Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Osvícení - 2. kapitola

Osvícení - 2. kapitolaPředstavte si, že se probudíte a jediné místo, které znáte, je nemocniční pokoj. Že nevíte koho milujete, a že vás čeká nový začátek...

Bolelo to. Bolelo to, jako bych měla v hlavě tisíce malých ostrých rozžhavených skleněných střípků, které bodaly jako rojící se včely. Pokusila jsem se otevřít oči. Nešlo to. Bylo to, jako by mi někdo slepil víčka k sobě a ještě je pro jistotu zatížil tunovým závažím. Zkusila jsem alespoň poslouchat. Napřed bylo ticho, ale pak se začaly vynořovat zvuky. Vzdálené pípání, můj dech… a ještě něco. Snad vzdálené hlasy? Soustředila jsem se na ty zvuky a po chvíli se začala vynořovat slova:
„Doktore Cull… je?"
„… pořádku, možná… mozku."
„… se pro…?"
„Ne… mož… slyší, možná to… týdnů."
„… přežije?… de zdravá?"
„Měl… Charlie… ztrátu pam…"

Charlie… to jméno ve mně vyvolalo vlnu emocí. Měla bych ho znát. Ale když jsem ho hledala v paměti, nenašla jsem nic. Vůbec nic, jen prázdnotu. Nevěděla jsem ani jak se jmenuju, kolik mi je… ani kdo jsem. To poznání mě zastihlo naprosto nepřipravenou. Náhle jsem se cítila naprosto nicotná, obklopená jen prázdnotou. Ty monotónní zvuky náhle rozřízl křik, hlasitý a intenzivní. Až když mi začal docházet dech, došlo mi, že je můj. Překvapeně jsem sebou cukla a přerušovaně se nadechla. Oči se mi samy otevřely, jako by se ta závaží vypařila. Oslnilo mě světlo.
„Bello," oslovil mě starostlivě nějáký blonďatý muž v bílém plášti. Doktor, došlo mi. Je to snad Charlie? Ne, to určitě ne. Ale jak to vím, že to není on? A jsem já opravdu Bella? Mluvil na mě? A jsem Anabella nebo Isabella? Tolik otázek…
„Je v pořádku? Bello, slyšíš mě?" Pátrala jsem očima po zdroji toho druhého hlasu. Chtěla jsem se zvednout, ale něco mě přidrželo na posteli. Neměla jsem sílu s tím bojovat. Podařilo se mi otočit hlavu a prohlédnout si ho. Měl hnědé kudrnaté vlasy a vrásky kolem očí. Je snad on Charlie? Tentokrát jsem opravdu netušila. Mohl to být on. Nikdo jiný tu nebyl. Když jeden z nich určitě nebyl Charlie a o druhém jsem to nevěděla, jestli by to mohl být on, tak to pravděpodobně byl on.
„Jak se cítíš?" zeptal se mě ten doktor.
„Já nevím… Kde to jsem? A kdo jste vy? A co tu dělám? A-" Položil mi prst na rty.
„Ty si to nepamatuješ?"
„Ne. Jenom strašnou bolest… a pak už nic."
„Ztráta paměti," řekl doktor tomu druhému (Charliemu?).
„Dá se s tím něco dělat?“ Jeho hlas zněl tak úzkostlivě, až se mi zatočila hlava.
„Uvidíme. Pravděpodobně si časem vzpomene sama." Otočil se na mě: „Teď odpočívej. Zítra ti o tobě všechno povíme, řekneme lidem, které jsi měla ráda, aby tě navštívili, možná si pak vzpomeneš. Dobře?" Přikývla jsem. Když odcházeli, ještě jsem si na něco vzpomněla.
„Počkejte! Řekněte mi alespoň, jak se jmenuju?"
„Isabella Maria Swanová, ale za nedlouho budeš Cullenová," řekl ten, který byl nejspíš Charlie. Když mi zmizeli z dohledu přemýšlela jsem, proč vyslovil Cullenová tak divně. Skoro opovržlivě. Jako by nechtěl, abych si toho Cullena vzala. Kdo je Cullen? Soustředila jsem se na své emoce, ale nic použitelného jsem nenašla. Možná je Cullenů víc…

Milovala jsem ho? Asi je zbytečné to zjišťovat, když se to brzo dozvím. Ale i tak. Měla bych vědět, na čem jsem. Jinak budu zítra jen hloupě zírat a přemýšlet, co říct. Milovala jsem vůbec někoho? Asi… nejspíš ano. Dejme tomu. Jak se jmenoval? Snad... začínalo to na J... nebo na E? J, J, J… Jared… Joe… Jacob… JACOB!!!
Jacob Cullen… to není ono. Jacob je správně, ale nejmenuje se Cullen. Možná, že Cullen začíná na E… Eric? Ne, to ne. Elvis… Earnest… Everet… Emmett… Emmetta jsem znala… myslím. Ale on to nebyl. No tak… co Edward. Edward… to by mohlo být ono. To je ono. Takže Jacob a Edward. Edward… Cullen? Cullen, to bude ono. Mám si brát Edwarda Cullena. Myslím, že ho miluju. Ano, určitě ho miluju. Alespoň, jestli se tomu pocitu říká láska.

A co ten Jacob… myslím, že Jacoba jsem taky milovala. Určitě jsem ho milovala. Ale kterého z nich miluju víc? Dřív jsem se pravděpodobně přikláněla k Edwardovi. Jinak bych si ho přece nevzala. Charlie to nechce. Charlie na mě působí trochu autoritativně… mohl by to být můj otec? Je to možné… Otec nebo něco podobného. Nechám Edwarda s Jacobem nedořešené, koho miluju víc zjistím, až je uvidím. Měla bych se věnovat tomu, kdo jsem já. Kolik mi je? Musí mi být minimálně osmnáct, když se budu vdávat. Něco mezi osmnácti a dvaadvaceti, víc ne. Celý život před sebou… Zajímavé je, že mi připadá nad slunce jasnější, že jsem žena. Vůbec by mě nenapadlo, že bych mohla být on. Až teď když všichni, o kterých jsem měla alespoň hrubé povědomí, byli muži, došlo mi, že to není automatické. Doktor říkal, že bych měla odpočívat… měla bych zkusit spát.
Ale když vám hlavou krouží otázky, je těžké usnout. Proč jsem předtím vlastně začala křičet? Vyděsila jsem se opravdu kvůli té prázdnotě? Nebylo to naopak kvůli jediné vzpomínce, kterou jsem měla… Teď jsem se k ní vracela. Omílala jsem ji znovu a znovu a pokaždé jsem viděla o malý kousek víc. Za půl hodiny se vzpomínka rozšířila asi o tři vteřiny. Viděla jsem jak se blíží nějaká šedá průhledná stěna… snad sklo auta? A pak už jenom ta bolest. Tak mě to vyčerpalo, že jsem z toho usnula.

« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Osvícení - 2. kapitola:

 1
4. fdghjyherugdavz
14.10.2013 [14:54]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

03.10.2013 [15:32]

IsabelMasenPodívej se prosím na text a zaměř se na dvojité mezery. Používej jen tři tečky, ne více. Až si to opravíš, zaškrtni "Článek je hotov."

14.09.2013 [23:32]

RoxanaAhoj,
článek Ti znovu vracím a následovně Tě prosím, aby sis článek projela a opravila si chyby. Vůbec nic sis v něm neopravila a komentáře od adminů tu nejsou pro srandu králíkům. Kdybys neviděla chyby, které jsou tu zmíněné, sežeň si korektora, kterého najdeš zde (www.stmivani.eu/40-pomoc-autorum/pomoc-autorum/).
Až si článek opravíš, zaškrtni "Článek je hotov".
Děkuji...

09.09.2013 [20:13]

BlotikAhoj,
článek ti bohužel musím vrátit.
* Perex je stejný jako u první kapitoly. Nic moc o kapitole neřekne. V perexu se má psát pouze info o kapitole, abys nalákala čtenáře na to, co se v kapitole přibližně odehraje.
* Píší se pouze 3 tečky, ani 2, ani 4 a víc. A do toho se počítá i to, že se nědělají tři tečky a za ním tečka jako konečná.
* Čárky.
* Po třech tečkách se píše mezera.
* Překlepy.
* Skloňování podstatných jmen i jmen (příjmení) postav.
* Emmett se píše se dvěma t.

Až si článek opravíš, zaškrtni znova Článek je hotov. Pokud by sis nevěděla rady, zajdi do sekce Pomoc autorům a najdi si korektora.
Děkuji.
Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!