Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Nespavost 6

Nespavost 6Šestou část pro vás napsala eunta...

Proměna

O co jde? Shrnutí

Bylo pozdní odpoledne. Na půl cesty mezi Forks a indiánskou rezervací La Push v lesích stálo luxusní červené audi. Uvnitř auta byli dva lidé. V okolí nebylo ani živáčka.

***

Ubohý Edward se zmítal bolestnými křečemi a prozatím vůbec netušil co se mu stalo. S jistotou ale věděl, že se nachází v náručí toho anděla. Anděla, který mu osvítil jeho teď pochmurný život.

Nechápal ale, jak ví, že se jmenuje Edward. Nepamatoval si, že by se představili a seznámili osobně. V noci se mu o tom andělovi zdálo a strašně moc toužil vědět, jak se ta kráska jmenuje. Bylo to silnější než bolest, která teď zmítala jeho tělem. Z posledních sil vyslovil tu otázka a pomalu upadal to temnoty.

,,Tvé jméno….anděli?” zeptal se a snažil se vydržet ten poslední prchavý okamžik, aby slyšel z jejích dokonalých rtů odpověď.

Isabella se musela na kratičkou chvíli usmát, protože představa jí jako anděla ji upřímně a od jejího chladného srdce rozesmála. Kdyby tak tušil. Nemohla ale jeho otázce odolat. Měl tak upřímný a uhrančivý pohled. Naprosto a nevysvětlitelně ji očaroval.

,,Isabella…..” odpověděla šeptem, ale věděla, že ji slyšel. Z posledních sil se snažil usmát a potom už nevnímal a cítil jenom ten spalující oheň. Teď ta bolest bude o tolik snadnější, když věděl, jaké má jeho vysněný anděl jméno. Isabella….

Bella teď musela okamžitě začít přemýšlet. Co to vůbec udělala? Teď po její rodině půjdou všichni Volturiovi a to nesmí za žádnou cenu dovolit. Co zpackala musí také napravit a to velice rychle. Musí zmizet a pokud to bude nutné …opustit i svoji rodinu pro jejich bezpečí….

Opatrně položila Edwarda na zadní sedačku a proklínala se za to, že mu způsobila naráz tolik bolesti a utrpení. Jako kdyby nestačilo, že ho srazila….

Sedla si na místo řidiče a prudce šlápla na plyn. Musí okamžitě domů a poradit se s Carlislem. On jediný bude vědět, jak dál pokračovat. Teď už ale věděla, že Edwarda samotného nenechá. Poutalo ji k němu něco silnějšího, co ještě nepoznala. Jak se Edward zachová, až se dozví v jaké monstrum ho proměnila?

Během pár chvil parkovala u jejich vily a už se snažila vyndat z auta stále krvácejícího Edwarda, který se teď zmítal bolestmi. Trhalo jí to srdce. Všichni byli okamžitě dole a zděšeně ji pozorovali.

,,Bello, proboha, co jsem ti říkala. Jak jsi to mohla udělat? Teď po nás všichni Volturiovi půjdou. Co tady s ním budeme dělat?” ptala se hystericky Alice a Jasper se ji snažil uklidnit.

První se vzpamatoval Carlisle a snažil se Belle pomoci s Edwardem do domu. Položili ho na sněhově bílou sedačku a Carlisle jako správný doktor ho ošetřil alespoň od těch největších zranění.

Bella měla ve tváři umučený výraz a nikdo si už nedovolil jí cokoliv vytknout. Všichni poznali, že k tomu chlapci cítí něco víc než jen náklonnost a jediný Jasper teď věděl, že je to láska. Jeho schopnost rozpoznat a manipulovat city byla užitečná. Z Edwarda cítil ukrutnou bolest, ale přehlušovalo ji něco mnohem silnějšího. Zamilovanost.

Jasper se musel usmát. Konečně si Bella našla svého druha.

,,Je tu něco k smíchu.!!!” Zakřičela na něj Bella a teď vypadala opravdu nebezpečně. Alice Jaspera také zpražila a tak radši odešel s poznámkou ,,sami to uvidíte.”

,,Měli bychom zavolat mému starému příteli Eleazarovi do Denali, on bude vědět, jaké bude mít ten chlapec schopnosti.” Promluvil Carlisle a Bella mu skočila do řeči.

,,Jmenuje se Edward.” Znovu zakřičela a úplně se lekla, jak unáhleně jednala.

***

Mezi Edwardovou proměnou Carlisle volal Eleazarovi do Denali. Vysvětlil mu celou situaci, ale když se podíval na Bellu, tak vypustil to, že pro ni tolik znamená. Byla naprosto nepříčetná a velmi roztěkaná. Takovou ji Carlisle ještě nezažil. Eleazar Carlislea ujistil, že okamžitě vyráží na cestu. Během pár hodin už stál v obývacím pokoji a přistupoval k bělostné sedačce, na které ležel Edward. Bella nervózně vyšlapávala cestičku na drahém koberci, který pokrýval celý obývací pokoj a snažila se na nic nemyslet, ale myšlenky jí vždy sklouzly k němu.

***

,,Tak co Eleazare, to čekání už nevydržím.” Řekla Bella a hypnotizovala Edwarda pohledem.

,,Bello, klid…..Eleazar potřebuje trochu času, protože nejlépe rozpozná upíry a u Edwarda prozatím probíhá proměna, takže to musí být obtížné.” Káral ji Carlisle ale ona si to nenechala vymluvit.

,,Prostě to už nevydržím…!”

,,Klid sestřičko, pojď se mnou na medvěda a bude ti dobře..!” hulákal Emmett a během chvilky byl u Belly a snažil se ji obejmout a uklidnit a také případně trochu rozesmát, ale i svého oblíbeného bratra odmítla.

,,Nechci Emmette, běž si sám!”

,,Bello, myslím, že budeme mít menší problém.” Odvětila Alice a Bella věděla, že je zle.

,,Co Alice?”

,,Rodiče Edwarda po něm vyhlásili policejní pátrání, protože se nevrátil domů a už to zjistil Demetri a chystá se za tebou pro vysvětlení.” Řekla se strachem a přitiskla se ještě blíž k Jasperovi.

,,Bello?” zeptal se Eleazar a otočil se směrem k ní.

,,Ano?”

,,Edward má dvě schopnosti a už se nedivím, že je pro Volturiovi tak důležitý.”

,,Jaké jsou jeho schopnosti?”

,,Dokáže číst komukoliv myšlenky, je to čtenář myšlenek. Je to naprosto unikátní schopnost, Aro Volturi ji má také, ale on dokáže číst myšlenky pouze jednoho člověka a to když se ho dotkne. Edward je vyjímečný, dokáže číst myšlenky všech najednou a bez fyzického kontaktu.”

,,A ta druhá schopnost?”

,,Dokáže zastírat pachy a pachy přeměňovat, že to ani upír nepozná.”

,,To se nám bude velice hodit, protože zítra dorazí Demetri. Jenom doufám, že se Edward do té doby přemění, jinak jsme v opravdu velkém průšvihu.” Řekl Alice a Bella s jistotou věděla, že pokud se nestihne přeměnit, tak ho odnese sama a odejde od své rodiny a o Edwarda se postará.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Nespavost 6:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!