni tady můžou chodit na párty?

„Někdo tu mluvil o párty?“ zeptala se zrzka, která si k nim sedla. Další roztleskávačka. To poznala hned. Copak tady jinak člověk popularitu získat nemůže? Ne, že by ona nechtěla být jednou z nich.

„Jo, ta velká v Miami,“ řekl Jasper a dál jedl svůj hamburger.

„Jak se tím vůbec můžeš cpát?“ zeptala se Jaspera znechucená Rosalie a pak se obrátila na Rachel.

„Rachel, tohle je Alicina nová spolubydlící Bella Swan. Bello, tohle je Rachel Hastings, naše asi největší pařmenka, ale taky skvělá kamarádka,“ řekla Rosalie a Bella si s Rachel potřásla rukou.

Pařmenka? Že by spřízněná duše na obzoru? Rachel jí připadala přinejmenším sympatická.

„Tak jdete na tu párty?“ zeptala se Rachel a ukousla si salátu.

„Jasně, že jdeme. Bude to zábava,“ řekl Emmett a usmál se na svou přítelkyni, ta jenom přikývla.

To ho ta Rosalie poslouchá na slovo? Přikývne na cokoliv, co on řekne? Tady to vypadá na pěkně nevyrovnaný vztah.

„Chceš jít s námi, Bello?“ zeptala se jí Rachel.

„Jasně, bude to sranda,“ řekla a usmála se.

„Tak chcete slyšet, co jsem provedl nebo ne?“ zeptal se Jasper po chvilce a všichni se zasmáli.

Po obědě se Bella domluvila s Rosalie, že ve čtyři přijde na konkurz roztleskávaček, protože, jak zjistila, Rosalie byla kapitánkou.

Alice ji dál prováděla po škole a ukazovala jí třídy, do kterých bude chodit. Bellu bavilo prozkoumávat celou školu, zvlášť když jí v tom pomáhala Alice, která byla velice zábavnou společnicí.

Rachel

„Opravdu to není kvůli tobě, jsem to já,“ řekla Rachel a podívala se na Harryho.

To už je snad po sté, co se musí s někým takhle rozejít. Proč se prostě nemůže najít někdo, kdo by chápal, co chce ona? Láska. K čemu je dobrá? Udělá vás slabou, zranitelnou, bláznivou, žárlivou a mnoho dalších přídavných jmen, které Rachel rozhodně nepopisovaly. Láska je k ničemu. Nechce ji. Chce volnost. Chce si užívat života. Nikdy nemůžete vědět, jestli se někde neobjeví něco, co by  vás zabilo. Je tady tolik věcí, které byste už nikdy neprožili. To Rachel nehodlala připustit. Užívala si život plnými doušky. Bylo jí jedno kolik kluků, kvůli tomu už musela zranit.

„Jenomže já jsem do tebe asi zamilovaný,“ řekl Harry a žalostně se na ni zadíval. No to snad ne.

„Známe se týden, Harry. Nemůžeš do mě být zamilovaný. To není normální,“ řekla Rachel odmítavě.

„Možná ne, ale já si nemůžu pomoct,“ řekl Harry.

Rachel rychle zkontrolovala hodinky. Nejvyšší čas jít. Jestli přijde pozdě na trénink, Rose jí zabije.

„Promiň,“ řekla Rachel a co nejrychleji se vypařila z pokoje.

 

Rosalie

Rosalie se oblékla do tílka a kraťásek, které měla na tréninky roztleskávaček. Udělala si culík a dala si tenisky. Poté se vydala směrem k tělocvičně, kde se měl konat konkurz. Rosalie potřebovala jednu roztleskávačku navíc, aby mohla udělat sestavu, kterou dlouho vymýšlela. Celé to už měla naplánované, jenomže jedna z jejích roztleskávaček nečekaně přestoupila na školu někde v Kanadě. Nezbývalo jí tedy nic jiného než udělat konkurz na novou roztleskávačku. Věděla, že zájemců bude mnoho, a tak se připravila na to, že v tělocvičně stráví nějaký ten čas. Kdo by nechtěl být roztleskávačka?

Když dorazila do tělocvičny, byly tam jenom Alice, Rachel a Bella. Alice a Rachel proto, že byly její zástupkyně a Bella proto, že je tady nová a cestu by sama těžko hledala, a tak jí Alice vzala s sebou. Rosalie se Bella zamlouvala. Udržovala si figuru, oblékala se podle poslední módy a Alice a Rachel ji měly rády také. Prostě ideální nová kamarádka a roztleskávačka. Rosalie jenom doufala, že ta holka nebude jako poleno, a bude ze všech nejlepší.

„Jsi připravená na konkurz?“ zeptala se Belly, když k nim došla.

„Já vždycky,“ řekla Bella a na místě udělala bezchybně salto.

„Super,“ řekla jenom Rosalie.

Začaly přicházet i ostatní dívky, a tak si šla Rosalie spolu s Alice a Rachel stoupnout před lavice, které v tělocvičně byly a na které si sedly uchazečky o místo v roztleskávačkách.

„Děkujeme vám, že jste se dnes dostavily a že se ucházíte o místo, které nabízíme. Bohužel máme volné pouze jedno místo, takže jenom jedna jediná z vás se stane roztleskávačkou,“ řekla Rosalie.

„Tak začneme,“ řekla Alice a společně s Rachel vyzvaly holky, aby si šly stoupnout.

„Začneme něčím jednoduchým. Co třeba rozštěp?“ řekla Rosalie a pokynula Rachel a Alice, aby ho udělaly.

Holky se jenom usmály a ve stejný moment udělaly dokonalý rozštěp. Bohužel ne všechny dívky měly takové štěstí a musely jít pryč. Bella, ale zdárně prošla a šlo se na další cvik. Rosalie všechny celou dobu pozorovala a říkala nové cviky, které měly holky předvést. Ke konci zbývalo šest dívek.

„Tak teď si zkusíme jednoduchou sestavu,“ řekla Rosalie a Alice s Rachel začaly ukazovat, co mají ostatní dělat.

Některé dívky zakoply, jiné nezvládly krok. Nakonec tam zbyla pouze Bella, která se usmívala jako sluníčko. Rosalie se usmála taky. Bella jí byla čím dál sympatičtější.

„Gratulujeme, Bello,“ řekly holky a podaly Belle dres, který bude odedneška vlastnit jako nová roztleskávačka na akademii Marka Smitha.

Alice

Když se obě vysprchovaly po konkurzu. Připravily se Alice i Bella na párty, která se měla konat v Miami. Rozhodly se při té příležitosti oslavit i Bellino přijetí mezi roztleskávačky. Obě z toho samozřejmě měly obrovskou radost. Oblékly se do šatů, které si při příležitosti navzájem poradily. Naposledy zkontrolovaly, jestli jsou pořád stejně dokonalé, a pak se vydaly k východu školy. Kde na ně čekala limuzína. Alice pochopila, že Bella je ještě trochu vyjukaná z toho, co všechno tato škola dovoluje.  Kdo by taky nebyl? Limuzína, vážně? Žádná večerka? Alice si na to taky chvíli zvykala, než pochopila, že dokud neudělá škole a své rodině ostudu, může si dělat, co chce.

V limuzíně už na ně čekaly i ostatní. Alice si sedla vedle Jaspera, který se na ni usmál. Byla do něj tak moc zamilovaná. Občas jí připadalo, že nikdo ještě necítil takovou lásku, jako ona k Jasperovi. I přesto se stále neodhodlala mu to říct. A už to byly dva roky. Dva roky, co Jaspera poprvé spatřila a bezhlavě se do něj zamilovala. Co na tom, že to byl bratr její nejlepší kamarádky. Byla si jistá, že Rose by jim to jen přála. Jenomže to by to Jasperovi prvně musela říct, což v jejím případě nehrozilo. Příliš se bála odmítnutí. O někoho jako ona Jasper prostě zájem mít nemohl. Byl příliš perfektní na to, aby chtěl zrovna ji.

Rachel zatím vyndala z minibaru, co v limuzíně byl, láhev šampaňského a začala všem nalívat do skleniček.

„Na nás. Na Bellino přijetí do roztleskávaček. A na nekonečnou zábavu,“ řekla Rachel a všichni si přiťukli.

 


 

Vím, že je to až moc obyčejné a všichni si žijí na malém růžovém obláčku, ale takhle to vždycky nebude. Jen musíte chvíli počkat. Však se dočkáte.

V příští kapitole nás čeká zvrat. Stane se něco, co velmi otřese vztahem Emmetta a Rose? Zvládnou to?
Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Our Academy - 1. kapitola:

 1 2 3   Další »
19.03.2012 [18:26]

delenacullenI Emoticon OUR ACADEMY

22. Míša
05.09.2011 [21:22]

Paráda... Emoticon Emoticon Emoticon Jsem hrozně zvědavá jak to bude pokračovat Emoticon Emoticon EmoticonA nemůžu se dočkat až se tam objeví Edward... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

04.09.2011 [20:49]

DeninaLove Emoticon Emoticon Emoticon

03.09.2011 [22:01]

mima19974Rýchlo pokráčko!! Emoticon

19. QueenMusic
03.09.2011 [21:25]

mnoo.. já bych pokračovala Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon takže pokračuj .. chci vědět co bude dál Emoticon

18. LidkaH
03.09.2011 [19:15]

UŽ ABY BYLO POKRAČOVÁNÍ !!! Emoticon Emoticon Emoticon EmoticonSkvělé, těším se jak to bude dál. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17. Gemm
03.09.2011 [19:05]

Gemmno, jediná věc která mi vadí je třetí osoba se střídáním pohledů... Emoticon Teda, abys mě dobře chápala, třetí osoba mi neadí a je to i takový jiný oproti většině ostatních povídek. Ale je trochu zytečné měnit pohledy dívek, když to vlastně ani jedna z nich nevypráví... No, snad si to, jak jsem to myslela, pochopila... Emoticon

Jinak k povídce? Moc se mi líbí a určitě se těšim na další Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16. martty555
03.09.2011 [18:29]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. LoLíK
03.09.2011 [18:12]

Další!!!!!!!!!

03.09.2011 [17:52]

jesikata Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!