Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Nothing is real - Prológ

Nela je milé pätnásťročné dievča, ktoré žije na Východnom Slovensku v malom meste Stropkov. Má šťastný život, milujúcu rodinu, priateľov, čo viac si môže želať? Možno osudovú lásku, ktorú vidí v jej spolužiakovi Rainovi. To všetko sa však zmení, keď Nel poruší zákaz a vojde do starého väzenia. Nájde tam niekoho, kto úplne zmení jej život. K dobrému, či zlému?

Prológ:

Volám sa Nela Limbergová, žijem v malom mestečku Stropkov na Východnom Slovensku. Narodila som sa predčasne.  Mala som len tisícpäťsto gramov, keď som sa narodila. Prekonala som detskú mozgovú obrnu ľahkej formy. Musela som veľa cvičiť a bojovať. Vyplatilo sa. Teraz som úplne zdravá, hoci mám zopár následkov. Neustálym cvičením som ich ale zminimalizovala natoľko, že mi už v ničom nebránia.

Chcete vedieť, kto sú moji rodičia? To nikto nevie. Moji adoptívni rodičia ma našli pred dverami kostola v prútenom košíku a na perinke bol odkaz: Dajte jej meno Nela.

Tak som sa aj dostala k svojmu menu. Nebuďte smutní, mám sa dobre, oveľa lepšie, ako väčšina mojich spolužiakov. Moji rodičia sú Laura a Tomáš Limbergovci. Žijeme v paneláku hneď oproti kostolu, kde ma našli ako malú. Často tam chodím.

Milujem prírodu a spev vtákov, ale panelák by som za dom určite nemenila. Neviem si predstaviť, že by som tam musela upratovať. Stačí mi naša chatka, ktorú máme na kopci za mestom. Je nádherná.

Veľmi rada tam chodím. V podkroví mám počítač, ktorý je už sto rokov za opicami, ale je ešte funkčný.

Občas si tam zoberiem notebook, ale väčšinou sa hrám a pozerám na veci, s ktorými som sa ako malé dieťa hrala, alebo zbierala. Ako malá som sa veľmi líšila od dievčat svojho veku. 

Všimla som si to v škôlke, nebavilo ma vystrihovať vtáčiky, alebo iné predmety z papiera, rovnako som sa v škôlke nehrala s bábikami. 

Oveľa radšej som s chalanmi skladala lego, alebo sa hrala s autíčkami. Autá boli vtedy moja vášeň. Doma som ich mala asi tak desať a neustále som sa s nimi hrala.

V škôlke sme boli skvelá partia. Bola som hlavou našej partie, ktorá sa vždy snažila len o jednú životne dôležitú vec - ako utiecť zo škôlky.

Raz sme našli dieru v plote, ktorú sme každý deň zväčšovali, ale nanešťastie nám na to prišli učiteľky a veru neboli dvakrát nadšené.

Po čase ma to prešlo. V škole som si našla veľa priateľov, dalo by sa povedať, že som bola v kolektíve obľúbená.

Zistila som však, že oni nie sú ozajstní priatelia. Netrápila som sa s tým a nastúpila na gymnázium, Tam som sa spoznala s Andreou, Maťou, Tiborom, Natáliou a Lukášom, mojimi najlepšími priateľmi a zároveň spolužiakmi.

Vystrájali sme veľa hlúpostí. Za každým problémom vždy stála naša partia, ktorá sa ukradomky smiala za chrbtami bezradných učiteľov.

Neskôr sme dospeli a zmenili sa. Celá trieda sme sa stali priateľmi, až na pár výnimiek, ktoré ešte stále chcú viesť vojnu.

Prvý ročník na strednej (na gymnáziu) bol dosť chaotický. Učitelia nám dohovárali, aby sme sa zlepšili a zabrali. Profesor Zelenský sa nás snažil presvedčiť, že matemtika je výborná vec, všade je potrebná a len on ju vie skvelo naučiť.

To určite, len ak v jeho snoch je dobrý učiteľ. Keby nám dal test, čo si z celého roka pamätáme, vieme, asi by nebol taký nadšený a netvrdil by o sebe, že je taký výborný.

Cŕn. Cŕn. Cŕn.

Strhla som sa, a to prerušilo prúd mojich myšlienok. Prestala som spomínať na svoj život a radšej svoj zrak zaostrila na katedru. Pán Zelenský práve hovoril, aké známky nám zakrúžkoval.

„Nela Limbergová!“ zakričal na mňa.

Povzdychla som si. Posadila som sa a pozrela sa na neho. Jeho oči sa upreli na tie moje. V mojich bolo vidno unudenosť, v tých jeho hnev.

„Bola by ste taká láskavá a nespala mi na našej poslednej hodine? Možno vás už budúci škoský rok nebudem učiť, " povedal.

Jasné. A hneď na prvej hodine nám bude hovoriť, že si to rozmyslel a chýbali sme mu. Prikývla som.

„Zakrúžkoval som vám dvojku. Poctivo ste si ju zarobili," povedal a hneď tú známku dal do krúžku vo svojom diáry.

Znudene som si povzdychla a na stoličke sa zosunula o niečo nižšie. To sa dalo čakať, že mi dá dvojku. Nikdy ma nemal rád. Vlastne ani ja jeho. Našťastie zajtra sa dáva vysvedčenie a ja budem mať od neho na dva mesiace pokoj.

Takže dopočutia zajtra, škola. Rýchlo som tašku hodila na chrbát a z triedy vyletela ako neriadená strela. Na chodbe som sa pozrela na hodinky.

Super, zobral mi desať minút života. To by malo byť trestné! Každý učiteľ nás púšťa skôr, len on nie. Ešte nás zdržuje. On si to môže dovoliť, je riaditeľ!

Takže prežiť zajtrajšok, a potom zbohom škola a môžeme vítať prázdniny. Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Nothing is real - Prológ:

 1
23.02.2013 [0:07]

NoemiVolturiCullenTakže, čo k tomu napísať? Neviem ohodnotiť námet, kedže neviem o čo vlastne pôjde. Je mi jasné, že zrejme nejakéto toho upíra stretne, ale nič bližšie. Na mňa to bolo až rpíliš mnoho informácií v jednej kapitole, odrazu o nej viem úplne všetko. Niekedy je lepšie to odkrývať pomaly. Emoticon Niektoré frázy sa mi páčili. Ale myslím, že na začiatok to nie je zlé. Emoticon

4. zeynep97
12.12.2012 [16:10]

Milá Bubulienka, súvislosť s Twilight pripravujem ukázať asi v 7. kapitole. A ďakujem za upozornenie Emoticon

3. meredith
11.12.2012 [19:57]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Eliz
11.12.2012 [15:53]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10.12.2012 [21:32]

BubulienkaAhoj,
článok som ti opravila - tu sú chyby;
Nemeň typ písma. Ponechaj základný, ktorý sa ti ukáže po pridaní do článku do adminky.
Číslovky vypisuj slovom.
prolog -> prológ
čiarky:
*v súvetiach
*pred spojkami
*pri oddeľovaní prídavných mien
- priama reč - Nikdy nezačína hornými úvodzovkami, ale vždy dolnými.

Tiež by som sa rada informovala, či v poviedke bude aj nejaká súvislosť s Twilight Ságou, pretože ak nie, tak poviedka patrí na stránku ourstories. Ďakujem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!