Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Čierna labuť 3. kapitola

Čierna labuť 3. kapitolaBellinka je dievča silné, ale záchvatu smiechu je ťažké odolať. Trochu krátka kapitola je venovaná AngieCullen, ktorej komentár ma nakopol napísať túto kapitolu. Ďakujem!

3. kapitola - Hodina tanca

.°oOo°.

„Ou, ja, prepáč. Nevidela som ťa.“

„To je v poriadku, vletel som ti do cesty,“ odpovedal mi ten neznámy s úchvatnou tvárou. Trochu mi pripomínal Edwarda, ale bol o niečo svalnatejší. No keď som sa pozrela bližšie, Edward je o sto percent krajší. Aj keď aj on má niečo do seba.

„Ja som Emmett a hľadám tu svoju priateľku, Rosalie Haleovú. Nevieš náhodou, kde by som  ju našiel?“

Tak tento ultra-svalnáč je frajer našej blondíny? Naozaj super. Čo tak vyrobiť žiarlivostnú scénu? V hlave mi rozsvietila žiarovka. Nie žiarovka. Toto bola neónová lampa.

„Neviem kde je, ale čo keby sme ju pohľadali?“ Mrkla som naňho očkom a zavesila sa mu na ruku. Nezdalo sa, že by mu to vadilo.

„Najprv by sme sa mali pozrieť do vestibulu, bude asi tam,“ povedala som mu. „Ráno sa tam všetci schádzajú.“

Otočila som sa dozadu. Fabienne sa na mňa pozerala tým typickým francúzskym pohľadom – čo to, do frasa, robíš,  dievča? Ústami som jej naznačila ,nerieš´ a ďalej ju neriešila - nech si myslí, čo chce.

„Nemyslíš, že tvoj priateľ bude žiarliť,“ spýtal sa ma, „keď nás tu bude vidieť?“

Zavesila som sa mu okolo krku – niečo ako objatie na rozlúčku – a zašepkala mu do ucha:
„Môj nie, ale tvoja Rozinka bude peniť ako šumienka. Ja padám.“

Zarazene sa na mňa pozrel, potom naštvane, a nakoniec, akoby mu niečo docvaklo, sa na mňa zoširoka usmial. Jeho zuby vyzerali tak nebezpečne, až som sa otriasla.

„Maj sa, zlato!“ zakričal za mnou. Tak tento Emmett je naozaj môj človek.

Rýchlo som sa vytratila z vestibulu. Pred vchodom ma čakal Nail.

„Tak čo, nezoznámila by si ma s tým chutným svalnatým...“
„Ten ja zadaný a nemyslím, že je to tvoj typ.

Odišli sme potichu, aby si nás náhodou Rosalie nevšimla. Tá už totiž letela za Emmettom, ktorému strelila riadnu facku. V tesnom závese za ňou letel Edward a tá malá, Alice.

„Čo si myslíš že robíš, Emmett Cullen?“ vrieskala ako zmyslov zbavená.

Tak on je Cullen? Zaujímavé. Dala som Nailovi letmý bozk a utekala na prednášku.

Znovu  sme sa stretli až na obede v priľahlej reštaurácii určenej práve študentom. Na všeobecné prekvapenie tam nesedel nikto z Cullenovcov. Ale prečo je Rosalie Haleová a nie Cullenová?
Dvere reštaurácie sa otvorili a do prítmia pustili svetlo. Sedela som chrbtom k dverám, takže som, logicky, nevidela, kto prišiel. Hodila som na Naila veľavýznamný pohľad. Pretočil očami, ale pochopil.
„Cullenovci.“
Otočila som sa a poriadne usmiala na Emmetta, a taktiež Nail. Ten mu však venoval úsmev prudko zaľúbený.

Stále som nespúšťala zrak z tej štvorice. Dokonalí. Ako z nejakého obrazu. Môj rozjímavý pohľad prerušila až Fabienne, ktorá mi vletela do obrazu, aby si mohla prisadnúť. Len som si povzdychla, zasa som na nich zízala.

Edward sa odrazu začal tváriť divne. Ako, ako... Už viem. Ako pred výbuchom smiechu.
Nie, nehľaďte na moje úchvatné pozorovacie schopnosti. Edward sa začal hurónsky smiať. Niečo pošepkal Alice – a to sa už smiala aj ona. Emmett sa zrejme snažil vytušiť, o čo ide, lebo ten spýtavý pohľad by donútil aj Monu Lisu prezradiť tajomstvo jej úsmevu.

Edward mu však len pokýval hlavou, štýlom nič sa nedeje. Alice sa ešte stále smiala. Rosalie sa tvárila nezaujato, a obzerala sa v odraze lyžičky.

No chvíľu na to sa už rehotala celá reštaurácia. Nie žeby bol ich smiech atak nákazlivý, ale stalo sa toto.

K nášmu stolu prichádzal čašník s paradajkovou polievkou. Kľučkoval v úzkej uličke pomedzi stoly. Pri stole Cullenovcov sa potkol a misa s polievkou skončila na hlave našej Barbie.

Zopár hosťom zabehlo, iný sa zadúšali, niektorí pohoršene krútili hlavami.

„Ja-ja-ja sa ospravedlňujem,“ koktal čašník, „hneď vám to utriem!“ a začal sa okrajom košele venovať Rosaliinmu  dekoltu.

„Čo si to dovoľujete, vy, vy! Ah! Podám na vás sťažnosť!“ Nasupene sa dvihla a hrdo odkráčala z reštaurácie. Pri prehrabávaní vlasom si však nevšila schodík a aká dlhá, taká široká sa natiahla na zem.

„Hej, pozrite, koberec z veľryby!“ zavrieskal niekto zo zadu. Spustila sa ďalšia salva smiechu. To sme sa už ja, Fab a Nail s kŕčmi v bruchu vytratili z reštiky. Síce o hlade, ale na ten pohľad nikto naozaj dlho nezabudne...


4.kapitolaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Čierna labuť 3. kapitola:

 1
4. van
19.07.2011 [15:21]

vanrychle pokracko Emoticon

3. Anulinek00
11.07.2011 [20:19]

skvělý Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon prosíííííím rychle pokráčko je to boží povídka :D

2. schuchinka
10.07.2011 [17:04]

to bolo supeeeeeer....uz sa moc mo tesim na dalsiu kapcu.... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Decode
10.07.2011 [16:18]

panebože dievča...čo si myslíš??? ja som už nevedela normálne spávať tak som sa tešila na túto poviedku a ty ju pridávaš až teraz??? no dobre...odpúšťam ti Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon lebo tento diel bol fakt suprový Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emmett ako ho samozrejme poznáme Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon ale zas chudáčik...tú facku si nezaslúžil...no dobre zaslúžil ale aj tak Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!