Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Need for speed (7)

Need for speed (7)V minulé kapitolce jsme měli Edwardův závod, kontrolní body... V této kapitolce se půjdeme podívat na párty. No a nechte se překvapit. Pěkné čtení přeje vaše zuzu.

7. kapitola - Párty a pomluvy

Konečně jsme se dostali ke mně domů. Už jsem měl dost bzučení myšlenek tolika lidí, kteří ten závod sledovali, takže jsem měl konečně klid.

Seth se samozřejmě svalil na gauč a ještě desetkrát mi gratuloval k mému výkonu, než jsem ho dokázal zarazit.

„Hele, máte tu vlastně nějaký společenský život? Že bychom někam zašli..." napadlo mě po chvíli.

„Jo, jsou tu nějaký bary," odvětil.

„No tak na co ještě čekáme? Jdeme se bavit, nebudeme si tu válet celou dobu šunky," pobízel jsem ho náhle. Ne že by mě jeho přítomnost nebavila, ale už jsem tak trochu chtěl jít někam ven.

„Teď?" ptal se pomalu. Jeho mozek asi nebyl moc ochotný se mnou spolupracovat. Tak jsem ho prostě popadl za triko a postavil na nohy.

„Jasně, že teď. Kdy jindy jsi myslel? Já bych se o sobě docela rád dozvěděl, co se tu povídá." Prostě jsem si nebral servítky a narval ho k sobě do auta.

„Co to..."

„Hele, teď nejsi ve stavu, kdy bys měl být schopen řídit. Nevím, čím jsi tak otupělý, ale jedeš výjimečně se mnou. A až narazíme na nějaký bar, prostě tam půjdeme, ok?"

Seth nebyl schopen skoro nic říci, jen přikyvoval. Unavený nebyl, ale asi se před chvilkou dostal z mikrospánku, tak teď mu to moc nemyslelo. Vyjel jsem z garáže, zamkl ji a vydal se na hledačku.

Projížděl jsem ulicemi křížem krážem, ale nic moc jsem neviděl. Jo, zastavil jsem u nějakých klasických barů a heren, ale Seth jen zavrtěl hlavou. Ach jo, zase tajné společenství. Tak kde budou schovaní tentokrát?

Podle průzračnosti Sethova myšlení jsem usoudil, že se konečně probral z letargie.

„Kde jsme?" zareagoval ihned.

„Na Jimtom Dr."

„Ok, teď doprava. Budu tě navigovat." Řídil jsem se jeho pokyny a za chvíli jsme již stáli v temné uličce. Křečovitě jsem se usmál.

„Ještě mi řekni, že v tomhle mám zanechat svou káru, a asi tě kousnu," zabrbral jsem znechuceně.

„Neboj. Prostě ještě chvíli počkej." Zkřivil jsem rty. Seth schválně nemyslel na to, co se bude dít, prostě jen přemýšlel nad tím, jak je krásné běhat po čtyrech.

Uběhla dlouhá doba mého vrčení a Sethova pobaveného provokování mě, když se konečně začalo něco dít. Kus stěny kousek od nás se začal náhle zvedat a já pochopil, že stěna byla jen krycí nátěr na vrata. Když se celá otevřela, pomalu jsem tam vjel.

Úzkou silničkou jsem se dostal na prostorné podzemní parkoviště. Oba jsme vystoupili a já svýma citlivýma ušima slyšel dunění basů. Seth mě vedl k nějakému schodišti, kterým jsme sestoupili ještě níže. Když pak otevřel ocelové dveře, vydechl jsem překvapením.

Lidé se tu bavili. U baru popíjelo několik mužů a dívky v lehkém oblečení jim dělaly společnost. Na parketu, který byl minimálně zpola tak velký jak parkoviště nad námi, se prohýbalo tolik párů, že jsem se divil, že se tam všichni vejdou.

V místnosti bylo přítmí, ale stejně jsem zahlédl několik lidí, jak se nenápadně sunou k dalším dveřím naproti. Zřejmě tam byly pokoje pro pobavení.

„Ahoj, Sethe, kocourku, tebe jsem tu neviděla hodně dlouho." Přitulila se k němu nějaká slečna v minisukýnce, která sotva zahalovala pozadí, a v tričku s takovým výstřihem, že jí  z něj prsa skoro vypadla.

„Lil, ahoj. Dlouho jsem tu nebyl, ale dnes tu nejsem sám. Tak mě, prosím, neotravuj," snažil se ji jemně odpálkovat, ale nedala se.

„No a kdo je tvůj společník, brouku?" Zvědavě si mě prohlížela. Já byl z myšlenek ostatních natolik vedle, že jsem jejich dokázal jen stěží vnímat.

„To je Edward, můj přítel a také partner v závodění," představil mě.

„Těší mě, Lil, rád tě poznávám," řekl jsem omamným hlasem a s okouzlujícím úsměvem jí podal ruku. Když jsme si potřásli, pocítil jsem, jak se jí srdce více rozbušilo, a sladce mi úsměv opětovala.

„Mě také těší, Edwarde. Nechtěl by sis se mnou zatancovat?" Setha teď už naprosto ignorovala a místo něj se nalepila na mě. Od něj mi akorát přišly úlevné myšlenky, zároveň mě však litoval.

„Lil, dnes jsme to sem přišli jen obhlédnout. Snad někdy příště," odmítl jsem ji a nechal ji stát na místě. Zuřivé myšlenky rychle utekly, jakmile se nakvartýrovala k nějakému jinému chudákovi, který jí již neodolal.

„Díky," zašeptal Seth. Na oplátku jsem jen kývl a zkoumal mysli ostatních. Všichni si tu sem přišli za zábavou. Někteří se dohadovali o závodech, co dnes proběhli, další řešili závody, co se budou dít v příštích dnech.

Šli jsme se posadit do jednoho z mála prázdných boxů. Protože všichni byli buď u baru či na parketu, nebyl to problém.

„Tak co teď?" povzdechl si Seth znuděně.

„Nevím, můžeš jít mezi lidi, třebas si něco zajímavého povídají," nabídl jsem mu. Razantně zavrtěl hlavou, tak jsem jen pokrčil rameny a bloumal dál.

„Ten Cullen dneska válil, co... A ta jeho povedená sestřička se na něj šla podívat." Rozhovor těchto lidí mě zaujal. Jaká povedená sestřička? Že by tam byla Rosalie? To se mi nezdá...

„Víš, taky jsem si jí všiml náhodou. Vůbec jsem nechápal, co dělá na cizím uzemí. Myslím, že to její je dost veliký na to, aby se cpala někam dál," rokoval jiný. Alice se byla podívat na můj závod? Ale co tam vůbec pohledávala? Já si jí ani nevšiml...

„Já ji neviděl, ale nejeden si o tom šuškal. Prý čekala jen na to, až dojede, a pak se vypařila. Stejně ty jejich vztahy v té rodině jsou pošahaný..." odpovídal zase jiný hlas.

„No jo, asi to nemají jednoduchý. Jeden vyděděnec, další vůdkyně celého území. Ti ostatní se asi moc neprosadí, ale stejně. Jsem vcelku rád, že se už na veřejnosti moc neukazují. Ten blonďák vypadal obzvlášť nebezpečně."

„No, hele, toho hromotluka jsem ale nedávno viděl u Cullena. Taky se tu pronáší kolem zpráva, že se k němu přidal do party," promluvil zase ten první.

„Já je dokonce viděl u našeho střediska. Ještě s tím světlovlasým, jak s ním závodil snad... předevčírem. Jsou v té partě tři. Zajímalo by mě, kdo by k němu ještě šel, vždyť tu pověst nemá teď extra valnou..."

„No, myslím, že dneska nám ukázal, že je pořád jeden z nejlepších. Kdyby na tom byl jen o trochu lépe, šel bych k němu hned. Ale pochybuji o tom, že by mě vzal. Taková jednička." Poslední slova ten dotyčný pronesl s takovým opovržením, že jsem nechtěně zavrčel. Seth jen pozvedl obočí.

„Ale, rokují o mně. Prý jsem jednička." To poslední slovo jsem zdůraznil. Začal se smát.

Hovor těch kluků mě přestal zajímat. Jen jsem se zaposlouchal do jejich myšlenek, ve kterých jsem opravdu viděl Alici, ale neměla své žluté Porsche. Asi chtěla být nenápadná.

Dále jsem tam viděl jednoho unuděnce, který jen poslouchal. Také mu hlavou lítalo, že kdyby nemusel být s touto tlupou, a aby se nenechal zesměšnit, tak by se ke mně taky přidal. Jinak ti ostatní byli jen namyšlenci, co se uměli pouze chvástat a druhé zesměšňovat.

Zaměřil jsem se na jiné rozhovory, ale když jsem už poněkolikáte zaslechl vzrušené myšlenky z pokojů či zrovna nechtěně zpozoroval jejich výkony, nechal jsem toho a radši se zaměřil zase na Setha.

„Nechceš aspoň něco k pití? Sedíme tu jak pecky, tak když už jsme tady, tak si to trochu užijeme, ne?" pobídl jsem ho. Jen pokýval hlavou, když se mu tvář roztáhla do překvapeného úsměvu. Podíval jsem se směrem, kam hleděl, a uviděl našeho hromotluka.

„Mysleli jste, že mi zdrhnete, co?" řekl Emmett místo pozdravu a oba nás přátelsky praštil do ramene.

„Tak co tu děláte? Doufám, že jste tu ze stejného důvodu jako já! Jdeme se bavit!" V duchu jsem protočil oči a byl div, že jsem se nerozesmál. Emmett tady totiž chtěl všem těm hlupákům, jak je nazval, ukázat, jak se správně paří.

Přešli jsme tedy k baru a objednali si. Když jsme po chvíli zaplatili naše pití, Emm ho do sebe se šklebem hodil, pak vyrazil na parket a začal se tam kroutit. To už jsem neunesl a začal se smát. Seth se samozřejmě přidal ke mně, ale nebyl bych bratr, kdybych ho na tom parketě nechal sám.

Přidal jsem se tedy k němu a teď tu měli dva modely, kteří jim ukazovali, jak se má pořádně tančit. To, že jsem sem přišel z jiných důvodů, neznamenalo, že bych se nechtěl bavit. Můj brácha to uměl pořádně rozjet, a to potom byla pořádná sranda.

Myšlenky, hovory, nic jsem nevnímal. Byl jsem tu teď jen já, hudba, kroky. Tak osvobuzující pocit... Konečně jsem dokázal po dlouhé době vypnout a vnímat jen rytmus, podle kterého jsem se hýbal.

Takto prošlo několik písniček, když mě Emm zase přitáhl k baru.

„Hele, brácha, chápu, že se bavíš, ale musíme pít!" vykřikoval nahlas a objednal nám ne jednu, ale rovnou pro každého asi čtyři panáky - ani nevím čeho. Asi vodky.

Seth na nás jen vyjeveně koukal, ale když barmanka před něj postavila také stejný počet pochutin jako před nás, začal se tvářit kysele.

„Jen si dej, kámo! Na Black Death a tvé očištění!" Emmett pozvedl první skleničku a vyklopil ji do sebe. Se zašklebením si vzal druhou a jemně nás rukou pobídl.

Se znechucením jsem vzal to něco do ruky a vyklopil to do sebe. Chutnalo to odporně. Ale co bych pro jeho radost neudělal... Všichni tři jsme během pár vteřin skončili zpět na parketu a zase to roztočili. Noc měla být ještě dlouhá.

*   *   *

„Emmette, já už nechci," vzpíral se Seth asi dvacátému pátemu panáku. Já se mu, chudákovi, ani nedivím. Na nás nebylo vůbec znát, že bychom něco vypili, ale Seth byl přece jen zpola člověk, tak na něj ten alkohol působil.

„Nebuď břídil! Posledního panáka tu přece nenecháš!" přemlouval ho zase. Já jsem jen sledoval jejich slovní přestřelku. Nechtěl jsem se jim do toho plést, přeci jen jsou oba dospělí. I když u Emmetta jsem si občas nebyl tak jistý...

Nakonec to mezi nimi dopadlo trochu překvapivě. Emmettovi se stále nelíbilo Sethovo odmítání, tak mu panáka nalil do pusy sám. No, to Sethovi neudělalo moc dobře na žaludek, tak na Emmovi skončil obsah dnešního večera. No, musel jsem se smát, protože taková situace se nenaskytne každý den.

„Jdeme domů," řekl Emmett uraženě a odkráčel jako největší vítěz.

 

„Já mu říkal, že už nechci," zabublal Seth unaveně. Přidržel jsem ho a pak jsme pomalu kráčeli k mému autu.

„Byla docela sranda vás pozorovat, ale zasloužil si to. Neuvědomuje si, že ty nejsi tím, čím my," pronesl jsem pobaveně. Ten skoro nereagoval.

Emmettovo auto tu už nebylo. Byl opravdu mrzutý, ale Sethovi opravdu nebylo dobře. Nacpal jsem ho na zadní sedačku, nasedl za volant a jel k sobě. Potřeboval jsem, aby se spravil, protože spolu máme jet další závod. Nemohl jsem dovolit, aby můj řidič byl indisponován jen kvůli tomu, že se ožere. I když ne vlastní vinou.

 

6. kapitola <-> 8. kapitola

 


 

Ahojky, lidičky, moc se omlouvám za zdržení. Nezapomněla jsem na vás a také doufám, že mi odpustíte. Chci dokončit jinou kapitolovku, u které mi zbývá asi už jen pět kapitolek. Tu chci totiž dopsat, a pak se již budu věnovat vám.

Chci poděkovat za komentíčky k minulé kapitolce a předem děkuji za komentky k této. Na jednu stranu mě moc mrzí, že ať píšu, jak chci, ať se snažím, tak vám je to vcelku jedno. Na začátku jsem tu měla přes deset komentů, teď jsem ráda stěží za pět. Jelikož jsem se snažila já, uděláte mi tu radost, abych tady viděla znova těch aspoň deset? Pro někoho se to může zdát dost málo, ale já za to budu úplně happy. A čím více komentů, tím více povzbuzení pro mě, a tím dříve další kapča! No to je všechno, co bych vám asi chtěla říci. Děkuji, vaše zuzu.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Need for speed (7):

 1 2   Další »
13. Jana S
01.01.2015 [20:09]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

07.02.2012 [12:16]

kajka007Tahle kapitola se mi líbila o moc víc! Hlavně ten konec. Smála jsem se od začátku, jak začal Emmett tancovat až po to, jak se na něj Seth vyblil. Chudáček... Emmett, nebo Seth? Já nevím, ale prostě jsem se nasmála. Emoticon Emoticon

11. Patrik
29.01.2012 [17:29]

Skvělíííííííí Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13.01.2012 [10:56]

KalibanNo jo, Emmett, ten abx se taky nepobavil na něčí účet. Emoticon Emoticon

21.12.2011 [20:54]

KatariEsmeCullenJůůů... táákžeee... ještě jednou Sorry za to, že sem nekomentovala...! Táákže.. nevim jak je to možný... ale miluju tvýho Edu... a Seth se mi moc nelíbí... i když normálně to bívá naopak.... No je to divný...! Nebudu tu nějak extra tentovat se s tim.... táákže... ta povídka je celá úúúžasná... doufám, ale vážně doufam, že rychle napíšeš další dílek..! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Btw: Zlato začni si zvykat... takhle barevný komenty píšu vždycky...! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Tvá jedinečná, dokonalá, úžasná, báječná (to by stačilo) KatariEsmeCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

20.12.2011 [20:04]

Ariana Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.11.2011 [12:01]

AddyCullenParáda. Už se moc těším, až budeš pokračovat. Emoticon Emoticon Emoticon

25.11.2011 [19:38]

MaiQaJá dneska nějak nemám náladu na dlouhý komentáře. Emoticon Jsem ráda, že neusnu u počátače. Emoticon Kapitola byla skvělá, jako ostatně vždy. Těším se na další díl. Emoticon Emoticon Emoticon

25.11.2011 [15:55]

zuzinecckaaMarcela: Děkuji ti za tvůj názor, stejně s tou kapitolou nejsem moc spokojená... je to divný, co :)

4. cechovicovam
25.11.2011 [9:25]

Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!