Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Mezi ohněm a ledem - 13. kapitola

Mezi ohněm a ledem - 13. kapitolaTímhle vás možná překvapím. Stmívání už rozhodně není můj koníček, ale ty komentáře mi rvaly srdce, takže jsem se rozhodla povídku dokončit. Nečekejte nic velkého, spíš jen tak dvě tři kapitoly, ale máte pravdu, nechat něco nedokončeného není fér... Vím, že je to pozdě, ale lepší pozdě, nežli nikdy. :)

Své oči jsem upírala na Jacoba, jak moc byl teď zranitelný. Jak moc mě svírala potřeba být tu pro něj a nikam už neodcházet. Zahodit za hlavu své studium a sedět tu s ním do konce života. Jenže to byla naivní myšlenka. Nikdy by to nemohlo fungovat.

Najednou se pohnul, téměř jsem sebou trhla, jak jsem se lekla. Jen něco chrčivě zašeptal. Okamžitě jsem všechno hodila za hlavu a klekla si k němu, „Jaku?" zašeptala jsem tiše.

„Jennifer?" zamumlal na oplátku. Jen jsem na okamžik zavřela oči a snažila se potlačit bolest, která mi sevřela hrudník. Zapomněla jsem, v jeho životě je jiné děvče. Normální děvče, ne zrůda jako jsem já. Jak mě mohlo jen někdy napadnout, že bychom mohli být spolu. Jsme tak rozdílní, jsme jako oheň a voda, jako tma a světlo. Kdo tehdá prohlásil, že protiklady se přitahují, pěkně kecal.

Přesto jsem ho v tu chvíli nedokázala opustit, chytla jsem ho lehce za ruku, „jsem tady."

„Mrzí mě to," tiše zamumlal a snažil se pootevřít oči.

„Nic se nestalo, všechno je v pořádku," vlastně jsem vůbec netušila, na co mu odpovídám, ale přišlo mi to v tu chvíli správné. Ztěžka otevřel oči, ale zřejmě měl zamlžený pohled, nemyslím, že by mě poznal. S vypětím všech sil se na posteli posadil.

„Měl bys ležet," pokoušela jsem se ho přesvědčit, aby si opět lehnul, ale bezvýsledně. Pevně mě držel za ruku a prohlížel si mě.

„Někoho mi připomínáš, někoho, koho jsem znával, ale ta už je pryč, rozhodla se začít jinej život." Přišlo mi, že mluví trochu z cesty, ale přitom mě jeho slova hřála. Samozřejmě jsem doufala, že ta slova jsou o mně, věřila jsem v to. Jen jsem si tak lehce sedla na postel vedle něj.

„Někdy je změna potřeba, začít novej život není hřích, někdy není jiná možnost."

„Vždycky je jiná možnost, všechno se dá zvládnout. Příjdu si, jako by mě... kus chyběl, když tu není. Nedokážu se smát tak, jako s ní. Moc mi chybí, víš. Sice nevím, kdo jsi, ale kdybys ji náhodou viděla, řekni jí, ať se vrátí domů, prosím," zakňučel jako štěně, které někdo uváže před krám. Hned potom znovu usnul. Lehce a opatrně jsem ho položila zpátky na postel. Zmítaly mnou všechny možné pocity. Najednou jsem nevěděla, co je správné, co bych měla udělat. Mám tu zůstat? Ale co když to všechno byly jen plané řeči, co když ve skutečnosti mluvil o Jennifer, nic o ní nevím, třeba někam odešla.

Možná bych měla odjet a už se nikdy neozvat. I kdyby mluvil o mně, jednou zapomene, najde si někoho, kdo pro něj bude mnohem lepší než já. Ano, přesně to udělám. Dám mu šanci na lepší život.

Lehce jsem se k němu sklonila a něžně mu přitiskla rty na tvář, pak jsem se přesunula k uchu, do kterého jsem jen lehce zašeptala pár slov, „Sbohem, Jaku, nikdy nezapomenu." Letmo jsem mu přejela rukou přes tvář a opět jsem se narovnala. Byla jsem přesvědčená o tom, že dělám správně, že přesně tohle je to nejlepší, co pro něj mohu udělat...Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Mezi ohněm a ledem - 13. kapitola:

 1
1. Ceola
17.02.2012 [13:28]

A jéje...nejradši bych viděla Lilly a Jacoba spolu a štastné :)) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Chtělo by to pokráčko :))) Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!