Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Grálska princezná Prológ + 1. kapitola - Počiatok

Grálska princezná  Prológ + 1. kapitola - PočiatokZdravím, toto je moja prvá poviedka, tak buďte, prosím, zhovievaví a neukameňujte ma. :) Ako už nadpis naznačuje, poviedka je o poslednej Grálskej princeznej. Jej poslaním je ochrániť svet pred dobou temna, ktorá sa blíži, a prenasledovaní cirkvou. Ako to celé dopadne? Podarí sa rádu Svätého Grálu ochrániť ju? Alebo zlyhajú a posledná nádej sveta bude zmenená v prach. Viac vám už neprezradím. :) Prajem príjemnú zábavu pri čítaní. :)

Grálska princezná

 

Prológ

Cirkev a evanjelium popiera akúkoľvek existenciu potomkov Ježiša Krista. No staré zdroje tvrdia, že po vyhnaní diabla z Márie Magdalény ju prijal do svojich radov. Väčšina historikov si preto myslí, že ich vzťah prerástol v niečo viac. Čo ak majú pravdu? Čo ak z ich lásky vzišli deti? Potomkovia, ktorí boli cirkvou prenasledovaní a zatracovaní zo strachu, že ľudia stratia vieru v Boha. No genocída mala aj iný dôvod, pokrvná línia grálu mala neprirodzené schopnosti, ktorých sa báli. Tento príbeh bude preto rozprávať o osude poslednej grálsej princeznej, ktorá bola ukrývaná a v sladkej nevedomosti žila pokojný život, nad ktorým držal ochrannú ruku Rád Svätého Grálu.

 

1. kapitola - Počiatok

Bella

„Cŕŕn, cŕŕn.“  Kto zase otravuje takto z rána, dúfam, že Charlie otvorí. Otočím sa zrazu... „Ááá, do pekla.“ Človek ani poriadne nevstal a už bozkáva zem. Keď sa konečne vymocem z prikrývok, vbehnem do kúpeľne. Fu, to zase vyzerám. Keby ma prešiel parný valec, asi by som vyzerala lepšie, čo už. Načiahnem sa za kefou a začnem dávať dokopy svoj výbuch na hlave. Po čase to vzdám a svoje neposlušné tmavohnedé vlasy nechám voľne pohodené okolo hlavy, ošplechnem tvár a zistím, že lepšie to už nebude. Rýchlo ešte zhrabnem zo stoličky staré, bavlnené šaty, ktoré nosím na doma. Musím ešte zavolať Angele, či platí to kino dnes večer. Predsa len, s Jessicou sme sa včera dosť hnusne posekali a ona to celé organizuje. Ten pako Mike, prečo mi nedá pokoj? Dosť jasne som mu dala najavo, že s ním nikdy nič nebudem mať. Navrhla som mu, aby to teda skúsil u Jessici a on nič. No, čo už, vyriešim to neskôr.

Som zvedavá, kto nás poctil svojou návštevou. Zbehla som schody, no keďže som neuveriteľne „šikovná“, na poslednom schode som stratila rovnováhu a rútila sa k zemi. V panike som vystrela ruky, pád neprišiel, chytili ma silné ruky. Pôvodne som si myslela, že to bol Charlie, no zrazu som si uvedomila chlad, ktorý z nich sála, a prišlo mi to zvláštne. Pri uchu mi zaznel hlas ako anjelské chóry. Cítila som, akoby ma nežne hladil po tvári.

„Si v poriadku?“ spýtal sa neznámy. Zaklipkám mihalnicami a mám pocit, že ešte stále snívam. Je nádherný, dokonalý, jeho pleť je ako lupienky kvetov čerešne - biela a jemná. Bože, ten chlapec nemal nikdy pubertu? A tie jeho pery! Hm... krásne vykrojené, priam volajúce po bozku.

Dobre, Bella, nádych a výdych, nehypnotizuj mu ich. No tak, pozri sa vyššie, určite má aj oči! Fajn, tak to asi nebol dobrý nápad, začínam sa topiť v tých nádherných karamelkách. Sakra, dievča, veď vieš plávať, tak čo blázniš! Dobre, asi mi začína hrabať. To bude tým, že som ráno necvičila jógu. Teraz mu už láskavo odpovedz, lebo len čumíš ako také teľa na nové vráta.

„Hm... je mi fajn, ďakujem za záchranu od ďalšej modriny. A boli by ste taký láskavý a pustili ma?“ Zmätene ma postavil na zem a začal si ma prezerať zaujatým pohľadom. Hrá sa na röntgen alebo čo? Neznášam, keď ma niekto pozoruje, a tak mu pohľad opätujem. Nedokážem potlačiť vzdych, kam sa hrabe Mikelangelov David? Nesiaha mu ani po členky. Keď si predstavím tú vypracovanú hruď rysujúcu sa pod čiernou košeľou, tečie mi po brade slina. Z môjho snívania ma vytrhlo odkašlanie za chrbtom. Kto, do pekla... ááá, ako som mohla zabudnúť na Charlieho, typická ja.

„Ahoj, oci, aj ty si tu?“ zatrilkujem mihalnicami a tvárim sa štýlom ja nič, ja muzikant. Čakala som, že len prevráti oči a povzdychne si, no nestalo sa tak. Má smutný, zachmúrený pohľad a povie:

„Bells, posaď sa, prosím, nemáme veľa času.“ Prestávam všetko chápať, čo sa to, do pekla, deje! S kamennou tvárou sadám na gauč a čakám na ortieľ, ktorý zmení celý môj doterajší život. Mám pocit, že problémy, ktoré ma trápili pred pár minútami, budú v porovnaní s týmto len banality.

 

Edward

Pred 3 dňami

Túlam sa po lese, hľadajúc niečo pod zub. Neuveriteľne ma mrzí strata života tých úbohých zvierat, no podstatu upíra v sebe nedokážem potlačiť. Sústredím sa, rozprestriem siete, a začnem vnímať celý lesný ekosystém. Začnem pomaly vysávať životnú energiu z dvesto ročného silného stromu, viem koľko si môžem zobrať. Už ako nového zrodu som prechádzal neúprosným výcvikom elitných ochrancov Svätého Grálu. Zo začiatku som zmätený, predsa len v legendách sa taký ako ja živili len ľudskou krvou, no zistil som, že nepatrím k bežnej vrstve. Bol som prijatý do radov vyvolených, prijal som jed tých, ktorí boli stvorení samotnou Máriou Magdalénou na ochranu jej potomkov.

Ešte párkrát si dobijem životnú energiu a zameriam sa na zvieratá, myšlienkou zabijem pumu zakrádajúcu sa k stádu jeleňov, a tak isto jedného z nich. Stádo sa v panike splaší, avšak to ma vôbec nezaujíma, idem si za svojím úlovkom. Puma je ešte krásne horúca, sála z nej adrenalín, skrčím sa k jej hlavnej tepne, vysuniem tesáky a s chuťou sa do nej zahryznem. Cítim, ako adrenalín osladil jej krv a napĺňa mi vyschnuté žily spievajúcou tekutinou. S poslednou kvapkou krvi stekajúcou po perách prejdem k jeleňovi. Našťastie som bol rýchly, takže je ešte stále teplý a nie obyčajná zdochlina. Škoda, že nie je taký chutný, ale tak čo už narobím, nemôžem sa predsa správať ako gurmán. To nemám v popise práce.

Nasýtený, zhruba na pol roka, sa vraciam naspäť do centrály. Avšak, stále mi nedajú pokoja obavy z toho, čo ma čaká. Predsa len, bol som v priebehu dvoch mesiacov na love dvakrát. To nie je normálne, teda aspoň pre nás. Niečo sa chystá. Dúfam, že na dnešnej schôdzi uvedú Starešinovia všetko na pravú mieru. Naša hierarchia je veľmi jednoduchá. Dokopy nás je päť, aj keď pôvodne boli pre rád stvorení desiati, no časy sa menia. Starešinovia sú náš základný kmeň, vydávajú príkazy, to oni boli stvorení Máriou Magdalénou, a potom sme my - ja a Ian, ich učni.

Zdá sa vám to málo? Tak to nie ste jediní, pred pár rokmi sme prišli o piatich členov rádu kvôli pomätencom z Vatikánu. Arkáďania, ako ich radi nazývame. Nesedí vám to k Vatikánu?  Ani mne kedysi, história však nepustí. Kňazi si už na začiatku našej vojny uvedomili, že nemajú proti nám žiadnu šancu, preto sa obrátili na niekdajšiu Arkádiu (dnešné Grécko), z ktorej pochádzali najschopnejší bojovníci sveta. No nebola využívaná len proti nám, napádali ňou Jeruzalem. Myslíte si, že boli presvedčení pri prenasledovaní a upaľovaní čarodejníc, že to robia pre „dobro Boha“?  Tak to asi ťažko. Bola to maskovaná genocída potomkov Krista a Magdalény. Nevinné dievčatá, ženy boli vyhlasované za čarodejnice a chlapci, muži vyhlasovaní za poslov diabla, upírov. Upaľovali ich na hraniciach, sekali hlavy. Len preto, aby dosiahli svoj zámer zničiť akúkoľvek zmienku či existenciu, ktorá by mohla ohroziť ich postavenie. Vytvorili si armádu z Arkáďanov, ich anatómia je podobná našej.

Podstatný rozdiel v nás neodhadnete na prvý pohľad, zistíte ho až vtedy, keď vám nemilosrdne podrežú krk, vytrhávajú nechty kliešťami, režú achilovky a následne vás stavajú na nohy. Sú krvilační, bezcitní a nikdy nezanechajú stopy. Kto ich videl, neprežil. Našťastie sa momentálne naše počty rovnajú a oni pomaly zanikajú, kým my stále držíme pohotovosť. Posledná Grálska princezná pre nich neexistuje, udržať ju v bezpečí stálo až priveľa životov. Ona sa stala našou nádejou na lepší svet, je poklad, za ktorý som ochotný obetovať všetko, aj vlastný život. Nikdy som však nemal dovolené ju vidieť. Pokiaľ by niekto zistil našu prítomnosť, mohlo by ju to stáť život, a tak vyčkávame na ďalšiu generáciu, o ktorú sa budeme starať a dozerať na ňu z diaľky.

Preletel som chodbou k hlavnej sieni a posadil sa k okrúhlemu stolu, starému tisícročia. Áno, je to presne ten z legiend o Kamelote. Najstarší z nás patrili k rytierom Kamelotu, nikdy sa neriadili príkazmi Artuša, to Artuš sa riadil ich pokynmi a oni boli krytí pred svetom. Už len počkať, kým začne stretnutie.

„Edward,“ osloví ma Staršina, „čas sa kráti a ty si naša jediná záchrana...“Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Grálska princezná Prológ + 1. kapitola - Počiatok:

 1 2   Další »
18. Bonnie1516
15.05.2012 [21:23]

úúúúúúúúplne že supéééééééééééérrrrrrrrrr Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17. Ceola
09.05.2012 [19:58]

Zajímavé jdu hned na druhou kapoitolku!! :) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16. martty555
08.05.2012 [18:36]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. E.T.
08.05.2012 [16:40]

Vypadá to na velmi zajímavou povídku, tak prosím rychle pokračuj. Jen málokdy začínám číst povídky od chvíle vydání jejich prvního dílu, ale velmi mě zaujal tvůj název. A to je podstatné - zaujmout čtenáře. Píšeš moc pěkně, takže z tohoto hlediska o tebe strach nemám.
Tak snad neztratíš čtenáře dlouhou pomlkou. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. BabčaS.
08.05.2012 [13:34]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

07.05.2012 [20:42]

Bonnie1516mispa: ďakujem pekne za komentík. Ja som Brawna tiež celého prečítala a Anieli a Démoni sú moja the best uvidíme možno aj z tej sa nechám časom inšpirovať. Zajtra možno pridám ďalšiu kapitolku podľa toho ako budem stíhať. Emoticon

12. mispa
07.05.2012 [20:32]

mispaOd Browna mám přečtené všechny knížky takže se moc těším na pokračování. Fakt super nápad Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Tak jen směle dál =) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

07.05.2012 [19:53]

Bonnie1516Peace: Tvoj komentár ma strašne potrešil. Viem, že som sa pustila neľahkou cestou no skúsim čitateľom predstaviť Svätý Grál najlepšie ako len budem vedieť. Hm... a Bella som tvorila hlavne podľa svojej predstavy, nechcela som ju skopírovať z knihy, predsa len takých už tu bolo dosť. Emoticon

07.05.2012 [19:29]

wauu..! zaujímavé.. a veľmi originálne.. myslím že veľa ľudí nebude chápať vyznam grálu a tak.. ale to nevadí.. budeš mať úspech.. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon čítala som Davinciho kod a tam to bolo dosť jasne napísané všetko a mám rada túto tému.. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon je veľmi vážna a som zvedavá ako sa to s nimi bude vyvíjať Emoticon Emoticon a veľmi kráne napísané.. páčili sa mi tie akoby "odlišné" štýly.. raz som mala pocit že som pubertiačka čumiaca na "boha" Edwarda a raz som mala pocit že sedím na zasadaní členov Grálu... super Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon krásne píšeš Emoticon Emoticon

07.05.2012 [19:25]

Bonnie1516Leluš Da Vinciho Kód ma inšpiroval k napísaniu tejto poviedky. Emoticon
Alice: Ďakujem za pochvalu dúfam, že aj ďalej sa ti bude poviedka práčiť. Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!