Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Grálska princezná - 3. kapitola - Zámery

Grálska princezná - 3. kapitola - ZámeryČakajú na nás ďalšie prekvapenia. Bude Bella ochotná odísť? Kto nový príde na scénu? O čom sa rozprávali Charlie a Edward pred príchodom Belly? Aký sľub mu mal Edward dať? Tak to všetko sa dočítate nižšie, prajem príjemnú zábavu.

Bella

Anjel si ma zdvihol do náručia, v ktorom som sa chúlila, a preniesol ma na gauč. Kŕčovito som zvierala jeho košeľu a skrývala sa pred realitou.

„Bells,“ povedal jemne, „viem, že to bolí, no nemám už veľa času. Musím ťa odviesť do bezpečia.“ Zhrozene som naňho pozrela, čo to vlastne robím, veď toho človeka ani poriadne nepoznám. Ako môžem vedieť, že ma nezradí? Čo bude s malou Rosemarie, len nedávno ju Charlie adoptoval. Prečo to vlastne robil?

„Ja... nemôžem ísť s tebou, nemôžem tu nechať svoju rodinu, čo ak sa im niečo stane. Roza má sedem rokov, síce nie je Grálska princezná, no oni to nevedia. Má aj vek na to, aby bola moja biologická sestra.“

„Aká Roza, o čom to rozprávaš?“ zmätene sa pýtal Edward. Hm... Evidentne nebol ešte oboznámený s prírastkom v našej rodine. „Roza je moja adoptívna sestra už dva roky.“ Edwardov zachmúrený pohľad ma utvrdzuje v tom, že Roza bude nečakaný problém.

„Ako člen rádu mám povinnosť a výsadu chrániť ťa, avšak tvoja sestra by mohla byť tak isto v ohrození, preto pôjde s nami,“ povedal rozhodne.

„To je síce pekné, no vysvetlíš mi konečne, prečo som taká dôležitá?“

„Isabella,“ začal jemne, „ty si posledný človek z rodu Ježiša Krista a Márie Magdalény. Si posledný živý dôkaz o klamstve cirkvi. Tvoje poslanie je zachovať rod a ochrániť svet pred dobou temna, opätovnou dobou temna.“ On sa mýli, veď ja mám ledva osemnásť, ešte neviem, čo od života chcem, len nedávno som sa rozhodla pre právnickú fakultu.

„Mýliš sa. Ja som len obyčajný človek, nie som ako vy, nie som upír.“ Tak, a teraz som ho dorazila, asi som to nemala naňho vybaliť, predsa len existencia upírov je stáročia tajomstvom.

„Ako,“ vykoktal „ako si sa o nás dozvedela?“ Spýtavo sa pozrel na Charlieho. Charlie pokrútil hlavou, chcel mu odpovedať, no ja som ho predbehla.

„Počkaj chvíľu. Roza, príď, prosím, dole.“ Za pár sekúnd sa už objavila na schodoch v celej svojej kráse. Anjel vyvalil oči, otvoril ústa, no nevyšlo z nich ani hláska. Tak ten nitroglycerín bude asi nevyhnutnosť. Roza zišla schody a zastavila sa tesne pred ním, natiahla ruku a slušne povedala:

„Teší ma, som Rosemarie Nina Hathawayová Swanová.“ Anjel jej potriasol rukou, aj keď stále vyzeral vyorane. Predsa len, nevidíte poloupírku každý deň.

„Roza,“ ozvala som sa, pretože mi začalo prekážať, ako sa na ňu pozerá. Bella neblázni, nežiarli na ňu. Anjel je síce milý, úžasný, dokonalý, no ona je tvoja sestra. Potriasla som hlavou a dopovedala myšlienku. „Si ochotná odísť so mnou a, samozrejme, aj s ním?“ Rukou som poukázala na Anjela.

„Pokiaľ je to nevyhnutné, podvolím sa,“ odpovedala Roza a už utekala hore baliť kufre.

„Charlie,“ otočil sa naňho Anjel, „okrem toho, že si prijal do rodiny poloupírku bez povolenia a ohrozil tým Grálsku princeznú, svoju dcéru, nesplnil si príkaz o sťahovaní, čo viedlo k jej možnému odhaleniu.“ Tento rozhovor sa mi prestáva páčiť, do otca sa nebude len tak hocikto navážať a už vôbec nie za to, že si osvojil ségru.

„Brzdi, zlatý môj, čo si o sebe myslíš? Nakráčaš si sem ako veľká voda, chceš, aby som opustila svoj život, myslíš si, že ti padnem k nohám a budem ich bozkávať?  No, tak na to zabudni, veď si sa mi ani nepredstavil. Tak, a teraz to skús ešte raz a milšie...“


Edward

Sadol som si v obývačke na gauč. Charlie sa ani neobťažoval spýtať, či si niečo dám. Predsa len si nemohol byť istý, či sa mu nezahryznem do krku. Hm... ešte, že nevedel moje malé tajomstvo. Nemal by predo mnou taký rešpekt.

„Tak, spusti, čo máš v pláne urobiť s mojou dcérou?“ povedal s vážnym pohľadom Charlie.

„Odvediem ju do sídla rádu, je nevyhnutné, aby bola zasvätená. Následne jej bude vybraný manžel, z radov rádu, ako to býva zvykom. S ním potom počne ďalšiu generáciu a bude ukrytá aj s ním do bezpečia.“ Snažil som sa udržať svoj hlas pokojný, nebolo to však jednoduché. Bol som strašne netrpezlivý, predsa len, čaká nás náročná cesta.

„Zbláznil si sa?“ začal hulákať Charlie.

„Upokoj sa, vystrašíš Isabellu a mohlo by to dopadnúť zle.“  

„Myslíš si, že dovolím svojej dcére, aby umrela pri pôrode poloupíra? Považuješ ma za blázna? Nedovolím, aby ste ohrozili jej život. Je to ešte len dieťa a vy ju chcete poslať na jatky, keby aj prežila pôrod, jeden z vás sa neudrží a zabije ju!“ Stále sa rozčuľoval a ja som dúfal, že Bella je zabratá do svojich myšlienok a nepočúva nás.

„Charlie, prisahal som, že ju budem chrániť a nedovolím, aby sa jej niečo stalo. Myslíš si, že by rád dovolil jej smrť? Tak to sa veľmi mýliš, predpokladám, že Renée ti asi nestihla vysvetliť podstatné veci ohľadom zväzku člena rádu a Grálskej princeznej. Obrad neprebieha ako u vás ľudí. Partner, ktorý bol pre ňu zvolený, jej odovzdá svoju podstatu, svoju dušu. Pripúta sa k nej, všetkým, čo mu po premene ostalo, ona bude jediná, ktorá preňho bude existovať, bude jej naveky verný, väčšina z nich umiera so svojim partnerom. Pokiaľ sa však nerozhodnú ostať spolu naveky. Stáva sa to však ojedinele, keďže väčšina sa nechce vzdať svojej ľudskosti. Dieťa, ktoré bude nosiť tvoja dcéra pod srdom, bude napol upír, no dostane sa na svet prirodzeným spôsobom. Výsadu prežiť pôrod majú len ženy rodu Márie Magdalény. A nezabúdaj, nie sme obyčajní upíri. Rád bol stvorený na ochranu Svätého Grálu, takže sme voči volaniu jej krvi imúnni, nepriťahuje nás.“ Keby len vedel, že ani jeho krv mi vôbec nevonia. Bol by ako utrhnutý z reťaze, a to si nemôžem dovoliť, potrebujem od neho rešpekt.

„Dobre, som ochotný ti ju dať, ale mám podmienku. Nech rád vyberie kohokoľvek. Ty sa ponúkneš dobrovoľne a staneš sa jej manželom, podstúpiš obrad a budeš ju ochraňovať tak, ako si prisahal.“ To mu nemôžem sľúbiť, rád také niečo nepovoľuje.

Našťastie ma zachránili zvuky schádzania po schodoch. Zdvihol som zrak a zazrel nádherné dievča, malo pleť ako porcelánová bábika, postavu obopnutú bavlnenými šatami, ktoré sa jej pri chodení mierne vyhŕňajú. Vyzerala ako anjel, oči mierne sklopené k zemi. Túžil som jej zodvihnúť bradu, zahľadieť sa do nich a utápať sa v tej čokoláde. Celý zjav anjela dotvárajú mahagónové vlasy, neposlušne rozlietané na všetky strany. Tak táto žena bola pred nami celý čas ukrytá.

Začal som uvažovať o Charlieho žiadosti môcť ju milovať. Bolo by to lepšie ako vyhrať v lotérií. No zákony rádu sú neúprosné, mám strach, že mi niečo také nebude umožnené. Z mojich úvah ma vytrhlo zakopnutie a Bella padala k zemi. To nesmiem dopustiť. Rozbehol som sa k nej a včas ju zachytil pred pádom. Zdvihla hlavu, pozrela mi do očí a ja som sa začal topiť.

„Si v poriadku?“ spýtal som sa nežne. Edward, začínaš mäknúť.

„Hm, je mi fajn. Ďakujem za záchranu od ďalšej modriny. A boli by ste taký láskavý a pustili ma?“ vypustila z úst a tým ma dorazila.


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Grálska princezná - 3. kapitola - Zámery:

 1 2   Další »
11. majka
06.10.2012 [13:31]

prečitam aj dalšie kapitoly ale zmen to pllls lebo ma s toho asi picne ako som veriaca ktorá nechce nič taketo plls zmen to hmm lebo krasne píses a zničiš si poviedku niečim takýmto

10. renommeen
11.05.2012 [20:57]

Nie, citat ju uz nebudem aj ked pises pekne. Ked nudes pisat dalsiu kapitolovku urcite si ju ale precitam. A len pre info nie som zaryta veriaca, len jednoducho nemam rada ked niektori ludia sudia a pritom nepoznaju, to co sudia. (teraz nehovorim konkretne o tebe...)

11.05.2012 [16:15]

Bonnie1516renommee: V pohode, je to tvoj názor. Nemusí byť u každého rovnaký. Ja rada vyvracám slová cirkvi, lebo podľa môjho názoru sú len zberba ktorá okráda. Ako povedal kamarát sú najziskovejšia nadnárodná spoločnosť. To všetko čo spáchali v mene "Boha" sa nedá odpustiť. Avšak to, že sa mi nepáči cirkev neznamená, že útočím na "Boha" či Ježiša Krista. Prečo by to, že mal deti ak ich mal, podľa mnohých historikov, malo zatieniť skutky ktoré vykonal. Určite si zaritá veriaca, takže ti nedoporučujem môj poviedku čítať ďalej. Emoticon

8. renommee
11.05.2012 [16:03]

Emoticon Prepac za nazor, ale potomol Marie Magdaleny a Jezisa? Co ste sa s konom zrazili? Kam este vsade vopchate Twilight? Toto sa mi zda uz trochu prehnane... Emoticon Emoticon Emoticon

7. martty555
11.05.2012 [10:19]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10.05.2012 [20:10]

Rena16 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. BabčaS.
10.05.2012 [19:43]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. leluš
10.05.2012 [19:02]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10.05.2012 [18:53]

CatherineCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10.05.2012 [17:29]

Bonnie1516Asi som omylom, pridala neopravénú kapitolu, prepáč. Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!