Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Grálska princezná - 7. kapitola: Proroctvo

Grálska princezná - 7. kapitola: ProroctvoDnes zistíme: Kto je ryšavá potvora, kde sú vlastne naši hlavní hrdinovia. A pomaličky sa dostaneme ku koreňu veci. Som zvedavá, čo poviete na proroctvo. Veľa šťastia pri čítaní.
Bonnie

Bella

Tá ryšavá krava sa od Edwarda odtiahla, obočie jej vyletelo až k ofine. Jaj, moja, dávaj pozor, aby ti nesplynulo s vlasmi, pomyslela som si, usmiala sa a čakala na jej ďalšiu reakciu. Edward vyzeral ešte vymetenejšie ako na recepcii. Bože, ten z toho robí zase kovbojku. Ryšavke začali černieť oči, keď sa zahľadela na moju prítulnú ruku. Tak to bude ešte rošambo. Edward od nej odstúpil, usmial sa na mňa a povedal:

„Samozrejme, prepáč, drahá, toto je moja sesternica Tanya.“

Natiahla som k nej ruku, uchopila ju a ja som si bola istá, že pokiaľ by tam nebol Edward, mám ju minimálne zlomenú, ak nie odtrhnutú. No čo, už asi nebudem u jeho rodiny veľmi obľúbená, ale stávajú sa aj horšie veci.

„Tanya, čo tu chceš? Pokiaľ viem, máš bývať niekde v Mexiku a nie na Aljaške,“ povedal Edward. Kým on sa tváril, ako keby zožral pol tucta citrónov, ona klipkala mihalnicami a hádzala naňho zvodné pohľady. Začínam sa báť, že nimi spraví celkovo slušný ventilátor, predsa len, kto by chcel dookola dostať prievan, a potom to ešte každému vysvetľovať, tak to by bol gól.

 

Edward

Bože, vôbec sa nezmenila. Stále je tak isto falošná, sebecká, arogantná mrcha. Dokonca sem chodila pravidelne, lebo verila, že sa vrátim kvôli nej, aby som sa jej ospravedlnil, že som ju odmietal, opustil a nikdy ju nebral viac ako len sesternicu. Bola v tom, že ju požiadam o milosť a budeme naveky spolu. Cha, tak to je celkom slušný vtip. Po prvé, nie je to možné kvôli môjmu sľubu a po druhé, nepriťahuje ma. Je síce krásna, dokonalá ako všetci upíri, avšak sála z nej chlad, nikdy by ma nedokázala zahriať, nikdy by mi nebola schopná dať lásku. Je mi jej v podstate ľúto, takže ani keby sa postavila na mihalnice a začala sa na nich točiť, nič by to nezmenilo. Vďaka Bohu za Bellu, to, že sa hrá so mnou na pár, mi neuveriteľne pomôže, aj keď Tanya sa stále nevzdáva nádeje, budem ju musieť trošku usmerniť, nech čo najskôr odíde, ona so mnou ešte flirtuje. Pomiatla sa?

Preto som sa sklonil a pobozkal Bellu na čelo, tak sa v mojich dobách prejavovala náklonnosť manželke. Skôr ako stačí Tanya odpovedať, ozve sa Bella:

„Láska, máličko si pozabudol predstaviť nás obojstranne, alebo to mám spraviť sama?“ spýtala sa. Och Bože! Ja som pako, ako som na také niečo mohol zabudnúť. Dúfam, že mi odpustí to faux pas.

„Prepáč, miláčik. Tanya, toto je moja snúbenica Bella.“ Tak ten pohľad stojí naozaj za to, na tvári sa jej vystrieda prekvapenie, zdesenie, a potom už len zlosť. Pritiahnem si Bellu bližšie k telu. Dúfam, že nebudem musieť zasiahnuť, nechcem jej ublížiť kvôli dobrým rodinným vzťahom. Zrazu začujem odbáčajúce autá, započúvam sa do myšlienok.

Fu, ešte, že to nie sú Arkáďania, aj keď neviem, či čeliť ich hnevu nebude horšie. Tanya sa narovná, nahodí masku obete, v hlave vymýšľa plán ako nás zdiskreditovať, za toto mi zaplatí a úroky budú vysoké. Autá už sú skoro pri nás, načakane sa vedľa mňa zjaví Roza.

„Tak, sestrička, do čoho si sa to zase zaplietla?“ Na perách jej pohráva úsmev a ja mám pocit, že vie, ako to celé dopadne. To už však autá parkovali na šmyku pred domom. Čo iné by sa dalo od upírov čakať, len nechápem, prečo tu neboli už skôr, veď majú v tíme jasnovidku, alebo za tých dvesto rokov od môjho odchodu stratila schopnosti? Šesť upírov zastalo pred nami ako jeden a upierali na nás svoj zmätené, no zároveň šťastné, pohľady. Usmial som a povedal:

„Prepáčte, že mi to trvalo tak dlho, no nemal som na výber.“ Carlisle ku mne pristúpil, silno ma objal a v myšlienkach dúfal, že sa zdražím dlhšie. Ako jediný vedel, prečo som pred toľkými rokmi odišiel.

„Edward, vitaj opäť doma, všetkým si chýbal.“ Bodaj by nie. Dvesto rokov. Bože, tak dlhá doba, nasmeroval svoje myšlienky ku mne. Hneď, ako to dopovedal, už ma objímala Esme a Alice, ani som nedúfal v takéto privítanie, pravdupovediac nezaslúžil som si ho po tom, ako som sa zachoval, no nemal som inú možnosť. Nesmeli ma kontaktovať a už vôbec nie hľadať.

„Edward...“ vzlykala Esme. „Chýbal si nám.“ Zrazu sa ocitnem vo vzduchu a Emmett ma objíma vo svojom medveďom náručí.

„Juchú, si doma, konečne bude sranda!“ Za mnou som začul tichý a nežný smiech, ktorý ma totálne odzbrojil. Nikdy som niečo také nepočul, Emmett naklonil hlavu na bok, aby videl na majiteľa smiechu, no ja som vedel, kto to je, jediná osoba, ktorá ma dokáže odzbrojiť a poblázniť tak, že neviem kde je sever, je moja Bella.

Edward, čo to trepeš, že tvoja! Zabudni. Na také šťastie nemáš právo. Čo budem robiť?

Zrazu ma Emmett pustil na zem a civel na Bellu, videl v nej novú sestričku a kopec zábavy. Keby som mu však nečítal myšlienky, vyštartoval by som po ňom, vôbec sa mi nepáčilo, ako na ňu pozerá. Rýchlo som sa presunul k nej, znova ju objal a totálne ignoroval Tanyu podupkávajúcu nohou za mojím chrbtom.

„Carlisle, rodina, dovoľte, aby som vám predstavil svoju snúbenicu Bellu.“ S hrdosťou pozriem Belle do očí, je mi však ľúto, že toto celé je len fraška.

Tanya zavrčala, otočil som sa na ňu s výhražným pohľadom, nebude po nej vrčať, inak jej utrhnem hlavu. Za sekundu by bola mŕtva, neviem s čím sa zahráva. Dvesto rokov som netrávil ležaním na pláži, Gankata bol môj denný chleba. Je to bojové umenie, ktoré bolo zhotovené vďaka analýzam mnohých súbojov. Zistilo sa, že geometrické rozdelenie súperov je v každej bitke štatisticky predvídaným prvkom. Dokonalým ovládnutím Gankata dosiahne člen rádu najvyššiu možnú zásahovosť  a zároveň drží obrancu mimo štatisticky opätovanej dráhy úderu.

„Ako môžeš milovať človeka? Je to oproti nám len hmyz.“ Moje oči nadobudli čiernu farbu, takto ma už dlho nikto nerozčúlil, no skôr, ako som čokoľvek stihol povedať, ozvala sa Bella:

„Zlatá moja, ty si z ktorej hrušky spadla? Ty tu mrkáš po vlastnom bratrancovi, dobre, že tu netancuješ okolo tyči a on pritom nemá ani najmenší záujem. Ponižuješ sa a vtieraš a ty povieš, že som len obyčajný hmyz. Fu, celkom slušný vtip, si úbohejšia, ako som si myslela. Bez hrdosti, doporučujem ti zbehnúť na najbližšiu psychiatrickú stanicu. A daj láskavo ruky preč od môjho muža, inak ti ich odtrhnem.“ Vyvalil som na Bellu oči. Ty brďo, kde sa to v nej vzalo?

Tanya začala vrčať ešte viac, tak už toho mám dosť. Nestihla ani postrehnúť a už bola pritlačená k múru a ja som ju držal pod krkom.

„Ešte raz to skúsiš a prisahám Bohu, že ti odtrhnem tú sprostú hlávku z krku, rozumieš?“ Má neuveriteľný strach v očiach, mám pocit, že keby nebola upírka, aj by jej cvrklo. Jemne kývne a z jej myšlienok mi je jasné, že už so mnou nič nechce mať, ako rýchlo som ju vyliečil.

„Teraz vypadni!“ Uvoľním zovretie a ona sa zvezie po stene. Zrazu mi na pleci pristane teplá ruka.

„To je v poriadku, upokoj sa, Edward, nestojí za to,“ povie Bella, viem, že som na ňu nemal zaútočiť, ale keď som videl, čo chcela Belle urobiť, neovládol som sa. Tanya sa zatiaľ vyškrabala na nohy a utekala čo najďalej odo mňa, bez jediného slova. Úprimne, ani sa jej nečudujem.

„Tak to bola iná šupa. A ty - potratila si rozum, však bol nasraný ako dingo,“ rehotal sa Emmett. Chcel som mu ten úsmev zmazať z tváre. Bol som naštartovaný chrániť ju pred čímkoľvek.

„Pokoj,“ šepla mi do ucha, vzal som ju do náručia a potreboval som nájsť stratenú rovnováhu.

„Poďme dnu,“ povie Carlisle a už si vykračuje do obývačky. Všetci sa pousádzajú, ja si sadnem k Belle po jej ľavej ruke a Roza po pravej, vždy pripravený. Carlisle nevie, čo sa má spýtať, aby neprezradil, kde som celú tú dobu bol.

„Skúste nám porozprávať svoj príbeh, ako to, že sa ho nebojíš? Vieš vôbec, kto sme?“ Väčšina otázok je myslených na Bellu, a tak mlčím.

 

Bella

Tak, Bella, spusti.

„Ako vidíte, moja adoptívna sestra je napol upír a môj otec mal najlepšieho kamaráta upíra, žijem v nadprirodzenom svete už od svojho narodenia, nie je také zložité stráviť to, že ste upíri a ako vidím, pijete zvieraciu krv, takže je to fajn. Edwarda sa nemám prečo báť. Viem, že spraví čokoľvek, aby ma ochránil. Nedokázal by mi ublížiť.“ Usmejem sa na dotyčného a Carlisle prechádza striedavo pohľadom po mne a po Edwardovi. A začne si mrmlať:


Ukrytá pred zlom roky býva

V srdci bolesť ukrýva

Krásu anjela dostala do vienka

No srdce čisté má ako snežienka

Chrániť ju je povinnosť bledého rytiera

Aj keď on svoje city popiera

Keď posledná slza dotkne sa jej líca

Nesmrteľných dotkne sa víchrica

Roztopí ich kamenné srdcia

Ona však môže dôjsť k mieru

Len keď láska dá jej svoju vieru

 

Hm... čo to je za hlúposť?

„Celkom pekná básnička, to ste práve vymysleli?“ spýtam sa Carlislea.

„Nie, vaša výsosť, to je proroctvo, proroctvo o vás.“


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Grálska princezná - 7. kapitola: Proroctvo:

 1 2   Další »
11. Rena16
27.05.2012 [19:12]

Rena16 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. Ceola
27.05.2012 [17:44]

Krása! Těším se na další! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9. martty555
27.05.2012 [15:29]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. lilinka
27.05.2012 [13:34]

perfektneee Emoticon Emoticon Emoticon

27.05.2012 [12:08]

Irmicka1dnes jsem se do toho pustila vypadá to zajímavě i když že je potomek těch dvou. To nevadí i tak je to originál zajímavé jen tak dál Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.05.2012 [11:05]

CatherineCullenHusté proroctví. Hádám, že to budou muset všem říct. Rychle další!!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. AddyCullen
27.05.2012 [11:00]

Nádhera!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. BabčaS.
27.05.2012 [10:02]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. 1ajjka1
27.05.2012 [9:33]

super Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. lelus
27.05.2012 [8:36]

wow Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!