Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Horiaci prach - 1. kapitola

cosmopolis


Horiaci prach - 1. kapitolaLeah to v živote nemala ľahké. Najprv sa s ňou rozišiel jej milovaný chlapec, potom zistila, že sa zamiloval do jej obľúbenej sesternice, čo v nej vyvolalo premenu na vlka a spôsobilo smrť otca. Za to všetko by si mohla zaslúžiť aspoň trocha šťastia... V dnešnej kapitole Leah dostane veľa podnetov ako by mohol jej život pokračovať ďalej...

Na indiánsku dedinu v La Push na Olympijskom polostrove sadla hmla. Ovíjala sa okolo budov, skál a stromov ako had. Rozlievala sa nad oceánom, po stráňach i uliciach. Bolo šero a pomerne chladno. Tancujúcich kvapiek postupne pribúdalo, hustejšie zapĺňali uličky i chatrče stojace v obklopení stromov. Dážď prenikal k ich základovým kameňom a klopal na zem pokrytú oparom.

Dom Cleawaterovci bol starý jednopodlažný zrub, z každej strany obkolesená živým plotom, ktorý dedili prakticky od nepamäti. Mohol v nej sídliť nejaký vyššie postavený kmeňový starec alebo dom patril nejakému bohatému rybárovi. Nech už bol jeho pôvod akýkoľvek, impozantná stavba zapadala do charakteru indiánskej dedinky svojim priečelím z vyblednutých dosiek porastených brečtanom. Tok času sa na ňom podpísal aj prestavbami. Rodina k domu dobudovala veľkú terasu. Zboku ju pripojili ku krytej verande.

Väčšina osadenstva domu vstala skoro ráno, aby zariadili obchôdzky, ale Leah sa nečakane zobudila až okolo deviatej s tvárou pritisnutou na dreve písacieho stolíka. Ako už mnohokrát predtým, zaspala pri diele, ktorému sa venovala predchádzajúcu noc. Na výkrese padala hviezda, ktorá ožiarila oblohu a vlka skrývajúceho sa medzi listami. 

Otvoreným oknom dovnútra prenikal chlad a svetlá nad stolom zostali zasvietené, čo vďaka sychravému počasiu postrehla takmer ihneď.

Prinútila nohy pohnúť sa k posteli, aby si ešte na chvíľu odpočinula.

Možno trochu vnímala blížiace sa kroky, možno nie, každopádne sa jej ani trochu nechcelo otvárať oči a musieť sa dívať na svet okolo. Myslela si, že keď bude pozerať do tmy dostatočne dlho, nakoniec sa všetky problémy a skutky rozplynú v ničotu.

Leah znova tvrdo spala, keď jej mama vošla dovnútra a začala jej odťahovať závesy, aby dnu preniklo nejasné svetlo. 

„Priniesla som ti darček." 

„Nemám sviatok,“ zašomrala Leah do vankúšov.

„To ťa nemôžem prekvapiť len tak?" 

Vlčica zabručala a neochotne sa otočila. Obzerala sa sem a tam, ale nevidela žiadnu darčekovú tašku ani škatuľu v baliacom papieri. „Čo je to?" 

Sue ukázala na vázu plnú fialových kvietkov. „Levanduľa. Potrebuješ ju." 

„Aha."

 Leah sa znova obrátila. Samozrejme, že jej aj samej mohlo dôjsť, že sa podľa Sue tie najlepšie darčeky nedajú zabaliť. Pre obe ženy bolo ťažké ignorovať chyby tej druhej. Zároveň verili, že v každom človeku bolo niečo, čo na ňom iní mohli obdivovať a čo sa od neho mohli naučiť. Nemala právo mame nič vyčítať. Vždy sa ich snažila zahŕňať láskou aj drobnými darčekmi ako sú špeciálne raňajky, výlet alebo niečo vyrobené. Všetko, aby Leah a jej mladšiemu bratovi Sethovi vynahradila nepriazne osudu.

„Vieš, čo táto rastlina znamená?"

„Nie a ani ma to nezaujíma."

„Levanduľa sa považuje za symbol čistoty a oddanosti. Navyše, fialová farba je farbou šľachty, takže je aj symbolom elegancie, ušľachtilosti a luxusu. Farebné levanduľové kvietky hovoria o bohatstve a múdrosti alebo prísľube nového dobrodružstva....“

Leah si povzdychla. „Musí každý indián vždy veriť v nejaký symbol?"

Sue si jej pripomienky už nevšímala a rozprávala ďalej. „Levanduľa ako darček symbolizuje šťastie. Farba tejto rastlinky je farba ženskosti, stelesňuje pôvab, romantiku, niečo jedinečné a mimoriadne. Tiež je spojená s duchovným liečením a upokojením."

„A čo ja s tým?" 

„Leah, bitka proti Volturiovcom dopadla dobre a Jacob sa vtisol do Bellynej dcéry. Už niet žiadneho nebezpečenstva. Môžeš si oddýchnuť a myslieť trochu na seba. V Samovej svorke je veľa vlkov, ktorí sa o územie postarajú...“

„Lenže ja nie som v Samovej svorke. V Jacobovej sme iba piati.“

„Novú zmluvu o území a prímerí nechaj na nás, starších. Ani nevieš aké to je byť mladým dievčaťom." 

„Keď budem chcieť, môžem byť mladá navždy." 

„Tvoje telo síce nestarne, ale myseľ áno."

„Ako môžeš byť po tom všetkom, čo sa ti stalo, stále taká pozitívna?" nechápala mladá indiánka.

„Mám vás a..." 

„Charlieho Swana,“ dodala dcéra a otočila sa, nech vidí jej reakciu.

Sue sa s pohľadom z okna červenala. „Áno."

„Nebudem ho volať otec."

„Už si to neraz dôrazne naznačila."

„A nová pijavica nebude moja nevlastná sestra." 

„Aj to viem."

„Tak už vstávaj. Dnes je krásny deň,“ súrila ju mama opäť. Po tom, čo odišla v izbe zostala iba levanduľová aróma.

Leah chcela ešte niečo odseknúť, ale nahlas zívla. Rada by sa vyhovorila, že starostlivosť o La Push ju vyčerpávala, no nemohla zhodiť svoje nezdravé zlozvyky na druhých. Ako povedala mama, Forks a jeho okolie malo dve svorky, jednu rodinu upírov a všetci dohromady boli účinný ešte aj pred kráľovskými pijavicami, ale človek nikdy nevie. Preto Leah tajne odchádzala do lesa, aj keď nemala hliadku a snažila sa striehnuť, kde sa dalo.

Je ťažké snažiť sa byť lepším, keď to, čo je v nás najlepšie a najhoršie, sme proste a jednoducho my.

V dome vládol minimalizmus. Nie preto, že by na tom boli finančne tak zle, ale Sue verila, že ich nezávislosť na hmotných statkoch navráti k láske k prírode a prirodzeným zdrojom. Čím menej vecí budú vlastniť, tým viac sa ich naučia vážiť a vhodne s nimi narábať. Nekupovali čaje z obchodu, ale chodili zbierať bylinky, chytali ryby, chovali sliepky, piekli chlieb... Ak už aj potrebovali niečo kúpiť, urobili tak v bezobalovom obchode. Doniesli si vlastné nádoby a zobrali koľko potrebovali. V špajze neskladovali potraviny a nikdy nemali prebytok. Ak už aj mali veľa mäsa alebo obyčajného koláča, odniesli to k susedom, ktorí to potrebovali viac.

Keby v La Push nepanoval ten „smiešny“ vlčí gén, mohli si spokojne nažívať.

Kuchyňou sa vznášala sladká vôňa palaciniek. Leah z toho prišlo zle, pretože jej to pripomínalo pijavice, s ktorými strávila nadmieru času. Preto roztvorila okno dokorán. Nikto tomu nepripisoval pravý význam, pretože Sue si už dávno zvykla, že sa jej deti potrebujú chladiť ako vlky, preto si len cez plecia prehodila šatku so strapcami a ďalej piekla.

„Aké dnes máte plány?"

„Zájdeme si s chlapcami do krčmy na pivo,“ zvolal veselo Seth, ktorý sa už napchával šiestou palacinkou.

„Seth! Nemáš ani osemnásť. Kroť sa."

„Jasné, mami."

„A čo ty, Leah?"

Leah si z tváre šúchala posledné zvyšky spánku a sadla si k bratovi. „Nič výnimočné." 

„Mohli by sme si urobiť dámsku jazdu. Ísť na kozmetiku, do kaderníka a kúpiť ti nejaké šaty." 

Vlčica sa zamračila na zničený stôl. „Nemáme peniaze na rozhadzovanie." 

Sue položila pred dcéru plný tanier. „O peniaze sa nestaraj.“

Vzala vidličku, ale palacinky na tanieri iba prehadzovala zo strany na stranu. „Založil ťa tvoj milý?"

Sue mlčala. 

„Ach, Bože," povzdychla si Leah, pustila vidličku a oprela sa o stoličku. „Ak nám chceš niečo oznámiť, tak to urob teraz a nenechávaj to na "perfektný" rodinný deň. Už nie sme malé deti." 

„Tak aby si vedela, mám ešte niečo ušetrené z upratovania domov a minulý rok ste mi tiež štedro prispeli zo svojich brigád. Nie som odkázaná na pomoc niekoho cudzieho." 

„Mami, ale veď Charlie Swan nie je cudzí. Je to tvoj priateľ a si pri ňom šťastná. Je to vidieť. Nerob si pre Leah starosti. Bol by som rád, keby bola Bella moja nevlastná sestra. To bude rodinná línia. Budem nevlastný strýko Jacobovej frajerky." 

„Vo Forks a La Push sa už mieša každý s každým. Je to odporné,“ zavrčala Leah.

„Príde ti to nechutné, lebo nikoho nemáš. Nikto z La Push ťa už nechce, lebo si protivná a skončíš ako stará dievka. A nebudeš môcť mať ani mačky, lebo ich odplašíš. Chápeš, lebo si vlk. Predchodca psa." 

„Veľmi vtipné, Seth."

Seth doširoka roztvoril oči. „Ty na mňa nebudeš kričať, ani mi to nijako nevrátiš?" 

„A na čo?" 

„Páni, ty si už úplne stratila chuť do života." 

Sue si dcéru poriadne prezrela a strčila pred Setha kartón vajec. „Seth, zabehni k susedom odniesť im čerstvé vajíčka." 

„Hej, idem,“ potešil sa Seth, že môže druhým pomôcť. Opäť prehliadol skutočný zámer.

Sue sa posadila oproti dcére a vzala jej ruky do dlaní. Boli horúce ako radiátor. „Leah, robím si o teba veľké starosti."

„Viem." 

„Nepáči sa mi, že nemáš o nič záujem."

Leah odbiehala pohľadom inde. „Mám záujem o veľa vecí.“

„Tak mi vymenuj aspoň päť činností.“ Sue si pripravila prsty na počítanie.

„Ani teba nebaví až päť činností."

„Tak aspoň tri." 

„Fajn. Rada behám, mám rada rýchlosť..."

„To je to isté. Zatiaľ si vymenovala iba jednu vec,“ ukazovala jej palec.

„Tak ma baví iba behať. Aj to je viac ako nič."

Sue otočila hlavu na papier vystavený na chladničke. Boli na ňom ľudia skrývajúci sa pod farebnými dáždnikmi pred čiernobielymi domami v La Push. „Už ťa nebaví ani maľovať.“

„Bola som iba dieťa. Maľovanie nikoho neuživí.“

„Ach, koľko vecí som vás naučila a vy ste ich zobrali za svoje až príliš. V živote nemusí byť všetko iba praktické a prospešné. Treba sa vedieť zahŕňať aj takými vecami, ktoré pre nás majú citový charakter.“

„City,“ vytiahla jeden kútik, ale oči sa jej blyšťali znechutením.

Sue z oka vytiekla slza. „Možno... Možno ťa tu v La Push už nič nečaká. Možno tu tvoja úloha skončila a musíš ísť hľadať svoje šťastie ďalej.“

„Mami,“ oslovila ju Leah nežne.

„Vždy som vedela, že si dostatočne silná, aby si od nás odišla.“

„Nie som taká silná, ako si myslíš.“

„Ale si, iba si musíš veriť,“ snažila sa na ňu usmievať pomedzi slzy.

Leah ju obišla a sadla si na mamine kolená. So svojou vyziabnutou postavou ju nemohla nadmieru zaťažovať. Objala ju okolo krku ako malé dievčatko. „To by si pre mňa urobila? Dokázala ma nechať odísť?“

„Leah, matky by za svoje deti aj dýchali, keby mohli.“

„A čo Seth? Nemôže chodiť do školy, strážiť La Push a ešte sa starať aj o teba. A len si teraz nezačni namýšľať, že si nám na príťaž, lebo to nie je pravda.“

„Ja si nič nenamýšľam. V detstve sa starajú rodičia o deti a v starobe sa starajú deti o rodičov. To je jednoduchý kolobeh života.“

„Iba my z neho vybočujeme.“

„Nepopierate prírodu. Veľký Duchovia vás chceli. A so skúškou vždy dajú aj východisko."

Dcéra sa vrátila na svoje miesto a znova ovládla svoj výraz. 

„Pamätáš si príbeh o vlkoch, ktorý nám tvoj otec rozprával, keď sme boli malé?" 

Leah prikývla. 

„Boj je medzi dvoma vlkmi, ktorí žijú vo vnútri nás všetkých. Jeden z nich je zlý. Je to hnev, závisť, žiarlivosť, smútok, ľútosť, chamtivosť, arogancia, sebaúcta, vina, odpor, menejcennosť, lži, falošná pýcha, nadradenosť a ego. Druhý je dobrý. Je to radosť, pokoj, láska, nádej, pokoj, pokora, láskavosť, zhovievavosť, empatia, veľkorysosť, pravda, súcit a viera.“

„Ktorý vlk vyhrá?“ zaujímala sa Leah, aj keď odpoveď už dávno vedela. 

Sue odpovedala:  „Ten, ktorého kŕmiš.“

Obe ženy sa zahľadeli von oknom. Kvapky sa pretekali po skle. 

Príbeh dvoch vlkov nás učí, že naša budúcnosť a náš osud je v našich rukách. Je na nás, aby sme kŕmili našu odvahu; je len na nás, aby sme kŕmili svoju myseľ všetkým, čo potrebujeme na dosiahnutie úspechu a šťastia v našom živote...

Seth vbehol naspäť do kuchyne.

„Čo sa to tu deje?“ doberal si ich zvesela, ale mamine a sestrine výrazy ho zarazili. „Niekto zomrel?“

Leah sa postavila a snažila sa byť silná aspoň pred bratom. Tvrdo na neho pozrela.

Sue poťahovala v nose. „Leah odchádza.“

„Leah, to mi nemôžeš urobiť.“

„Nesmieš ju presviedčať, Seth.“

Seth vyzeral rovnako ako v deň, keď sa Leah prvýkrát premenila. V obývačke stál veľký vlk, otec na kresle lapal po dychu a mama ho prosila, aby šiel po Sama. Na jednej strane chcel chrániť celú rodinu, ale na tej druhej chcel Sue poslúchnuť. Teraz mal rovnako rozpoltenú dušu. 

„A keby si skúsila robiť niečo nové? Mohla by si odísť zo športového obchodu a zamestnať sa ako sprievodkyňa alebo ako inštruktorka horolezectva."

„S ľuďmi už nemám žiadnu trpezlivosť."

„Mne sa zdá, že sa už ani nevieš hnevať."

„Mám ti ukázať svoj hnev?" vycerila zuby.

„Deti!" okríkla ich Sue pobavene. 

„Kedy odchádzaš?" opýtal sa polámane a zvalil sa na stoličku. 

Leah vyskočila na nohy a postrapatila mu vlasy. „Nebuď vždy taký pokorný, braček. Používaj aj vlastnú hlavu."

„V tom prípade nesmieš odísť. Prečo by si to robila? Máš tu všetko, čo potrebuješ."

„Nie, všetko nie."

Smutne sa pousmial. „No jasné, všetci vieme, čo ti chýba."

„Tak aspoň dojedz raňajky," ponúkla ju mama. 

„Nemusím odísť hneď teraz. Veď sa tu ešte nájde nejaká práca, ktorú treba dokončiť."

Seth otáčal hlavu doboka, ako to robili skutočné vlky, keď niečo skúmali. Leah bola porovnateľnejšie milšia a hoci sa neusmievala, tvár mala rozjasnenú ako už dlho nie. 

„Čo chceš dokončiť? Ja by som utekal ďaleko hneď. Nemusel by som si upratovať izbu, čistiť zuby, ani chodiť do školy," zasníval sa Seth a tmavé oči sa mu zúžili kvôli úsmevu od ucha k uchu. 

„Myslím na lepšie veci. Napríklad si ísť po výplatu, aby si mal z čoho jesť..."

„Prosím ťa, viem si uloviť králika a keby som sa nenajedol doma, stačí ísť k susedom."

„A potom prečo si taký spoločenský. Kvôli koláčom!" doberala si Leah ďalej svojho brata. Stále nemala svoj zvyčajný nevraživý tón. 

Po raňajkách sa Leah vrátila do izby, aby si do tašky pripravila oblečenie, ktoré si v meste oblečie. Vybrala si čierne kožené topánky nad členok, rifle a biele tričko s dlhým rukávom. Vlasy ani neskúšala česať, pretože na tom nezáležalo. Po premene budú jej pramene vyzerať rovnako strapato ako teraz. 

Do mesta Leah bežala po lesnej ceste a myslela iba na odchod. Pomedzi stromy zakrátko prebleskoval Jacobov ryšavo hnedý kožuch. Snažil sa ju predbehnúť, ale zvyšok jeho myšlienok bol chaotický. Boli to rôzne obrazce presvetlené slnkom, ale aj zahalené pod rúškom noci. Boli to spomienky na Leah.

Leah sa snažila pohybovať svojimi svalmi ešte rýchlejšie, ale s Jacobovým poslaním prichádzala aj sila, až sa mu nakoniec podarilo skočiť pred Leah.

Prudko zaborila pazúry do zeme, aby mu nevrazila do papule.

„Leah, neodchádzaj," prosil ju Jacob v myšlienkach.

Skoro sa pousmiala, keď pocítila, že mu bude naozaj chýbať. 

„Na čo zostávať? Seth konečne chodí normálne do školy, mama má Charlieho, ty máš svoju polopijavicu," vyštekla znechutene. „Mňa už nikto nepotrebuje." 

„Potrebujeme ťa tu. Si dôležitá súčasť našej svorky. S tebou máme niečo viac ako Sam. Máme ženskú dušu a to nám nikto iný nenahradí." 

„Zmäkol si. Nebuď taký melodramatický."

„Raz mi niekto povedal, že byť šťastný akýmkoľvek spôsobom je lepšie ako byť nešťastný z niekoho, koho nemôžeme mať," parafrázoval ju.

Leah sa nepáčilo, koľko zo svojej duše musela prezradiť ostatným.

„Mohol by som na teba použiť Alfa hlas.“

„Neurobíš to,“ odhadla ho.

„Keď som sa dozvedel, že sa bude Bella vydávať...“

„Hej, viem. Musel si odísť.“

„Možno potrebuješ to isté. Bežať, kam ťa nohy ponesú a kto vie, možno sa nevrátiš na prázdno.“

„Dávaj pozor na môjho brata.“ 

Leah zdvihla labu a Jacob jej ustúpil z cesty. 

Vlčica sa na človeka premenila medzi stromami, ktoré obklopovali celé mesto. Po uliciach už pokračovala pešo v oblečení, ktoré si vybrala ráno. V obchode to vybavila rýchlo. Indiáni z La Push sa už nad niektorými náhlymi rozhodnutiami svojich krajanov ani nepozastavovali. Skrátka iba vycítili, že je to niečo nad ich vlastné chápanie alebo nad to, čo neboli starší kmeňa ochotní povedať. 

Keď sa Leah vracala späť na miesto, kde sa premieňala, prebehol okolo nej chlapík s veľkou taškou v ruke a za ním sa hnal Charlie Swan so svojim mladším kolegom. 

Náčelník mal oveľa lepšiu kondíciu ako väčšina mužov v jeho veku, ale sily mu už neslúžili ako za mlada a začínal spomaľovať. 

Leah neváhala a rozbehla sa za lupičom. Predbehla mladého policajta a hnala sa za prenasledovaným. Pri behu jej pomáhala nadprirodzená sila, ale aj bez nej sa kedysi venovala cezpoľnému behu a ďalším športovým aktivitám. Ako veľmi jej to chýbalo. 

Prebehla po ceste, a aj keď sa záškodník veľmi snažil ju spomaliť kľučkovaním zo strany na stranu a šmýkaním sa po mokrej ceste, indiánka ho doháňala. Bandita preskočil kovovú bránku vo výške jedného metra a utekal na detské ihrisko. Pod hojdačkami bol štrk a šmykľavka viedla rovno do čerstvej mláky. 

Lupič zakopol a pustil plastové vrece do vody. Otočil sa na Leah. „Sakra!" 

„Stoj!" 

Zložil si kapucňu a konečne mu bolo vidieť do tváre. Bol iba o niečo starší ako ona. Nebolo veľmi podstatné ako vyzerala. Dalo sa ju načrtnúť jedným ťahom a označiť za krásnu. „To by sa ti tak páčila, maličká, čo?" 

Leah si povzdychla. Už ju unavovalo hľadať v každom mužovi zmysel svojho života. No bola rada, že si osud nevybral tohto darebáka. 

Aké jednoduché by bolo premeniť sa na vlka a roztrhať ho v zuboch. 

Kopol do štrku a kamene sa rozleteli na Leah. 

Kým krivila tvár, chlapík vzal palicu. 

Leah sa ironicky uškrnula. Otec ju už ako päťročnú učil ako narábať so štvrťpalicou. A teraz, keď v nej bola majestátnosť magického zvieraťa, nenechá sa ním zastrašiť. Niekoľkými náhlymi výpadmi mu palicu vykopla, ruku mu stočila dozadu pritlačila o stĺp domčeka so šmykľavkou. 

„Mám svoje práva! Musíš mi ich povedať!" 

„Ja nie som policajt, tak drž hubu." 

Kolenom ho pritlačila viac k drevu a čakala, kým sa neukázali skutočný policajti. Mladík v uniforme mu na ruky nasadil putá a začal rozprávať zvyčajné frázy. Hneď za ním sa na ulici objavilo policajné auto, z ktorého vystúpil Charlie. 

„Urobila si veľmi dobre, že si sa za ním rozbehla. Páči sa mi... ehm, si veľmi odvážne dievča. Po otcovi. Keby si chcela, máme jedno voľné miesto," zakašľal náčelník. 

Leah zdvihla obočie. „Ponúkate mi prácu na polícii?" 

„Prečo nie? Máš všetko, čo dobrý policajt potrebuje."

„Samozrejme, ak sa rozhodneš tu pracovať, musíš prejsť cez nábor a potom základným výcvikom, ale niečo mi hovorí, že to pre teba nebude problém."

„Tak ja si to nechám prejsť hlavou," odpovedala chladne. Odpoveď už asi tušila. 

„Samozrejme," prikývol Charlie.

Čiernovláska ho obišla. „Zatiaľ sa majte."

„Leah?" 

„No?" Oslovená sa otočila. 

Charlie sa nervózne dotkol brady. „Pozdravuj mamu a povedz jej, že sa na ňu teším." 

„Isteže."

Vyšla na ulicu a nadýchla sa čerstvého povetria. Nebol ešte ani obed a ona už stála pred takými ťažkými rozhodnutiami. A po prvý raz bolo na nej samej ako si vyberie. Bol to oslobodzujúci pocit počúvať hlas vlastného srdca. Neriadiť sa osudom, nepočúvať alfa vlka, nepodraďovať sa zákonom kmeňa. Ani jeden nehovoril o tom, že by nemohla odísť, že by sa nemohla stať policajtkou. Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Horiaci prach - 1. kapitola:

 1
15.11.2021 [15:00]

JessyNámet na poviedku s Leah je naozaj nápaditý a je to také dosť neprebádané územie, čo sa týka FF sveta. Musím uznať, že ma tvoj nápad fakt zaujal a je mi až ľúto, že som sa k poviedke nedostala skôr. Leah je zaujímavá postava a som rada, že sa venuješ aj vlkom. Ja by som to asi nedokázala. Emoticon Leah mi je ľúto, má pomerne ťažký život na svoj vek. Musela si toho dosť preskákat a v porovnaní napríklad s Jacobom a Bellou, ktorí večne fňukali len kvôli sebe navzájom, je omnoho dospelejšia. Alebo sa mi to aspoň zdá. No ale však čo, jedna žena toho predsa vždy musí zvládnuť veľa. Emoticon Výborný nápad, skvelé prevedenie. Emoticon

1. vinnetou
22.10.2021 [23:57]

Hustyyy, fakt! Konečně příběh o Leae a její cestě. Moc moc se mi nápad líbí~~
Těším se na pokračování Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!