Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Knižnica mŕtvych - 1. kapitola

Knižnica mŕtvych - 1. kapitolaDúfam, že vás minulý diel zaujal a ak hej, tak si potom môžete prečítať tento... Bella sa stretne s... a zaľúbi sa do... Nie je to Edward, ale v pokračovaní poviedky tam bude figurovať najmä on a Cullenovská rodina. :) Prijemné čítanie. :)

Bella:

Pocítila som len jemné pichnutie a potom už len tečenie krvi po ruke. Naplnila sa mi ňou dlaň, až začala kvapkať na zem. Podo mnou sa mi už vytvárala kaluž, keď pominul pocit otupenia. Spravila som tri veci naraz. Prekvapením som otvorila oči, pustila nôž, ktorý so zarinčaním dopadol na stôl a zjačala som, až ma rozboleli ušné bubienky. Ozvena sa odrážala od stien domu, takže som svoj výkrik počula aj 10 sekúnd po tom, ako som ho zo seba vydala. Ruku som išla rýchlo strčiť pod tečúcu vodu, aj keď som vedela, že to nepomôže. Zranenie bolo veľmi vážne. Počula som, ako sa otvorili vchodové dvere. Po chvíli som vedľa mňa počula chlípajúci jazyk. Pozrela som sa dole a uvidela ženu s ohnivo červenými vlasmi. Pozrela sa mi do očí a ja som na chvíľu zabudla dýchať. Červené dúhovky na mňa zízali a... zrazu bola preč. Potom som už len upadla do slastného bezvedomia, kde som nič necítila. Nado mnou sa zavrela čierna hladina a ja, ako som bojovala, tak som bojovala, nedostala som sa cez ňu a vôbec som nevedela, či sa cez ňu dakedy dostanem.

 Otvorila som oči na polovicu. Na viac som nedokázala, lebo mi do nich svietilo ostré svetlo. Postupne som si naň privykla a otvorila oči na plný výkon. V zornom poli som zbadala postavu. Sedel, teda polo-sedel, polo-ležal tam na kresle Mike. Ústa otvorené a slina mu tiekla po krku. Začala som sa smiať na plné hrdlo. Privolalo to celú kopu ľudí. Najprv prišla sestrička, potom doktor a ba čo viac, zobudil sa Mike. To som nechcela. Doktor formálnym hlasom predniesol:

„Dobrý deň, slečna Swanová. Volám sa doktor Carlisle Cullen a som váš ošetrujúci lekár. Vzhľadom k tomu, že nemáte žiadnych rodičov, oznámim vám vašu situáciu. Máte prerezané žily na viacerých miestach, ale už to nekrváca. Môžem sa vás spýtať, ako ste sa k takýmto zraneniam dostali?“ Pozerala som naňho ako teľa na nové vráta. Netušila som, o čom vraví. Pozrela som sa na ruku a mala som tam obväz. Ako sa tam vzal? Popravde som odpovedala:

„Pán doktor, nemám ani tušenie, ako sa mi to mohlo stať. Doteraz som ani nevedela, že sa niečo stalo, inak by som sa asi nesmiala. Viem, že som dostala nejakú obálku s rakvou a potom si nepamätám nič iné.“

„Hovoríte so mnou úplne vážne, slečna Swanová?

„Úplne vážne, pán doktor.“

„Hmm,“ poškriabal sa po imaginárnej brade, „to je divné. Máte dokázané týmto mladíkom,“ ukázal na Mika, „že ste ležali na zemi v kaluži vlastnej krvi a na stole, ktorý stál blízko vás, bol nôž, tiež z vašou krvou.“

„Ako viete, že s mojou? Však rozbory trvajú dni, niekedy aj týždne.“

„Spravil som vám výnimku,“ povedal a očarujúco sa usmial. Vtedy som sa na neho po prvý raz pozrela. Mal krásnu mladú tvár, bez vrások. Blond vlasy vyzerali hebké a pri pohľade na ne som túžila vojsť do nich rukami a... och! Radšej si to nejdem predstavovať, lebo to nezvládnem tu a teraz. Predsa len by to bolo troška, dobre, troška dosť, nefér. Voči Mikeovi.

Chodím s ním už vyše dvoch mesiacov a to je na mňa fakt dlhý čas. Väčšina chalanov mi vydržala tak mesiac. Nieže by som bola nejaká šľapka, skorej... Chalani boli prvý mesiac ako sladké cukríčky. Na zjedenie a úplne dokonalí. Bohužiaľ, potom sa začali postupne prejavovať ich skutočné vlastnosti. A to už bola iná pieseň. Preto som bola rada, že chodím s Mikeom. Napriek tomu... Teraz som sa zaľúbila. Do Carlisla Cullena.

Osud:

Toto som zrovna nechcel! Hľadal som jej pravú lásku, nie toho Mika, ktorý pretiahne, čo vidí a práve sa odtrhol od mamičkinho prsníka! Bože, to som zase pokazil. 350 ročný upír! To je aj na mňa moc. Musím jej to nejako skomplikovať. Veď život nie je hračka a aspoň sa poučí.

 Bella:

Už je to pár mesiacov, čo sa s Carlislom poznám a pravidelne stretávam. Naďalej chodím s Mikeom, ale ten si už na mne všimol nejaké zmeny. Našťastie nás s Carlislom ešte neodhalil. Tak isto aj Carlislova manželka, Esme, bola v nevedomosti. Carlisle však dostal bláznivý nápad. Chcel ma predstaviť svojej rodine.

Mike:

Niečo sa deje, viem to. Bella je pri mne v poslednom čase... veľmi divná. Nerozpráva sa so mnou tak uvoľnene ako predtým, stále jej v ramenách vidím nejaké napätie. Ako keby niečo tajila. Ale čo? Musím ju dať sledovať. Viem, že to nie je pekné, ale radšej chcem vedieť, čo sa deje skôr ako neskôr. Neskôr by to bolo iba horšie. Teraz sa tomu dá ešte zabrániť.  

Ihneď som vytočil telefónne číslo môjho kamaráta - detektíva. Už som ho pri pár frajerkách využil.

„Ahoj, Ronaldo, mám pre teba prácu...“

Bella:

Nastal osudný deň. Obliekla som si tmavomodrý padavý top a k tomu doladila bielu sukňu, siahajúcu tesne pod kolená. Biele balerínky alebo, ako ich volala moja mamina, - tichošľapky - a išlo sa.

Bála som sa. Nevedela som, ako ma Carlisle predstaví. Vyšla som z izby a spomenutý nadšene zatlieskal:

 „Vyzeráš úžasne, miláčik!“ zašepkal mi do ucha a zhryzol mi ušný lalôčik. Ja som si na to pritiahla jeho tvár k sebe a nadšene ho pobozkala. Naše jazyky sa prepletali a nikdy by sme neboli skončili, nebyť Carlislovho mobilu. Zazvonil a on sa odo mňa s veľkým povzdychnutím odtrhol.

Kým on telefonoval, ja som si išla premaľovať lesk na pery. Telefonát bol krátky a aj keď ma zaujímalo, kto volal, nespýtala som sa. Predsa len, nech má svoje súkromie. Nasadli sme do jeho čierneho, silného a veľmi pohodlného auta. Muselo ho stáť kopu peňazí, ale neriešila som to. Načo?

Carlisle naštartoval a vyrazili sme...

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Knižnica mŕtvych - 1. kapitola:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!