Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Modelka - 15. kapitola

Rose a Em


Modelka - 15. kapitola„Čože?“ vydýchol prekvapene, chytil ma pod lakťom a stočil si ma tvárou k sebe. Obočie a čelo mal nechápavosťou stiahnuté. Pohľadu do jeho očí som sa však pre istotu vyvarovala.
„Máš výpoveď,“ zopakovala som rovnakým tónom hlasu ako prvýkrát a pozorne sledovala jeho reakciu.


15. kapitola

 

Očami zaplnenými slzami som sledovala jeho pokojnú spiacu tvár a nedokázala od neho odtrhnúť pohľad. Cítila som sa byť slabá a bezmocná ako trs trávy na lúke odolávajúci náporu silného vetra. Jemne, snažiac sa ho nezobudiť, som Edwardovi prstom prešla po líci, nežne ho hladiac. Viečka som pevne stisla, v snahe nedovoliť slzám pretiecť cez okraj. Nebudem predsa plakať, zvládnem to. Márne...

Otvorila som viečka, očami opäť skĺzla naňho, a chrbtom ruky si predsa zotrela neposedné slzy, ktoré ma odmietli počúvnuť a vysušiť sa skôr, než mi stihli stiecť po lícach. Urobila som neospravedlniteľnú vec, no už nebolo cesty späť. Čo sa raz stalo, už sa, bohužiaľ, neodstane. A preto som dospela k vážnemu rozhodnutiu a napriek tomu ako veľmi mi už len to pomyslenie trhalo srdce, nehovoriac o tom, akú bolesť budem s určitosťou zažívať potom, keď príde k času zúčtovania, musela som urobiť správnu vec. Neexistovalo iné východisko okrem tohto jediného. A aj keď bude bolestivé, v konečnom dôsledku bude najsprávnejšie. Aspoň som sa o tom snažila presvedčiť samu seba. Štyri hodiny strávené premýšľaním nad tým, čo by bolo najlepšie urobiť, ma priviedlo k rozhodnutiu všetko ukončiť ešte v začiatkoch.

Dúfala som, že všetko prebehne bez väčších komplikácií, aj keď to bude jedna z najťažších vecí, s ktorými som sa musela doposiaľ vyrovnať. Edward ma proste bude musieť opustiť, či sa mu to páči alebo nie. Či sa to páči mne alebo nie. Plánovala som sa však postarať o to, aby sa ešte sám hrnul z dverí môjho domu nahnevaný, ponížený, plný nenávisti k mojej osobe. Presne tak ako by sa zachoval každý muž... Pritisla som sa k nemu bližšie, užívajúc si posledné chvíle, ktoré s ním takto trávim. Potom ma bude nenávidieť a mne ostanú iba spomienky na naše spoločné chvíle. Ostanú mi len oči pre plač. Hlavu som si opatrne položila na jeho hruď, pričom som počúvala pomalý tlkot jeho srdca a vdychovala vôňu jeho tela.

Premýšľala som o našej spoločnej noci a neubránila sa úsmevu. Celé to bolo absolútne dokonalé. Bol nežný, ale zároveň vášnivý. Venoval mi plnú pozornosť a ešte aj v tejto chvíli som na svojom tele cítila jeho pery, ktorými vybozkával celé moje telo, nevynechajúc ani jednu jeho časť. Milovali sme sa trikrát, napriek tomu, že už vtedy som si bola vedomá nesprávnosti nášho konania. Ale nemohla som prestať, túžila som po ňom... Stále po ňom túžim. Pery som mu jemne pritisla na hruď a prerývane sa nadýchla. Vedela som, že sa každú chvíľu prebudí, a preto už pre mňa nastal čas vstať. Opäť som sa rozvalila vedľa neho, nadvihla sa na lakťoch, pričom som sa naklonila k jeho tvári. Vlasy mi spadli na jeho líce, preto som ich rýchlo odhrnula.

„Prepáč mi, Edward,“ zašepkala som takmer nečujne a pobozkala ho na čelo. Vymotala som sa spod perín a pozbierala si veci pohádzané po zemi. Predtým, než som vykročila z izby, som venovala Edwardovi posledný pohľad, bojujúc s myšlienkou vykašľať sa na celý plán, zaliezť opäť do postele a pritúliť sa k nemu.  Rozhorčene som pokrútila hlavou a zatvorila za sebou dvere. V kúpeľni som veci hodila do bielizňového koša a zaliezla pod sprchu, pričom som pod prúdom horúcej vody stála bez pohybu asi desať minút. V momente, v ktorom sa mi na tele vytvorili červené škvrny, som usúdila , že je najvyšší čas sa namydliť a vyliezť von.

Keď som vyšla z izby, Edward sa v obývačke ešte nenachádzal. Do šálky s obrázkom mojej podobizne, ktorú som dostala od fanúšika minulý rok na módnej prehliadke, som si zaliala ovocný čaj. Tentokrát som si ho osladila cukrom... 

Posadila som sa na gauč a neostávalo mi nič iné, iba čakať. Hodiny tikali, sekundy neodvratne ubiehali ďalej a ďalej. Až sa konečne po neuveriteľných pätnástich minútach, za ktoré mi stihol čaj položený na konferenčnom stolíku vychladnúť, ozvalo: „Dobré ránko.“ Následne som jeho pery pocítila na temene hlavy. Pobozkal ma. Stuhla som. Mozog mi povedal dovidenia. 

Nie, Bella, nevymýšľaj! Bude to tak, ako si aj naplánovala, žiadne zmeny sa nekonajú. Bude to tak, ako to musí byť.

„Dobré,“ odsekla som, postavila sa zo sedačky a bez toho, aby som naňho čo i len letmo pozrela, som odkráčala do kuchyne. V rýchlosti ma nenapadlo, čo by som v nej mohla robiť, tak som sa chopila vykladania umývačky, čo má vždy na starosti Annie. Aspoň si to, pre zmenu, vyskúšam aj ja.

„Stalo sa niečo?“ zamračil sa Edward, keď prišiel za mnou. Pokrútila som hlavou a pokračovala vo svojej významnej práci.

„Nie, všetko je v absolútnom poriadku.“ Otvorila som skrinku a začala do nej vkladať umyté poháre. Edward si povzdychol. „Urobil som niečo? Pokiaľ sa to týka dnešnej noci–“

„Máš výpoveď, Edward,“ skočila som mu rýchlo do reči. Načo zbytočne naťahovať neodkladnú vec? Stálo ma obrovské množstvo úsilia vysloviť tieto tri slová, ktoré znamenali koniec. Koniec všetkého, aj keď ešte aj toho nezačatého. 

„Čože?“ vydýchol prekvapene, chytil ma pod lakťom a stočil si ma tvárou k sebe. Obočie a čelo mal nechápavosťou stiahnuté. Pohľadu do jeho očí som sa však pre istotu vyvarovala. 

„Máš výpoveď,“ zopakovala som rovnakým tónom hlasu ako prvýkrát a pozorne sledovala jeho reakciu. Šokovala som ho. „A-a... to akože začo?“ vykoktal po chvíli. Zhlboka som sa nadýchla a snažila sa upokojiť zrýchlený tep svojho srdca, ktoré na mňa hučalo, aby som sklapla a nechala všetko tak ako je teraz. Presviedčalo ma, aby som nepokračovala, lebo sama budem trpieť ako týrané zviera. Nad srdcom však vyhral rozum. „Pretože si porušil pravidlá, ktoré sme si stanovili.“

„O čom to, preboha, rozprávaš? Aké pravidlá zase?“ prskal. Vedela som, že sme sa práve dostali na rozhranie dvoch ciest, ktoré rozhodovali o našej budúcnosti. Stále som mala šancu vycúvať, ospravedlniť sa a všetko mu vysvetliť. V mysli sa mi objavil obraz mňa a Edwarda, ako sa držíme za ruky a smejeme sa. Bola to však len predstava, a predstavy sa nerovnajú vždy skutočnosti. Druhá možnosť bola pokračovať v rozpracovanom pláne a nechať Edwarda odísť. S touto myšlienkou sa dostavila aj bolesť, ktorej som sa tak veľmi obávala. Bolesť z jeho bolesti, ktorú mu spôsobím a bolesť z jeho odchodu. Teraz som už vedela, čo k nemu cítim, čo pre mňa znamená. Nemožné sa stalo možným a Edward Cullen sa mi dostal hlboko pod kožu, vlial sa do krvi v mojich žilách, ktorých konečná sídlila v srdci, kde sa rozhodol tvrdohlavo, bez opýtania usídliť.

„Pravidlá, že sa ma nebudeš dotýkať, keď si to nebudem želať... a že nebudeš nosiť šiltovky,“ vychrlila som v rýchlosti. Bože, tie šiltovky som si teda mohla odpustiť. Ale boli hneď druhou vecou, ktorá mi prišla na um. „No, v každom prípade, to, čo sa medzi nami stalo dnes v noci, bola posledná kvapka, Edward.“

„Neviem ako ty, ale ja som nemal pocit, že by sme v noci robili niečo, čo by si si neželala,“ podotkol a zdvihol obočie.

„Bola som opitá, je všeobecne známe, že človek s vyššou dávkou alkoholu v krvi robí veci, ktoré by za normálnych okolností nespravil. A ty si tú situáciu iba podlo využil!“ soptila som.

„Bella,“ povzdychol si podráždene a ja som vedela, že odteraz to už všetko pôjde hladko. O chvíľu sa naštvane otočí a pôjde si zbaliť veci. Posmutnela som, no nemohla som to na sebe dať vedieť. Bola som si vedomá faktu, že za všetko môžem ja, že ja som si vybrala túto zložitú, tŕňmi posiatu cestu. Musela som hrať svoju rolu presvedčivo, musela som byť takou mrchou, akou som naňho bola v čase nášho zoznámenia. Možno som naňho takáto mala byť furt a dnes by som nemusela riešiť takúto ošemetnú situáciu.

„Ja by som nikdy nebol schopný ťa využiť, rozumieš?! Nikdy by som neurobil niečo, čím by som ti ublížil. Mal som pocit, že to už medzi nami začínalo byť lepšie, že sme sa posunuli na... vyšší level,“ bezmocne rozhodil rukami.

„Edward, ale my nie sme v žiadnej sprostej hre, kde postupujeme na vyššie levely! Tu sme v realite. Ešte k tomu si môj zamestnanec a s nimi nespím, pretože ich potom už viac nemôžem a ani nechcem zamestnávať. Také je moje súkromné rozhodnutie, ktoré som učinila ešte na začiatku svojej kariéry a nehodlám na tom nič meniť,“ povedala som rozhodne.

„Ale ja ani nemusím byť tvoj zamestnanec, pokojne mi daj tú výpoveď, ale daj mi, prosím, šancu a ja ti dokážem, že mi na tebe skutočne záleží,“ zašepkal a jemne sa dotkol môjho ramena. Dotyk jeho ruky na pokožke mi spôsoboval chvenie a cítila som ho na celom tele. Slová, ktoré vypustil z úst, pre mňa však neznamenali nič nové, nič, čo by som už v živote nebola počula. Sľubovali hory – doly, ale v konečnom dôsledku sa za nimi skrývalo iba jedno. To, o čo ide mužom. Nehľadajú trvalý vzťah a tobôž nie lásku. Z veľavravných rečí sa ako mávnutím čarovného prútika stanú plané slová. David bol tiež na začiatku továrňou na sladké rečičky, božteky a úsmevy.

Prišiel jeden krásny deň a všetko pominulo. Bolo po bozkoch, objatiach, úsmevoch, sladkých odrhovačkách a v neposlednom rade po láske. A Edward je presne taký istý. No ja som nechcela byť tou, ktorú sklame, zvnútra podupe a zradí. Ja som nechcela pocit bezmocnosti a zúfalstva zažiť znova, a možno áno, bol čas sa konečne posunúť ďalej a dať šancu niekomu ďalšiemu, ale ja som sa bála, že sa opäť popálim. Radšej si užívať, ako sa na niekoho naviazať. Niekto si môže pomyslieť, že som úplne sprostá, ak si to myslím, no keď ste slávny, musíte si dávať dvakrát taký pozor. Nikdy neviete, čo z toho, čo poviete, môže niekto vykecať bulváru. A pri láske je veľmi ľahké zabudnúť na veci, ktoré hovoríte a potom, keď sa aj vaše najväčšie tajomstvá stanú celosvetovým trendom časopisov, je už neskoro na ľútosť a búchanie hlavy o stenu...

„Zabudni na všetko, čo sa medzi nami stalo a choď za tou ženou, ktorú ľúbiš. Ty nevieš, čo teraz hovoríš. Ale neboj sa, zajtra si na mňa už ani nespomenieš. S mužmi je to tak. Jedna odíde, príde druhá a tá, čo bola prvá, je hneď a zaraz zabudnutá.“ Fíha, ja už aj rýmy skladám. Nakoniec zo mňa bude spisovateľka. To by bola teda kariéra. Cez modelku k písaniu básní a románov. O mne by mali natočiť film, stal by sa z neho ihneď trhák. 

Edward vytrvalo krútil hlavou až som sa obávala, že mu ju budem musieť sama zastaviť, lebo mu o chvíľu odpadne a  ešte sa mi tu odkrúti pod stôl... „Ako môžeš vedieť, žeby som na teba zabudol? Myslíš si, že si tak ľahko nahraditeľná? Pre niekoho možno hej, ale pre mňa teda nie.“ Zhlboka som sa nadýchla, v hrdle som pociťovala suchoty. Najhoršie na tom bol fakt, že som pomaly začínala veriť tomu, čo hovorí. Preto som musela povedať niečo, čo bolo najväčším klamstvom v mojom doterajšom živote. (A že som sa teda už naklamala.)

„Ale ty pre mňa áno,“ vydýchla som a mala pocit, že moje vnútro sa začalo rozpadať. „Prečo nedokážeš pochopiť, že si len jedným z tých desiatok mužov, s ktorými som spala? Prečo si myslíš, že práve ty by si mi mohol byť niečím viac?“ Konečne som sa mu zapozerala do očí, no nehľadala som v nich odpoveď. Moja otázka bola rečnícka, nechcela som, aby mi na ňu odpovedal. No Edward mi odpoveď napriek tomu bez obalu poskytol: „Pretože ťa ľúbim.“  

„Edward, prosím ťa,“ zaúpela som. „Včera si ľúbil tú tvoju dievčinu, dnes ľúbiš mňa... A kto to bude zajtra? Moja suseda?“ No neviem, či by Angelina opustila Brada kvôli Edwardovi, ale v Hollywoode je možné naozaj všetko. Ale keby sa Edward ukázal ruka v ruke s Angelinou Jolie, asi by som nahá tancovala na námestí.

„Aj včera si to bola ty, stále si to bola len ty. Bella, počúvaj ma, prosím ťa,“ naliehal a s prosbou v očiach na mňa hľadel, „nikdy neexistovala žiadna iná žena, ktorú by som tak ľúbil ako teba. Možno sa ti to zdá čudné – mne občas tiež –, ale je to pravda. Obľúbil som si ťa už v Paríži, keď som ťa spoznal bližšie a zistil som-“

„Buď ticho,“ skočila som mu do reči. „Choď si zbaliť veci, prosím. Do večera máš čas odísť,“ zašepkala som, nakoľko som v hlase cítila, že nemám ďaleko od plaču. Táto situácia bola horšia než katastrofálna.  


Baby, opäť sa vám musím ospravedlniť za dlhšie čakanie, ale viete ako to je s časom a v neposlednom rade aj s chuťou na písanie. Keď mám čas, nemám chuť. Keď mám chuť, nemám čas. Zostáva mi však len dúfať, že táto kapitola nebola až taký prepadák. :) Pôvodne mala byť o dosť dlhšia, ale to by ste aj vy čakali minimálne o týždeň dlhšie, čiže som to rozdelila. Samozrejme, ako vždy ďakujem za vaše komentíky.« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Modelka - 15. kapitola:

 1 2 3   Další »
02.03.2013 [23:23]

kikuskaNo spomínala si, že budú ešte problémy, ale že ho chudáka vyhodí a ešte mu povie také škaredé veci, tak to som rozhodne nečakala. Ale stále sa ju snažím chápať, aj keď toto už fakt prehnala. Chudák... Emoticon

21. Ivka77
28.02.2013 [19:47]

Ivka77Cica,
Tak to som mohla čakať, že sa to nejako pototo. Vrrr, fňuk, bleee. Zlá, zlá, zlá Bella. Zlá Sofi, ktorá ju k tomu určite donútila. A minulá kapitola bola taká krásne romantická. Ja by som Bellu vzala a poriadne vytrieskala. Chudák Edaward. Mne bolo od začiatku jasné, že miluje ju... a ona.

Neviem, asi by som ju mala chápať. Bojím sa sklamania, bojí sa viazať, ale... No a máme tu to ale. Napriek tomu, že to bol jej pohľad a vysvetlila svoje správanie, tak ja ľutujem Edwarda. Bolo z neho cítiť, že ho to mrzí, ničomu nerozumie a je z celej situácie zúfalý. A ja nechcem, aby bolo moje zlatíčko zúfalé.

Veď ona ho vyhodila na dlažbu. Mrcha jedna. Nehanbí sa? Asi nie no... Ostáva mi len dúfať, že sa spamätá a oľutuje trošku svoje správanie, i keď tomu nejako neverím. Asi si si pre nás toho ešte dosť pripravila a plánuješ nám ešte pekne zamotať hlavičky. Ostáva mi iba sa tešiť na ďalšiu kapitolku a dúfať, že bude skoro.
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

20. Kara
27.02.2013 [16:55]

Co to ta holka udělala?! Emoticon Neví oč přichází! Emoticon Snad budou přece jen nakonec spolu. Emoticon Pěkný dílek. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon A prosím - nekonči s povídkou. Mě hrozně moc baví a chtěla bych vědět jak dopadne. Prosím, prosím, prosím pokračuj v psaní. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.02.2013 [14:38]

AntjeCullenA teda teď už mě vážně nasrala.. Emoticon Co si o sobě myslí, sakra? On jí řekne, že jí miluje a ona ho pošle do háje? Grrr! Jen jí pěkně profackuj! Osoba jedna samostatně výdělečně činná! No doufám, že jí to Ed neuvěří a bude jí to vymlouvat tak dlouho, až jí ty blbý nápady jako držet si ho od těla přejdou.. Snad nikdy víc mě ta Bella neštvala! Trubka jedna.. Emoticon Doufám, že tu další kapitola bude cobydup.. Protože jsem zvědavá, jak tohle napravíš.. A ať tě žádnej SE ani nenapadne! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

18. Pegi
27.02.2013 [0:09]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17. Verča
25.02.2013 [23:10]

Páni Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Musím říct že když jsem končila s touto kapitolkou, měla jsem slzy v očích Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Protože jo, miluju tuhle povídku a tvůj styl psaní a teď jsi mě vážně dojala Emoticon Emoticon Emoticon To, jak Bella donutila sebe samu oputit Edwarda a celý ten jejich dialog... dokonalé Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon I když bych samozřejmě byla radši, kdyby si nadšeně padli do náruče, ale to b pak už asi nebylo o čem psát Emoticon Emoticon
Musím ale říct, že Bellu chápu. Já bych na jejím místě cítila a nejspíš i udělala to samé. I když u takového sexy chlapa jako je Ed tak nevim nevim kde by skončilo moje odhodlání Emoticon Emoticon Emoticon Takže i když se to zdá divné, tak Bella má můj velký obdiv. Protože jsem přesvědčená, že všechno co udělala bylo proto že byla přesvědčená o tom, že je to to nejlepší řešení Emoticon Jejda, ze mě ještě bude fylozof, to je děsivé Emoticon Emoticon Takže radši už mlčím Emoticon
Hlavně piš piš dál a já se strašně těším na pokračování Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16. Ivca
25.02.2013 [20:43]

Moc krásná kapitola. Pokračuj dál a za sebe a i za ostatní doufám, že je nebudeš moc dlouho trápit. Emoticon Emoticon Emoticon

25.02.2013 [20:21]

N1I1K1O1Li0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/007/423/untitle.JPG

Žádný vyhazov. Vždyť... Co by pak náš Edík dělal? To by nešlo... Já chci, aby byl její bodyguard. Aby mu dala šanci. Aby byli spolu... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Doufám, že se Edward své lásky nevzdá a bude bojovat. Sakra, je to přece Edward (!), tomu nemůže říct ne! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Kapitoly ti jsou skvěle, hlavně nekonči. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. Petronela webmaster
25.02.2013 [19:51]

PetronelaPáni, tak takovýhle vývoj situace jsem nečekala. Tohle bylo... Emoticon takhle jsem se asi tvářila, když jsem četla to Bellino rozhodnutí nedat Edwardovi šanci. Nečekala jsem, že bude až takhle proti jakémukoliv vstahu s ním - nebo vlastně kýmkoliv jiným. Docela mě to překvapilo, takže jsem teď zvědavá, jak to hodláš udělat dál - jak bude Edward bojovat o to, aby s ní mohl být?

13. kiki1
25.02.2013 [19:45]

kiki1 Emoticon Emoticon Emoticon Néééééééééééé!!! To Bella přece nemůže udělat, nemůže dát Edwardovi výpověď! Oni musí být spolu. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Takhle to být nemá. On miluje ji, ona miluje jeho, tak přece mají být spolu. Ach jo. Emoticon Od Bely to teda moc hezký nebylo, jak to Edwardovi řekla. Určitě ho to teď bude mrzet a skutečně odejde. Snad se to Belle pořádně rozleží v hlavě a dojde k názoru, že bez něj nemůže být, protože ho miluje a zase se nakonec setkají. Musí to dopadnout dobře. Chci HE. Emoticon

Co se týče přidávání kapitol, ať tě ani nenapadne povídku nedopsat! Emoticon Mně se moc líbí a chci vědět jak skončí. Už jsem to asi říkala, ale to, že lidi nekomentujou neznamená, že povídku nečtou a něchtějí pokračování. Jenom jsou líní komentovat. Takže, pěkně piš. Emoticon Emoticon

Úžasná kapitola, těším se na další a doufám, že bude co nejdřív. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!